2024. április 25. 14:40

KezdőlapERCCsomós nyolcadik, Herczig Eb 11., Kopecky vezet

Csomós nyolcadik, Herczig Eb 11., Kopecky vezet

-

A Barum Rally hagyományos esti nyitó szakaszán Jan Kopecky volt a leggyorsabb, míg a magyar versenyzők közül Csomós Miklós kezdett legjobban.

A Barum Rally hagyományosan a zlíni szuperspeciál szakasszal kezdődik, melyet este rendeznek. Idén a 9.57 km-es szakaszon Jan Kopecky volt a leggyorsabb, mögötte azonban Simon Wagner csak 1.4, Filip Mares pedig 5.6 másodperccel maradt el.

Az Eb értékelés ötödik idejét autózta a már Európa-bajnokként induló Efrén Llarena, aki 9.9 másodperccel maradt el a legjobb eredménytől.

A magyar versenyzők közül Herczig Norbert az Eb 11. idejét futotta meg, míg László Martin a 15. lett.

Az ERC4-ben érdekelt Herczig Patrik a 18., míg a Clio Kupában a hatodik idővel kezdett.

Csomós Miklós eredménye továbbra sem számít az Eb értékelésbe, azonban már a sötétben rendezett nyitószakaszon oda tette magát, ugyanis a nyolcadik időt futotta és ha nem számítjuk a 2006-os Focus WRC-vel induló Václav Pech-t, akkor Mixiék eredménye a hetedik.

Ugyancsak nem számít az Eb értékelésbe ezúttal Vogel Adrien, László Zoltán és Bartha Nándor eredménye sem. Vogel az RC4 kategória 21., László Zoltán az RC3 kategória harmadik, míg Bartha Nándor az abszolút 97. idővel kezdett péntek este, a Peugeot 206-ossal induló versenyzőt kategória besorolást nem kapott.

Szombaton és vasárnap is hat szakasz vár a mezőnyre.