2024. április 27. 05:40

KezdőlapTEREPRALLYLoeb nyert és növelte előnyét a vb-n

Loeb nyert és növelte előnyét a vb-n

-

Felborult az Abu Dhabi Desert Challenge sorrendje. Az eddig egyértelmű győzelmi esélyes Nasser Al-Attiyah nem rajtolt el, a sokat vesztő Sebastien Loeb pedig már az előnyét növeli a vb-n. A motorosoknál is megadta magát az egyik esélyes motorja.

Az Abu Dhabi Desert Challenge leghosszabb speciálszakasza várta volna csütörtökön a mezőnyt. 308 kilométer sivatag és 149 kilométer összekötő volt a napi táv, de ezt módosítani kellett. A reggeli köd miatt nem tudott felszállni a helikopter, ezért később tudták csak elkezdeni a versenyt a résztvevők, emiatt a szakaszt az FIA mezőny számára 173 kilométerre rövidítették.

Az autós mezőnyben már nem indult az eddig egyeduralkodó Nasser Al-Attyiah, miután a szerdai balesteben megsérült a versenyautójának bukócsöve. Sebastien Loeb így esélyt kapott arra, hogy a kármentésből előny növelésbe kapcsoljon. A motorcseréje után ő sem küzdhet a győzelemért, de a napi eredményekért még kétszer 5 pontot begyűjthet, amivel 16 pontra növelheti előnyét a világbajnokságon. A feladat felét ma elvégezte, hétperces előnnyel nyert Henk Lategan előtt.

A harmadik helyen Seth Quintero ért be a T3-as versenygéppel, ezzel a kategória öszetettjében is növelte előnyét.

Loeb
Sébastien Loeb – foto: Kin Marcin / Red Bull Content Pool

Az összetettben Yazeed Al-Rajhi több mint tíz perccel vezet Martin Prokop előtt. Ha a szaúdi megtartja első helyét, azzal megszerzi első vb futamgyőzelmét ami egyben első Abu Dhabi Desert Challenge sikere is lenne.

A motorosoknál a nap vesztese Pablo Quintanilla volt. A chilei versenyző Hondája megadta magát, az assistance segítségére volt szüksége, ezzel elveszett esélye a végső győzelemre. A napot Luciano Benavides nyerte Husqvarnával, Adrien Van Beveren és Ross Branch előtt. A versenyben Van Beveren vezet, Benavides és Cornejo követi őt. A zárónapon a francia lesz előnyben, mert az argentin hondás nyitja majd a pályát.

Klein

Az Abu Dhabi Desert Challenge harmadik napjának eredménye:

Motorosok: 1. L. Benavides 3:47:08, 2. Van Beveren +3:22, 3. Branch +4:06, 4. Brabec +4:17, 5. Howes +5:33, 6. Cornejo +6:36

Autósok: 1. Loeb 2:28:10, 2. Lategan +6:59, 3. Quintero , 4. Al Rajhi +9:09, 5. Prokop +9:55

Az Abu Dhabi Desert Challenge összetettjének állása a harmadik nap végén:

Motorosok: 1. Van Beveren 14:45:32, 2. L. Benavides +2:58, 3. Cornejo +6:14, 4. Branch +6:38, 5. Howes +7:16, 6. Price +8:35

Autósok: 1. Al Rajhi 13:43:22, 2. Prokop +10:27,