2024. május 22. 01:23

KezdőlapERCKevés versenyző mondhatja el azt, amit Carlos Sainz a Kanári-szigetek Rally kapcsán

-

A Kanári-szigetek Rally legeredményesebb versenyzője Carlos Sainz, aki úgy tudott öt győzelmet aratni a spanyol versenyen, hogy mindössze ennyiszer is indult rajta.

Olyan több alkalommal előfordult már, hogy egy kiváló versenyző elindul egy versenyen, megnyeri azt, majd soha többet nem indul az adott futamon, így veretlennek mondhatja magát azon a rallyn.

Olyanra azonban ritkán akad példa, amit Carlos Sainz tett a Kanári-szigetek Rallyn.

A kétszeres rally világbajnok versenyző ugyanis úgy szerzett öt győzelmet a spanyol futamon, hogy mindössze ötször is indult rajta.

Sainz 1985-ben indult először a Kanári-szigeteken, és Renault 5 Turbo autójával végül 58 másodperc előnnyel fejezte be a 291 km-es versenyt a Lancia 037-tel induló Salvador Servia előtt, míg a harmadik helyen Carlos Alonso-Lamberti ért célba Opel Mantával 2:54 perc hátránnyal. Ebben az évben 44-en indultak az ERC 24. Futamán és mindössze 26-an értek célba.

Egy évvel később Sainz már Renault Maxi 5 Turboval tudott nyerni az Eb 28. futamán, melyen 288 km volt a versenytáv, még pedig 1:24 perccel megelőzve a Ford RS200-zal induló Antonio Zaninit és további 16 másodperc előnnyel a harmadik helyen végző MG Metro 6R4-gyel induló Jimmy McRae-t.

1987-ben, a B-csoportos korszak után Ford Sierra Cosworth-al indult Sainz az ERC 25. futamán, melyen 375 km volt a versenytáv, és ezúttal csupán 18 másodperc előnnyel tudott nyerni a BMW E30-cal induló José Maria Ponce előtt. A harmadik helyen Josep Bassas 6:09 perc hátránnyal ért célba ugyancsak BMW E30-cal.

1988-ra tovább nőtt a Kanári-szigetek Rally versenytávja 385.74 km-re, az ERC 43. versenyét abban az évben pedig ugyancsak Ford Sierrával Saint teljesített a leggyorsabban, míg őt 2:38 perc hátránnyal Fabrizio Tabaton Lancia Deltával, míg további 53 másodperc hátránnyal ismét Bassas követte BMW-jével.

Utolsó, ötödik győzelmét pedig 1989-ben szerezte Carlos Sainz a spanyol versenyen, amikor az ERC 42. futamán 4:01 perc előnnyel ért célba a 377.92 km versenytáv végén Toyota Celica GT-4 autóval a második helyezett BMW-s Ponce előtt. A harmadik helyet ekkor Maurizio Ferrecchi szerezte meg Lancia Deltával, 7:59 perc hátránnyal.