2024. március 29. 15:50

KezdőlapTEREPRALLYMacík újra nyert és már a dobogót ostromolja

Macík újra nyert és már a dobogót ostromolja

-

Negyedik szakaszgyőzelmét szerezte Martin Macík a 45. Dakar Rallyn, ezzel a cseh kamionos már csak 47 másodpercre van az összetett dobogójától. Michel Van Den Brink lett a második a nyolcadik szakaszon, az összettben vezető Ales Loprais pedig harmadik helyen ért célba.

Martin Macík két ellenféllel is megküzdött a nyolcadik napon. A szakasz elején Janus Van Kasteren szorongatta, de a holland később 17 percet veszített. Utána Michel Van Den Brink meg is előzte a csehet, de Macík a végén gyorsított és besöpörte negyedik szakaszgyőzelmét is az idei Dakaron.

Michel Van Den Brink végül 59 másoperccel volt lassabb mint a cseh Iveco, Ales Loprais pedig 3 és fél perc hátránnyal hozta be a Pragát. Loprais így is kényelmesen vezet, mert az őt üldöző Martin Van Den Brink ma majdnem 18 perc hátránnyal csak ötödik lett, és ezzel 16 perc fölé nőtt a lemaradása az összetettben.

A hetedik szakasz győztese, Janus Van Kasteren csaknem 20 percet veszített a nyolcadik szakaszon, emiatt Macik már csak 47 másodpercre van tőle és a harmadik helytől.

Macik
MACIK Martin -foto: A.S.O./H.Cabilla

A Qualisport Racing jó híreket kapott hajnalban. Megérkezett a rijádi táborba az az alkatrészcsomag amivel Ács László és a szervizcsapat megkezdheti a Scania javítását és reményeik szerint kedden újra elrajtolhatnak.

Darázsi Zsolték a nyolcadik szakasz 203. kilométerénél a 28. helyen álltak.

A nyolcadik nap eredménye: 1. Macík 4:04:28, 2. Michel Van Den Brink +0:59, 3. Loprais +3:34, 4 De Baar +7:48, 5. Martin Van Den Brink +17:51, 6. Van Kasteren +19:26

Az összetett állása nyolc nap után: 1. Loprais 36:30:58, 2. Martin Van Den Brink +16:17, 3. Van Kasteren +38:03, 4. Macík +38:50, 5. Michel Van Den Brink +1:51:51, 6. Valtr +2:40:02