KezdőlapORBOstberg egy hajszállal nyert Ózdon Csomós előtt

Ostberg egy hajszállal nyert Ózdon Csomós előtt

-

Mads Ostberg az Ózd Rally utolsó szakaszán letudta dolgozni korábbi időbüntetését és megnyerte az Ózd Rallyt is. Csomós Miklós csupán 7 tizedmásodperc hátránnyal lett második Vincze Ferenc és Velenczei Ádám előtt.

Az Ózd Rally utolsó körét Csomós Miklós és Nagy Attila várhatta az élről, azonban a vezető helyét már az első szakaszon elvette Vincze Ferenc. A korábbi magyar bajnok azonban az utolsó előtti szakaszra, mely a Power Stage volt, nem tudta normálisan felkapcsolni az autó reflektorját, így a délelőtt 10 másodperces büntetést kapó Mads Ostberg vette át a vezetést.

Az utolsó szakaszon Csomós Miklós volt a leggyorsabb, így csupán hét tizedmásodperc előnye maradt Mads Ostbergnek, aki így nyerni tudott és hibátlan teljesítménnyel vezeti a bajnokságot. A norvég versenyző mind az öt futamát megnyerte, ahol elrajtolt.

A 2020-as WRC2 világbajnok ráadásul megnyerte a Power Stage-et is, így maximális pontszámot gyűjtött.

Csomós Miklós bizonyította ismét gyorsaságát és a Barum Rallyn történt balesetet követően nagyszerű formában tért vissza, és lett a második.

A harmadik helyet Vincze Ferenc szerezte meg mindössze 4.8 másodperc hátránnyal, míg Velenczei Ádám ért célba a negyedik helyen.

Sajnos az utolsó gyorsaságin tragédia történt, egy nézőt elsodortak, és életét vesztette.

A bajnokság utolsó versenyét a Zemplénben bonyolítják le.