2024. május 08. 02:24

KezdőlapWRCKönnyebb lesz a 2023-as Szafari Rally

Könnyebb lesz a 2023-as Szafari Rally

-

Idén igazán nehéz volt a Szafari Rally, a szuperrally nélkül csupán a Toyota versenyzői tudták teljesíteni a teljes távot. A szervezők jövőre valamivel könnyebbé teszik a versenyt.

Idén a Toyota négyes győzelmet aratott a Szafari Rallyn, miután a Hyundai és az M-Sport összes versenyzőjének komoly problémája akadt.

2023-ban bár az idei útvonal nagy része nem fog változni, kisebb változások azonban könnyebbé teszik a verseny teljesítését.

A Narasha szakaszt nem teszik a jövő évi programba, helyette a 2021-ben használt Malewa pálya került kijelölésre.

A homokos utolsó résszel rendelkező Kedong szakasz, mely 31.25 km-es hosszával a leghosszabb volt a futamon idén jelentősen rövidülni fog.

A homokos részen sok autó elakadt ebben a szezonban.

További változás lesz, hogy a Geothermal szakasz nagyjából 1 km-rel hosszabb lesz.

A Szafari Rallyt jövőre a WRC szezon hetedik futamaként rendezik meg júniusban. A verseny központja továbbra is Naivasha lesz.