2024. április 29. 04:31

KezdőlapWRCOgier-t és Sordot is büntették Spanyolországban

Ogier-t és Sordot is büntették Spanyolországban

-

A győztes Sébastien Ogier, valamint ötödik helyen záró Dani Sordo is büntetést kapott a Spanyol Rally befejezése után.

Sébastien Ogier pénzbírságot kapott a Spanyol Rally után, amiért fánkozással ünnepelte a győzelmet. A nyolcszoros világbajnok, aki 11 hónap után tudott ismét nyerni 1500 eurós büntetést kapott, mert az utolsó szakasz célja után a dobogó felé haladva egy üres területet úgy értelmezett, hogy bemutathat néhány fánkot.

Mivel Sébastien Ogier nem tudott a felügyelők előtt megjelenni, így bocsánatát Kaj Lindström, a Toyota Gazoo Racing csapatmenedzsere juttatta el a felügyelőknek. A bocsánatkérés ellenére Ogier pénzbüntetést és megrovást kapott, mivel a körzőzést veszélyesnek ítélték.

Sordo
Fotó: Hyundai Motorsport

Dani Sordo ugyancsak büntetve lett a verseny után, azonban ő már időbüntetést is kapott. A spanyol versenyző tiltott helyen használt hibrid energiát, ami sérti a szabályokat, ezért 5 másodperc büntetést osztottak ki a felügyelők.

Ogier és Sordo is megtarthatta a versenyen elért első és ötödik helyezését.