2024. április 28. 09:02

KezdőlapERCBarum Rally SS8: Csomós közelebb került Kopeckyhez a verseny legendás szakaszán, majd...

Barum Rally SS8: Csomós közelebb került Kopeckyhez a verseny legendás szakaszán, majd elárulta mai célját

-

A Barum Rally első vasárnapi szakaszán Erik Cais volt a leggyorsabb Csomós Mixit megelőzve, így a magyar versenyző közelebb került a verseny élén álló Jan Kopeckyhez.

A Barum Rally vasárnapi programját a legendás Semetin szakasz nyitotta, a 11.51 km-es pályán pedig Erik Cais volt a leggyorsabb, Csomós Miklós és Bán Viktor azonban csak 1.8 másodperccel volt lassabb, míg a harmadik eredményt Filip Mares érte el 3.9 másodperc hátránnyal.

Összetettben Csomósék 11.7 másodpercre csökkentették hátrányukat Jan Kopecky mögött, aki csak hetedik eredménnyel kezdett.

Mixi a szakaszt követően elárulta, hogy elsősorban a Simon Wagner előtt való maradás a cél, vagyis a második hely megtartása. Az osztrák versenyző a mai első szakaszt követően 16.4 másodperccel követi Csomóst.

Augusztus 19., szombat
09:28 SS2 Slušovice 1 12.73 km Lukyanuk 7:39.7 / 1. LUKYANUK, 2. Kopecky, 3. Wagner
10:36 SS3 Katerinice 1 10.86 km Csomós 6:19.0 / 1. CSOMÓS, 2. Kopecky, 3. Wagner
11:39 SS4 Troják 1 25.64 km Cais 13:50.9 / 1. CAIS, 2. Kopecky, 3. Csomós
15:02 SS5 Slušovice 2 12.73 km Kopecky 7:33.5 / 1. KOPECKY, 2. Cais, 3. Csomós
16:10 SS6 Katerinice 2 10.86 km Kopecky 6:17.8 / 1. KOPECKY, 2. Csomós, 3. Wagner
17:13 SS7 Troják 2 25.64 km Cais 13:42.0 / 1. KOPECKY, 2. Csomós, 3. Wagner