2024. június 16. 06:43

KezdőlapNE VEDD ELVerstappen dobogós helyről esett ki, szoros csatában dőlt el a Belga Bajnokság...

Verstappen dobogós helyről esett ki, szoros csatában dőlt el a Belga Bajnokság 3. futama

-

Jos Verstappen a Sezoensrally utolsó szakaszán esett ki a harmadik helyről, Niels Reynvoet pedig sorozatban második győzelmét aratta a Belga Rally Bajnokság ide harmadik futamán.

A Belga Rally Bajnokság harmadik versenyén 12 gyorsasági és 139.38 km verseny táv várt a 80 nevezőre.

Az aszfaltos futam első szakaszát azonnal Niels Reynvoet és Kris D’alleine nyerte meg Citroen C3 Rally2-vel a bajnoki címvédő, ugyancsak C3-mal induló Maxime Potty és Renaud Herman előtt, míg a harmadik idővel Jos Verstappen és Renaud Jamoul zárt Skoda Fabia RS Rally2-vel.

A belga bajnokság legfiatalabb bajnoka, a 24 éves Potty azonban már a második szakaszon az élre állt, Reynvoet pedig csak az ötödik gyorsaságin tudta visszaelőzni, onnantól viszont bár előnye sosem volt pár másodpercnél nagyobb, meg is tartotta helyét és sorozatban második győzelmét szerezte 3.6 másodperc előnnyel.

Potty bajnoki címvédő szezonját pedig három második helyezéssel kezdte.

A verseny harmadik helyét egészen az utolsó szakaszig tartotta Jos Verstappen, akkor azonban kicsúszott, és kiesett, így a harmadik helyet a Hyundaijal induló Bastien Rouard és Félicien Poncelet szerezte meg 1:08.6 perc hátránnyal.

A belga bajnokság a 60. Ypres Rallyval folytatódik június 21-22. között.