2024. március 29. 16:35

KezdőlapERCKanári-szigetek Rally: Szoros csatában Csomós abszolút 10., Herczig Eb 10.

Kanári-szigetek Rally: Szoros csatában Csomós abszolút 10., Herczig Eb 10.

-

Nagyon szoros küzdelmet hozott a Kanári-szigetek Rally első napja, melyet a helyi menő Luis Monzón nyert meg Nil Solans és Yoann Bonato előtt. Herczig Norbert az Eb értékelés tizedik helyén áll.

A Kanári-szigetek Rally jellegzetességei a rendkívül sok kanyart tartalmazó szakaszok, melyeken igazából csak azok tudnak nagyon gyorsak lenni, akik helyi versenyzők, vagy hasonlóan kanyargós utakon már sok tapasztalatot gyűjtöttek.

Ennek megfelelően a helyiek ásza, Luis Monzón és Jose Carlos Deniz volt az egyetlen, aki péntek estig két szakaszt is tudott nyerni, míg Simon Wagner, Efrén Llarena, Simone Campedelli, Enrique Cruz és Nil Solans pedig egy szakaszon tudott a leggyorsabb lenni.

Luis Monzón, a verseny korábbi háromszoros győztese a harmadik szakaszt követően vette át a vezetést, és helyét egészen a nap végéig meg is őrizte, bár előnye mindössze 8,4 másodperc a Fafe Rallyt megnyerő Nil Solans előtt, míg a harmadik helyen Yoann Bonato áll, aki 3,7 másodperccel követi spanyol riválisát.

Bonatora is igaz, hogy tapasztalt már a kanyargós utakon, hiszen a francia aszfalt bajnokságban is hasonló versenyek vannak, és ezt korábban Bonato négyszer nyerte meg.

Simone Campedelli a délutáni első szakaszon a harmadik helyre tudott lépni, azonban a következő szakaszon a szalagkorlátba csapódott, ami után bár tudta folytatni a versenyt, végül a kilencedik helyen zárta a napot.

A negyedik helyen az Azori-szigetek győztes Efrén Llarena várja a folytatást 8,2 másodperccel Bonato mögött és 6,7 másodperccel az ugyancsak helyi ász Enrique Cruz előtt.

A hasonló utakon már tapasztaltabb versenyzőket Grzegorz Grzyb követi a hatodik helyen Josep Bassast, Javier Pardot és Campedellit megelőzve.

Herczig Norbert és Igor Bacigál a délelőtti navigációs probléma után délután már kissé gyorsulni tudott, de mint tudjuk ő sem a technikás szakaszokon szerezte meg több évtizedes tapasztalatát, így reálisnak mondható helyezése, annak ellenére, hogy 2019-ben a negyedik helyen zárt.

Az ERC4-es és Junior ERC kategória hetedik helyén áll László Martin és Berendi Dávid, Herczig Patrik és Bán Viktor pedig az ERC4 19., és Clio Kupa hetedik helyén áll.

Az Eb értékelésbe nem számító Csomós Miklós és Nagy Attila egy 13. és két 10. időt autózva a 10. helyen zárta a napot.