Kezdőlap Blog Oldal 1303

Kárai nyert a káoszos vasárnapon Nyirádon

0

Kárai Tamás nyerte a rallycross ob hetedik versenyét Nyirádon. A vasárnapi döntők több kategóriában is kaotikusan alakultak, néhol meglepő eredmények születtek. A Super1600-ban Laczkó Lehel lett a bajnok.

A vasárnap reggeli harmadik előfutam még a szombat jegyében telt a nagyoknál. Benyó Máté nyert, Kárai Tamás második lett. Az elődöntő viszont már nem alakult ennyire simán. Az első versenyen Benyó nyert, Fucik és Antal előtt, Staniszewski viszont egy körig sem jutott és búcsúzott. A másik ágon Kárai nyert, de megrovást kapott folyamatos lökésért. Miroslaw Neumann lett a második, Lukas Cerveny a harmadik. Meglepetésre Koncseg csak negyedik helyen ért célba, ezzel nem jutott a döntőbe. Alois Höllert pedig kizárták, mert nem tudta bemutatni a fedélzeti kamera felvételét.

A döntőben csak ketten értek célba, Kárai Tamás nyert Antal István lett a második, Ales Fucik pedig úgy végzett a harmadik helyen, hogy csak egy körig jutott. Benyó Máté és a két cseh versenyző, Neumann és Cerveny ugyanis az első körben búcsúzott.

A Super1600-ban Laczkó Lehel kicsit nyögvenyelős előfutamok után az elődöntőben és a döntőben is verhetetlen volt és ezzel nem csak a hétvége legjobbja lett, hanem a bajnoki címét is bebiztosította. Jiri Susta lett a második, Szelei Krisztián a harmadik.

foto: Kotán Kristóf

A nagy túraautók közt osztrák győzelem született. Karl Schadenhofer épphogy döntőbe jutott mert csak harmadik lett az elődöntő futamában. A döntőben azonban nagyon összekapta magát és nyert Nagy Róbert és Halk előtt.

Az STC-2000-ben Roman Castoral és Ficza Ferenc nyerte a két elődöntőt, de a döntő nem a papírforma szerint alakult. Ficzát baleset okozása miatt kizárták, Szelei Balázs egy körig jutott, így magyar versenyző nem ért el a célig. Michal Jakub nyert Peugeot 206-tal, mögötte Jakub Kowalczyk lett a második, Keke Platzer pedig a harmadik. A dobogós cseh-lengyel-osztrák trió mögött Castoral csak negyedik helyen ért célba. Ezzel ugyan ő szerezte a legtöbb pontot a hétvégén, de Ficza 21 pontja csak hárommal kevesebb a nagy riválisnál.

foto: Kotán Kristóf

A Magyar Kupában Kenesei Gábor lett az első, Szabó Csanád és Gonda Ákos állt mellette a dobogón. A hibrid Swiftek közt Bartha Aurél nyert, az MX-5 kupában pedig a döntőben Várkonyi Bence megverte az addig remeklő Néveri Konrádot. A Hankook Racer Cupban Kaczor Levente minden versenyét nyerte és így lett első, az Astra Kupában pedig Panyik Dániel hajtotta végre ugyanezt a hőstettet. A juniorok sem adták alább, náluk Kelő Gere Ádám vitt mindent és gyűjtötte be a maximális 30 pontot.

foto: Kotán Kristóf

 

 

Latvala: Felkészültünk a világ legjobb szakaszaira 

0

A Toyota Gazoo Racing egy régen látott rossz teljesítményt mutatott be Görögországban, azonban a Jari-Matti Latvala által vezetett csapat kellőképpen felkészült az Új-Zéland Rallyra, így erős eredményben bízik. 

Ahogy a Hyundai, úgy a Toyota újkori WRC csapata sem versenyzett még Új-Zélandon, azonban a japán gyártónak még a koreai gyártónál is szebb eredményei vannak a szigetország régi versenyeiről. 

1998-ban Carlos Sainz és Didier Auriol kettős győzelmet szerzett a Toyota Corolla WRC-vel, de Carlos Sainz 1990-ben és 1991-ben az ST165-ös Celicával, 1992-ben az ST185-ös Celicával is nyerni tudott, több más dobogós eredmény mellett. 

“Már nagyon várom, hogy visszatérjünk Új-Zélandra – mondta Jari-Matti Latvala, a Toyota Gazoo Racing csapatvezetője. – A görög verseny problémáiból sokat tanultunk és a következő hasonló versenyen sokkal erősebben térünk vissza. Új-Zéland azonban teljesen más verseny lesz, simább szakaszokkal, gyors pályákkal. Ezekhez hasonló pályákat sehol sem találni, de felkészültünk a világ legjobb szakaszaira. 2010-ben én magam is tudtam nyerni, Sébastien Ogier forgása után. Azt hiszem, minden versenyzőnk élvezni fogja ezt a hétvégét és bízom benne, hogy ismét a győzelemért harcolhatunk.” 

A Toyota csapata a gyártók bajnokságában 63 pont előnnyel érkezik Új-Zélandra a Hyundait megelőzve. 

Az Új-Zéland Rallyn 17 szakasz vár a versenyzőkre, melyek hossza 276.44 km lesz, amiből 158 km-t az első napon kell teljesíteni.   

Érdemes lesz a Rallycafe.hu oldalt figyelni az esősnek ígérkező Auckland-i verseny alatt is, hiszen élőben számolunk be a világbajnoki címért folytatott csata alakulásáról. 

Nagyott bukott Mansell Monzában, az Ascari-sikánban állt fejre

0

Versenytársával akadt össze az EuroFormula Open összetett pontversenyének harmadik helyezettje, aminek az lett a vége, hogy autója bukócsövével felszántotta a monzai Ascari-sikán aszfaltját.

A hétvégén az International GT Open küzdelmei zajlanak a két hete még a Forma-1-es Olasz Nagydíjnak otthont adó Monzában, de nemcsak sportautók, hanem túraautók és formaautók is versenyeznek a királyi vadasparkban. Utóbbi vállfajt az EuroFormula Open mezőnye képviseli, amelyben Dallara 320-as kasztnikkal a jövő F1-be igyekvő reménységei csapnak össze.

És, mint az az utánpótlás-szériák esetében lenni szokott, olykor kicsit túlvállalják magukat, vagy meggondolatlan manőverbe fognak. Hogy itt melyik történt, azt igen nehéz eldönteni, az ugyanakkor biztos, hogy a bajnokságban harmadik helyen álló, a Hungaroringen Tóth László csapattársaként az idén az FIA F3-ban is bemutatkozó Christian Mansell – akinek nincs köze Nigel Mansellhez – nagyon rosszul jött ki a Francesco Simonazzi által végrehajtott előzési kísérletből.

Az olasz pilóta az Ascari-sikán előtt bújt be riválisa mellé, aki viszont a kanyarhoz érve még mindig kicsit előrébb volt, így befordult az ideális íven. Simonazzinak azonban már nem volt hová mennie, és a jobb első kerekével eltalálta Mansell bal hátsóját. Az ausztrál versenyző ettől kipördült a kavicságyba, amely azon nyomban megdobta, fejreállítva a Dallarát. Mansell ezután még csúszott egy kicsit fejjel lefelé az aszfalton, végül pedig sértetlenül szállt ki az autójából.

Ez volt az EuroFormula Open idei nyolcadik versenyhétvégéjének második futama – nem mellesleg Josh Mason nyerte meg –, a 2022-es bajnokságból Monzába még egy, majd október közepén Valenciában újabb három futam van hátra. Az összetettben Oliver Goethe vezet Vladislav Lomko és Mansell előtt.

Az esetet és annak ismétléseit ITT nézheti vissza.

Moncet: A debütálás ellenére magabiztosak vagyunk 

0

A Hyundai Motorsport először fog versenyezni az Új-Zéland Rallyn, azonban a sorozatban elért három siker, valamint a görög hármas győzelem után magabiztosan érkezik a murvás futamra. 

A Hyundai Motorsport újkori csapata még sohasem versenyzett Új-Zélandon, azonban a márkának már vannak szép eredményei a versenyen, hiszen 1998-ban Kenneth Eriksson harmadik, 1999-ben a svéd versenyző és Alister McRae révén az első két helyen zárt a koreai gyártó a 2 literes kategóriában a Hyundai Coupe Kit Carral.  

2000-ben Eriksson már a Hyundai Accent WRC-vel szerezte meg az ötödik helyet, 2001-ben pedig annak ellenére nem szerzett pontot a Hyundai, hogy Alister McRae a kilencedik, Eriksson pedig a 10. helyen ért célba az Accenttel. Akkor azonban még csak az első hat helyezett szerezhetett pontot.  

2002-ben már Juha Kankkunen az ötödik, Freddy Loix pedig a hatodik helyen zárt az Accent WRC-vel, egy évvel később, a gyártó régi csapatának utolsó évében azonban Armin Schwarz, Loix és Jussi Valimaki is balesetet szenvedett a szigetországban. 

“Annak ellenére, hogy az új csapatunk még sohasem versenyzett Új-Zélandon, magabiztosan megyünk erre a versenyre is a Görögországban szerzett hármas győzelem után – mondta Julien Moncet, a Hyundai Motorsport csapatigazgató-helyettese. – A görög eredmény jól mutatta autónk fejlődését és nagyszerű jutalom volt az elvégzett komoly munka után. Új-Zéland is murvás verseny és éppen ezen a talajon szereztük idei négy győzelmünkből hármat, ezért magabiztosan megyünk a távoli versenyre. Bízunk benne, hogy folytatni tudjuk az erős szereplést és ismét harcban lehetünk a győzelemért.” 

Az Új-Zéland Rallyn 17 szakasz vár a versenyzőkre, melyek hossza 276.44 km lesz, amiből 158 km-t az első napon kell teljesíteni.   

Érdemes lesz a Rallycafe.hu oldalt figyelni az esősnek ígérkező Auckland-i verseny alatt is, hiszen élőben számolunk be a világbajnoki címért folytatott csata alakulásáról. 

Rovanpera nem lesz irigylésre méltó helyzetben 

0

Kalle Rovanpera duplán lesz rossz helyzetben Új-Zélandon: Először fog a távoli országban versenyezni, és még elsőként is kell indulnia az első napon. 

Kalle Rovanpera két rossz verseny, a belga Ypres Rally és a görög Acropolis Rally után egy számára ismeretlen verseny, az Új-Zéland Rally előtt áll. 

A versenyre csupán édesapja, Harri Rovanpera tanácsaival és videókat nézve tudott igazán felkészülni. 

“Nagyon érdekesnek ígérkezik az Új-Zéland Rally – mondta Kalle Rovanpera. –Csak jót hallottam az országról és a versenyről is. A felkészülés során megnéztem minden fellelhető videót a korábbi versenyekről, hogy képet kapjunk a szakaszokról, és megtudjuk milyen beállítás lesz a legjobb. A legutóbbi versenyek nem alakultak számunkra jól, de tudjuk, hogy min kell javítanunk. Keményen dolgoztunk, hogy kijavítsuk a hibákat. Új-Zélandon is takarítani fogunk az első napon, ami ellenére is bízunk a jó tempóban. Szeretnénk élvezni a versenyt és egy jó eredményben bízunk.” 

Kalle Rovanpera 53 pont előnnyel érkezik Új-Zélandra, ahol ha legalább 61 pontra növeli előnyét, akkor megszerzi első vb címét. 

Az Új-Zéland Rallyn 17 szakasz vár a versenyzőkre, melyek hossza 276.44 km lesz, amiből 158 km-t az első napon kell teljesíteni.   

Érdemes lesz a Rallycafe.hu oldalt figyelni az esősnek ígérkező Auckland-i verseny alatt is, hiszen élőben számolunk be a világbajnoki címért folytatott csata alakulásáról. 

Szürreális történet: Verstappen a kanapéról felugorva FaceTime-ozott az őt felismerő drukker családjával

0

Miután bizonygatnia kellett, hogy tényleg ő az, és nem a hasonmása, Max Verstappen megmutatta egy Forma-1-rajongónak, hogy mennyire jó fej a magánéletben.

Kissé szürreális, ám – amennyiben igaz – nagyon kedves kis történetet kapott fel a Reddit Max Verstappenről, amit egy Forma-1-rajongó posztolt a saját Instagramjára. A férfi első találkozását idézte fel a holland pilótával, akiről nem hitte el, hogy valóban ő az, Verstappen végül azonban meggyőzte, hogy tényleg vele van dolga.

„Négy-öt Forma-1-es futamra látogatok el egy évben, és mivel otthonról dolgozom, egy elég tré esti félállást kell vállalnom, hogy finanszírozzam ezeket a kalandokat. Ehhez a munkához pedig hozzátartozik, hogy bemegyek az emberek házába.”

„Egyszer London gazdag részén mentem egy házba, és miközben udvariasan beszélgettem egy hölggyel a bejárati ajtóban, láttam ezt a kölyköt, ahogy ott terpeszkedett a kanapén, mint egy tinédzser, és Netflixet nézett. Továbbra is rápillantottam néha, miközben még vagy két percig beszélgettem a nővel. Végül azt mondtam, »Bas..a meg, [megkérdezem]. Tudom, hogy csak egy kölyök vagy, de mondták már, hogy úgy nézel ki, mint Max Verstappen?« Erre a srác felugrott és azt mondta: »Én vagyok az! Én vagyok Max Verstappen!«”

„»Menj a francba, ne beszélj baromságokat«, mondtam neki, mire elővette a telefonját és elkezdett mindenféle fotókat, videókat és Instagram-oldalakat mutogatni magáról és a Red Bull-csapatról. Random kérdésekkel is bombáztam az utolsó versenyről, amin kint voltam, csak, hogy biztosra menjek.”

„Ezután megkérdezte, hogy »Mit szeretnél? Akarsz egy fotót, vagy videót, vagy szeretnéd, hogy FaceTime-ozzak valakivel? Ezután pedig vagy tíz percen át FaceTime-ozott a teljes családommal és barátaimmal, majd fotózkodtunk, és VIP-jegyeket ígért a következő versenyre, amelyre elmegyek. Már 20 pilótával találkoztam, de őszintén mondom, ő volt a legkedvesebb mind közül.”

Hogy pontosan mikor történhetett az eset, arról a férfi nem írt, de valószínűleg valamikor 2017 és 2020 között, Verstappen ugyanis ebben az időszakban sűrűn utazott korábbi barátnőjéhez, Dilara Sanlikhoz a brit fővárosba.

Persze joggal merül fel, hogy mindez csak kitaláció, ami természetesen benne van a pakliban, de a férfi mindenképp találkozott a holland pilótával, amire az EZ A FOTÓ a bizonyíték.

Kleinschmidt kórházba került a chilei ugratás után (videó)

0

Hétvégén rendezik az Extreme E chilei versenyét, melynek szombati második szabadedzésén megsérült Jutta Kleinschmidt. A korábban Dakart nyerő versenyző kórházba is került sérülése miatt. 

Az Extreme E chilei versenyének szombati második szabadedzésén egy ugratást követően Jutta Kleinschmidt orral ért földet autójával, a kemény becsapódást követően pedig hátsérülést szenvedett.  

A korábban Dakart is nyerő versenyzőt először csak megfigyelésre szállították kórházba, azonban az orvosok bent is fogták még egy napos megfigyelésre. 

A Red Bull már a hétvégén versenyeztette volna 2023-as kiszemeltjét

0

Akár már tegnap és ma is láthattuk volna Red Bull-színekben versenyezni az IndyCarból az F1-be tartó, ám oda jövőre még biztosan nem megérkező Colton Hertát.

A Motorsport-Total.com értesülései szerint a Red Bull már ezen a hétvégén autóba ültette volna az Alpha Tauriba kiszemelt, végül az elégtelen számú szuperlicenc-pontja miatt az F1-ben jövőre mégsem debütáló Colton Hertát. Mégpedig a saját pályájukon, a Red Bull Ringen rendezett német túraautó-banoki (DTM) futamon indították volna el a 22 esztendős amerikai pilótát egy Ferrarival.

A projekt a hírek szerint már annyira előrehaladott állapotban volt, hogy a Red Bull szabadkártyát kért, hogy Herta indulhasson az AF Corse-istálló harmadik pilótájaként, ezt a szabadkártyát pedig a DTM meg is adta. Az IndyCar-pilóta részvételét az ausztriai versenyen csak néhány nappal az előtt jelentették volna be, hogy meglepjék a közvéleményt, de a bejelentés végül nem történt meg.

Hogy miért álltak el ettől a tervtől, az pontosan nem világos, de bizonyára ahhoz van köze, hogy az FIA nem adta meg a szükséges engedélyt (ezt azóta hivatalosan is bejelentették) Hertának az F1-es induláshoz, így a Red Bull letett arról, hogy jövőre az Alpha Tauriban versenyeztesse őt. Az ausztriai DTM-fordulón való részvétel ugyanakkor nem segítette volna az amerikai ügyét, hiszen jó eredmény esetén sem kapott volna superlicenc-pontokat, a beugró versenyzők ugyanis nem jogosultak erre.

DTM, Red Bull Ring, Ferrari, Af Corse
Egy ilyen Ferrarival mehetett volna a hétvégén a Red Bull Ringen Fotó: Philip Platzer / Red Bull Content Pool

Nem akart kivétel lenni

Az Andretti Autosport versenyzője egyébként nem fakadt ki amiatt, hogy bár a képességeit senki sem vonja kétségbe, papíron mégsem számít eléggé kvalifikáltnak ahhoz, hogy a Forma-1-ben versenyezzen. „Meg tudom érteni az FIA álláspontját, mindössze úgy érzem, hogy az IndyCar alulreprezentált a szuperlicenc-rendszerben. De a jelenlegi szisztémában az ő szemszögükből nézve megértem [hogy nem adnak engedélyt], és nem szeretnék úgy érkezni, hogy én vagyok a kivétel” – nyilatkozta a Motorsport.com-nak.

Herte egyúttal köszönetet mondott Zak Brownnak, a McLaren vezérigazgatójának is, amiért tesztelhette a tavalyelőtti autójukat, és, amiért az amerikai üzletember további lehetőségeket is biztosított volna neki.

„Zak Brown azt mondta, hogy érdekelné őt, hogy részt vegyek a csapattal első szabadedzéseken, de nem akart volna autóba ültetni, ha szerződésem van az Alpha Taurival, hiszen ezzel a saját csapata ellen cselekedett volna. Értékelem az erőfeszítéseket, amelyeket Zak értem tett, nagyszerűen bánt velem. Sok minden megjelent a hírekben, de egész idő alatt teljesen őszinte volt velem, és nagyszerű volt vele dolgozni” – mondta a 22 esztendős pilóta, akinek 8 pont hiányzott ahhoz, hogy megszerezze a superlicence-t.

Korábban felmerült, hogy ezt a 8 pontot akár valamilye téli szériában, pélául az Asian Regional Formulában is összegyűjthetné, ám erről az opcióról elmondta, hogy igazán komolyan soha nem merült fel. „Azt hiszem, lehetséges lett volna ezt tenni, de úgy érzem, hogy nem kell utánpótlás-sorozatban versenyeznem úgy, hogy négy éve profi pilóta vagyok. Úgyhogy teljes mértékben nem fontoltam meg ezt.”

Colton Herta, McLaren, teszt
Hálás a mclarenes tesztért Fotó: McLaren

Horner sajnálja, de elfogadja a döntést

Christian Horner, a Red Bull csapatfőnöke még az előtt szólalt meg a témában a Beyond the Grid podcastban, hogy az energiaitalosok bejelentették, nem küzdenek tovább Herta leigazolásáért, de szavaiból már ekkor is világos volt, hogy tudja, mi lesz a végkifejlet.

„Amerika óriási piac, és ezt a növekedést a sportban is látjuk. Nagyszerű lenne a kétségtelenül jelenlegi legjobb amerikai pilótának lehetőséget adni a Forma-1-ben, sajnos azonban a licenc-el kapcsolatos korlátozások valószínűleg megakadályozzák, hogy ez megtörténjen. Tiszteletben kell tartanunk az FIA álláspontját, mert végső soron ezt az ő tisztük megvizsgálni. Tudom, hogy jelenleg ezt teszik, és elfogadjuk, bármilyen döntéssel is állnak elő” – mondta akkor Horner, aki szerint „azt ugyanakkor meg kell vizsgálni”, hogy lehet-e változtatni a jelenlegi szisztémán, „mert nem lenne szabad ennyire nehéznek lennie az Amerikai első számú együléses sorozatában versenyzőknek átjönni a Forma-1-be.”

Neuville: Mindig erről álmodtam gyerekként 

0

Thierry Neuville gyerekként mindig arról álmodott, miközben az akkori nagy sztárokat nézte, hogy egyszer indul az Új-Zéland Rallyn. Ez pedig 2012-ben meg is adatott neki, idén pedig 10 után ismét vezethet a gyors pályákon. 

Thierry Neuville azon kevesek közé tartozik, akinek már van némi tapasztalata az Új-Zéland Rallyról, így némi előnyből indulhat riválisaival szemben. 

A Hyundai belga versenyzője, aki a görög Acropolis Rallyn aratott győzelem után indulhat Új-Zélandon, már gyerekként is arról álmodott, hogy egyszer a szigetországban versenyez. 

Ez 2012-ben teljesült számára és akkor az 5. helyet szerezte meg Citroen DS3 WRC-vel, idén pedig ismét visszatérhet Új-Zélandra.

„Az Új-Zéland Rally az a verseny, melyről mindig csak álmodoztam gyerekként, hogy egyszer ott fogok vezetni, miközben néztem Colin McRae és Carlos Sainz csatáit a TV-ben – mondta Thierry Neuville. – Nagyon szerencsésnek érzem magam, hogy 2012-ben már indulhattam ezen a versenyen, nagyon érdekes verseny volt, melyet nagyon élveztem. A szakaszokon az első teljesítésnél nagyon sokat kell takarítani, másodszor azonban nagyon jól tapadnak. Ahhoz, hogy igazán gyors legyél nagyon precíz és stabil autóra van szükséged. Európában nagyon nehéz felkészülni egy tengerentúli versenyre, de igyekszünk a legjobb formánkat nyújtani.” 

Neuville győzelmével a vb harmadik helyrére lépett, így az Új-Zéland Rally első napján ki kell vennie részét a pályák takarításából. 

Az Új-Zéland Rallyn 17 szakasz vár a versenyzőkre, melyek hossza 276.44 km lesz, amiből 158 km-t az első napon kell teljesíteni.   

Érdemes lesz a Rallycafe.hu oldalt figyelni az esősnek ígérkező Auckland-i verseny alatt is, hiszen élőben számolunk be a világbajnoki címért folytatott csata alakulásáról. 

Ogier: Befejeznénk a 12 évvel ezelőtti munkát 

0

Sébastien Ogier 2010-ben az utolsó pillanatban vesztette el az Új-Zéland Rallyt, azonban idén újra megpróbálja megszerezni a győzelmet. 

A nyolcszoros rally világbajnok, Sébastien Ogier azon kevés versenyzők közé fog tartozni az idei Új-Zéland Rallyn, akik már versenyeztek a szigetország szakaszain. 

A francia versenyző 2010-ben első győzelmének kapujában volt, azonban belépni már nem tudott, hiszen egy forgás miatt végül Jari-Matti Latvala, mostani csapatfőnöke szerezte meg a győzelmet. 

“Az Új-Zéland Rally egyike azon versenyeknek, melyen mindenképp szerettem volna idén indulni – mondta Sébastien Ogier. – 2010-ben már versenyeztem ott, és nagyon jó emlékeket őrzök annak ellenére, hogy az utolsó kanyarokban megforogva vesztettem el a versenyt Jari-Matti Latvalával szemben. Akkor ez nagyon rosszul esett, de néhány héttel később végül sikerült megszereznem az első győzelmem. Maga a verseny a világ legjobb szakaszain zajlik, és bár a hosszú szünet után nehéz lesz azonnal megtalálni a jó tempót, szeretnék a győzelemért harcolni, hogy ezáltal is segítsem a csapatot.” 

Ogier idén eddig három versenyen állt rajthoz, melyek után a világbajnokság 11. helyén áll és az Új-Zéland Rally első napján a nyolcadik helyről rajtolhat, mely jó alap lehet a győzelem megszerzéséhez.

Az Új-Zéland Rallyn 17 szakasz vár a versenyzőkre, melyek hossza 276.44 km lesz, amiből 158 km-t az első napon kell teljesíteni.  

Érdemes lesz a Rallycafe.hu oldalt figyelni az esősnek ígérkező Auckland-i verseny alatt is, hiszen élőben számolunk be a világbajnoki címért folytatott csata alakulásáról.