2024. április 20. 07:08

KezdőlapORBOstberg győzelmével változott a bajnoki állás is

Ostberg győzelmével változott a bajnoki állás is

-

Mads Ostberg és Patrik Barth nyerte a Székesfehérvár-Veszprém Rallyt, győzelmével pedig ismét átvette a vezetést a bajnokságban is.

Mads Ostberg és Patrik Barth a Rally1-es szezon öt futamából négyen állt rajthoz és mindannyiszor az élen is zárt a versenyeken, azonban a Dunakanyar Rally kihagyása miatt riválisai megelőzték a pontversenyben.

Ezt a hátrányt a 2020-as WRC2-es világbajnok a szezon egyetlen murvás futamán ledolgozta számításaink szerint és 9 tized pont előnnyel a pontverseny élére állt Vincze Ferencet és Németh Gergelyt megelőzve.

Vinczéék mind az öt futamot a második helyen zárták idén.

A bajnokság harmadik helyét Velenczei Ádám és Vánsza Zsolt foglalja el, a Dunakanyart nyerő páros 15,9 pont hátrányban áll.

A pontverseny negyedik helyére Német Gábor és Adorján Szabolcs, az ötödikre pedig Tóth Tibor és Szabó József lépett megelőzve a most pontot nem szerző Turán Frigyest és Farnadi Ágnest.