2024. április 18. 21:13

KezdőlapERCLengyel Rally: Sesks az idei harmadik győztes, Paddon növelte előnyét

Lengyel Rally: Sesks az idei harmadik győztes, Paddon növelte előnyét

-

Martins Sesks tudott nyerni az idei Lengyel Rallyn, így az ERC harmadik 2023-as futamán a harmadik győztest avatták. A bajnokság élén Hayden Paddon tovább növelte előnyét.

Az idei Lengyel Rallyn a tavalyi győztes Miko Marczyk kezdett a legjobban, megnyerte a péntek esti szuperspeciált, majd szombaton azonnal hibázott is az első normál gyorsaságin és árokba csúszásával 20 másodpercet vesztett.

A verseny élére így Hayden Paddon állt annak ellenére, hogy a szakaszt Martins Sesks nyerte. Az új-zélandi Eb éllovas versenyző azonban a következő két szakaszt megnyerve délben vezette a versenyt, igaz előnye csupán 1.4 másodperc volt lett riválisa előtt.

Szombat délután azonban a helyenként nyomvályús szakaszokon sokkal jobban otthon érezte magát Sesks, így átvette a vezetést és a napot 8.2 másodperc előnnyel zárta Paddon előtt.

Fotó: @World / Red Bull Content Pool

Teljes mértékben a két versenyző diktálta a tempót szombaton, a napot Miko Marczyk 41.4 másodperc hátránnyal zárta a harmadik helyen. A tavalyi győztes pedig elismerte, idén sokkal nagyobb a tempó szintje, mint tavaly.

Vasárnap az első szakaszon Paddon volt a leggyorsabb, azonban a második gyorsaságin egy lassú defektet szedett össze, és mivel a kerékcsere után nem maradt pótkereke, így inkább óvatosabban vezetett.

Martins Sesks így egyre nagyobb előnybe került, Paddon délutáni második szakaszon összeszedett defektje után pedig végleg el is dőlt a verseny.

Sesks a tavalyi, számára hazai Liepaja Rally után tudott ismét ERC futamot nyerni, ráadásul a következő versenyt Lettországban rendezik.

Hayden Paddon számára a második hely is tökéletes volt, hiszen a Fafe Rally győzelme, majd a Kanári-szigeteki és mostani második helyjel olyan előnybe került, hogy már anélkül minuszolhat egy versenyt, hogy elveszítené a vezető helyet.

A harmadik helyet magabiztosan szerezte meg Miko Marczyk, aki elsősorban a murvás WRC2-es versenyekre készül az Eb-n.

Mads Ostberg nagy csatát követően a negyedik helyen tudott zárni azt követően, hogy szombat délelőtt még nem volt elégedett a Citroen beállításaival, majd többször is azt hangsúlyozta, hogy nem igazán tud lépést tartani a fiatalok tempójával.

A ERC pontversenyét tehát Hayden Paddon vezeti, mégpedig 37 pont előnnyel Sesks és Ostberg, valamint 38 ponttal Yoann Bonato előtt. A címvédp Efrén Llarena 44 pontos hátránnyal áll az ötödik helyen.

A magyar versenyzők közül László Martin és Berendi Dávid a vasárnap délutáni első szakaszon esett ki a 17. Helyről, míg az ERC junior kategóriában tegnap kieső, majd ma visszatérő Herczig Patrik és Varga Kristóf az utolsó szakasz előtt a 10. helyen áll, az ERC4-ben érdekelt Hangodi Bendegúz és Bunkoczi László pedig ugyancsak a 10. helyen áll.

A bajnokság három hét múlva az ERC bajnokságtól elköszönő lett Liepaja Rallyval folytatódik, mely jövőre már WRC futam lesz.

Lengyel Rally, nem hivatalos végeredmény
1 #8 Martins Sesks – Renars Francis (LVA) Skoda Fabia RS Rally2 1:34:57.8
2 #1 Hayden Paddon – John Kennard (NZL) Hyundai i20 N Rally2 +39.6
3 #6 Miko Marczyk – Szymon Gospodarczyk (POL) Skoda Fabia RS Rally2 +1:04.9
4 #3 Mads Ostberg – Patrik Barth (NOR – SWE) Citroen C3 Rally2 +1:12.9
5 #10 Mikko Heikkila – Samu Vaaleri (FIN) Skoda Fabia Rally2 evo +1:16.7
6 #7 Matthieu Franceschi – Jules Escartefigue (FRA) Skoda Fabia Rally2 evo +1:29.7

17:00 Rajtceremónia, Mikolajki
18:30 SS1 Mikołajki Arena 1 2.50 km Marczyk 1:47.7 / 1. MARCZYK, 2. Paddon, 3. Cais

2023. május 20., szombat
07:10 Szerviz A – Hotel Gołebiewski (15 perc)
08:45 SS2 Świętajno 1 18.54 km Sesks 9:51.9 / 1. PADDON, 2. Sesks, 3. Heikkila
09:45 SS3 Markowskie 1 13.53 km Paddon 6:49.5 / 1. PADDON, 2. Sesks, 3. Tempestini
10:35 SS4 Wieliczki 1 17.35 km Paddon 8:18.7 / 1. PADDON, 2. Sesks, 3. McErlean
12:30 Gyűjtő (15 perc)
12:45 Szerviz B – Hotel Gołebiewski (30 perc)
14:35 SS5 Świętajno 2 18.54 km Sesks 9:51.8 / 1. SESKS, 2. Paddon, 3. Marczyk
15:35 SS6 Markowskie 2 13.53 km Sesks 6:46.7 / 1. SESKS, 2. Paddon, 3. Marczyk
16:25 SS7 Wieliczki 2 17.35 km Sesks 8:16.9 / 1. SESKS, 2. Paddon, 3. Marczyk
18:30 SS8 Mikołajki Arena 2 2.50 km Paddon 1:48.1 / 1. SESKS, 2. Paddon, 3. Marczyk
18:45 Szerviz C – Hotel Gołebiewski (45 perc)

2023. május 21., vasárnap
06:30 Szerviz D – Hotel Gołebiewski (15 perc)
08:05 SS9 Barczewo 1 10.73 km Paddon 5:12.0 / 1. SESKS, 2. Paddon, 3. Marczyk
08:55 SS10 Biskupiec 1 12.30 km Sesks 6:29.2 / 1. SESKS, 2. Paddon, 3. Marczyk
10:05 SS11 Gmina Mrągowo 1 9.40 km Sesks 5:25.3 / 1. SESKS, 2. Paddon, 3. Marczyk
10:55 SS12 Mikołajki 1 6.68 km Sesks 3:28.7 / 1. SESKS, 2. Paddon, 3. Marczyk
11:15 Gyűjtő (15min)
11:30 Szerviz E – Hotel Gołebiewski (30 perc)
13:20 SS13 Barczewo 2 10.73 km Heikkila 5:16.0 / 1. SESKS, 2. Paddon, 3. Marczyk
14:10 SS14 Biskupiec 2 12.30 km Sesks 6:27.9 / 1. SESKS, 2. Paddon, 3. Marczyk
15:40 SS15 Mikołajki 2 6.68 km Ostberg 3:31.5 / 1. SESKS, 2. Paddon, 3. Marczyk
16:17 Gyűjtő (40 perc)
17:05 SS16 Gmina Mrągowo 2 (Power Stage) 9.40 km Ostberg 5:23.7 / 1. SESKS, 2. Paddon, 3. Marczyk
17:45 Szerviz F – Hotel Gołebiewski (10 perc)
18:05 Cél Mikołajki
18:15 Dobogó Mikołajki