2024. április 29. 08:31

KezdőlapHírekKilenc verseny lesz a Mitropa Kupában 2024-ben

Kilenc verseny lesz a Mitropa Kupában 2024-ben

-

Megjelent a Mitropa Kupa 2024-es versenynaptára, a sorozat jövőre is kilenc versenyből áll, a magyar forduló pedig ismét a Mecsek Rally lesz.

Az ERC-vel ellentében a Mitropa Kupa versenynaptára minimálisan változott, a 2023-ban elmaradt Opatija Rally helyett került be a naptárba az oalszországi Rally Elba.

A Mecsek Rally újra a sorozat ötödik versenye lesz június 13-15-én, így a baranyai futam az ORB mellett megint két nemzetközi sorozatban szerepel, a Historic Eb és a Mitropa Kupa értékelésében is ott lesz.

A szezon a Rebenland Rallyval kezdődik márciusban, majd április elején már a Lavanttal Rallyval folytatódik. A Rally Elba április 19-20-án lesz, ezt követően egy hónapos szünet következik a Velenje Rally-ig.

Klausz
Fotó: Sári Péter

A júniusi Mecsek Rallyt, július elején követi a második olaszországi verseny a Casentino Rally. Kéthónapos nyári szünetet követően Horvátországban a Kumrovec Rallyval folytatódik a bajnokság, logisztikailag pedig kedvező lehet, hogy egy hét múlva a szomszédos Szlovéniában a Nova Gorica Rally lesz a nyolcadik verseny. Ha Szlovéniában nem dől el a bajnoki cím, akkor Svájcban a Rally du Valais-n kell még elindulniuk a résztvevőknek.

Idén Hadik András lett a Mitropa bajnoka, navigátora Kertész Krisztián a második helyen végzett. László Zoltán és Balázs Zsolt ötödik lett a bajnokságban, Klausz Kristóf és Papp Tamás pedig hetedik helyen zárta a Mitropa-szezont.