Kezdőlap Blog Oldal 1313

Räikkönen szétzúzta saját ajtaját, majd hajvágóval állt bosszút az őt kékre festő szerelőjén

0

Marc Priestley, a McLaren volt szerelője a PitStop Podcast legutóbbi részében idézte fel, hogy mit kapott Kimi Räikkönentől, amiért a 2006-os Brazil Nagydíjon kékre festette az utolsó mclarenes versenyét teljesítő finnt.

Öt évvel ezelőtt hatalmas sikert aratott Marc Priestley-nek, a McLaren volt szerelőjének „The Mechanic” című könyve, amelyben az Elvisnek becézett Priestley többek között Kimi Räikkönenről is elképesztő történeteket osztott meg. Az egyik ilyen sztoriban felidézte, hogy miként viccelte meg a finn versenyzőt annak utolsó mclarenes versenyén, a 2006-os Brazil Nagydíjon.

A történet lényege az, hogy a wokingiaknál hagyomány volt a csapattól távozókat kékre festeni az utolsó versenyükön egy speciális, vízben oldódó festékkel, amelyet a hűtőfolyadékba tettek, hogy ezáltal könnyebben észrevegyék az esetleges szivárgásokat. Priestley elmondása alapján az anyagból egy gyűszűnyi is elég ahhoz, hogy kékre fessen egy úszómedencényi vizet, és ha valakire rákerült egy kicsi, majd lelocsolták vízzel, „hupikék törpike” lett belőle.

A szerelő Räikkönennel is ezt tervezte a 2006-os Brazil Nagydíjon, és sikerült is a finn pilóta kesztyűibe tennie az anyagot a rajtrácson, majd végigimádkozta a versenyt, hogy Räikkönen ne álljon dobogóra, és ne lássa az egész világ a kék kezeit. Végül teljesült a kívánsága, hiszen a mezőny végéről felzárkózó Michael Schumacher a hajrában megelőzte utódját, viszont így is kisebb botrány lett a dologból, hiszen Räikkönennel a futam után Ron Dennistől és Dennis feleségétől kezdve a Mercedes vezérkarán át mindenki kezet fogott, és természetesen mindenkinek kék lett a keze. 

Brazil Nagydíj, 2006, parc fermé
Räikkönen a 2006-os Brazil Nagydíj után a parc fermében, amint épp készül levenni a kesztyűjét Fotó: Daimler Global MediaSite

Dave Ryan, a McLaren sportigazgatója szerint Priestley ötlete „borzasztó volt, jól kivitelezve, abszolút briliáns eredménnyel”, de azért kapott érte egy utolsó írásbeli figyelmeztetést. Akitől viszont igazán tartania kellett a szerelőnek, az nem Ryan, hanem Räikkönen, aki már ekkor a bosszúra készült.

Hogy végül mit kapott a “törppapásításért”, azt Priestley a PitStop Podcast napokban megjelent legújabb epizódjában mesélte el. „Bejött a garázsba, rám nézett, és azt mondta, »Te kiba..ott seggfej!« Kimi az örökkévalóságig dörzsölte a tenyerét, nagyon mérges volt, de azt mondta, „Ezt vissza fogod kapni, te rohadék!«”

Mivel az évek során Räikkönen szoros barátságba került a szerelőivel, és a szerelők, illetve az ő barátaik is Räikkönen baráti társaságával, Priestley-nek nem kellett sokat várnia rá, hogy visszakapja a kölcsönt: „Az utolsó verseny utáni héten elutaztunk Finnországba a házához lerészegedni, ahogyan azt minden évben tettük. Odaértünk, az első este ott volt az összes haverja, a mi haverjaink, összeültünk és elkezdtünk inni. Hajnali kettőkor pedig már annyira fáradt voltam, de arra gondoltam, hogy nem mehetek elsőnek aludni, mert próbálkozni fog valamivel, hogy törlesszen. Végül azonban úgy voltam vele: kizárt dolog, hogy ébren tudok maradni, úgyhogy felmentem a szobámba.”

„Tartsuk észben, hogy ez az ő háza, amiben adott egy szobát. Szóval bementem a szobámba, és arra gondoltam, hogy biztos, ami biztos, teszek egy széket a kilincs alá. Valószínűleg azon nyomban elaludhattam, majd talán úgy húsz perccel később az ajtó egyszer csak lerepült a zsanérjairól, és szó szerint darabokra hullott, Kimi és a haverjai pedig berontottak. Én küzdöttem az ágyban fekve, de a haverjai lefogtak, ő pedig egy hajnyíróval középen a homlokomtól hátrafelé végignyírta a vállig érő hajamat, mintha egy fordított Mohawk-ot csinálna. És, ami ennél is rosszabb, hogy ezután elvágta a hajnyíró zsinórját, majd kidobta azt az ablakon, bele egy öt láb mély hótorlaszba. Úgyhogy, a hajnyírónak annyi volt, és még csak az egyhetes ott tartózkodásunk első napjánál jártunk, én pedig nem tehettem semmit azon kívül, hogy amennyire tudtam, átfésültem a hajamat egyik oldalról a másikra a hét hátralevő részében.”

Priestley és a McLaren többi szerelője tulajdonképpen végigbulizták a 2010-es évek elejét Räikkönennel, a volt szerelő könyve jó néhány ilyen buliról lerántja a leplet, de Priestley a podcastban elmondta, vannak azért olyan történetek, amiket nem oszthat meg a nyilvánossággal.

„A pályán kívül [Räikkönen] egy partiállat volt. Egy srác, aki az álmait élte, aki dollármilliomos, és azt csinálhat, amit csak akar. Ő pedig azt is csinált, és minket is vitt magával. Van néhány elképesztő történetem, amik közül néhányat soha nem mesélhetek el” – mondta mosolyogva.

Nézd élőben a Mediterrán Rallyt!

0

A Rallye Rádió is jelen lesz a Mediterrán Rally szombati napján, így ha nem szeretnél bőrig ázni, de követnéd a versenyt, akkor a Rádió élő videóival ezt megteheted.

 

Suninen szerint már nincs messze a Hyundai a Skodától 

0

Teemu Suninen a második helyen állt, amikor az Acropolis Rally szombati napján kiállni kényszerült a WRC2-ben. A finn versenyző szerint a Hyundai Rally2-es autója már csaknem a Skoda szintjén van. 

Teemu Suninen megnyerte az Acropolis Rally szuperspeciál szakaszát csütörtök este, majd pénteken átvette a vezetést Emil Lindholm, de még szombaton az utolsó előtti szakaszt követően is a másodfik helyet foglalta el a Hyundai finn versenyzője, azonban a napi záró szakaszon műszaki hiba miatt kiállni kényszerült. 

“Sajnos eltört a kormánykarunk – magyarázta a kiesésé okát Suninen a Rallit.fi oldalnak. – Pedig csaknem két nap után a második helyen álltunk. Közel álltunk hozzá, hogy egy jó eredménnyel zárjunk. Sajnos a durva pályákon nincs az autónak annyi ereje, mint a riválisoknak, jobb utakon azonban már a győzelemért tudunk harcolni.” 

Suninen idén komoly fejlesztőmunkát végzett a Hyundai i20 N Rally2-vel, mellyel minden WRC2-es versenyén a győzelemért tudott harcolni.  

“Nincs már messze az autó tempója a Skodáétól. Idén komoly fejlesztést tudtunk végrehajtani, de nem lehet mindent azonnal megváltoztatni. Még mindig sokat kell dolgoznunk és tesztelnünk, hogy minden körülmény között a győzelemre esélyesek lehessünk. Legközelebb Spanyolországban indulunk, ott az aszfaltos teszteken igyekszünk javítani az autót.” 

A finn versenyző eddig négy WRC2-es versenyen állt rajthoz, és az észt második és görög tizedik helyezéssel a bajnokság 13. helyét foglalja el. 

“Az eredmények tekintetében csalódás az idei szezon, de sok pozitívum is történt. Portugáliában a győzelemért tudtam harcolni, és így volt ez Észtországban és Finnországban is. Helyenként már a Skoda tempóját tudtuk, ami a komoly fejlesztésnek köszönhető.” 

Geiger, Zákányi és Érdi vezet a Mediterrán Rallyn 

0

A Rally2-ben Geiger Máté, a Rally3-ban Zákányi János, míg a Historic mezőnyben ifj. Érdi Tibor nyerte a Mediterrán Rally egyetlen pénteki szakaszát. 

Igazi őszi időjárás, hűvös és eső mellett rajtolt el a Mediterrán Rally a mecseki Mecsekkapu-Árpádtető 11.34 km-es szakaszon. 

A Rally2-ben Geiger Máté és Csanády Sándor volt a leggyorsabb a Ladával, őket a hondás ifj. Fogarasi Attila és Toloczkó Péter 8.4 másodperc, míg a Peugeot-os Lakatos Tamás és Marics Krisztina 13.7 másodperc hátránnyal követték. 

Spindler Jenő és Csizmadia Csaba bár megnyerték a szezonnyitó Orfű Rallyt, ezúttal 1:23.5 perces hátránnyal nyitották a versenyt, míg többen komoly büntetéssel kezdték a hétvégét. 

A bajnoki éllovas Kocsis Imre és Henszelmann Zsolt pedig 31.9 másodperc hátránnyal a kilencedik időt érték el. 

Zákányi
foto: Bertusz Dávid / Rallycafe

A Rally3-ban Zákányi János és Vidécz Zsolt 15 másodperccel bizonyult mindenkinél gyorsabbnak a nyitó szakaszon. A ladás kettőst Geng Bence és Geng Ferenc Hondával, míg Ikotics Mátyás és Szabó Bence ugyancsak Hondával 21.6 másodperc hátránnyal követték. 

A Historic mezőnyben ifj. Érdi Tibor és Csökő Zoltán nyerték az első szakaszt, Wirtmann Ferenc és Kerekes József 22.6 másodperccel voltak lassabbak a Forddal márkatársaiknál, míg a harmadik időt Kalapács Zsolt és Patkó Gábor 37.6 másodperces hátránnyal érték el. 

Szombaton a Rally2-re és Historic mezőnyre hét, a Rally3-ra négy szakasz vár, jó eséllyel még nagyobb esőben. 

Az eredmények az esetleges büntetések jóváadása miatt még változhatnak!

foto: Bertusz Dávid / Rallycafe

Rossi is megszólalt a Piastri-balhéról, és nem mondott túl kedves dolgokat

0

Laurent Rossi, az Alpine vezérigazgatója is elmondta a véleményét Oscar Piastri balhés távozásáról, és közben ő is belerúgott a fiatal ausztrálba.

Miután a Holland Nagydíjon megtörtént a bejelentés, és világossá vált, hogy az F1-es szerződéseket vizsgáló bizottság (CRB) az Alpine-nak kedvezőtlen döntést hozott, ezáltal a franciák elveszítették a Fernando Alonso utódjának szánt Oscar Piastrit, végre nem csak az ausztrál pilóta jelenlegi csapatának verzióját hallhattuk a történtekről, hanem megismerhettük Piastri és a McLaren álláspontját is.

Ez, illetve a CRB döntésének indoklásában foglaltak árnyalták azt a narratívát, amelyet az Alpine Piastri azon tweetje óta folytat, amellyel a 2021-es Forma-2-es bajnok reagált a francia istálló által a szerződtetéséről kiadott közleményre. Az Alpine csapatfőnöke augusztusban azt hangoztatta, hogy csalódtak a 21 esztendős pilótában, akitől elvártak volna némi lojalitást a kapott támogatásért cserébe, Piastri saját elmondása szerint ugyanakkor nem minden pontosan úgy történt, ahogyan azt Szafnauer állította.

Oscar Piastri, Alpine
Piastrira kissé kiakadtak az Alpine-nál Fotó: Alpine

Mint az ekkor kiderült, az ausztrál versenyző már július elején aláírt a McLarennel egy megállapodást, amely minden bizonnyal úgy szólt, hogy 2023-ban legrosszabb esetben is a wokingiak tartalékpilótája lesz, majd 2024-től átveszi a legkésőbb akkor távozó Daniel Ricciardo helyét. Hogy miért tette ezt, arról a két tábornak természetesen más a véleménye.

Piastri és menedzsmentje azt kifogásolta, hogy az Alpine bizonytalanságban hagyta őket, és eredetileg az volt a csapat terve, hogy két évre a Williamshez küldi az ausztrált, aki legkorábban 2025-ben ülhetett volna át a gyári istálló ülésébe. Az Alpine-nak pedig természetesen az a baja, hogy Piastriék ebbe nem mentek bele.

Megszólalt a főnök

Az Alpine álláspontját egészen az Olasz Nagydíjig azonban csak Otmar Szafnauertől hallhattuk, akivel kapcsolatban sokszor az volt az ember érzése, hogy csak amolyan szóvivői szerepet tölt be, lévén tavaly novemberben – amikor Piastrival aláírták az opciós szerződésüket – még a csapatnál sem volt. Monzában azonban végre Laurent Rossi, az Alpine vezérigazgatója is nyilatkozott, és hosszasan ecsetelte, hogy mit gondol a történtekről, egyúttal elismerte, hogy ők is hibáztak.

„Nagyon csalódáskeltő, ami történt, mert a végletekig elkötelezettek és lojálisak voltunk az irányába. Jogi szempontból elkövettünk technikai hibákat, amelyek tulajdonképpen nyitva hagyták az ajtót. De soha nem gondoltuk – és ez bizonyára kissé figyelmetlen volt a részünkről –, hogy aggódnunk kellene. Amikor ennyi mindent biztosítasz egy pilótának, szinte már hagyomány, hogy cserébe az a versenyző neked fog vezetni.”

Rossi természetesen arra célzott, hogy az Alpine 5000 km-es tesztprogramot bonyolított Piastrival (3700 km-t teljesített ebből végül az ausztrál), illetve tartalékpilótaként a szimulátorban is rengeteget gyakorolhatott.

Oscar Piastri, Alpine, teszt, Abu-dzabi, 2021
Piastri rendszeresen tesztelte a tavalyi autót Fotó: Alpine

A vezérigazgató szerint Piastrinak egyszerűen ugyanazt az utat jelölték ki, amit az F1 jelenlegi élmenői közül már sokan végigjártak. „George Russell három évet töltött a Williamsben, egy jó iskolában, hogy beletanuljon a Forma-1-be, majd visszatérjen az anyahajóra. Charles Leclerc ugyanezt tette egy éven át a Sauberben, mielőtt visszament a Ferrarihoz. Verstappen és Vettel is ugyanezt tette, úgyhogy hosszú a lista. Normális, hogy visszamész ahhoz a csapathoz, amely annyit invesztált beléd, különösen, ha rólunk van szó.”

„Nem túlzok azzal, ha azt mondom, elképesztően csalódottak voltunk, mert arra számítottunk, hogy hű marad a befektetésünkhöz és a munkánkhoz. Úgyhogy, miközben követtünk el hibákat, úgy érezzük, hogy kiállunk értékekért. Az ő esetében ez nem történt meg. Nyilvánvalóan kihasználta a lehetőséget, hogy körülnézzen, és nagy valószínűséggel jobb ajánlatot kapjon. De úgy vélem, a dolgok okkal történnek, és nem feltétlenül osztozunk ugyanazokban az értékekben, így talán jobb is, ha külön folytatjuk.”

Csak a kifogásokat keresték

Kemény szavak ezek Rossitól, aki azt állítja, a CRB közleményében is kiemelt versenyzői szerződéssel kapcsolatos késlekedés okát nem náluk, hanem Piastriéknál kell keresni, az ausztrál pilóta menedzsmentje szerinte ugyanis folyamatosan kifogásokat keresett, hogy halogathassák a kontraktus aláírását.

„Elérték, ami akartak, ami az volt, hogy a rossz dolgokra koncentráljunk. Amikor mindent teljesítesz, ami tulajdonképpen az együttműködésünk nagy tartópilléreit jelentette, tényleg igazán érdekelnek az olyan dolgok, hogy hány napot kell marketingtevékenységgel töltened, vagy milyen pulóvert fogsz viselni, ha esik az eső? Tényleg úgy gondolják, hogy ezért nem jött létre az egyezség?” – tette fel a kérdést Rossi.

Laurent Rossi, Alpine
Rossi szerint ők mindent megtettek, sőt, még annál is többet Fotó: Alpine

„Számos alkalommal tettünk elé szerződéseket, és soha nem írta alá azokat. Úgyhogy nem lehet azt mondani, hogy soha nem volt rá lehetősége. Ott voltak a szerződések, csak nem írta alá azokat, úgyhogy ez a huszonkettes csapdája. Mindig lehet azt mondani, hogy nem volt ott a szerződés, de ott volt.”

„Amikor bejelentettük a tartalékpilóta megállapodást, elkezdődött a felkészítés. Tartalékpilótai fizetést kapott, a megállapodás másik része pedig az volt, hogy versenyzői ülést találjunk neki 2023-ra. Amint ez megtörténik, szerződést kötünk. Azt mondtuk: »Ez minden mást felülír, nincs szükségünk másra, meglesz a szerződésed, ez az, csináljuk!« De amikor ezután más dolgokra kezdesz mutogatni, hogy elvond az emberek figyelmét, majd azt mondd, hogy »Nem éreztem a szeretetet…« Elnézést, de én sokkal több szeretetet adtam, mint bármely másik csapat a pártfogoltjainak. És én látható szeretetről beszélek, nem hátbaveregetésről. Ez olyan szeretet, amit minden pilóta szeretne megkapni. Ha mindezt megkapod, nem beszélhetsz a szeretet hiányáról. És, amikor elkezded azt mondogatni, hogy »az akármilyen nyomtatvány nem a megfelelő pillanatban lett elküldve«, az, már bocsánat, de kifogás. Vagy velem vagy, vagy nem.”

Rossi úgy gondolja, végső soron egyetlen dolog miatt nem tudták megtartani Piastrit: azért, mert a McLaren több pénzt ajánlott neki. „Ez nem a határidők kérdésén múlt, hanem azon, hogy nyilvánvalóan a McLarenhez akart menni.”

A vezérigazgató szerint Piastri nem sportszempontból kapott jobb ajánlatot, mert szerinte azt nézve az Alpine-é még jobb is volt, mivel „mi gyári csapat vagyunk, és kiképeztük, valamint mindenkit ismer a csapatban.”

„Sokat hallok és olvasok arról, hogy ki volt a hibás és mi történt. Egyszerű. Valaki körbeszaglászott, jobb ajánlatot kapott, és úgy döntött, hogy elfogadja. Úgyhogy ne beszéljünk mellé, és próbáljunk megfelelő kifogásokat találni arra, hogy miért történt mindez. Tudjuk, hogy mi történt.”

Fernando Alonso, Alpine, Belga Nagydíj
Alonso eligazolása más tészta Fotó: Alpine

Alonso távozását megérti

Az Alpine vezére Piastri elvesztése mellett beszélt arról is, hogy Fernando Alonsóval nem tudtak szerződést hosszabbítani, és a kétszeres világbajnok aláírt az Aston Martinhoz. „Többet akart két évnél. Nem gondolom, hogy ez volt a hosszabbítás gátja, de ő ezt akarta, mi pedig nem tudtuk megadni neki. Szerintem a megállapodásunk továbbra is élt, és úgy hiszem, ezután kapott egy visszautasíthatatlan ajánlatot, olyat, amit mi nem tudtunk adni neki.”

„Remélem, hogy sportszempontból buta döntést hozott, mert ez azt jelentené, hogy továbbra is az Aston Martin előtt leszünk, de nem hibáztathatom azért, hogy elfogadott egy jobb ajánlatot, amennyiben ez történt. Fernando nagy bajnok, a sportágunk és a márkánk legendája. Továbbra is jól teljesít, kőkemény profi, úgyhogy nincs bennem rossz érzés, ilyen az élet, továbblépünk. Fernando volt az, aki lezárta ezt az ügyet.”

Mediterrán Rally – Rajtlisták

0

Pénteken egy, míg szombaton hét szakaszt rendeznek a Rally2, Rally3 és Historic Rally Bajnokság hétvégi versenyén a Mecsekben. Íme a Mediterrán Rallyn rajthoz állók listája.

A Rally2-es mezőnyben összesen 31, a Historic Rally Bajnokságban 27, a Rally3-ban pedig 46 páros áll rajthoz.

A bajnoki pontokért harcolók mellett a teszt kategóriában 25 duó indul, akikhez még nyolc regularity versenyző kapcsolódik.

 

Váratlan fordulat az F1-es pilótapiacon: lemondott amerikai sztárjáról a Red Bull

0

A Motorsport-Magazin.com értesülései szerint változott a helyzet a Forma-1-es pilótapiacon, méghozzá igen jelentős mértékben. A német szaklap úgy tudja, hogy a Red Bull feladta az IndyCarban versenyző Colton Herta megszerzéséért folytatott küzdelmet.

Úgy néz ki, Colton Herta nem lesz ott a 2023-as Forma-1-es rajtrácson, a Motorsport-Magazin.com szerint Helmut Marko ugyanis nem kíván tovább szélmalomharcot vívni a hétszeres IndyCar-győztes leigazolásáért. A sokak szerint csak a figyelmet a Red Bull-Porsche együttműködés dugába dőléséről elterelni szándékozó Herta-ügylet végét alighanem az FIA ellenállása jelenthette, a Nemzetközi Automobil Szövetség ugyanis vonakodott kivételt adni a 22 esztendős versenyzőnek a szuperlicenc-szabály alól.

Ahhoz, hogy valaki az F1-ben versenyezzen, 40 pontra van szüksége, Hertának pedig csak 32 egysége van az utóbbi három szezon alapján. Noha Marko többször kikelt a rendszer ellen, ami szerinte úgy rossz, ahogy van, több csapatfőnök is jelezte: nem szívesen látná, hogy az amerikai pilóta engedményeket kap. Hogy valahogy mégis meggyőzzék az FIA-t, a Red Bull megegyezett az Alpine-nal, hogy Herta is autóba ülhet a tavalyi versenygéppel a jövő héten, a Hungaroringen rendezett teszten, ám a német szaklap szerint az energiaitalosoknak elfogyott a türelme, ezért Herta mégsem utazik Budapestre.

Emellett arról is beszámoltak, hogy Michael Andretti kedvezőbb ajánlatot tett a csapatában versenyző honfitársának, aki így jövőre még biztosan marad az IndyCarban.

Mindez azonban nem jelenti azt, hogy jövőre marad a Pierre Gasly-Cunoda Juki felállás az Alpha Taurinál. Noha korábban Horner és Marko is megerősítette, hogy csak akkor engedik el az Alpine-hoz Gasly-t, ha sikerül leigazolniuk Hertát, a Motorsport-Magazin szerint egy újabb, a Red Bull utánpótlásán kívüli név is felmerült Gasly helyére. Hogy pontosan ki, azt a Red Bull nem kívánta kommentálni.

Az Alpine hungaroringi tesztje így minden bizonnyal háromszereplős lesz, azaz Jack Doohan, a franciák F2-es juniorja, illetve Nyck de Vries, valamint Antonio Giovinazzi ülhet majd rajta autóba.

A Topp-Cars segítette ki a Toksport csapatát az Acropolis Rallyn 

0

Eyvind Brynildsen autójának karosszériáján problémát fedeztek fel szerda délután az Acropolis Rallyn, azonban a szentlőrinci Topp-Cars Rally Team segítségével sikerült rajthoz állnia a Toksport WRT norvég versenyzőjének. 

Nagy bajba került a Toksport WRT az Acropolis Rallyn szerda délután, ahol a csapat problémát fedezett fel Eyvind Brynildsen autójának karosszériáján. Az Andreas Mikkelsent, Nikolay Gryazint, Emil Lindholmot is indító csapatnak sürgősen karosszériacserét kellett végeznie a norvég versenyző autóján, azonban nem volt tartalék. 

A csapat intézett néhány telefont, majd a Topp-Cars Rally Team végül tudott segíteni. 

A magyar csapat egy éjjelen át tartó szállítás után csütörtökön, görög idő szerint 09:58-kor ért Lamiába, a verseny szervizparkjába. Mivel az ismételt gépvétel határideje 11 óra volt, a Toksport nem késlekedhetett és végül 46 perc (!) alatt sikerült elvégeznie a karosszéria cserét. 

“A műszaki átvizsgálás során problémát tapasztaltunk Eyvind Brynildsen autójának karosszériáján – mondta Yannick Willocx főmérnök a WRC hivatalos oldalának. – Megoldást kellett találnunk. Az egyik lehetőség egy másik Skoda találása volt, azonban a helyi versenyzők csak egy autóval rendelkeznek. Ezért elkezdtünk körbe telefonálni. Lett volna néhány karosszéria Németországból és Csehországból, azonban nem lehetett volna vele ideérni. Végül a Topp-Cars segítségével sikerült megoldani a problémát. Este hat körül indultak Budapestről és egész éjjel utaztak, hogy ideérjenek. Végül 10 körül értek ide, de 11 óráig lehetett ismét átvetetni az autót. Kaptunk egy csupasz karosszériát egy motorral, amit előbb ki kellett szerelnünk. Körülbelül 40 szerelőnk segítségével nagyjából 46 perc alatt készültünk el.” 

Mindenki igyekezett segíteni a skodás csapatnak a helyszínen. 

“Nagyon elkötelezett volt mindenki a segítésben. Le a kalappal minden szerelő előtt. Remek munkát végeztek.” 

Eyvind Brynildsen, aki a sérült Marco Bulaciát helyettesítette, végül az abszolút 10., és WRC2 negyedik helyén fejezte be a görög versenyt. 

A szerelésről készült videó itt tekinthető meg.

Minden készen áll a Mediterrán Rallyra

0

A szervizpark készen van, az adminisztrációs teendők is lassan véget érnek, és pályabejárás után az itinerek is elkészültek, indulhat a Mediterrán Rally. Rajt 15:30-kor a pécsi Széchenyi téren.

A verseny neve péntek délben akár megtévesztő is lehet, a kellemes késő nyár helyett kora őszi csendes, de kitartó eső áztatja a szervizparkot. A központi hely a két gumis kamion, ott lázas munka folyik, az utolsó pillanatokban is hozzá-viszik a gumikat a szerelők. A versenyzők beszélgetnek, várják már a rajtot, régen ültek autóban.

„Tesztelni jöttünk. Rég volt már a Veszprém Rally, és murvás verseny is volt, ezért most szeretnénk visszanyerni a formánkat, hogy úgy tudjunk odaállni Ózdra, hogy a győzelemért tudjunk harcolni. Nagy kockázatot nem szeretnénk vállalni. Bízok benne, hogy az eső egy kicsit csillapodik és akár egy olyan gumitaktikát is ki tudunk próbálni ami Nyíregyházára vagy akár Ózdra jó lehet. Nyilván a teszt ellenére szeretnénk a leggyorsabbak is lenni” – mondta a szervizparkban Velencei Ádám.

Mediterrán Rally
foto: Bertusz Dávid

„Jól akarjuk nézni magunkat. Nézni fogjuk az időket a kategóriában, de esik az eső, régen mentünk esőben, meg öregedtünk is” – mondja ifj. Ranga László, és valóban, egy két ősz hajszál már feltűnik a halántéka környékén. Hiába, megy az idő… „Azért persze próbáljuk nyomni neki, hisz itthon vagyunk” – nyugtat meg Laci, és a Mecsek kaputól induló pénteki gyorsasági szakaszról is mond néhány szót. „Még sosem mentem ezen a részen, de nagyon örülök neki. Pályabejáráson is fura volt menni rajta, hogy ott lesz verseny, de pár óra múlva elrajtolunk, nagyon várom már.”

Mediterrán Rally
foto: Bertusz Dávid

Velenczei Ádám is örül a részben új szakasznak: „Régen mentünk rajta, amikor a Kempingtől volt, de nagyon jó az eleje, nekem ez a gyors tetszik a legjobban.”

A Mediterrán Rallyn a tesztelő párosok mellett négy kategóriát értékelnek. A Rally2, a Rally3 és a Regularity mellett a Historic mezőny is itt lesz, náluk pedig mindig látni olyan autókat is, amelyek láttán felszalad a szemöldök.

Mediterrán Rally
foto: Bertusz Dávid

A Zemplén Rallyn zárul a Rally2-es bajnokság 

0

A Rally Szakági Bizottság bejelentette, hogy az elmaradt ózdi verseny helyett a Zemplén Rallyn állhatnak rajthoz a Rally2-es versenyzők. 

November 11-13. között a Zemplén Rallyval zárul a Rally1-es, és Historic Rally Bajnokság, akikhez csatlakozik a Rally2-es mezőny is, jelentette be közleményben az RSB. 

A hosszabb etap útvonal elkerülése érdekében a Rally2-es mezőny versenyközpont Szerencsen lesz. 

A Zemplén Rallyval egy időben rendezik a szintén szezonzáró Rally3-as Pálháza Rallyt is.