KezdőlapERCHogy nézne ki az ERC pontversenye a WRC idei pontrendszerével?

Hogy nézne ki az ERC pontversenye a WRC idei pontrendszerével?

-

A WRC-pontrendszer miatt már sok kritika elhangzott az idei évben, de miként is működne ez a rendszer az ERC-ben. Kiszámoltuk.

A Rally Hungary első napjának végén Mikko Heikkila vezetett Martins Sesks előtt, így a két toyotás versenyző lett volna jogosult az első napért kapható 18 és 15 pontra. Azonban ahhoz, hogy ezt megkapják, célba kellett volna érniük vasárnap is, ez azonban nem sikerült, így a finn és lett versenyzők mögött álló pilóták kettőt is előre léphettek volna, így az első napért kapható maximális pontszámot Simone Tempestini kapta volna Hayden Paddon, Miko Marczyk, Csomós Mixi, Mathieu Franceschi, Erik Cais, Andrea Mabellini, Jon Armstrong, Simon Wagner és Philip Allen előtt.

A második nap értékelését és a Power Stage-et is Franceschi nyerte, így további 12 pontot gyűjtött volna.

A magyar versenyen a 2024-es WRC-pontrendszer szabályai szerint Simone Tempestini szerezte volna a legtöbb pontot, 27-et, majd Franceschi 20, Hayden Paddon és Csomós Mixi 19-19 ponttal következett volna.

Martins Sesks 0

A Kanári-szigetek Rallyn kissé egyszerűbb a számítás, hiszen ott az első napon a legjobb 10 között végző versenyzők mindegyike célba ért a második napon is. A spanyol versenyen Yoann Bonato szerezte volna a legtöbb pontot Mathieu Franceschi és Diego Ruiloba előtt.

Efrén Llarena 1(0+1)

Mint ahogy az a fentiekből kiderül, mindkét versenyen a végső győztes szerezte volna a legtöbb pontot is.

Ami a bajnokság állását illeti két verseny után, Franceschi csupán 8 ponttal előzné meg Hayden Paddont, azzal szemben, hogy a valóságban 14 pont az előnye.