2024. április 30. 14:31

KezdőlapERCA Rally Európa-bajnokság történetének magyar dobogósai

A Rally Európa-bajnokság történetének magyar dobogósai

-

Csomós Miklós a 23. magyar pilóta a Rally Európa-bajnokság történetében, akinek sikerült dobogóra állnia abszolút értékelésben, összesen nyolc magyar pilóta pedig már ERC versenyt is nyert. Bán Viktor a 24. navigátor hazánkból, akinek sikerült az első háromban végeznie, összesen pedig kilenc navigátorunk pezsgőzött a dobogó tetején.

A magyar pilóták közül eddig 22-én tudtak Eb futamon dobogóra állni, közöttük is a legeredményesebb néhai Ferjáncz Attila, aki 22-szer az első, míg további 24 alkalommal második, illetve harmadik helyen ért célba.

A pilóták között a második legeredményesebb versenyző ifjabb Tóth János, aki hét ERC futamon az első, a 2000-es Budapest Rallyn pedig második helyen zárt.

A magyar Eb dobogósok között idősebb Érdi Tibor foglalja el a harmadik helyet, aki hat alkalommal állt a dobogóra, azonban győzelmet nem tudott ünnepelni.

Nem úgy, mint idősebb Ranga László, aki három győzelmet, valamint az 1994-es San Marino Rallyn harmadik helyet szerzett.

A Rally Európa-bajnokság történetének dobogós magyar pilótái
1. Ferjáncz Attila 46 dobogó (22 győzelem)
2. Ifj. Tóth János 8 dobogó (7 győzelem)
3. Id. Érdi Tibor 6 dobogó
4. Id. Ranga László 4 dobogó (3 győzelem)
5. Kiss Ferenc 3 dobogó (1 győzelem)
6. Benik Balázs, Herczig Norbert 3 dobogó
7. Simor Gyula, Szeleczky Tamás 2 dobogó
8. Radó István, Szabó Gergely, Turán Frigyes, Turi Tamás 1 dobogó (1 győzelem)
9. Angyalfi Károly, Antalffy György, Borsi Gergely, Csomós Miklós, Gerencsér Tibor, Hadik András, Hideg Krisztián, Maksa Imre, Szilágyi János, Tagai Tamás 1 dobogó

A navigátorok között Tandari János a legeredményesebb magyar versenyző 40 dobogós helyezéssel, közte 21 győzelemmel.

A második helyen Büki Ernő 7 dobogóval, közte 4 győzelemmel áll, míg a harmadik Tóth Imre hat dobogóval, melyek közül négy győzelem volt.

A Rally Európa-bajnokság történetének dobogós magyar navigátorai
1. Tandari János 40 dobogó (21 győzelem)
2. Büki Ernő 7 dobogó (4 győzelem)
3. Tóth Imre 6 dobogó (4 győzelem)
4. Varga István 6 dobogó
5. Zsembery Jenő 5 dobogó (1 győzelem)
6. Ferencz Ramón, Gergely Ferenc, Somogyi Pál 3 dobogó
7. Iriczfalvi Ferenc, Pánics Zoltán 2 dobogó
8. Bagaméri László, Bereczky Ákos, Kerék Balázs, Papp György 1 dobogó (1 győzelem)
9. Bán Viktor, Birkner Gábor, Diebel András, Domonkos Eszter, Kazár Miklós, Kertész Krisztián, Penderik László, Tagai Róbert, Tajnafői Péter, Vass Norbert 1 dobogó