2024. április 28. 15:49

KezdőlapERCWagner vezet, Csomós Mixi ötödik a nyitó szakasz után a Barumon

Wagner vezet, Csomós Mixi ötödik a nyitó szakasz után a Barumon

-

Péntek este a hagyományos zlíni szuperspeciál szakasszal elrajtolt a Barum Rally, a nyitó szakaszon Simon Wagner volt a leggyorsabb, míg leggyorsabb magyar versenyzőként Csomós Mixi az ötödik eredményt érte el.

Péntek késő este rendezték a zlíni szuperspeciált, mely minden évben nyitja a Barum Rallyt. A városi körpályán, melyen három kört kellett a versenyzőknek menni Simon Wagner az Eurosol Racing Team Skodájával érte el a legjobb eredményt, négy tizeddel megelőzve a verseny legendáját, Jan Kopeckyt.

A Barum Rally tízszeres győztesét Alexey Lukyanuk 1.1 másodperccel követte a harmadik helyen, majd Erik Cais további 1 másodperc hátránnyal következett.

Az öt magyar induló közül Csomós Miklós és Bán Viktor volt a leggyorsabb, akik 4 másodperccel maradtak el a legjobb eredménytől és az ötödik időt autózták.

A további magyar páros közül László Martin és Berendi Dávid a 19. eredményt érte el, míg László Zoltán és Zsiros Gábor az ERC értékelésen kívül indulva a 38. időt autózta a Fabia Rally2 evóval.

Az RC4-es kategóriában Vogel Adrienn és Maricsek Miklós a nyitó szakaszon 19. lett, míg Bartha Nándor és Farkas Martin a Peugeot 206 GTI-vel a kategóriákon kívül indulva abszolút 91. lett.

A verseny érdemi része azonban csak szombat délelőtt kezdődik.