2024. április 25. 12:12

KezdőlapRXBrutálisan jó mezőny lesz Nyirádon - itt a nevezési lista

Brutálisan jó mezőny lesz Nyirádon – itt a nevezési lista

-

Megjelent a Rallycross Európa-bajnokság első fordulójának nevezési listája. A nyirádi versenyre nagyon komoly mezőny jött össze, mind az EURO RX1, mind az EURO RX3 kategóriában.

Ha valaki eddig picit is gondolkodott, hogy május 21-22-én milyen autós programot válasszon, nem kell tovább törnie a fejét. Nyirádon a nemzetközi rallycross szezon első versenyén nemzetközi és hazai bajnokok lépnek majd pályára a Rallycross Európa-bajnokságon.

Egyik Eb futamon sem meglepő, hogy a nemzeti élmezőny is helyet kap a rajtrácson. Nyirádon is így lesz, hat magyar pilóta indul Supercarral. Kárai Tamás sokszorosan is kivívta a jogot az indulásra, az eddig WRX és ERX eredményei, és a hazai bajnoki címek mellett neki köszönhető, hogy Nyirád újra életre kelt és bekapcsolódott a nemzetközi rallycross vérkeringésébe. Mellette szintén rutinos versenyzők lesznek a pályán nemzeti színekben. Mózer Attila és Mózer Márk, Luigi és ifj. Kiss László mellett az idei ob szezonnyitón dobogós Koncseg Zoltán is indul.

ERX Kárai
Kárai Tamás, foto: Jaanus Ree / Red Bull Content Pool

A külföldi versenyzők közül mindenképp ki kell emelni Anton Marklundot. Bár a kétszeres bajnoknak tavaly nem volt jó szezonja, ebben az évben a Set Promotion Hyundai i20 versenyautójával tervez teljes programot az EURO RX1-ben. A Donovan családról és janis Baumanisról már írtunk a Rallycafén, ahogyan a Johann Kristoffersson mellett fejlődő Enzo Ide indulásáról is.  A korábbi S1600 sztár Ulrik Linnemann ezúttal Supercars-szal indul, a saját nevét viselő csapat Ford Fiestájával áll rajthoz.

Anton Marklund

A hatszoros Andros Trophy győztes Jean Baptiste Dubourg – akinek tavaly egy lohéaci kartörés miatt tönkrement a szezonja – is visszatért egy Peugeot 208-ban. A regnáló Euro RX3 bajnok, Yury Belevskiy feljebb lép, egy Volland Racing Audi A1-ben tervezi az évet. Tavaly komolyan meglepte a mezőnyt azzal, hogy a nürburgringi World RX fordulóban második lett.

Az ALL-INKL.COM Muennich Motorsport szokás szerint Seat Ibizákkal indul, René Münnich és Mandie August ül az autókban. Mindketten jól ismerik Nyírádot, akár meglepetést is okozhatnak. A lengyel Dariusz Topolewski és Marcin Gagacki pedig Ford Fiestákkal érkezik.

Ismerősként üdvözölhetjük Ales Fucikot, ő is itt volt a hazai szezonnyitón. Az északiakra is mindig érdemes odafigyelni a rallycrossban. Sivert Svardal – akit 2021-ben az „Év Cooper Tyres újoncának” választottak – az elmúlt szezonban elért fejlődését szeretné folytatni. Anders Michalak pedig tavaly mutatkozott be az EURO RX1-ben, és két futamon is pontot szerzett, ezzel 13. lett a bajnokságban. Hervé Knapick pedig 75 évesen újra autóba ül, a megszokott Citroen DS3-mal jön Nyirádra.

95 Yury BELEVSKIY* CHE Volland Racing KFT HUN Audi A1

Az Euro RX3-ban négy magyar lesz a mezőnyben, élükön az Euro RX3-ban dobogós Szíjj ‘Jolly’ Zsolttal. Ferjáncz András a jól ismert Ford Fiestával, Répási Róbert a Skoda Fabiával, Körmöczi Balázs pedig az Audi A1-gyel indul majd.

Nem lesz könnyű dolguk a magyaroknak, mert ebben a kategóriában is kőkemény ellenfelekkel kell majd megküzdeniük. A tavalyi szezon második helyezettje, Kobe Pauwels újra egy Volland Racing által felkészített Audi A1-gyel próbálja meg elhódítani a bajnoki címet, amihez persze már Nyirádon jól kell mennie. A portugál João Ribeiro és Nuno Miguel Da Costa Araújo duó is komoly ellenfél, ők tavaly októberben hazai pályán, Montalegre-ben tündököltek. A lengyel Damian Litwinowicz tavaly hatodik volt a bajnokságban, kérdés, hogy idén is megelőzi e őt Jan Černý, a pokolian gyors Skoda Citigójával.

A Nyirádi Rallycros Eb futamra itt lehet jegyeket vásárolni.