2024. április 30. 00:09

KezdőlapERCCsomós szakaszt nyert a V-Híd Rally Hungaryn, Heikkila vezet a drámai délelőtt...

Csomós szakaszt nyert a V-Híd Rally Hungaryn, Heikkila vezet a drámai délelőtt után

-

A V-Híd Rally Hungary szombat délelőtti harmadik szakaszát Csomós Mixi nyerte, míg összetettben  hatodik helyen áll, a drámai reggeli szakaszok után a versenyt Mikko Heikkila vezeti.

A veszprémi V-Híd Rally Hungaryn eddig négy szakaszt teljesített a mezőny és mindegyiken más versenyző volt a leggyorsabb. A péntek esti szuperspeciálon még Erik Cais autózta a legjobb eredményt, majd a szombati első szakaszon már Mathieu Franceschi karrierje első Eb szakaszát nyert, ami után az élre is állt, míg Cais a Hegyesdi fák között kissé óvatos volt.

V-Híd Rally Hungary 2024 – Minden infó egy helyen

A második szombati szakaszon, a verseny leghosszabb 27 km-es gyorsaságiján a 2022-es Európa-bajnok Efrén Llarena már nem tudott célba érni, miután Skodájának hűtője megsérült. Ugyancsak bajba került Franceschi, aki kissé optimista volt és kétszer is borult, Skodája azonban csak külsőleg sérült. Turán Frigyes pedig defekttel ért célba.

A legjobb időt ekkor Sinmone Tempestini érte el, míg összetettben Mikko Heikkila vette át a vezetést 4 tizedmásodperccel megelőzve Martins Sesks-t, Tempestini 3.1 másodperc hátránnyal volt a harmadik.

A délelőtt utolsó szakaszán már Csomós Mixi tudott Nagy Attila navigálása mellett a leggyorsabb lenni, ráadásul, úgy, hogy a szakasz utolsó részét lassú defekttel teljesítette.

Összetettben azonban Heikkila megtartotta 4 tizedes előnyét, így bár négy szakaszgyőztes is volt eddig, a leggyorsabb időt eddig el nem érő finn versenyző vezet Martins Sesks előtt, míg Tempestini 3 másodperc hátránnyal a harmadik és 4.3 másodperccel előzi meg az Eb címvédő Hayden Paddont.

Csomós Mixi áll a legjobban a szakaszgyőztesek közül, hiszen 4.3 másodperccel követi az ötödik Mikolaj Marczykot a hatodik helyen állva, míg a hetedik Erik Cais-t 17 másodperccel előzi meg. Mixiék hátránya csupán 15.4 másodperc Heikkila mögött.

Franceschi a dupla borulás után a kilencedik helyről várhatja a délutáni folytatást.

A magyar versenyzők között Csomós Mixi nagy előnnyel, 35.3 másodperccel vezet a második helyezett Ranga Péter és Czakó Janek előtt, míg a harmadik helyen Klausz Kristóf és Papp Tamás hátránya 45.6 másodperc. Velenczei Ádám és Vánsza Zsolt a Kislőtéren műszaki hiba miatt kiállni kényszerült.

Légy biztonságban a V-Híd Rally Hungaryn is, vigyázz magadra!