2024. április 20. 02:24

KezdőlapORBVincze Ferenc a Rally1-es bajnokság élén

Vincze Ferenc a Rally1-es bajnokság élén

-

A 2019-es magyar bajnok, Vincze Ferenc vette át a vezetést a Dunakanyar Rally után, melyen harmadik második helyezését szerezte az idei szezonban.

A Dunakanyar Rally előtt az volt a kérdés, hogy Mads Ostberg és Patrik Barth távollétében ki lesz az idei szezon első magyar futamgyőztese, hiszen a norvég sztár a Salgó Rallyn és a Boldogkő Rallyn is nyerni tudott.

A győzelmet végül Velenczei Ádám és Vánsza Zsolt szerezte meg miután nagy csatában legyőzte Vincze Ferencet és Németh Gergelyt.

A bajnokságban azonban sorozatban megszerzett második helyével Vincze állt az élre, előnye pedig csak 3 pont a két harmadik hely után győzni tudó Velenczei előtt.

Mads Ostberg hátránya sem lett túl nagy, hiszen csak 15 pont, mindez úgy, hogy neki már nem kell versenyt minuszolni.

A pontverseny negyedik helyét Bodolai László és Deák Attila foglalja el 35,8 pont hátránnyal és 1,2 ponttal megelőzve Német Gábort és Adorján Szabolcsot.

Turán Frigyes és Farnadi Ágnes először állhatott dobogóra a hétvégén, és a szerzett 24 pontnak köszönhetően a bajnokság hatodik helyére lépett 6,8 pontra megközelítve Németéket és 2 ponttal előzve az idei évre sokat gyorsuló Tóth Tibort és Szabó Józsefet.

A bajnokság egy hónap múlva a Mecsek Rallyval folytatódik.