2024. szeptember 08. 01:22

KezdőlapWRCRovanpera vezet elsőként a Lett Rallyn, Sesks negyedik

Rovanpera vezet elsőként a Lett Rallyn, Sesks negyedik

-

Kalle Rovanpera nyerte a Lett Rally csütörtök esti, fantasztikus szuperspeciál szakaszát az azonos időt autózó Sébastien Ogier és Thierry Neuville, valamint a helyi sztár, Martins Sesks előtt.

Igazán élvezetes szuperspeciál szakasszal kezdődött csütörtök este az első lett WRC-futam, melyen technikás és gyorsabb részeket is tartalmazó nagyjából 5.5 km hosszú pálya volt, és összesen két kört kellett a versenyzőknek megtenni.

A jórészt aszfaltos és csak helyenként murvás pályán Kalle Rovanpera autózta a legjobb időt, amivel 2.4 másodperccel volt gyorsabb Sébastien Ogier-nál és Thierry Neuville-nélis.

Lett Rally 2024 – Minden infó egy helyen

A Rally1-es kategóriában induló Martins Sesks nagyon jól kezdett és az első részidőnél csak pár tizedmásodperces hátránnyal állt, azonban a szakasz második felében a lágy gumik elfogytak, így 2.9 másodperc hátránnyal a negyedik időt autózta.

A verseny érdemi része péntek reggel kezdődik, az első napon nyolc gyorsasági vár a mezőnyre.