2024. április 26. 16:02

KezdőlapWRCLengyel Rally 1973: Három célba érő, Wartburg a dobogón

Lengyel Rally 1973: Három célba érő, Wartburg a dobogón

-

Az 1973-as Lengyel Rallyn a szervezők pontatlan menetlevelet adtak a versenyzőknek, ráadásul a szakaszokat lehetetlen volt teljesíteni a megadott időn belül. Végül csak három páros ért célba.

Az 1973-as WRC szezon tele volt emlékezetes pillanatokkal, a Monte-Carlo Rallyn hatalmas botrány alakult ki, Kenyában az nyert, aki később kapott büntetést, míg Lengyelországban 65 nevezőből csupán 3 tudott célba érni.

A Lengyel Rally a vb hetedik futama volt, eredetileg 55 szakasz várt a mezőnyre, azonban hármat végül törölni kellett.

A versenyzők dolgát pedig nemcsak a gyorsaságik nehezítették meg, hanem a szervezők is, akik pontatlan útikönyvet adtak ki, valamint lehetetlen volt a szakaszokat teljesíteni a megadott idő alatt is.

A sok késés miatt pedig csupán hárman értek célba. A győzelmet a német-francia kettős, Achim Warmbold és Jean Todt nyerte Fiat 124-gyel, a második helyen a német Egon Culmbacher-Werner Ernst páros ért célba Wartburg 353-mal, a harmadik helyre pedig a lengyel Maciej Stawowiak és Jan Czyczyk ért be Polski Fiattal.

Warmboldék győzelme komolyan hozzájárult, hogy a Fiat év végén a második helyet szerezze meg a gyártók között.