Kezdőlap Blog Oldal 1310

Fogarasi: Árpádtető esőben is nagy kedvenc! 

0

A Mediterrán Rally Rally2-es mezőnyében a harmadik helyet szerezte meg ifj. Fogarasi Attila és Toloczkó Péter, amivel komolyan csökkentették hátrányukat a bajnokságban. 

Ifj. Fogarasi Attila csütörtökön ünnepelte születésnapját, ezért a még győzelem nélkül álló bajnoki címvédő szeretett volna végre a dobogó legfelső fokára állni. Végül Geiger Máté és Zsebe Gábor mögött a harmadik helyen zárt a hondás páros, azonban így is elégedett a mecseki futam után. 

“99%-ban elégedett vagyok a hétvégével – mondta ifj. Fogarasi Attila a Rallycafe.hu oldalnak. – Nagyon jól éreztük magunkat a folyamatos eső ellenére is a versenyen és a harmadik helyezéssel 1 pontra csökkentettük a hátrányunkat a bajnokságban Kocsis Imre mögött.” 

A versenyzők dolgát komolyan megnehezítette a futam alatt tapasztalható hatalmas mennyiségű eső, mivel igen kevés versenyt rendeznek esős körülmények között. 

“Ritkán autózunk ilyen körülmények között, ezért egy kicsit óvatosabban kezdtünk pénteken, de szerencsére szombaton hamar belejöttünk. Nagyon örülök, hogy Árpádtetőn mi voltunk a leggyorsabbak szombaton. Esőben is nagyon kedveljük ezt a pályát. A somogyi pályán kissé sok volt a lassító.” 

Az említett Árpádtető-Camping szakaszon kétszer is a legjobb időt érték el Attiláék, míg egyszer Geiger Máté tudott nyerni. A pályán a legjobb eredmény is a Fogarasi-Toloczkó kettősé lett, akik a Power Stage-et 5:32.3 perces eredménnyel nyerték. 

A szombati három körből a másodikon Fogarasiék kissé leszakadtak az előttük állóktól, ennek azonban kisebb műszaki hiba volt az oka. 

“Az utolsó előtti körben veszített az erejéből az autó és darált, nem forgott ki rendesen. Cseréltünk gyertyákat és jeladókat, amitől szerencsére jó lett. Az utolsó körben mindkét gyorsot megnyertük, köztük a Power Stage-et is. Köszönjük a szurkolást, a csapat es a támogatóink segítségét! Gratulálok minden célba érkezőnek!” 

Ifj. Fogarasi Attiláék a versenyt követően 1 pontra megközelítették a bajnokság élén álló Kocsis Imrééket, míg Fekete Gyuláékat és Zsebe Gáborékat egyaránt 20 ponttal előzik meg. 

A Rally2-es bajnokság legközelebb Ózdon folytatódik, majd novemberben a Zemplén Rallyval zárul. 

Rossz hír Lappi számára, Ogier fejezi be a szezont 

0

Esapekka Lappi idei szezonja a Rally Világbajnokságon véget ért, miután Sébastien Ogier mind a három hátralévő versenyen rajthoz áll a Toyota Gazoo Racinggel. 

Sébastien Ogier a Toyota twitterén közzétett videóban jelentette be, hogy Új-Zéland után Spanyolországban és Japánban is rajthoz áll, ami azt jelenti, hogy Esapekka Lappi az idei szezonban már nem fog versenyezni a Rally Világbajnokságon. 

Lappi idén hét versenyen állt rajthoz a WRC-ben és Svédországban, Finnországban, valamint az Ypres Rallyn is a harmadik helyen zárt, aminek köszönhetően a világbajnokság hetedik helyén áll. 

Ogier eddig három futamon indult és a Monte-Carlo Rallyn a második, Kenyában a negyedik lett míg Portugáliában az ötvenedik helyen ért célba. 

Drasztikus lépésre szánhatja el magát az Alpine

0

Akadémiájuk bezárását sem tartja elképzelhetetlennek az Alpine főnöke, miután Oscar Piastri esete szerinte megmutatta, hogy újabban jobban megéri nem fiatal pilóták kinevelésébe, hanem a „levadászásukba” fektetni.

Laurent Rossi, az Alpine vezérigazgatója továbbra is kitart amellett, hogy Oscar Piastri lojalitásának hiánya vezetett oda, hogy elveszítették az utóbbi évek egyik legnagyobb tehetségének tartott ausztrál pilótát, miközben ők mindent megtettek azért, hogy a lehető legjobb feltételeket biztosítsák a fejlődéséhez, és bejuttassák őt az F1-be.

A történteknek pedig hosszú távú hatásai is lehetnek mind az Alpine, mind más csapatok versenyzői akadémiájára nézve, hiszen ezentúl könnyen lehet, hogy az egyes gyártók kétszer is meggondolják majd, hogy fektessenek-e az adott fiatalba. Toto Wolff, a Mercedes csapatfőnöke már korábban is kiállt a franciák mellett, és elmondta, hogy ez az ügy őket is arra sarkallja majd, hogy nagyobb körültekintéssel járjanak el a juniorjaik szerződésével.

Oscar Piastri, Alpine
A Piastri-sagának messzire mutató következményei is lehetnek Fotó: Alpine

„Sokat elmond, amikor még Toto is azt mondja, hogy nagyon másként fognak hozzáállni a szerződéseikhez. Nyilván is így fogunk tenni. Mi égettük meg magunkat a többiek helyett” – jelentette ki Rossi, aki szerint ez az eset a fiatal pilóták piacára is kihatással lehet, és elijesztheti az abba invesztáló befektetőket. Emiatt a 2020 óta Renault/Alpine támogatott Piastri elvesztését követően komolyan felmerült a franciákban, hogy megszüntetik az akadémiájukat.

„Ha úgy döntesz, hogy minden évben spórolsz azzal, hogy versenyzőkbe invesztálsz, majd egyszerűen levadászod őket a megspórolt pénzeddel, az más ajánlatot teremt. Ennélfogva nem vagyok biztos benne, hogy folytatni akarom ezen versenyzők felkészítését, vagy be kell biztosítanom a helyüket egy olyan szerződéssel, ami nem biztos, hogy vonzó a számukra. Miként oldhatnám ezt meg?” – tette fel a kérdést a vezérigazgató.

„Igazán gondolkozunk azon, hogy legyenek-e további junior pilótáink a jelenleg is a programban szereplő versenyzők után, akikkel tiszteletben tartjuk a kötelezettségeinket, mert több éves terveink vannak velük. De miért legyenek újabbak? Ugyanakkor ez az egész a történelmünk és a motorsport történelmének része. Az egész abból áll, hogy részvényesek, többnyire gyártók, pilótaprogramokat hoznak létre. Akarunk változtatni ezen? Túl veszélyessé vált mindez? Ez precedenst teremt?”

Oscar Piastri, Alpine, teszt, 2022, Abu-Dzabi
Piastri tesztkilométerek ezreit tehette meg a tavalyi autóval Fotó: Mark Sutton / LAT Images

„Ez az egyik értékünk is. Hiszünk abban, hogy a saját értékrendünk mentén foglalkozzunk fiatal tehetségekkel, hogy amikor a csúcsra érnek, nagyon jól illeszkedjenek a csapatunkba, és olyan legyen a hozzáállásuk és az értékeik, amit szeretünk. Úgyhogy ez nehéz kérdés. Úgy érezzük, hogy valamennyire igazol minket az, hogy a paddockban a legtöbb ember hasonlóan érez. Mindez nem jó a sportnak, mert a mi kis sebünkön túl itt az Alpine-nál szerintem a sport is sebzetté vált egy kicsit.”

Az Alpine-nak eddig egy juniorja jutott el a Forma-1-ig az idei szezonban az Alfa Romeóval debütáló Csou Kuan-jü személyében, miközben jelenleg két-két támogatottja versenyez az F2-ben és az F3-ban. Az előbbiben a Fernando Alonso megüresedő ülésére is esélyesnek tartott Jack Doohan, illetve Olli Caldwell vitézkedik, míg az F3-ban a bajnoki címet Monzában megnyerő Victor Martins, valamint Caio Collett képviseli a franciák akadémiáját.

A Rally3 javított állása hat futam után 

0

Zákányi János 58 pont előnnyel vezet hat futam után a Rally3-ban. A korábban általunk közölt állást hibásan számoltuk, ezért most javítottuk. 

A tegnap közölt bajnoki állásánál nem vettük figyelembe az Oroszlány Rallyn szerzett pontokat, mivel azok nem szerepeltek az MNASZ oldalán található ponttáblázatban, ezért mi is rossz állást közöltünk. 

A helyes ponttáblázat alapján a már bajnok Zákányi János és Vidécz Zsolt 58 pont előnnyel vezet Geng Bence és Geng Ferenc, valamint 109.4 ponttal Takács István és Takács István előtt. 

A tavalyi bajnok Bíró Gergő és Bíró Balázs pedig 2.2 pont hátránnyal marad le a dobogóról. 

A Rally3 nem hivatalos állása hat futam után  
1 Zákányi János / Vidécz Zsolt Lada 2105 196.6 – BAJNOK 
2 Geng Bence / Geng Ferenc Honda Civic 138.6
3 Takács István / Takács István BMW E36 87.2
4 Bíró Gergő / Bíró Balázs Opel Astra 85
5 Jóna Gábor / Garam Balázs Lada 2107 59
6 Fábián Lóránt / Ihász László Renault Megane 52.6
7 Géczi László / Dudás István Márton Lada 2107 52
8 Békési Richárd / Tóth Gergely BMW 320 51.2 
9 Tejcsi / Fodor Csaba Lada VFTS 46
10 Magyar Péter / Pap Dániel Lada 21011 36 

A BAJNOKSÁG HIVATALOS ÁLLÁSA AZ MNASZ OLDALÁRA KERÜL MAJD KI

Mit gondol Loubet a következő lépésnek?

0

Pierre-Louis Loubet azt követően, hogy megnyerte első szakaszait az Acropolis Rallyn és vezette a versenyt, szeretné megtenni a következő lépést karrierje során. 

Pierre-Louis Loubet-t sokan lesajnálták, legyintettek rá, amikor tavaly esett-kelt a Hyundai i20 Coupe WRC-vel, azonban az autóbalesettel zárult szezon után 2022-ben egy újabb esélyt kapott tudásának megmutatására a fiatal francia versenyző, mégpedig az M-Sport csapatától, ahol idén hét versenyt teljesíthet. 

Loubet pedig idővel egyre magabiztosabban kezelte a Ford Puma Rally1-et, amihez már a Hyundaijal ellentétben komoly gyári támogatást is kapott, és először Szardínián villantott, ahol a negyedik helyet szerezte meg. A második villantás pedig még jobban sikerült, a görög Acropolis Rallyn megszerezte első szakaszgyőzelmét, rögtön kettőt is, és először vezetett egy WRC futamot. Bár később defekt miatt komoly időt vesztett, a verseny végén azonban sikerült beállítania karrierje legjobb eredményét és ismét negyedik lett. 

A fiatal versenyző még idén indul Spanyolországban, azonban jövőre még több futamon szeretne rajthoz állni. 

“Minimum 10 versenyen szeretnék indulni – mondta Loubet a Dirtfishnek. – Hét futam esetében túl nagy a szünet a versenyek között. Görögország előtt szinte két hónap telt el Finnország óta. Úgy gondolom, ha szeretném megnézni, hogy élversenyző lehetek-e, akkor a következő egy vagy két évben még több versenyen kell indulnom, amikor még többet tudok fejlődni. Tudom, hogy Görögországban segített a jó rajthelyünk is, de ha az ilyen előnyöket többször ki tudjuk használni, akkor fejlődni tudunk és a rosszabb rajthelyről való induláshoz többet kell vezetnem.” 

Loubet, amikor 2019-ben megnyerte a WRC2-t, két győzelmet aratott, Portugáliában és Olaszországban, lassú, murvás versenyeken. 

“A lassú versenyeken azt hiszem, már megmutattuk a tempónkat. Most a gyors pályákon kell ezt megtenni és megmutatni, hogy képesek vagyunk fejlődni.” 

Malcolm Wilson, az M-Sport ügyvezetőigazgatója elárulta, hogy mindig is szeretett volna egy jó csapatkörnyezetet teremteni Loubet számára, mert tudta, hogy akkor jól tud teljesíteni. 

“Az elmúlt évek során láttam, hogy sokat küzd Pierre-Louis, ezért az első naptól fogva arra törekedtem, hogy egy családias légkört teremtsünk számára – mondta Wilson. – Azt hiszem, ez az erőfeszítés segített számára. Látja, hogy érte dolgozunk, segítünk, hogy el tudja érni az általa kitűzött célokat. Nagyon örültünk, hogy sikerült megszereznie első szakaszgyőzelmeit és vezetett egy versenyt.” 

Az M-Sportnál csupán Craig Breen rendelkezik 2023 végéig szóló szerződéssel, azonban a csapat szeretné, ha Loubet jövőre is maradna a csapatban.

Michael Schumacher őrült módjára tudott bulizni – ruhákat szaggatott le másokról

0

„Michael Schumacher kész elmebeteg, amikor iszik, remekül lehet vele mulatni” – írta könyvében a hétszeres világbajnokról Jason Plato brit túraautó-versenyző, amiből nemcsak Schumacher, de a legközelebb 2023 januárjában megrendezésre kerülő Bajnokok Tornájának rejtett arcát is megismerhetjük.

Jövő januárban sem maradnak majd benzingőz nélkül azok, akik nehezen viselik a téli szünetet a Forma-1-ben, hiszen Svédországban ismét megrendezik a Bajnokok Tornáját. Akárcsak az idén, az esemény ezúttal is az északi sarkkörtől mindössze 60 km-re fekvő Pite Havsbadban lesz, nemrég pedig azt is bejelentették a szervezők, hogy az idei viadalhoz hasonlóan most is ott lesz a mezőnyben Sebastian Vettel és Mika Häkkinen.

A 2023. január 28-án és 29-én zajló versenyre a két F1-es világbajnokon kívül egyelőre Jamie Chadwick, a W Series címvédője és jelenlegi bajnoki éllovasa; Petter és Oliver Solberg, a 2003-as ralivilágbajnok és szintén a WRC-ben versenyző fia; illetve a négyszeres. ralikrossz-világbajnok Johan Kristoffersson adta be nevezését, de ahogy közelít a január vége, egyre több sztárpilóta részvétele válik majd biztossá.

Sebastian Vettel, Race of Champions, 2022
Vettel ezúttal is ott lesz Svédországban Fotó: ROC

A világ legjobb autóversenyzői – és esetenként motorosai – azonban elsősorban nem győzni, hanem jól szórakozni járnak a Bajnokok Tornájára, amelyen rendszerint csapnak valamilyen bulit – vagy bulikat –, hogy kieresszék a fáradt gőzt. És hogy ezek a bulik mennyire nem csak az udvariaskodásról szólnak, és egy rövidke vacsorából állnak, azt mi sem mutatja be jobban, mint Michael Schumacher esete, akinek ámokfutását a túrraautó-versenyző Jason Plato mesélte el a „How Not to Be a Professional Racing Driver” (Hogyan ne legyünk profi autóversenyzők) című könyvében.

A kétszeres brit túraautó-bajnok a 2010-es Bajnokok Tornájának buliján történteket idézte fel, és festett olyan képet Schumacherről, ami szöges ellentétben áll azzal, ami a hétszeres világbajnokot felszínesen ismerők fejében élt az akkor már második F1-es karrierjében járó, 41 éves németről.

„Addig azt gondoltam, hogy szociális értelemben véve Michael Schumacher valószínűleg kicsit merev, így amikor a verseny után elmentem a buliba, arra számítottam, hogy ott sem lesz. Sebastian Vettel nem ment, és bár az ellenkezőjét sem mondta senki, nem számítottam rá, hogy Michael Schumacher majd ott fogja ropni. A parti a hotelünk egyik termében volt, és ahogyan azt el tudják képzelni, igencsak szabadon folyt az alkohol, ezért nem tartott sokáig, mire kissé hangos lett a mulatozás” – emlékezett vissza Plato, aki végül szembesült vele, hogy Schumacher nemcsak, hogy ott van, de egyenesen ő a parti motorja.

View post on imgur.com

Schumacherről azért korábban is előkerültek hajmeresztő bulizós sztorik, itt például a 2003-as Japán Nagydíj után látható, ahogy teljesen „elázva”, toyotás ingben és sapkában targoncázik

„Mialatt a bárpultnál álltam és a [kilencszeres X-Games-győztes rali- és motorversenyző] Travis Pastranával  beszélgettem, [a háromszoros túraautó-világbajnok] Andy Priaulx lépett oda hozzám azzal, hogy »Haver, fel kell vinnem az asszonyt az ágyba, kicsit sokat ivott. Amíg nem vagyok itt, megteszed, hogy figyelsz rá?« Mire én visszakérdeztem, hogy »Kiről beszélsz?«. »Michaelről«, felelte. »Ki, Schumacher? Miért?«, kérdeztem vissza, mire ő: »Nézd meg, hogy néz ki. Komolyan, haver, csak figyelj oda rá!«. Részben a zene, részben pedig amiatt, hogy én is ittam egy párat, nem tudtam, hogy Andy arra gondolt, hogy figyeljek Schumacherre, mert jót röhöghetek rajta, vagy legyek óvatos vele. Nem tartott sokáig rájönnöm, hogy melyikre gondolt.”

„Hirtelen azt éreztem, hogy valaki megragadja az egyik hátsó nadrágzsebem, és mielőtt bármit tehettem volna, az egyik lábamról leszakította a nadrágot. »Mi a franc folyik itt?«, kérdeztem, miközben megfordultam. Tízezerszer is tippelhettem volna, hogy mit fogok látni, akkor sem találtam volna el. Egyszerűen hihetetlen volt. Ott állt előttem Michael Schumacher, és éppen a fél nadrágszáramat kötözte a fejére, mintha ő lenne Rambo. Az azonnali reakcióm az volt, hogy ráugrottam és megpróbáltam visszaszerezni a nadrágszáram, ami sikerült is, de miután vagy egy percig hemperegtünk a padlón, rájöttem, hogy mindez felesleges, mert nem hoztam magammal a varrókészletem, úgyhogy nem tudtam volna visszavarrni. [Schumacher] eközben folyamatosan kuncogott, amit eléggé meghökkentőnek találtam. Az emberek nem kuncognak, miközben verekszenek. Ez egyszerűen nevetséges! Ami ezen kívül még visszatartott attól, hogy ne menjek ölre vele, hogy a feleségem, Sophie bármelyik pillanatban megérkezhetett Angliából, és ha kidobtak volna a hotelből, mert verekedésbe keveredtem Michael Schumacherrel, nem lett volna boldog.”

Race of Champions 2010, Jason Plato, Andy Priaulx, Michael Schumacher, Sebastian Vettel
Jason Plato (kékben) és Andy Priaulx (balról a második) ekkor még nem sejthette, hogy mi vár rájuk aznap este Fotó: ROC

„Úgyhogy inkább a földre vittem, megragadtam az ingujját és leszakítottam, mintha csak azt mondtam volna, »Itt van aranyom, a saját csapdádba estél.« Ettől véget kellett volna érjen a szemet szemért, vagy ebben az esetben ingujjat nadrágszárért küzdelem, de ahelyett, hogy kezet fogtunk volna, és mindenki ment volna a maga dolgára, vagy először teljességgel elfogadható módon a fejemhez vágott volna néhány keresetlen szót, Schumacher rám mosolygott és azt mondta, »Ne menjünk és csináljuk meg ezt más emberekkel is?» Édes Krisztus, bikának a vörös posztó!”

„Mire észbe kaptam, Michael és én úgy portyáztunk a buliban, mint két viking, csak ahelyett, hogy fosztogattunk és erőszakoltunk volna, mi az emberek partiszerkóját szaggattuk le. Először kiválasztottuk az áldozatot, majd Michael rámutatott, hogy milyen ruhadarabot fogunk eltávolítani. Aztán háromra támadtunk. Micsoda módja eltölteni egy szombat estét! Úgy fél órával később megjelent Sophie, és az egyik első dolog, amit látott, amikor belépett a terembe, én voltam, Michael Schumacher ingujjával a fejemen, olyan nadrágban, mint ami korábban egy segg nélküli fickóé lehetett. Úgy néztem ki, mint a meleg John Wayne. Az én ingem is cafatokra volt tépve, engem átkarolva pedig ott állt a hétszeres Forma-1-es világbajnok egy őrült arckifejezésével. »Mi a fészkes fene folyik itt, Jason?«, kérdezte Sophie tisztes távolból. »Ááá, ez nagyszerű móka, Soph. Komolyan, gyere, csatlakozz te is!«, feleltem, majd Michaellel elindultunk friss húsért, avagy friss textilért, hogy pontos legyek, Sophie-val a nyomunkban, hogy lássa, mit csinálunk. Kiderült, hogy ez Michael partitrükkje, amire Andy célzott. Fogalmam sem volt róla. Komolyan mondom, Michael Schumacher kész elmebeteg, amikor iszik. Remekül lehet vele mulatni.”

Plato elbeszélése azonban itt nem ér véget, másnap, a Bajnokok Tornájának egyéni viadala után ugyanis újabb buli következett, ahol Schumacher ismét kitett magáért, és amellett, hogy a friss győztes Filipe Albuquerque-ről is leszaggatta a ruhát, feleségét, Corinna Schumachert is feldühítette.

Race of Champions 2010, Michael Schumacher
Schumacher a Bajnokok Tornáján, 2010-ben Fotó: ROC

„Akárcsak én, Filipe is új volt a Bajnokok Tornáján, és szó szerint két órával azután, hogy első nekifutásra nyerni tudott, mindössze egy alsónadrágban állt a hotelban, mivel Michael Schumacher megfosztotta a többi ruhájától – írta Plato. – Ugyanakkor nem ez volt az este legjobb része. Egy kicsivel később Michael, Sophie, Andy Priaulx, az ő felesége, én, és még páran álltunk a bárpultnál, ahol pálinkáztunk és nagyszerűen éreztük magunkat. Aztán Michael hirtelen megpillantotta a feleségét a terem túlsó végében, majd visszafordult felénk, és elkezdett kuncogni. Arra gondoltam, »Mit fog tenni ez a bolond német?« A felesége egy amolyan előregyártott kanapén ült, Michael pedig keresztülfutott a termen, majd előrevetődött, és bemutatott rajta egy rögbis szerelést, amitől mindketten átestek a kanapén. Egy pillanatig azt hittem, talán megölte a feleségét. Szerencsére nem így történt, és miután felkeltek, [Corinna] rendesen elkezdett vele kiabálni. Michael ezzel mit sem törődve előrehajolt, és úgy, ahogy van, leszakította a feleségéről a felsőt. »Basszameg!«, kiáltottam fel, »Ez hihetetlen!«”

„Andyt és engem lenyűgözte, amit láttunk, Sophiet és Andy feleségét azonban láthatóan nem. Miután úgy nézett rám, mint aki azt gondolja, »Ha csak bármi hasonlót tervezel tenni velem, itt és most kasztrállak«, Sophie azt mondta, »Ennyi volt, eleget láttam, gyere, megyünk lefeküdni!« Nem vitatkoztam. Az ilyen helyzetekben jobb nem ezt tenni. Őszintén, ilyennek képzelték Michael Schumachert? Fogadok, hogy nem. Vicces, hogy az emberek miként eresztik ki a fáradt gőzt. Manapság a legtöbb autóversenyző, akit ismerek, elmegy biciklizni, ami engem egy kicsit sem érdekel. Michael Schumacher ehelyett inkább embereket vetkőztetett.”

Neuville: A WRC-ben jobban számít a pilóta, mint az F1-ben 

0

Thierry Neuville összehasonlította egymással a legnépszerűbb autósport szakágat és a rallysport csúcsának számító Rally Világbajnokságot. 

“A WRC azon kevés szakágak egyike, ahol a pilóta képességei döntenek – mondta Thierry Neuville az új-zélandi Stuff magazinnak. – Jó példa erre az idei F1-es szezon, ahol, ha nincs jó autód képtelen vagy nyerni. A rallysportban ez teljesen másképp működik. Ha jó pilóta vagy, még akkor is van esélyed nyerni, ha nem olyan jó az autód. Az F1-ben egyes versenyeket el tud dönteni a rajthely, vagy az időjárás. A rallyban, ha jól választasz gumit, még rossz időjárás mellett is nagyobb kockázatot tudsz vállalni. Úgy gondolom, hogy a WRC egy pilótákról szóló sorozat, ahova csak a legjobbak tudnak eljutni.” 

Thierry Neuville szerint Sébastien Loeb vagy Sébastien Ogier is képes lenne még a WRC-ben bajnoki címet szerezni, ez azonban lehetetlen lenne olyan hosszú kihagyás után visszatérő versenyzővel az F1-ben. 

“Loeb és Ogier még képes lenne a visszatérni a csúcsra úgy is, hogy nem folyamatosan versenyeznek már. Ez azonban az F1-ben szinte lehetetlen dolog.” 

Kristoffersont először verték meg, de nem Hansenék

0

Niclas Grönholm nyerte a World RX portugáliai második futamát. A vb élmenői a dobogóra sem tudtak felállni. Az EURO RX1-ben Enzo Ide lett az első, de Marklund a bajnok.

Egy kis murva kell és már borul is a sorrend. A portugáliai verseny második napján nagyon nem jött be a papírforma. Az előfutamokban még minden a megszokott mederben csordogált, aztán az első elődöntőben kezdődtek a meglepetések. Kevin Hansen egy ütközés után befejezte a hétvégét, mert megsérült a hátsó felfüggesztése. Grönholm nyert Klara Andersson és René Münnich előtt. A másik ágon Kristoffersson, Veiby, Timmy Hansen lett a sorrend, mert Hansen a jokeren megforgott, ezért 13 másodperc hátrányban ért célba.

A döntőbe így is bejutott Timmy Hansen, de a rajt után ütközött Kristofferssonnal. A bajnokságot vezető versenyzőt látták hibásnak a bírák, ezért 10 másodperc büntetést kapott, amivel ötödik lett. Hansen sem jutott dobogóra, csak negyedikként ért célba. A döntőt Grönholm nyerte, Veiby és Andersson előtt. A PWR hatalmas sikert aratott, mindkét versenyzőjük dobogóra állt.

Rallycross Portugal
foto: @WORLD/Red Bull Content Pool

A bajnokságban továbbra is Kristoffersson vezet, 21 pont az előnye a 70 pontos Veiby előtt. Hansenék a számukra rettenetetsen alakuló portugáliai második futam után 3. és 4. helyre csúsztak, Timmy 66 pontos, Kevin 62.

Az Euro RX1-ben Anton Marklund megnyerte a harmadik előfutamot, de az elődöntőben kikapott Enzo Idétől. A másik ágon Baumanis nyert Linnemann előtt. Kárai Tamás csak negyedik lett, és nem jutott döntőbe. Mózer Attilát sajnos kizárták és az utolsó helyre száműzték a hétvégén.

A döntőben Ide nyert Baumanis és Linnemann előtt, Marklund csak negyedik lett, de nagyon nem bánkódhat. A bajnokságban Marklundnak 80 pontja van, míg a második Baumanisnak 58, a harmadik Idének 55, ez azt jelenti, hogy Anton Marklund az idei bajnok. Kárai Tamás a hatodik, egyetlen pont a hátránya Sondre Evjen mögött.

Rallycross Portugal
foto: @WORLD/Red Bull Content Pool

Az EURO RX3-ban is bajnokot avattak. Kobe Pauwels megnyerte a versenyt Damian Litwinowicz és a hazai pályán versenyző Araujo előtt. Pauwels ezzel 76 pontnál jár a bajnokságban és mivel a második Litwinowicz 52 pontos, a belga az idei év bajnoka.

Rallycross Portugal
foto: @WORLD/Red Bull Content Pool

Natalie Robyn lett az FIA első vezérigazgatója 

0

Az FIA létrehozta a vezérigazgatói állást, amelyet elsőként az amerikai Natalie Robyn tölthet be, aki korábban a Nissannál, a Daimler-Chryslernél és a Volvónál is magas tisztségekben dolgozott.

Natalie Robyn lett az FIA első vezérigazgatója, így az ő feladata lesz az FIA gazdálkodásának ellenőrzése, következetes működésében való felelősségvállalás, valamint stratégiai kérdésekben is megoszthatja gondolatait.

Nagyon boldog vagyok, hogy az FIA első vezérigazgatója lehetek – mondta Natalie Robyn. – Érdekes és fontos időszakban láthatom el ezt a feladatot az FIA-nál. Várom a tagegyesületekkel, az elnökség többi tagjával és az elnök úrral való közös munkát. Szeretném segíteni az FIA növekedését és fejlődését.”

„Natalie Robyn vezérigazgatónak való kinevezése olyan pillanat, mely komoly változást jelenthet az FIA-nál – mondta Mohammed Ben Sulayem, az FIA elnöke. – Tapasztalata és vezetői munkája jelentős szerepet fog játszani, hogy javítani tudjuk pénzügyeinket, irányításunkat, valamint működésünket.”

Armstrong ezúttal is csak picivel maradt le a vb címről, de már feljebb lépne

0

Jon Armstrong sorozatban kétszer zárt második helyen a Junior WRC-ben, a jövőben azonban szeretne feljebb lépni. 

Tavaly Sami Pajari és Jon Armstrong is 2-2 győzelmet aratott a Junior WRC-ben, azonban a bajnokság végén a finn versenyző örülhetett, hiszen 22 pont előnnyel megnyerte a vb címet a brit versenyző előtt. 

Idén mindketten újra a fiatalok világbajnokságában indultak, és bár Armstrong ezúttal legyőzte Pajarit, ebben a szezonban az észt Robert Virves vitte el előle a vb címet, amiről csupán 17.5 másodperc döntött Görögországban, hiszen, ha a brit versenyző nyer, akkor ő a világbajnok. 

“Igazából nagyon jó versenyünk volt Görögországban – mondta Jon Armstrong a vb hivatalos oldalának – Nagyon igyekeztem utolérni Robert Virvest a defektünk után, de a végén elfogytak a kilométerek. Természetesen csalódás, hogy ismét a második helyen zártunk.” 

Armstrong szerint Horvátországban vesztették el a vb-t. 

“Az áprilisi Horvát Rallyn nagyon sok pontot vesztettünk. Nagyon rosszul sikerült a nyitó nap és ki is csúsztunk. Később pedig technikai hibák hátráltattak. Horvátországban egy nagy lehetőséget mulasztottunk el, a szezont nézve, itt vesztettük a legtöbbet.” 

A brit versenyző 2018-ban megnyerte a szimulátor világbajnokságot, azonban jövőre szeretne feljebb lépni. 

“Nem tudom még, hogy mit hoz a jövő, de szeretném folytatni a versenyzést. Két második hely után nem sok értelmét látom, hogy maradjak a Junior WRC-ben. Sokkal inkább szeretnék a WRC2-ben indulni, ehhez azonban nagyon nagy költségvetésre van szükség. Ezért el kell kezdenünk komolyan dolgozni ennek a megteremtésén.”