2024. április 28. 00:17

KezdőlapNE VEDD ELMeeke oktatott Portugáliában, ismét Araújo volt legközelebbi riválisa

Meeke oktatott Portugáliában, ismét Araújo volt legközelebbi riválisa

-

Kris Meeke hibátlan teljesítménnyel nyerte a Portugál Rally Bajnokság második versenyét, ezúttal is Armindo Araújo tudta leginkább megközelíteni.

A portugál szezonnyitó Fafe Rallyn még néhány szakaszon sikerült a portugál versenyzőknek legyőzniük Kris Meeke-t és James Fultont, azonban már akkor is 1:08.9 perc előnnyel szerezte meg a Hyundai-os páros a győzelmet Armindo Araújo és Luis Ramalho előtt.

A bajnokság második versenyén azonban oktatást mutatott be Meeke és az Algarve Rally mind a kilenc szakaszát megnyerve 55.6 másodperc előnnyel tudott nyerni ugyancsak a skodás Araújo előtt, míg a harmadik helyen Meeke csapattársa Ricardo Teodósio és José Teixeira zárt 2.4 másodperccel elmaradva Araújotól.

Meeke a Portugál Rally Bajnokság élén zárhat, de bajnoki címet nem szerezhet

A portugál bajnokságot így Meeke már két győzelmet aratva vezeti a két második helyet szerző Araújo előtt.

A nyolc futamos bajnokság április végén a Rali Terras d’Aboboreira versennyel folytatódik.