2024. április 28. 22:02

KezdőlapNE VEDD ELFourmaux nyerte az idei Brit Rally Bajnokságot

Fourmaux nyerte az idei Brit Rally Bajnokságot

-

Adrien Fourmaux a Yorkshire Rallyn is megőrizte veretlenségét a Brit Rally Bajnokságban, így az utolsó, duplaszorzós futam előtt megnyerte a bajnokságot.

Adrien Fourmaux 42 pontos előnnyel várhatta a Brit Rally Bajnokság utolsó előtti versenyét, a Yorkshire Rallyt, miután a korábbi öt versenyből négyen indulva négy győzelmet aratott.

Az utolsó előtti versenyen hat gyorsasági és 91.67 km versenytáv várt a mindössze nyolc fős (!) mezőnyre.

A Yorkshire Rallyt pedig végül rajt-cél győzelemmel zárta Adrien Fourmaux és Alexandre Coria, legközelebbi riválisát, Garry Pearsont és Daniel Barrittot megelőzve 44.6 másodperccel.

A francia versenyző sikerével a brit bajnokság első francia bajnoka lett, így beállította az M-Sport ügyvezető igazgatójának, Malcolm Wilsonnak az eredményét, aki 1994-ben lett brit bajnok. A brit bajnokság október végén a duplaszorzós Combrian Rallyval zárul.

Fourmaux már a verseny előtt kijelentette, hogy 2024-ben szeretne ismét Rally1-es autóval versenyezni a WRC-ben.