2024. április 24. 08:35

KezdőlapWRCEldőlt Yohan Rossel idei programja

Eldőlt Yohan Rossel idei programja

-

Yohan Rossel eddig két versenyen állt rajthoz a WRC2-ben és mindkétszer nyerni tudott, a francia versenyző legközelebb Portugáliában áll rajthoz, de eldőlt további programja is.

Yohan Rossel eddig a Montén, majd Horvátországban állt rajthoz a WRC2-ben és mindkét futamán nyerni tudott, amivel 9 pont előnnyel vezeti a bajnokságot a már három versenyen résztvevő címvédő, Emil Lindholm előtt.

A francia versenyző legközelebb Portugáliában indul, ahol tavaly az abszolút 10. helyen zárt és ugyancsak nyert a WRC2-ben.

A 28 éves pilóta azonban már további versenyeit is eltudta árulni.

“Portugália után Szardínián állok rajthoz, majd Észtország következik, de oda csak tanulni megyek és nem indulok a WRC2-ben – mondta Yohan Rossel a Dirtfishnek. – Ezután az Acropolis Rallyn, majd a Közép-Európa Rallyn veszek részt. Egyértelműen mindvégig szeretnék a bajnoki címért harcolni.”

A citroenes versenyző Szardínián szuperrally után tavaly csak 11. lett a WRC2-ben, Észtországban azonban csak 2020-ban indult, az Acropolis Rally tavaly balesetet szenvedett és kiesett.