2024. április 26. 06:28

KezdőlapORBOstberg nyert, de ki vezeti a bajnokságot?

Ostberg nyert, de ki vezeti a bajnokságot?

-

Igen szorosan alakul az Országos Rallybajnokság élmezőnye, hiszen az első három versenyzőt mindössze 11 pont választja el egymástól.

Mads Ostberg és Patrik Barth idei harmadik győzelmét aratta az Országos Rallybajnokságban a Mecsek Rallyn. A győzeleméért 30 pont járna, de mivel a verseny gyorsasági távja meghaladta a 120 kilométert, 1,2-es szorzójú futam volt, így az első helyért 36 pontot zsebelt be.

A Power Stage-en harmadik lett, amiért további 3,6 pont járt, így összesen 39,6 ponttal gazdagodott. Azonban ez kevés volt ahhoz, hogy a bajnokság élére álljon.

A Mecsek Rallyn az a furcsa helyzet állt elő, hogy a két bajnoki éllovas, a Vincze Ferenc–Németh Gergely és a Velenczei Ádám–Vánsza Zsolt kettősök is ugyanannyi, 31,2 pontot gyűjtöttek. Vincze a második helyért kapott 28,8 pontot plusz a power stage negyedik helyéért 2,4-et.

Velenczei Ádám az utolsó előtti gyorsaságin lassító érintés miatt kapott 10 másodperc büntetést, amivel a harmadik helyre szorult. Ezért 25,2 pont járt, de a power stage-en győzni tudott, amiért további 6 pont zsebelt be, így ő is 31,2 pontot gyűjtött.

Az első két helyezett között így nem történt változás a bajnokságban, Vincze Ferenc 115,8 ponttal áll az élen, ugyanúgy három ponttal megelőzve a 112,8 pontos Velenczei Ádámot, mint a Dunakanyar Rally után.

Ostberg 107,8 ponttal a harmadik, de csak 8 pontra van az első helytől. Mellette szól az is, hogy egy versenyt kihagyott a magyar bajnokságban, így a mínusz futama már megvan. De ne szaladjunk ennyire előre.

Egyelőre úgy néz ki, hogy hármójuk között fog eldőlni a bajnoki cím, amiért mind a hármuknak komolyan meg kell dolgozni.

Az abszolút pontverseny negyedik helyén a Turán–Farnadi kettős áll 69 ponttal, őket 1,2 pont hátránnyal követi a Német–Szabó kettős 67,8 ponttal. A Tóth–Szabó páros 55 ponttal az ötödik, míg a Mecsek Rallyn nullázó Bodolai–Deák kettős 54 ponttal a hetedik.