Kezdőlap Blog Oldal 1379

Hatalmasakat estek a múlt hétvégi rallyversenyeken (videó)

0

Sok rallys rendezvény volt a múlt hétvégén, melyeken bőven akadt hiba is, amiket a Chopito Rally Crash csatorna örökített meg.

Egymást követő hétvégén rendeznének WRC futamokat 

0

Simon Larkin, a WRC Promótere elárulta, szeretné, ha a jövőben az egymáshoz közel eső WRC futamokat egymást követő héten rendeznék meg, ami megkönnyítené a logisztikát. 

“Amikor 2013-ban megalapítottuk a WRC Promóter céget, a célunk között az is szerepelt, hogy a régi klasszikus WRC futamokat visszahozzuk – mondta Simon Larkin, a WRC Promóter rendezvényigazgatója a Stuff magazinnak. – Sikerült Kenyát és a görög Akropolisz Rallyt visszahoznunk, idén pedig újra megrendezik az Új-Zéland Rallyt, mellyel jól állnak a tárgyalások a 2023-as futamot illetően is. Új-Zéland már 2020-ban visszatért volna, de ezt a járvány meghiúsította.” 

Az új-zélandi verseny Ausztráliát váltotta a WRC naptárban, de a terv, hogy minkét verseny a naptárba kerüljön. 

“Egy Rally Világbajnoki futam létrehozása komoly feladatot igényel a hatóságoktól és kormányoktól. Szeretnénk visszatérni Ausztráliába is, amire jó esély van 2024-ben. Ezt azonban nem szeretnénk az Új-Zéland Rally rovására megtenni. Szeretnénk mindkét versenyt a naptárba tenni, és ha sikerült egymást követő héten megrendezni a versenyeket, akkor az megkönnyítené a logisztikát is. Erre azonban nem sok esély van, mert 3-4 nap a hajóút a két ország között. 2019-ben a Chile Rally és Argentína között egy hét különbség volt, ami miatt a csapatszemélyezetek egy része visszarepült Európába.” 

Az Ausztrál Rally 2019-ben szerepelt utoljára a WRC naptárban, és a részvevők már a helyszínen tartózkodtak, amikor az avartüzek miatt végül törölni kellett a versenyt. 

Az Új-Zéland Rally 2012-ben volt utoljára WRC futam, idén pedig szeptember 29-október 2. között lesz megrendezve. 

Turán Frigyes is a nézőknek autózik a II. ZEG Rally Shown

0

Az első után a második ZEG Rally Shown is ott lesz Turán Frigyes, akinek ebben az évben Farnadi Ágnes diktálja az itinert. A versenyautójuk újra a jól ismert Volkswagen Polo GTI lesz.

„Szeretünk autóversenyezni, másrészt tavaly nagyon jól éreztem magam ezen a rendezvényen” – foglalta össze egy mondatban Turán Frigyes, hogy miért adta le a nevezését a II. ZEG Rally Show-ra is. „Nagyon jó, hogy ez a rendezvény közel engedi hozzánk a nézőket. Feszültségmentesen tudunk kommunikálni velük, sokkal lazább a hangulat, nincs tétje a versenynek. Illetve elmagyarázzuk magunknak, az elején, hogy nincs tétje, de nyilván mindenki nyomja, mint süket a csengőt” – nevet Frici, és ismeri be, hogy nekik bizony a génjeikben van a versengés.

Alternatív javaslatként felmerül, hogy idén esetleg lehetne még több kiosztott aláírásra és még több rajongókkal közös fotóra hajtani. Az ötlet persze nem komoly, főleg azért, mert tavaly Friciék ezen a téren is a legjobbak között voltak a szervizparkban.

„Most is mindenkit várunk a szervizsátrunknál. Igyekszünk az utolsó utáni pillanatig a nézőkkel tölteni az időt, és csak a legutolsó másodpercben ülünk majd be az autóba. A versenyzőtársakkal is más ilyenkor a kapcsolat. Alapvetően tét nélküli játéknak gondolja mindenki, és nem csak a pályán, hanem a szervizparkban is más légkörben zajlanak a beszélgetések, sokkal felszabadultabb mindenki.”

Fotó: ZEG Rally Show

2021-ben Makai Gergely készítette ezt a remek fotót Turán Frigyesről, ami talán tökéletesen megmutatja az esemény központi gondolatát.

„Emocionálisan nagyon erős ez a kép, én is nagyon szeretem. Mindenki mosolyog, mindenki laza, és valóban karnyújtásnyira vannak a nézők. A városi gyorsasági nagyon jó, hogy benne van a programban, és a sportot is így lehet igazán népszerűsíteni. Egy idézőjeles hibája van mindössze a képnek, egy laikus, aki nem volt ott akár azt is gondolhatja, hogy valami hú de veszélyes dolgot lát, holott a pálya ezen szakaszán is teljesen biztonságos körülmények között autóztunk” – teszi hozzá Turán Frigyes.

A Turán Motorsport párosa a hétvégén a Székesfehérvár-Veszprém Rallyn szerepelt. Az eredmény akár csalódást keltő is lehet, de amikor a balszerencse még nem cserkészte be a Volkswagen Polót, addig pokoli tempóval közlekedett Frici, szemmel láthatóan nagyon élvezte a ralizást, és vasárnap az eredmény ellenére mosolyogva utazott haza.

„Nem úgy alakult a mostani hétvége, ahogy elterveztük. Azt hiszem, amikor mentünk, mi voltunk a leggyorsabbak, ott volt a lehetőség, hogy megnyerjük ezt a versenyt. Kicsit így is készültünk, hiszen a teszten pár olyan módosítást hajtottunk végre az autón, amivel iszonyatosan magabiztossá váltam, és úgy viselkedett a Polo, ahogy azt szeretem. Már az első gyorson látszott, hogy jó tempót tudunk autózni, de ahogy ez az év, úgy ez a verseny is szerencsétlenül alakult. Első nap a hűtőnk, második napon a bal hátsó futóművünk kapott egyet, egyik eset sem rajtunk múlt. Vasárnap a defekttel is második időt jöttünk, de a sérülés miatt a logikán alapuló döntést kellett hozni. Vegyesek az érzelmeink, de nagyon örülünk a csapat kitartásának, a saját teljesítményünknek és a tempónknak, és ezeket a jó érzéseket hozzuk el Zalaegerszegre is. A felállás változatlan, a Volkswagen Poloval megyünk, a jobb egyben pedig Farnadi Ági ül. Mosolyogni szeretnénk, minél többet keresztbe autózni, és visszaadni a nézőknek azt a szeretetet és kitartó szurkolást amit kapunk tőlük.”

Turán Frigyes
foto: Turán Frigyes/mkracingphotography

Profi autóversenyzőként Turán Frigyes egy élményeket középpontban helyező show kapcsán sem feledi, hogy a részvételt lehetővé tevő támogatókat is ki kell szolgálni.

„Azt gondolom, hogy a támogatóink számára is fontos, hogy ott vagyunk a ZEG Rally Shown. A média oldali megjelenések mennyisége, a nézőkkel való kapcsolattartás formája és intenzitása olyan, ami a támogatóink számára is értéket hordoz.”

Új év, új ZEG Rally Show, új pályák. Meglepő módon ez utóbbi információ még a versenyzőnek is új, igaz nem bánja, sőt a módosítások már első hallásra tetszenek neki.

„Az az igazság, hogy annyira friss a nevezésünk, és annyira egyértelmű volt, hogy ott leszünk az eseményen, hogy a kiírást még meg sem néztem. Az nagyon tetszik, hogy a nevezési díjat jótékony célra fordítják a szervezők, és azt hiszem az is jó irány, hogy új gyorsaságikkal még szélesebb spektrumát tudjuk megmutatni a ralinak. A lényeg, hogy ezek a szakaszok is nézőbarátak legyenek, minél többen jöjjenek el a versenyre és szeressék meg a ralit, vagy ha már elkötelezett ralibarátok, akkor további impulzusokat kapjanak.”

Fotó: ZEG Rally Show

Kommentár nélkül – Székesfehérvár-Veszprém Rally (videó)

0

A hétvégi Székesfehérvár-Veszprém Rallyról elkészítette felvételeit a ztvmotorsport is, az összeállítás nagyon ütős lett a murvás versenyről.

A versenyt Mads Ostberg és Patrik Barth nyerték a Rally1-es mezőnyben Vincze Ferenc és Németh Gergely, valamint Velenczei Ádám és Vánsza Zsolt előtt.

Herczig Norbiék a beállításokat keresték Rómában

0

A tavlyi haramdik hely után ebben az évben Herczig Norbert és Czakó Janek az ERC értékelés tizedik helyén fejezte be a Rally di Roma Capitale-t. A ŠKODA Rally Team MRF Tyres Hungaria párosa ugyan először versenyzett együtt, nem ezen múlt a jobb eredmény.

Néhány nappal a Róma Rally előtt derült ki, hogy Herczig Norbertnek nem Ferencz Ramón, hanem Czakó Janek diktálja majd az itinert Olaszországban. A rengeteg kanyarral tarkított aszfaltos pályákon ez akár nehézséget is okozhatott volna, de nem így történt.

Janek remek munkát végzett” – kezdte Herczig Norbert a versenyhétvége értékelését. „Hihetetlenül nehéz feladat ennyi kihagyás után felvenni az ERC ritmusát, de tudtuk, hogy helyt fog állni, és így is történt. Rengeteget dolgozott, kellő alázattal állt a versenyhez, és ugyan nagyon izgult, de profi navigátorhoz méltóan tette a dolgát. Azért fújt egy nagyot mikor az utolsó gyorsasági stopjában kiadta a menetlevelet az ablakon. Sokat dolgoztunk ezen a héten, és köszönhetően annak, hogy ezeken a pályákon már versenyeztem, sikerült jó itinert írni a gyorsaságikra.”

Jó volt az itiner, jól sikerültek a tesztek, de a verseny eredménye mégis elmaradt a tavalyi nagyon magasra helyezett mércétől. A számok megmutatják, hogy a különbség minimális, a pályákat remekül ismerő hazai pilótáktól is általában kevesebb mint egy másodperc volt a különbség kilométerenként, de az ERC-ben ez már helyezéseket jelent.

„Hiányoznak a versenykilométerek” – adta meg a rövid választ Herczig Norbert. „Hiába tesztelünk, ennél sokkal többet kellene menni. Az új abroncsokkal nem működnek a tavalyi beállításaink, és ez esetben hátrány az is, ami normál esetben előny lenne, hogy az MRF folyamatosan fejleszti a gumikat. Az új abroncsokkal mindig a nulláról kell kezdeni. Olaszországban azokban a kanyarokban, ahol tavaly át tudtunk menni egy komoly tempóval, most el kellett venni a gázt. Emiatt én is bizonytalanabb vagyok, ami megint csak az időeredményt rontja. Persze voltak apróbb hibák, de összességében karcmentesen hoztuk a versenyt. A különbséget az jelenti, hogy végig kerestük a beállításokat. Nem kell nagy dolgokra gondolni, elég egy-két lassabb kanyar, egy pici kétely abban, hogy elfordul e az autó, egy rásimítás a féken, hogy stabilizáljam a hátulját, és utána a kigyorsításokon már össze is jön az a pár tized másodperc, ami miatt most nem tudtunk a dobogóért harcolni” – elemzett Norbi.

magyar
Fotó: @World / Red Bull Content Pool

Az MRF csapat több párossal is ott van a versenyeken, és vannak köztük olyanok, akik más versenyeken is indulnak, így ők össze tudják gyűjteni azt a tapasztalatot, ami a magyar duónak hiányzik. De hiába közös a csapat, ezeket a beállításokat nem tudják megosztani egymással.

A raliban sem úgy működik, hogy mindenre megvan a tökéletes recept. Egyrészt nem is szívesen árulják el a titkot, hiszen versenytársak vagyunk, másrészt nem is működnének más versenyzők beállításai, hiszen mindannyiunknak más a stílusa. Ezen a szinten már magunkra kell hangolni az autót. Azt tudjuk, hogy megoldást kell találnunk erre a problémára, mert hiába szép eredmény folyamatosan az ERC legjobb 10 versenyzője között szerepelni, mi ennél többet szeretnénk. Többször megmutattuk már, hogy képesek vagyunk a legjobb háromban autózni, a sebességünk nem csökkent, a gumik működését kell megismernünk és összehangolnunk az autóval. A következő hónapban igyekszünk átgondolni a lehetőségeinket.” – mondta Herczig Norbert.

Az ERC következő versenye Csehországban lesz, a Barum Rallyt augusztus 27-28-án rendezik.

Herczig Norbert
Fotó: @World / Red Bull Content Pool

 

Korda Erik: Azt hittem, fű sem terem nekünk, nemhogy babér 

0

A Korda Racing versenyzői, a Vincze Ferenc-Németh Gergely és a Foczkó Ákos-Kertész Krisztián párosok számára nem jól kezdődött a Rally1-es szezon egyetlen murvás futama, azonban a végén mégis örülhetett a csapat a Székesfehérvár-Veszprém Rallyn

A Korda Racing két párossal állt rajthoz a Rally1-es szezon egyetlen murvás futamán, ahol Vincze Ferenc és Németh Gergely két defekt után is képes volt a második helyen zárni, így a szezon ötödik versenyén is az ezüstös pozícióban ért célba. 

Fotó: Korda Racing

Foczkó Ákos számára ezúttal Madarász Szabolcs helyett Kertész Krisztián olvasta az itinert, és bár számukra is nehezen indult a rendezvény, végül a dobogó harmadik fokára álltak, amivel továbbra is van esélyük az év végi első helyre az ORC-ben. 

„Ezt már egyszerűen el sem akarom hinni…” – mondta Korda Erik. – „Vincze Ferikéék akárhol indulnak, akármilyen formában versenyeznek, a végén mindig a másodikok lesznek. Én elfogadom ezt a sorstól, ha ez kell ahhoz, hogy az év végén ő legyen az abszolút bajnok. Nem tagadom, az első három szakaszt követően megfordult a fejemben Feriék és Ákosék helyzetét látva, hogy itt nemhogy babér nem terem nekünk, de egy árva fűszál sem.”

Fotó: Korda Racing

„Aztán mindketten beindultak, és a végén jöhetett az ünneplés a dobogón. Amit Feri produkált az utolsó két szakaszon, azt nem lehet szavakba önteni. A sírból hozta vissza az esélyét a bajnoki címre, és hiszek abban, hogy képes lesz 2019 után ismét a csúcsra jutni. Most jön egy kis szünet a csapattagok számára, és augusztus második felében aztán nekiindulunk újra, mert az álmainkat szeretnénk valóra váltani.” 

Ogier továbbra is tervez a rallysporttal 

0

A nyolcszoros rally világbajnok, Sébastien Ogier idén csupán néhány versenyen indul a Rally Világbajnokságon, mely mellett kipróbálta a WEC sorozatot is, azonban a jövőben még vannak tervei a rallysportban. 

Sébastien Ogier miután tavaly megnyerte nyolcadszor is a rally világbajnokságot az idén félállásban folytatja WRC-karrierjét, mely mellett a WEC sorozatban is rajthoz állt a Toyotával. 

A francia versenyző a WRC-ben Monte-Carlo Rallyn második lett, majd a Portugál Rallyn való 30. helyet követően Kenyában a negyedik helyen zárt. 

Fotó: Toyota Gazoo Racing

Ogier a WEC-ben három versenyen állt rajthoz, köztük a legendás Le Mans-i 24 órás futamon, azonban nem kívánja folytatni az idei szezont, de a jövőben nem zárja ki, hogy visszatér Le Mans-ba. 

A 38 éves versenyző pedig a Rally Világbajnoki szereplést is folytatni kívánja a jövőben. 

“Jövőre ismét szeretnék indulni a Monte-Carlo Rallyn – mondta Sébastien Ogier a francia BFM Alpes-nek. – Ez a hazai versenyem. Ugyan részlegesen visszavonultam, de teljesen nem hagytam abba a rallyversenyzést. Továbbra is a Toyota versenyzője vagyok és idén is indulok még néhány versenyen. A Monte mindig olyan számomra, mint egy buli, mert annyi szurkolói támogatást kapok, ezért szeretnék jövőre is indulni.” 

Fotó: Toyota Gazoo Racing

A jelenleg a vb nyolcadik helyén álló Ogier idén várhatóan az Új-Zéland Rallyn és a Japán Rallyn is rajthoz fog állni. 

Újra negyedik lett Herczig Patrik és Varga Kristóf

0

Új navigátor, két kategória negyedik idő – Herczig Patrik és Varga Kristóf a Liepaja Rally után a Rally di Roma Capitale-n is a Clio Trophy negyedik helyén ért célba. A duós hibátlanul teljesítette a 186 kilométernyi gyorsasági szakaszt Rómában.

Itiner írás szempontjából a mélyvizet jelentette a Róma Rally a Herczig Autósport párosának, hiszen ez volt a második verseny amelyet Herczig Patrik és Varga Kristóf közösen teljesített. Ennek fényében különösen értékes ez a negyedik hely, hiszen gyökeresen más pályák voltak ezek, mint a Liepeja Rally tempós murvás szakaszai. Egy életre szóló élménnyel kezdték a hétvégét.

Korábban már nézőként is arról álmodtam, hogy egyszer versenyezhetek a Colosseum körül, és ez most megadatott. Csodálatos volt, tényleg nehéz volt a vezetésre koncentrálni, de szerencsére az ezen a rövid szakaszon elért eredmény nem befolyásolta a verseny kimenetelét. A különlegességet itt az jelentette, hogy csak gyalog járhattuk be a szakaszt, ez alapján kellett megírni az itinert” – kezdte az első nap fénypontjával Herczig Patrik.

Szombaton már jött a kemény munka, hat gyorsasági szakasz, köztük egy majdnem 30 kilométeres, várt a párosra. Sajnos versenytempóban ebből csak négyet sikerült teljesíteni.

Rögtön a második és harmadik gyorsasági etap lett számunkra, mivel ketten is balesetet szenvedtek, és sajnos ebből egy erdőtűz is keletkezett. Sajnáltuk, mert nagyon készültünk erre a két szakaszra. Nekünk még nagyon fontos az, hogy lássuk a különbséget az első és a második kör között egy-egy gyorsaságin, de ez most elmaradt. Ezen a napon csak egy gyorsaságin tudtunk két alkalommal is menni, épp a legrövidebben, és ott javítottunk is több mint két másodpercet. A hosszú szakaszon viszont nem találtam meg jól a ritmust, picit küzdöttem a pálya végére elmelegedő fékekkel és az első gumikkal is” – árulta el Herczig Patrik.

Ami viszont az autóból küzdelemnek tűnik, az az eredménylistán sokszor mást mutat. A páros ötödik helyen zárta a napot, és majd fél perccel előzték meg azt a francia duót, akik hozzájuk hasonló mennyiségű versenyt teljesítettek eddig, de a Roma Rallyn már másodjára indultak, tehát ismerték ezeket a pályákat.

Herczig Patrik Liepaja
foto: Clio Trophy by Toksport WRT

Vasárnap ismét hat gyorsasági szakasz várt a mezőnyre, és itt megtörtént az a ritka eset, hogy Herczig Patrik és Varga Kristóf a 32.6 kilométeres gyorsaságin tizedre azonos időt autózott mind a két alkalommal.

Hát ezt még biztosan ki fogjuk elemezni, hogyan sikerült összehoznunk” – nevetett Herczig Patrik. „A tréfát félretéve amúgy is az a terv, hogy a verseny után leülünk, megnézzük a saját belső kamerás felvételeinket, illetve az élmezőny felvételeit, és megpróbálunk ebből is tanulni. Szóval az egyhetes versenyből valójában kéthetes munka lesz, sőt ha a felkészülést is belevesszük, akkor ennél is jóval több van az eredmény mögött. Nagyon örülünk a negyedik helynek, és annak még inkább, hogy ismét csökkent a különbség köztünk és a sokkal rutinosabb élmezőny közt. Mi azt nézzük, hogy versenykilométerenként hogyan alakul a differencia, és a számokon egyértelműen látszik a fejlődés. Szerencsére azt is pontosan tudjuk, hogy mi a további irány, látjuk, merre tartunk” – mondta Patrik.

A Roma Rally a második ERC futam volt, amelyet Herczig Patrik a HUMDA Academy közreműködésével teljesített, és az együttműködés első eredményei nem csak a tempó javulásában látszik. A verseny előtti hazai teszten sikerült olyan beállításokat találni, ami a Clio Trophy mérnökei tetszését is elnyerték.

Többféle hasmagasságot próbáltunk a teszten, és úgy utaztunk Olaszországba, hogy határozott elképzelésünk volt, milyen beállítással akarunk menni. A pályabejárás is megerősített minket ebben, így kértem a mérnököt, hogy oda állítsuk az autót. Kicsit meglepődött, de aztán beismerte, hogy igazunk volt, tényleg jó volt a javaslatunk. Nyilván ez csak apróság, nem fogunk hátra dőlni, hiszen pontosan tudjuk, hogy ezen a téren is van még tanulnivalónk, de az ilyen apró sikerek is tovább lendítenek minket. Remek érzés volt újra úgy befejezni a versenyt, hogy karcmentes maradt az autó és a negyedik hely is nagyszerű, így bizakodva várjuk a Barum Rallyt” – összegzett Herczig Patrik.

Herczig Patrik Róma
Fotó: @World / Red Bull Content Pool

Vincze Ferenc olyat csinált, amiben már maga sem hitt

0

Vincze Ferenc és Németh Gergely számára nem jól indult a Székesfehérvár-Veszprém Rally, hiszen több defekt is hátráltatta, ami miatt már a jó eredményben való hitét is elvesztette. 

A 2019-es bajnok Vincze Ferenc és navigátora, Németh Gergely számára katasztrofálisan alakult a murvás verseny első napja, mely során két defektet is szerzett és a napot 52 másodperc hátránnyal az ORB értékelés hetedik helyén zárta. 

Ekkor már a Korda Racing versenyzője sem nagyon hitte, hogy idén ötödször is a második helyen fog zárni, ami miatt ugyan elveszti bajnoki első helyét, de csak 1 ponttal Mads Ostberggel szemben. 

Fotó: Korda Racing

„Ha valaki azt mondja nekem az év elején, hogy idén öt futamból ötször leszek második, köztük az általam nem igen kedvelt murván is, azonnal aláírtam volna – mondta Vincze Ferenc a Korda Racing sajtóanyagában. – Főleg úgy, ahogy az elmúlt hétvégén odaértünk a dobogóra. Amikor a harmadik szakaszon is defektet kaptunk, azt hittem, itt a vége. Aztán egyszercsak elkezdett működni minden, de a napot olyan hátul zártam majd egy perces hátrányban, hogy esélyt sem láttam arra, hogy egyáltalán pontot szerzek majd. Ilyen hátulról még sosem sikerült felzárkóznom az elejére, rengeteg pontot sikerült megmentenem. Az utolsó szakaszon Ollé Sasa balesete miatt még le is kellett lassítanom, ám ennek ellenére sikerült megnyernem a power stage-t. Egy pont a hátrányom, azaz igencsak éles lesz a bajnoki csata, amit nem titkolva nagyon szeretnék megnyerni.” 

Fotó: Korda Racing

A második helyet végül a verseny utolsó, Power Stage szakaszán tudta megszerezni Vincze Ferenc, ahol megelőzte Velenczei Ádámot és Vánsza Zsoltot és fellépett Mads Ostberg és Patrik Barth mögé. 

Nem túl jó Solberg helyzete, de nem adja fel 

0

Oliver Solberg és Kalle Rovanpera sokáig ugyanazon az úton járt, azonban a Rally Világbajnokságon nagyon eltávolodtak egymástól. Petter Solberg fia azonban nem adja fel és tovább dolgozik. 

Kalle Rovanpera és Oliver Solberg egyaránt Lettországban tették meg első komoly versenykilométereiket és mindketten Walesben debütáltak a Rally Világbajnokságon, azonban amíg a 2000-ben született finn versenyző 2017-ben, addig a 2001-es születésű svéd-norvég pilóta 2019-ben. 

Fotó: Hyundai Motorsport

Útjaik egészen a világbajnokságig hasonló volt, azonban ott különváltak, és amíg Rovanpera a 2019-es WRC2-es világbajnoki cím után azonnal a Toyota Gazoo Racing gyári csapatába igazolt, ahol már nagyon közel került az idei vb címhez is, addig Solberg a Hyundainál talált gyári csapatra, azonban a mai napig előfordul, hogy Rally2-es autót kell vezetnie, és a Rally1-es autóval pedig csak bizonyos futamokon indulhat. 

Tempójuk sincs még egy szinten, a finn versenyző sorban nyeri idén a futamokat, míg a svéd pilóta még nem érte el az élmezőny gyorsaságát. 

“Észtországban csak néhány tizeddel voltak lassabbak az eredményeim néhány szakaszon, mint az élmezőnyé – mondta Petter Solberg fia a Rally Világbajnokság honlapjának. – Ez egy kicsit elszomorító, de biztos vagyok benne, hogy ha folytatom a kemény munkát, akkor ez a különbség el fog tűnni. Folytatom a kemény munkát a mérnökeimmel, hogy néhány kérdésre választ találjunk.” 

Fotó: Hyundai Motorsport

A Hyundai fiatal versenyzőjének dolgát az sem könnyíti meg, hogy jelenleg Rovanpera a legjobb autóban ül, míg a koreai gyártó autója attól a szinttől még elmarad. 

“Tudom, hogy az alzenaui gyár dolgozói megállás nélkül dolgoznak azon, hogy gyorsabbá és megbízhatóbbá tegyék az autót. A Hyundai így is folyamatosan javul, de még nem vagyunk a Toyota szintjén. Nehéz volt a szezon eleje, de 2019-20-ban világbajnok volt a Hyundai és tele vagyunk világbajnokokkal. A legfontosabb, hogy pozitívak maradjunk, mert az eredmények mutatják a fejlődést és mindannyian a problémák megoldásán dolgozunk.”