Kezdőlap Blog Oldal 1311

Ezért fulladt kudarcba a Porsche és a Red Bull biztosnak látszó házassága

0

Úgy tűnt, már csak formalitás lesz a Red Bull és a Porsche szövetségének bejelentése, végül azonban az egészből nem lett semmi. Megnéztük, mi vezethetett a „szakításhoz.”

Az Olasz Nagydíj pénteki napján a Porsche bejelentette, hogy az előzetes tervekkel ellentétben mégsem száll be a Forma-1-be a Red Bull oldalán, azaz 2026-ban nem lesz Red Bull-Porsche a rajtrácson. Hogy a júliusban még biztosnak tűnő együttműködés miért fulladhatott kudarcba, arról már a monzai bejelentés előtt írtunk, és nagyon úgy tűnik, hogy végül tényleg ezek az okok vezethettek ide.

„Az előfeltétel mindig is az volt, hogy a partnerség egyenrangú alapokon nyugszik, amely nemcsak a motorpartnerséget, hanem a csapatot is magában foglalja. Ezt nem sikerült megvalósítani” – írta a Porsche a közleményben.

A stuttgartiak ezzel kerek-perec kijelentették, hogy azért nem szállnak be, mert a Red Bull nem állt kötélnek, és nem adta el nekik az F1-es csapat felét. Mindezt azok után, hogy kiszivárgott dokumentumok korábban „lebuktatták” a németeket, és felfedték, hogy a Porsche beadta a papírokat, hogy 50%-os részesedést vásároljon a Red Bull F1-es csapatát működtető Red Bull Technology-ban.

A dokumentumok napvilágra kerülése után az F1-es paddockban jól értesültnek számító újságírók arról kezdtek sugdolózni, hogy igazából a Red Bull-vezér Dietrich Mateschitz az, aki tárt karokkal várja a Porschét, miközben a csapatvezetés egyáltalán nem ilyen lelkes. Noha Christian Horner, a Red Bull csapatfőnöke nem erősítette meg, hogy ez valóban így volt, az együttműködés meghiúsulása utáni nyilatkozata azért sokatmondó.

Christian Horner
Horner nem igazán örült, hogy a Porschénak is ugyanakkora beleszólása lehet a csapat ügyeibe Christian Horner | Fotó: Mark Thompson/Getty Images) / Red Bull Content Pool

„Nyilvánvalóan ezen az úton haladva volt néhány megbeszélés a Porschéval, amely egy fenomenális cég, egy nagyszerű márka. De úgy érződött, hogy nem teljesen illeszkedik mindez abba, amerre tartunk, és amilyen úton járunk. Mi alapvetően egy versenycsapat vagyunk, ez pedig lehetővé teszi, hogy gyors döntéseket hozzunk és nagyon gyorsan reagáljunk. Számos alkalommal láthattuk, hogy az autógyártók kevésbé voltak önállóak a döntéshozatalukban. Ez kulcsfontosságú szempont volt abban, hogy megvédjük, amink van, és azt, ahogyan működünk, ami eddig eléggé sikeresnek bizonyult” – nyilatkozta Horner a Sky Sportsnak.

A Red Bullnál tehát attól tartottak, hogy a Porsche egyenrangú féllé válásával ki lesznek téve annak a bürokratikus döntési mechanizmusnak, ami a Volkswagen-csoport tagjaként a stuttgartiakat – és úgy általában a nagy autógyárakat – is jellemzi, és nem utolsó sorban minden döntést meg kell majd vitassanak egy teljes igazgatótanáccsal ahelyett, hogy az eddig bevált gyakorlat szerint házon belül határoznák meg, hogy mi a jó irány.

Hogy a felek a háttérben miként jutottak el a szinte biztosra vehető együttműködéstől (sokan a júliusi Osztrák Nagydíjra várták a bejelentést, de akkor még mindenki azt hitte, hogy ez a 2026-os motorszabályok véglegesítésének halogatása miatt nem történt meg) az Olasz Nagydíjon tett bejelentésig, csak találgatni lehet, de nagyon valószínűnek tűnik, hogy a Horner–Helmut Marko–Adrian Newey hármasnak sikerült meggyőznie Mateschitzet arról, hogy nem lenne jó ötlet feladni a függetlenségüket.

A Porsche által benyújtott dokumentumok arra utaltak, hogy igencsak előrehaladott állapotban lehetett az egyesülés, Horner viszont ragaszkodik ahhoz, hogy semmilyen megállapodást nem történt.

„Semmit nem írtunk alá, és nem született megegyezés. Nem fogom részletezni, hogy mi hangzott el az egyeztetéseken, de a csapatunk egyik legnagyobb erőssége mindig is a függetlenség volt. A Porsche egy nagyszerű vállalat és márka, és természetesen jó terv volt párbeszédet kezdeni velük és feltérképezni a lehetőségeket. Végső soron azonban stratégiai szempontból nem lett volna jó [az együttműködés]. A nagy szervezetek jelentős mértékben terveznek előre, ami azt jelentette, hogy előreszaladtak, de mint már mondtam, soha nem volt kötelező érvényű megállapodás, egyik fél sem írt alá semmit” – idézi a csapatfőnököt a RacingNews365.com

Max Verstappen, Red Bull, Olasz Nagydíj
A Red Bull inkább marad független Fotó: Peter Fox/Getty Images/Red Bull Content Pool

A Honda is képbe kerülhetett

A The-Race.com egy érdekes információt is megosztott a dugába dőlt Red Bull-Porsche házassággal kapcsolatban. Mégpedig azt, hogy a németek 50%-os részesedésvásárlási szándéka megkongatta a vészharangot a Hondánál, a japánok motorsportrészlegnél ugyanis továbbra is fontolgatják, hogy 2026-ban visszatérnek.

Természetesen a Honda nem hivatalosan most is jelen van, hiszen hiába szállt ki tavaly papíron a sportágból, folytatták az együttműködést a Red Bull-lal, és továbbra is technikai támogatást nyújtanak az energiaitalosoknak. A Red Bull számára pedig vélhetően vonzóbb lenne, ha a japánok 2026-tól újra teljes mellszélességgel szerepelnének az F1-ben, és mindkét fél építhetne a korábbi évekre.

A The-Race úgy tudja, hogy a HRC (Honda Racing Corporation – a japánok motorsport-tevékenységeit koordináló vállalata) szívesen foglalkozna a 2026-ban érkező új motorok hibrid részével, és akár már meg is egyezhetett ebben a Red Bull-lal, csak még a Honda igazgatótanácsának jóváhagyására várnak.

„A stratégiánk, hogy egy fedél alatt gyártsuk a motort és a kasztnit, abszolút változatlan. Ez semmikor sem függött egy befektetőtől, [érkező] gyártótól, vagy jelenleg is az F1-ben levő gyártótól – nyilakozta Horner a Sky-nak, majd kitért arra, hogy végső soron arra jutottak, hogy a Porsche csak a nevét és a pénzét tudta volna hozzáadni az együttműködéshez. – Mit tudnak hozni, amihez nincs hozzáférésünk? A dolgok mélyére ásva úgy éreztük, hogy jó helyzetben vagyunk, és a [Red Bull Powertrains-nél végbement] toborzás után nem érezzük úgy, hogy bármilyen hátrányban lennénk a versenytársainkkal szemben. Olyan helyzetben vagyunk a toborzásnak és a befektetésnek köszönhetően, hogy az erőforrás minden elemét képesek vagyunk mi magunk csinálni. Előretörünk, és nem függünk más, esetleges partnerségektől.” 

A csapatfőnök emellett azt is megjegyezte, hogy a VW-konszern élén zajló változások is aggodalomra adtak okot, hiszen a Red Bull stratégiája a hosszú távú stabilitásra épül, miközben „a motorgyártók mindig jöttek és mentek.”

Red Bull Racing, Honda, HRC
A Honda most is segít a Red Bullnak Fotó: Mark Thompson/Getty Images/Red Bull Content Pool

Ettől még van remény a Porschénak

Amennyire meglesz a Red Bull a stuttgartiak nélkül, annyira nagy csapás lenne a Forma-1-nek, ha a Porsche teljesen elkaszálná a beszállás ötletét. Azt ők is elmondták, hogy továbbra is érdeklik őket az új motorszabályok, a lehetőségeik viszont igencsak korlátozottak, mivel nincs meg az infrastruktúrájuk ahhoz, hogy önállóan építsenek F1-es erőforrást.

Így aztán motorpartnerként legfeljebb akkor érkezhetnének, ha a 2026-ban saját motorral beszálló Auditól kapnák az erőforrásokat, és átmatricáznák azt. Annak viszont sokkal nagyobb értelme lenne, ha egy másik csapatot vásárolnának meg, vagy szereznének benne tulajdonrészt. Erre a jelenlegi mezőnyből a Williams tűnik a legjobb opciónak, hiszen Jost Capito révén adott a Volkswagen-kötődés, a Dorilton Capital pedig kimondottan befektetési céllal vásárolta meg a csapatot, így a Porsche által vélhetően kínált hatalmas összegért boldogan válna meg tőle.

Hogy végül megvalósul-e ez a forgatókönyv, azt egyelőre senki sem tudja, azt viszont többen is határozottan állítják, hogy „egyértelműen vonzó lenne a Forma-1-nek” a Porsche érkezése. Az iménti idézet Toto Wolfftól, a Mercedes csapatfőnökétől származik, aki úgy véli, a nagy autógyártók jelenlétére mindig szüksége van a sportágnak.

„Csak ki kell találniuk, hogy van-e másik érdekes projekt, vagy vásárolhatnak-e csapatot. Talán már nem 2026-ra, hanem 2027-re, vagy 2028-ra, de összességében ez nagyszerű lenne a régiónak” – utalt a Porschéra az osztrák üzletember.

Toto Wolff, Mercedes, Christian Horner, Red Bull
Wolff továbbra is szívesen látná a Porschét Fotó: Mark Thompson/Red Bull Content Pool

„Minden nagy vállalat, különösen az autógyárak – és nemcsak ők, hiszen a Red Bull is elég jó ebben –, amelyek megvásárolnak egy versenycsapatot és rengeteg pénzt invesztálnak a működtetésébe, még többet fektetnek az aktiválásba, ami előnyös a Forma-1 számára. Amennyiben egy olyan, világszerte ismert márka, mint a Porsche a Forma-1-ben történő aktiválásra költi a marketingre fordítandó dollárjait, abból mind profitálunk. És szerintem ez a fontos. Hogy ne csak működtessenek egy saját csapatot, hanem az összes piacon, amelyen jelen vagyunk, nagy reklámokkal és reklámkampányokkal hirdessék a márkát. Ezért fontos, hogy a Forma-1-ben jelen legyenek ezek a nagy autógyárak” – jelentette ki Wolff, aki az Andretti beszállását például már nem támogatta.

Zákányi már bajnok a Rally3-ban, de hogy állnak a többiek? 

0

A Rally3-as bajnokság első helye ugyan eldőlt a Mediterrán Rallyn, azonban a dobogó további helyei még nem. Így áll a bajnokság hat futam után. 

A Rally3-ban két futammal a szezon vége előtt megszerezte a Mediterrán Rallyn aratott győzelemmel a bajnoki címet Zákányi János és Vidécz Zsolt, akik öt futamgyőzelmükkel domináltak a sorozatban. 

Hat futam után a Horváth Rallye ASE ladás kettőse 58 pontos előnyben van, azonban arra már senkinek sincs esélye, hogy Zákányiék hat versenyen szerzett öt sikerét behozza a következő két versenyen, hiszen rajtuk kívül Békési Richárd tudott még versenyt nyerni, akiknek a hátránya 145.4 pont, és csak a hat legjobb eredmény számít év végén. 

A második helyért azonban még csata várható a II. Watz Rallyn, valamint a Pálháza Rallyn. 

A Rally3 nem hivatalos állása hat futam után 

A BAJNOKSÁG HIVATALOS ÁLLÁSA AZ MNASZ OLDALÁRA KERÜL MAJD KI

Öt versenyen öt győztes a Rally2-ben, de ki vezet? 

0

Igazán kiegyensúlyozott az idei Rally2-es bajnokság is, hiszen az eddigi öt versenyt öt különböző páros nyerte. No, de mi is a bajnokság állása a Mediterrán Rally után. 

Az idei Rally2-es bajnokság Spindler Jenő és Csizmadia Csaba győzelmével kezdődött Orfűn, majd Fekete Gyula és Szegedi Máté sikere következett Egerben, amit Krehlik Nándor ás Kálna Tamás első helye követett Kazincbarcikán, a győztesekhez pedig csatlakozott Székesfehérváron Kocsis Imre és Henszelmann Zsolt, a hétvégi Mediterrán Rallyt pedig Geiger Máté és Csanády Sándor zárták az első helyen. 

A bajnokság az öt győztest figyelembe véve azonban nem ilyen szoros, bár az ötödik verseny után Kocsis Imréék csupán egy ponttal előzik meg a bajnoki címvédő ifj. Fogarasi Attiláékat, azonban a harmadik helyen álló Fekete Gyuláékkal és negyedik Zsebe Gáborékkal szemben már 21 pont az előny. 

Spindler Jenőék 36 pontos hátránnyal állnak az ötödik helyen, míg Geiger Mátéék a Mediterrán Rallyn aratott sikerrel a bajnokság kilencedik helyén állnak. 

A Rally2-es bajnokság októberben Ózdon, majd novemberben a Zemplénben folytatódik. 

A bajnokság nem hivatalos állása 
1 Kocsis Imre / Henszelmann Zsolt Citroen C2 R2 75+16=91 
2 ifj. Fogarasi Attila, Toloczkó Péter Honda Civic Type-R 64+26=90
3 Fekete Gyula / Oláh Róbert, Szegedi Máté Citroen C2 R2 Max 70 
4 Zsebe Gábor / Mohácsi László Skoda Felicia 43+27=70
5 Spindler Jenő / Csizmadia Csaba Peugeot 208 R2 55 
6 Strider Zoltán / Apkó András Peugeot 208 R2 38+17=55
7 Ruszkai Attila / Bodnár Attila Lada 2101 37.4+9=46.4
8 Lakatos Tamás / Marics Krisztina Peugeot 208 R2 15+21=36
9 Geiger Máté / Csanády Sándor Lada 2101 0+34=34 
10 Krehlik Nándor / Kálna Tamás Lada VFTS 33 
11 Tellér Antal / Tellér Antónia Peugeot 208 R2 31
12 Üveges Sándor / Szegedi Krisztián Lada VFTS 28
13 Cseke Péter / Csikós Borbála Lada 2105 25.2
14 Janovich Roland / Csáthy Miklós Lada 21011 23
15 Goller Ákos / Tóth Szabolcs Citroen C2 R2 23
16 Baksai László / Erdei Zoltán, Poczang Valér, Szabó Beu Lada VFTS 19
17 Fábián Dániel / Kaszás Zoltán, Petrovszki Dániel Lada 2105 19
18 Péter Pál / Varga Kristóf Honda Civic Type-R 19
19 Géringer Zoltán / Tímár Tamás Honda Civic 17
20 Fábián Donát / Bencsik István, Puakovics Lilla Lada 2107 5+11=16
21 Vitek Viktor / Holecz László Peugeot 208 R2 14
22 Simon György / Simon Tímea Lada 2105 9+5=14
23 Neukirchner András / Gálik Kata Honda Civic 13
24 Györkő József / Bakos István Peugeot 208 R2 0+13=13
25 Ruszó Krisztián / Geró Gábor Lada VFTS 11
26 Bencs Zoltán / Bencs Gábor Honda Civic Type-R 10
27 Csapó Roland / Csapó Attila Lada VFTS 0+7=7
28 Jobbágy Péter / Búzás Róbert Lada VFTS 6
29 Mészáros Zsolt / Víg Sándor Peugeot 208 R2 4
30 Szetei Norbert / Heszler Ferenc Citroen C2 R2 0+4
31 Kállai Tamás / Matics Barbara, Szilassy Arnold Lada 2107 3
32 Dominik GT / Gyabronka Miklós Honda Civic Type-R 0+3
33 Rónavölgyi Endre / Eperjesi Péter Honda Civic 2
34 Urbán Márton / Bene Johanna Renault Clio 2
35 Deli László / Losonczi Csaba Lada 2107 2
36 Virág Tamás / Matics Barbara Lada 2101 0+2=2
37 Szombathelyi Péter / Heffner Gergő Lada 2107 0+1=1 

A BAJNOKSÁG HIVATALOS ÁLLÁSA AZ MNASZ OLDALÁRA KERÜL MAJD KI

Zákányiék úsztak a vizen a Power Stage-en (videó)

0

Zákányi János és Vidécz Zsolt szárnyalt a Mediterrán Rallyn, pedig a hatalmas esőben senkinek sem volt könnyű dolga.

Zákányiék minden szakaszt megnyerve szerezték meg a bajnoki címet a Rally3-ban. Íme, a páros belsője a Power Stage-ről.

Ilyen eredményt ért el élete első gokartversenyén Räikkönen fia

0

Túl van élete első gokartversenyén Robin Räikkönen, Kimi Räikkönen hétéves fia. 

A svájci motorsportot és méginkább a Forma-1-ből tavaly év végén visszavonult Kimi Räikkönen életét követőknek nem újdonság, hogy a 2007-es világbajnok fia, Robin, illetve lánya, Rianna is kipróbálta már a gokartozást, sőt, a 7 esztendős fiúval kapcsolatban egy ideje azt is biztosra vehettük, hogy hamarosan versenyezni kezd.

Ez a nap végül szeptember 17-én jött el, Robin ugyanis ekkor állt először rajthoz hivatalos gokartversenyen. Kimi Räikkönen fia a svájci Wohlenben található Kart-Bahn Wohlenen rendezett Herbst Kart Cupon, azaz Ősz-kupán debütált a legkisebb, Micro kategóriában a CRG színeiben. Robin a 15 fős mezőny második felében vitézkedett a hétvége során: az első edzésen 10., a másodikon 8., az időmérőn pedig 11. lett. Az első futamot a 12, a másodikat pedig a 10. helyen zárta, a döntőben azonban csak 6 kört tett meg a 13-ból, azaz nem fejezte be a versenyt.

De természetesen nem is várta el tőle senki, hogy kenterbe verje a mezőnyt, hiszen ebben a korban még a legfontosabb az, hogy megszerettessék a gyerekekkel a sportágat. Ezért aztán a szervezők minden indulót serleggel jutalmaztak, így Robin is kapott egyet, hogy aztán büszkén pózolhasson szüleivel. „Az első verseny a sokból. Anya és Apa több, mint büszke rá, Ace” – írta a versenyről közzétett poszt mellé Minttu Räikkönen, Robin Ace Matias Räikkönen édesanyja.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Minttu Räikkönen (@mintturaikkonen)

Kristoffersson ismét nyert, Kárai az ötödik helyen

0

A Rallycross világbajnokság és az Európa-bajnokság portugáliai versenyhétvégéjén a World RX első versenyén Johann Kristoffersson nyert. Az EURO RX1-ben két előfutam után Enzo Ide vezet, Kárai Tamás az ötödik.

Johan Kristoffersson nem tud hibázni. A Rallycross vb címvédője nem csak a benzines Supercarokkal volt verhetetlen, hanem az elektromos autókkal is pokoli gyors. Sőt, eddig minden versenyt megnyert, tehát megkockáztatjuk, hogy a villany-rx még jobban fekszik neki. Portugáliában, gyakorlatilag rajt cél győzelmet aratott, az előfutamokat, az elődöntőt és a döntöt is megnyerte. A Progression Race-ben három körrel a vége előtt kiesett, de ugye annak a versenynek nincs sok értelme… A döntőben Veiby lett a második, Kevin Hansen a harmadik, Timmy Hansen a negyedik.

Rallycross Portugal
foto: Joerg Mitter/Red Bull Content Pool

Az Euro RX1-ben egy versenyt rendeznek a hétvégén, ezért csak a két előfutamot teljesítették a résztvevők. Az elsőn Kárai Tamás rögtön Baumanisszal és Idével került össze. Harmadik lett az orosházi versenyző, de az ideje alapján összesítésben ötödik helyen fejezte be a Heat1-et. Mózer Attila a harmadik futamban Linnemann mögött második helyen ért célba, összetettben hetedik lett.

A második előfutamban Kárai megnyerte a futamát, Mózer pedig negyedik lett a saját versenyén. Összetettben Kárai negyedik, Mózer kilencedik helyen zárt.

A nap végén a két előfutam alapján Enzo Ide áll az élen, Anton Marklund és Janis Baumanis előtt. Kárai az ötödik, Mózer a hetedik.

A vasárnapi napon az EURO RX1 a harmadik előfutammal folytatja, a World RX pedig újabb versenynapot teljesít, amely a bajnokság ötödik futama lesz.

Rallycross Portugal
foto: Joerg Mitter/Red Bull Content Pool

Így autózott a Zákányi-Vidécz páros a 2022-es bajnoki cím felé

0

Hat verseny, öt győzelem – ez az idei Rally3-as bajnok Zákányi János és Vidécz Zsolt statisztikája 2022-ben. Pillantsunk be néhány versenyük belső felvételébe, miként is haladtak a bajnoki cím felé.

Az Orfű Rally győzelme után Egerben a harmadik hely jött össze.

A Nyergesújfalui versenyen így haladtak a győzelem felé

Kazincbarcikán sem akadt gyorsabb náluk

Oroszlányban is nyertek

 

 

Mediterrán Historic Rally: Érdiék magabiztosan nyertek 

0

Ifjabb Érdi Tibor rajt-cél győzelmet aratott a Mecsekben megtartott Mediterrán Rally historic mezőnyében Wirtmann Ferenc és Kalapács Zsolt előtt. 

Csak nevében volt mediterrán a Mediterrán Rally, melyet a rajttól a célig nagy esőben rendeztek meg, sőt az utolsó szakaszra akkora eső és köd érkezett, hogy a szervezők törölni kényszerültek. 

A historic mezőnyben végig vezetve nyert ifj. Érdi Tibor és Csökő Zoltán, akik minden szakaszon a leggyorsabbak is tudtak lenni. 

A második helyen Wirtmann Ferenc és Kerekes József, míg a harmadikon Kalapács Kornél és Patkó Gábor zártak. 

Mediterrán Historic Rally, nem hivatalos végeredmény 
1 #327 ifj. Érdi Tibor / Csökő Zoltán Ford Sierra 34:00.4
2 #301 Wirtmann Ferenc / Kerekes József Ford Escort +1:29.7
3 #304 Kalapács Zsolt / Patkó Gábor Opel Kadett +2:56.6 (0:10)
4 #305 Kreicsi Bálint / Ivony Csaba BMW 320 +3:46.3
5 #324 Plesz Márk / Dombai Szabolcs Lada 2105 +4:26.9
6 #310 Müller Roland / Müller Roland Lada 2101 +4:31.4 (0:10)
7 #315 Tóth-Gili Tamás / Aczél András Toyota Corolla +4:48.5 (0:20)
8 #307 Balu / Szokol Péter Lada 21074 +5:09.4
9 #302 Gerencsér Tibor / Gerencsér Bernadett Ford Sierra +5:34.4
10 #331 Szabó Krisztián / Szabó Kitti Lada 2107 +5:37.5 

További eredmények

Időterv 
09.16., péntek 
16:51 SS1 Mecsekkapu-Árpádtető 11.34 km ifj. Érdi 7:03.0 / 1. ifj. Érdi, 2. Wirtmann, 3. Kalapács 

09.17., szombat 
08:18 SS2 Somogy-Árpádtető 6.16 km ifj. Érdi 3:23.4 / 1. ifj. Érdi, 2. Wirtmann, 3. Kalapács
08:56 SS3 Árpádtető-Camping 9.37 km ifj. Érdi 5:39.3 / 1. ifj. Érdi, 2. Wirtmann, . Kalapács
11:29 SS4 Somogy-Árpádtető 6.16 km ifj. Érdi 3:17.9 / 1. ifj. Érdi, 2. Wirtmann, 3. Kalapács
12:07 (13:13) SS5 Árpádtető-Camping 9.37 km ifj. Érdi 5:40.9 / 1. ifj. Érdi, 2. Wirtmann, 3. Kalapács
14:40 SS6 Somogy-Árpádtető 6.16 km ifj. Érdi 3:19.2 / 1. ifj. Érdi, 2. Wirtmann, 3. Kalapács
15:18 SS7 Árpádtető-Camping 9.37 km ifj. Érdi 5:36.7 / 1. ifj. Érdi, 2. Wirtmann, 3. Kalapács
17:51 SS8 Árpádtető-Camping 9.37 km TÖRÖLVE 

Mediterrán Rally2: Geiger a szezon ötödik győztese 

0

Geiger Máté nyerte a Mecsekben megrendezett, nevében mediterrán Mediterrán Rally Rally2-es versenyét Zsebe Gábor és ifj. Fogarasi Attila előtt. 

Geiger Máté és Csanády Sándor rajt-cél győzelmet aratott a Rally2-es mezőnyben a Mediterrán Rallyn, mely a kezdetektől fogva zuhogó esőben zajlott. 

A ladás kettős végül 9.9 másodperc előnnyel szerezték meg a győzelmet, és a Rally2 idei ötödik futamán az ötödik győztes lett. 

A második helyen Zsebe Gábor és Mohácsi László, míg a harmadikon ifj. Fogarasi Attila és Toloczkó Péter zárt, akik megnyerték az utolsó két megtartott szakaszt, azonban már nem érték utol Zsebééket. 

Az utolsó szakaszt a rendezők törölték, mivel a hetedik szakasz előtt még a korábbinál is jóval nagyobb eső érkezett a Mecsekbe. 

Mediterrán Rally2, nem hivatalos végeredmény 
1 #215 Geiger Máté / Csanády Sándor Lada 2101 34:05.4
2 #205 Zsebe Gábor / Mohácsi László Skoda Felicia +9.9
3 #203 ifj. Fogarasi Attila / Toloczkó Péter Honda Civic Type-R +13.2
4 #212 Lakatos Tamás / Marics Krisztina Peugeot 208 R2 +41.3
5 #206 Strider Zoltán / Apkó András Peugeot 208 R2 +1:22.8
6 #201 Kocsis Imre / Henszelmann Zsolt Citroen C2 R2 Max +1:28.1
7 #221 Györkő József / Bakos István Peugeot 208 R2 +1:45.3 (0:10)
8 #214 Fábián Donát / Paukovics Lilla Lada 2107 +1:49.6 (0:20)
9 #207 Ruszkai Attila / Bodnár Attila Lada 2101 +2:03.1
10 #229 Csapó Roland / Csapó Attila Lada VFTS +3:07.7 (0:10) 

További eredmények

Időterv 
09.16., péntek 
16:03 SS1 Mecsekkapu-Árpádtető 11.34 km Geiger 6:55.1 / 1. Geiger, 2. Zsebe, 3. ifj. Fogarasi 

09.17., szombat 
07:33 SS2 Somogy-Árpádtető 6.16 km Geiger 3:31.2 / 1. Geiger, 2. Zsebe, 3. ifj. Fogarasi
08:11 SS3 Árpádtető-Camping 9.37 km ifj. Fogarasi 5:33.9 / 1. Geiger, 2. Zsebe, 3. ifj. Fogarasi
10:44 SS4 Somogy-Árpádtető 6.16 km Zsebe 3:24.3 / 1. Geiger, 2. Zsebe, 3. ifj. Fogarasi
11:22 (12:33) SS5 Árpádtető-Camping 9.37 km Geiger 5:33.8 / 1. Geiger, 2. Zsebe, 3. ifj. Fogarasi
13:55 SS6 Somogy-Árpádtető 6.16 km ifj. Fogarasi 3:28.8 / 1. Geiger, 2. Zsebe, 3. ifj. Fogarasi
14:33 SS7 Árpádtető-Camping 9.37 km ifj. Fogarasi 5:32.3 / 1. Geiger, 2. Zsebe, 3. ifj. Fogarasi
17:06 SS8 Árpádtető-Camping 9.37 km TÖRÖLVE 

Ikotics leadta a menetlevelet, változott a Rally3 végeredménye 

0

Ikotics Mátyás és Szabó Bence az utolsó szakasz után leadta menetlevelét, így változott a Mediterrán Rally3 végeredménye. 

Mint arról beszámoltunk, Zákányi János és Vidécz Zsolt rajt-cél győzelemmel zárta a Rally3-as versenyt a Mediterrán Rallyn és ezzel megszerezték az idei bajnoki címet is. 

Az utolsó szakasz után azonban a második helyen álló Ikotics Mátyás-Szabó Bence páros leadta menetlevelét, így mindenki egy helyet előrelépett mögötte. 

A második helyet így Geng Bence és Geng Ferenc, míg a harmadikat Takács István és Takács István páros szerezte meg.

A Rally3 hivatalos végeredménye