KezdőlapORBVincze Csomós előtt, Ostberget büntették

Vincze Csomós előtt, Ostberget büntették

-

Az Ózd Rally első három szakasza után Vincze Ferenc áll az élen, mindössze 5 tizeddel megelőzve Csomós Miklóst, míg Mads Ostberg időbüntetés miatt az ötödik.

Az Ózd Rally péntek késő délután egy prológgal kezdődött, amit a Rally1-es mezőnyből Mads Ostberg és Tóth Tibor azonos időt elérve nyerte.

Szombaton a verseny már három szakasszal folytatódik, melyek közül Vincze Ferenc nyerte az elsőt, majd Mads Ostberg a másodikat, a leghosszabb, csaknem húsz kilométeres harmadik szakaszon azonban már Csomós Miklós volt a leggyorsabb.

Vinczéék őrzik vezető helyüket az első szakasz óta, azonban előnyük csupán 5 tizedmásodperc Csomós Miklósék előtt, míg Velenczei Ádám 5 másodperc hátránnyal a harmadik.

Mads Ostberg a pályán csupán 6 tizeddel volt lassabb Vinczénél, azonban a harmadik szakaszon hibázott a bajnoki éllovas egy lassítóban, amiért 10 másodperc büntetést kapott, így Turán Frigyeséket követve az ötödik helyen zárták a verseny első körét.

A harmadik szakaszig jutott csupán Turi Tamás a vadonatúj Toyota GR Yaris-szal, ahol másfél kilométer után műszaki hiba miatt az ORC élén álltak félre, majd egy idő után az autó ismét beindult és teljesíteni tudták a szakaszt.