back to top
2024. október 27. 15:25

KezdőlapORBKovács Gergő nyerte az ORB2-es Zemplén Rallyt, Tamás Gyuláé a bajnoki ezüst

Kovács Gergő nyerte az ORB2-es Zemplén Rallyt, Tamás Gyuláé a bajnoki ezüst

-

Kovács Gergő magabiztos versenyzéssel nyerte meg az ORB2-es szezonzáró Zemplén Rallyt, Tamás Gyulának azonban a második hely is elég volt, hogy a bajnokságban is ezt a helyezést szerezze meg.

A szombati versenyt követően Kovács Gergő és Pálfi Begyó Péter 24.4 másodperc előnnyel várták a Zemplén Rally második napját Tamás Gyula és Sztrakon Bence, valamint 32.8 másodperccel Szepesi Marcell és Tóth Gergely előtt.

Nagy csata a Zemplén Rally és az év végi második helyéért is az ORB2-ben

A vasárnapi négy pályán végül 10 másodperc büntetés is belefért Kovácsék előnyébe, így is 18.7 másodperc előnnyel megnyerték a szezonzárót Tamásék előtt, míg az első napon ugyancsak büntetést szerző Szepesiék végeztek a harmadik helyen.

Az ORB2-es bajnoki címet már Baksai László és Erdei Zoltán Győrben megnyerte, így a Zemplénben a második helyért zajlott a csata, ez a pozíció pedig Tamás Gyuláéké lett Rónavölgyi Endre és Aczél András előtt.