back to top
2024. szeptember 13. 03:13

KezdőlapERCA Hankook nyerte a Barum Rallyt, a Michelin vezeti a gumigyártók Európa-bajnokságát

-

Dominik Stritesky révén a Hankook öt év után tudott versenyt nyerni az Európa-bajnokságon, ugyanakkor a gumigyártók bajnokságában a Michelin átvette a vezetést a Pirellitől.

Dominik Stritesky sikerének nemcsak a cseh versenyző, csapata és szurkolói örültek a Barum Rally végén, hanem a Hankook is, mely a 2019-es Rally Hungary után tudott ismét versenyt nyerni az ERC-ben. A koreai gumigyártó az első hely mellett pedig egy ötödik helyezést is elkönyvelhetett Zlínben Filip Maresnek köszönhetően.

A gumigyártók bajnokságában azonban a Michelin vette át a vezetést a Pirellitől, miután a francia gumigyártó által készített abroncsokon zártak a versenyzők a 2-4. és a 6-9. Helyen, míg az olasz gumigyártó legjobb eredményét Václav Pech-el érte el, aki a 10. helyen ért célba.

Stritesky először nyert a Barum Rallyn, Herczig Patrik nyert, Bertalan Márton harmadik lett az ERC4-ben

A gumigyártók bajnokságában így a Michelin 23 pont előnyre tett szert a Pirellivel szemben , míg az MRF 120 pont hátránnyal a harmadik, a Hankook pedig a negyedik helyet foglalja el két futammal a szezon vége előtt.