2024. április 19. 00:49

KezdőlapWRCBreen hatalmas csatában vezet, két Hyundai dobogós helyeken

Breen hatalmas csatában vezet, két Hyundai dobogós helyeken

-

Craig Breen idei első versenyén indulva vezet a Svéd Rally első napja után, előnye azonban nagyon kicsi Ott Tanak előtt, míg Esapekka Lappi a harmadik.

A Svéd Rally pénteki napján nagyszerűen megmutatkozott a rajthelyből adódó hátrány, vagy előny, hiszen az elsőként indulók hátrányban, míg a hátrábbról rajtolók előnyben vannak.

Kalle Rovanpera ugyan még megnyerte a csütörtök esti nyitó szakaszt, azonban elsőként való indulása pénteken sokkal nagyobb hátrányt jelentett.

Délelőtt igazi körbeverés alakult ki, az első szakaszt Craig Breen nyerte, majd Rovanpera tudta kettőre gyarapítani hétvégi részelsőségeit, míg a délelőtt utolsó szakaszán Takamoto Katsuta volt a leggyorsabb.

Az élen azonban az az Ott Tanak állt délben, aki folyamatosan a legjobb idők környékén tudott lenni, bár szakaszt nem nyert.

A 2019-es világbajnok előnye 2.1 másodperc volt Breen és 4.1 másodperc Esapekka Lappi előtt, Rovanpera 4.7, Katsuta pedig 7.1 másodperc hátránnyal következett.

Délutánra a nap első pályája nagyon leromlott, mély nyomok alakultak ki, talán ez is vezetett Takamoto Katsuta borulásához, miután érintett egy hófalat. A japán versenyző a sérült autóval még célba ért és elrajtolt a második délutáni gyorsaságin, azonban pár kilométer után a motor túl melegedése miatt kiállni kényszerült.

Az első két délutáni pályán Craig Breen volt a leggyorsabb, aki így 10 másodperc előnyre tett szert Tanakot megelőzve.

A nap utolsó előtti pályáján azonban már az észt versenyző szerezte meg első részsikerét a Ford Pumával, míg a nap záró 5 kilométeres szakaszon Kalle Rovanpera csütörtökhöz hasonlóan ismét legyőzhetetlen volt.

A nap végére Breennek 2.6 másodperc előnye maradt Tanak, és 11.2 másodperc a délután során egy elágazásban túlcsúszó Esapekka Lappi előtt. A Hyundai így két versenyzővel áll a képzeletbeli dobogón.

Ott Tanak már délben előrevetítette, hogy a nap végén nem biztos, hogy az élen fog állni, mivel délelőtt már minden puskaporát előtte, délután pedig a riválisok gyorsabbak lehetnek. A minimális hátránnyal azonban nem lehet elégedetlen Tanak sem.

A Toyota hátrányban volt az első napon, mivel versenyzői a mezőny elején rajtoltak, és végül Elfyn Evans a negyedik, Kalle Rovanpera az ötödik helyen zárta a napot. Fél perc körüli hátrányuk azonban nem biztos, hogy sok lesz szombaton.

Thierry Neuville bár korábban már nyert Svédországban, vélhetően a verseny előtti influenzának is köszönhetően, pénteken nem igazán tudott riválisaival harcolni.

Pierre-Louis Loubet minimális havas tapasztalattal a hetedik.

A WRC2-ben Oliver Solberg ugyancsak szoros csatában vezet, előnye csupán 13 másodperc Sami Pajari előtt, míg a két vadonatúj Skodát vezető versenyzőt Jari Huttunen követi egy első generációs Fabiával.

Szombaton újabb hét szakasz, köztük a verseny leghosszabb pályája vár a mezőnyre.