2024. április 27. 12:39

KezdőlapNE VEDD ELToyota öröm és bánat Lappföldön: Heikkila történelmet írt, Evans nyert, Rovanpera kiesett

-

Nem várt fordulat után Elfyn Evans szerezte meg a győzelmet a Lappföld Rallyn, miután Kalle Rovanpera Toyotája megállt az utolsó szakaszon. Mikko Heikkila azonban megszerezte a Rally2-es Yaris első győzelmét.

Kalle Rovanpera sorban nyerte a szakaszokat az idei Lappföld Rallyn és már 54.5 másodperc előnnyel vezetett csapattársa, Elfyn Evans előtt az utolsó gyorsaságit megelőzően, azonban a 32.65 km-es szakasz végén már hiába várták a kétszeres világbajnokot, megállt a Toyota Yaris Rally1, így a walesi versenyző először tudott nyerni a versenyen.

Ez aztán a bravúr! Loubet elsőre nyerni tudott a Katar Rallyn!

A második helyen végzett Mikko Heikkila eredményének ugyanakkor örülhet a japán gyártó, hiszen a 2022-es finn bajnok így a Rally2-es Yaris első győzelmét aratta!

Heikkila vasárnap tudta a maga javára fordítani a versenyt a finn értékelésben a leghosszabb szakaszon és bár a tavalyi finn bajnok, Teemu Asunmaa továbbra is harcolt, végül Heikkila 7.3 másodperc előnnyel tudott nyerni.

A finn értékelés harmadik helyét a bajnokság szezonnyitóját nyerő Roope Korhonen szerezte meg Georg Linnamae előtt, így a legjobb öt helyen négy Rally2-es Toyotával induló versenyző zárt.

Fotó: Taneli Niinimaki / AKK

Jari-Matti Latvala a komoly büntetéssel is folytatta az autózást Celicájával és végül a 18. helyet szerezte meg.

Három Toyota az élen, Latvala súlyosat hibázott Lappföldön

Kalle Rovanpera kiesése talán még éppen jókor jött, hiszen a felmerült problémát a Svéd Rallyig képes lehet megoldani a Toyota Gazoo Racing.