2024. április 27. 23:26

KezdőlapNE VEDD ELJanner Rally: Simon Wagner szakaszgyőzelemmel kezdte 2024-et, Klausz a legjobb 10-ben

-

Simon Wagner nyerte a Janner Rally első gyorsaságiját Michael Lengauer és Martin Rossgatterer előtt, a nyitó szakaszon Klausz Kristóf volt a leggyorsabb magyar versenyző.

A 8.47 km-es Lasberg Arena szakasszal vette kezdetét a 2024-es Osztrák Rally Bajnokság, valamint a Janner Rally.

A téli napsütésben a bajnoki címvédő Simon Wagner volt a leggyorsabb a nyitó gyorsaságin, mögött 2 másodperc hátránnyal Michael Lengauer és 2.9 másodperc hátránnyal Martin Rossgettarer következett.

A két skodás és a citroenes versenyzőt Chris Ingram követte a negyedik idővel 1 tizeddel elmaradva Rossgatterertől, míg Julian Wagnert 1.9, Filip Marest pedig 3.8 másodperccel előzte meg.

A négy magyar induló közül Klausz Kristóf és Papp Tamás a 10. legjobb időt érte el az első szakaszon 15 másodperc hátránnyal, míg László Martin és Bán Viktor a 12., László Zoltán és Balázs Zsolt pedig a 36. idővel kezdett.

Fehérvári Csaba és Rónay László végül nem rajtolt el péntek délután, ennek okát igyekszünk kideríteni.

Hamarosan újra teljesíti a mezőny a mai egyetlen gyorsaságit, mielőtt szombaton és vasárnap is folytatódna a verseny.