A 12. Silk Way Rallyt is uralták a Kamazok. A versenyt a Dmitry Sotnikov – Ruslan Akhmadeev – Ilgiz Akhmetzyanov trió nyerte. Összegyűjtöttük a legjobb képeket a Kamazokról a pályán és a csapatról a biouvacban.
Sotnikov rekordot állított fel, ez volt a negyedik Silk Way győzelme. A második helyen az Eduard Nikolaev – Evgeny Yakovlev – Bogdan Karimov trió végzett. Némi meglepetésre a MAZ odaért a dobogó harmadik fokára, de a versenynapok többségében hármas vagy négyes kamaz siker született. Az orosz gépek ismét lélegzetelállító helyzetekben, homokban, vízben, murván és sokszor a levegőben mutatták meg, hogy nem véletlenül nyerik sorozatban a tereprally versenyeket.
foto: Silk Way Rallyfoto: Silk Way Rallyfoto: Silk Way Rallyfoto: Silk Way Rallyfoto: Silk Way Rallyfoto: Silk Way Rallyfoto: Silk Way Rallyfoto: Silk Way Rallyfoto: Silk Way Rallyfoto: Silk Way Rallyfoto: Silk Way Rallyfoto: Silk Way Rallyfoto: Silk Way Rallyfoto: Silk Way Rallyfoto: Silk Way Rallyfoto: Silk Way Rallyfoto: Silk Way Rallyfoto: Silk Way Rallyfoto: Silk Way Rallyfoto: Silk Way Rallyfoto: Silk Way Rallyfoto: Silk Way Rallyfoto: Silk Way Rallyfoto: Silk Way Rallyfoto: Silk Way Rallyfoto: Silk Way Rallyfoto: Silk Way Rallyfoto: Silk Way Rallyfoto: Silk Way Rally
Herczig Patrik és Varga Kristóf a 10. Rally di Roma Capitale-n folytatja a Rally Európa-bajnokságot ahol szokás szerint a Clio Trophyban indulnak. A Herczig Autósport versenyzői hazai teszttel is készültek az aszfaltos futamra.
Herczig Patrik máris érzékelhette, hogy mit jelent a HUMDA Driver Academy tagjának lenni, a programban kapott támogatás segítségével egy extra teszttel is készülhetett az olaszországi versenyre.
„Rengeteget jelentett, hogy a verseny előtt egy hosszabb teszten vehettünk részt. Annak ellenére, hogy az autón nagyon kevés az állítási lehetőség, mégis sikerült többféle kombinációt kipróbálnunk. Változtattuk a hasmagasságot, teszteltük a gumikat, és a nap végére nagyot léptünk előre. Sokkal pontosabb féktávokat tudtam venni, emiatt magabiztosabb voltam a kanyarokban is, és a kigyorsítások is jobban sikerültek. Összességében azt éreztem a nap végére, hogy megint egy picit jobban értem az autót, és bízom benne, hogy az olaszországi teszt tapasztalataival együtt ezt kamatoztatni tudom a versenyen is” – foglalta össze Herczig Patrik a verseny előtti tesztet amelyet Feked környékén egy hosszabb pályán teljesítettek.
Olaszországban autóversenyen indulni mindig különleges érzés, így van ezzel Patrik és Kristóf is. Az olaszok imádják az autóversenyzést, értik is a rallyt, és nem csak az R5-ösöket várják meg, hanem a kisebb kategóriákra is odafigyelnek, ott is felismerik a tehetséget.
„Olaszországban a nemzeti junior bajnokságban ugyanilyen Cliókkal versenyeznek a fiatalok, mint amivel mi megyünk. Amikor nézőként voltam az Eb futamon, már feltűnt, hogy a szurkolók a kisebb kategóriákat is megvárják a pálya szélén, és elismerően csettintenek, ha valaki szépen megy, mert tudják, hogy ebben a géposztályban is komoly munka van egy jobb eredmény mögött. Ráadásul ismét aszfalton versenyzünk, amiben a rutinom is nagyobb, és a jobban is kedvelem ezeket az utakat, emiatt már nagyon várom ezt a hétvégét. A legnagyobb élmény a római rajtceremónia lesz és utána a Colosseum körüli gyorsasági szakasz, nagyon kíváncsi vagyok, hogy a versenyautóban milyen érzés ezen a történelmi helyszínen autózni” – mondta Patrik.
Fotó: @World / FIA ERC
Az új navigátorral Varga Kristóffal ez lesz a második közös versenye Herczig Patriknak, ezúttal a lettországi murva után aszfalton is bizonyíthat a páros. Ahogy ilyenkor szokás, eddig is extra mennyiségű munkával járt a felkészülés. Ráadásul ebben a kategóriában belső kamerás felvételeket sem lehet találni, ezért különösen fontos lesz a pályabejárás és a jó itiner elkészítése.
„A hosszú lettországi egyenesek után a kanyargós olasz pályákon Kristófnak is több munkája lesz, de biztos vagyok benne, hogy sikerül jó itinert írni. A verseny előtti héten sokat dolgoztunk együtt, de csak a tavalyi Eb élmezőny és apáék belsőit tudtuk feldolgozni. A pályabejárás után biztosan hosszú esténk lesz mire elkészülünk a munkával” – árulta el Herczig Patrik.
A 13 gyorsasági szakaszon 187 versenykilométer vár a párosra, ahol a stratégiájuk a megszokott módon alakul. Ezen még úgy sem változtatnak, hogy Lettországban nem sok hiányzott a dobogós eredményhez.
„Most is fokozatosan építkezünk. A legfőbb célunk ebben az évben a versenyek befejezése, és ahogy eddig is, most is gyorsaságiról gyorsaságira szeretnénk gyorsulni. Tudjuk, hogy rengeteg a tanulnivalónk, az eddigi eredményekből látszik, hogy jó úton járunk, így most is ezt a stratégiát követjük majd. Arra számítok, hogy az Olaszországban nyaraló magyarok közül többen ott lesznek a pálya szélén, és ha szurkolnak nekünk, azért nagyon hálásak vagyunk” – mondta Patrik.
A mezőny nagyon erős lesz, a hét Clio Trophy induló közt ott van a bajnokságban vezető Soria is. Indul a hazai pályán versenyző két olasz versenyző Cogni és Mazocchi, valamint a tavalyi bajnoki harmadik Rossi és a Patrikék előtt két ponttal álló török Hasbay is elutazik a versenyre.
Nil Solans vissza kényszerült lépni a hétvégi Róma Rallytól, így az MRF Team versenyzője, Efrén Llarena már a hétvégén bajnok lehet, ha Simone Tempestini és Alberto Battistolli nem tud elég erős eredményt elérni.
Nil Solans azt követően, hogy kihagyni kényszerült az Azori-szigetek Rallyt és kiesett Lengyelországban, a Róma Rallytól is visszalépni kényszerült.
A spanyol versenyző Lengyelországban és Lettországban a KOWAX Racing Hyundai i20 N Rally2-es autójával indult, azonban váratlan probléma miatt az autót nem lehet használni a Rally Európa-bajnokság római versenyén.
Solans indulását navigátora, Marc Martí sérülése is keresztülhúzta, a tapasztalt navigátor az Észt Rallyn Bruno Bulacia mellett olvasta az itinert.
Solans Rómában való nem indulásával honfitársa, az MRF Team versenyzője, Efrén Llarena nagyon közel került az eb címhez, és ha Simone Tempestini, valamint Alberto Battistolli nem tud elég erős eredményt a hétvégén elérni, akkor el is dőlhet az év végi elsőség.
Llarena 46 ponttal vezet Solans előtt, 52 ponttal Tempestini előtt és 59 ponttal Alberto Battistolli előtt.
A nyolc futamból álló bajnokságban még két verseny lesz hátra Róma után, ezért, ha 70 pontra tudja növelni előnyét Llarena, akkor megszerzi a bajnoki címet.
A nyolc fordulóból hét eredménye számít az év végi végeredménynél.
Llarena nyerni tudott idén az Azori-szigeteken, míg a Kanári-szigeteken és Lettországban a második, Lengyelországban negyedik, a Fafe Rallyn pedig tizedik lett.
Simone Tempestini legjobb eredményét az Azori-szigeteken érte el, ahol negyedik lett, míg Lengyelországban ötödik, a Kanári-szigeteken nyolcadik, Lettországban pedig kilencedik helyen zárt. Az olasz-román versenyző ugyanakkor a Fafe Rallyn nem ért célba, így azt az eredményt tudja dobni.
Alberto Battistolli ugyanakkor a Fafe Rallyn ötödik helyen zárt, míg Lettországban hetedik, Lengyelországban nyolcadik, az Azori-szigeteken pedig kilencedik lett. Az olasz versenyző a Kanári-szigetek Rallyn való kiesését tudja mínuszolni.
Az ötödik szakaszt követően Hayden Paddon kiállni kényszerült az Észt Rallyn, miután pozitív eredménye lett koronavírus tesztjének.
Hayden Paddon a 2019-es Wales Rally után először indult a Rally Világbajnokságon az Észt Rally keretein belül, azonban versenye a péntek délutáni első szakasz előtt váratlanul véget ért.
Koronavírus tesztje ugyanis pozitív eredményt hozott.
“A csalódás enyhe kifejezés, de nem volt más lehetőségünk, azonnal ki kellett állnunk – mondta az új-zélandi versenyző. – Csütörtök este rosszul éreztem maga, azonnal végeztem egy vírus tesztet, de negatív lett. Pénteken reggel is rosszul voltam és a nap során nem igazán tudtam a versenyzésre koncentrálni. Elvégeztünk egy újabb tesztet, az azonban már pozitív lett. Ezt követően, pedig azonnal ki kellett állnunk a versenyből, mert ez a szabály. Most nagyon gyorsan fel kell épülnöm, hogy a Finn Rallyn ismét indulhassak.”
Hayden Paddon még a finn és hazai, új-zélandi vb futamon indulna.
A WRC2-ben az első délutáni szakasz előtt Paddon a nyolcadik helyen állt.
A kategóriát végül Andreas Mikkelsen nyerte Jari Huttunen előtt.
A Hyundai versenyzője, Ott Tanak hazai versenyén indulhatott az Észt Rallyn, azonban hamar egyértelművé vált, hogy a harmadik helynél jobb eredményt ezúttal nem tud elérni a Hyundai i20 N Rally1-gyel.
Ott Tanak idén harmadszor állhatott dobogóra, miután a Horvát Rally második és Szardínia Rally első helye után hazai versenyén, Észtországban a harmadik helyet szerezte meg a két toyotás riválisa, Kalle Rovanpera és Elfyn Evans mögött.
“Amit tudtunk, megtettünk, de ennél több most nem volt a versenyben számunkra – mondta Ott Tanak a versenyt követő sajtótájékoztatón. – Kalle Rovanpera és Elfyn Evans nagyon távol volt tőlünk, de végül sikerült dobogós eredményt szerezni és mindhárom autónk célba ért.”
A Hyundai Motorsport továbbra is keményen dolgozik azon, hogy utolérje a Toyota Gazoo Racinget, azonban a koreai gyártónak nem segít, hogy még nincs a csapat élén egy erős vezető.
“Biztos vagyok benne, hogy a versenyt követően tudunk javítani pár dolgon, de ezek inkább apróságok és technikai kérdések. Nehéz időszak alakult ki a csapat számára, miután tavaly decemberben elvesztettük a csapatvezetőnket. Nem segítette helyzetünket a világválság sem. Mindenképp erős csapatvezetőre van szükségünk. Folyamatosan azon dolgozunk, hogy a csapat visszanyerje régi erejét, hogy fel tudjuk venni a csatát a Toyotával. Az azonban biztos, hogy a Toyota idén nagyon jó formában van, gyorsan tud fejleszteni és nagyon jó irányba haladnak.”
A nehéz időszak miatt az is felvetődött, hogy a Hyundai kiszállhat a WRC-ből, ezt azonban nem hiszi a 2019-es világbajnok.
“Biztos vagyok benne, hogy a Hyundai maradni fog a sorozatban, mert komoly támogatást kap Koreából. Mindenki sokkal többet szeretne, de ehhez némi változtatásra van szükség a csapat szerkezetén belül. Az idei év nehéz, de dolgozunk azon, hogy ismét erősek lehessünk, ami a sportnak is érdeke hosszú távon.”
Észtországban a változékony időjárás is nehezítette a versenyzők dolgát.
“Nem láttunk még a hétvégéhez hasonló változékony időjárást más versenyeken. Voltunk már Walesben, ahol szinte mindig esik, de ilyen változékony időjárással és időnként nagy mennyiségű csapadékkal még korábban sehol sem találkoztunk. Még egy alkalommal sem volt ilyen Észt Rally. Nem lehetett tudni, hogy milyen körülmények lesznek a következő szakaszon, nem lehetett tudni, hogy a következő kanyarban sár lesz-e vagy por. Nagyon keményen kellett azért is dolgozni, hogy az úton tudjunk maradni.”
Leadta nevezését a II. ZEG Rally Show-ra Schubert István, így Schmidt Tamás navigátorral Zalaegerszegen lesz először látható az a 2021-es Ford Fiesta WRC, ami néhány nappal ezelőtt került Magyarországra.
Az elsők között nevezett az eseményre Schubert István, így néhány héttel a vásárlás után már látható lesz a 13-as alvázszámú Ford Fiesta WRC. A kocsi gyakorlatilag új autónak mondható, hiszen mindössze három gyorsaságin rajtolt el vele 2021-ben az Ypres Rallyn Adrien Fourmaux, amikor egy gyors balosban lecsúszott az útról és annyira összetörte az autót, hogy nem is tudta folytatni. A Fiestát az M-Sport újjá építette, ám az idei szabályváltozások miatt versenyezni már nem tudtak vele. Ezt a hazai ralikedvelők talán annyira nem is bánják, mivel így megnyílt a lehetőség Schubert István előtt, hogy megvásárolja az autót. A történetet innen már ő folytatja.
„Mindenképpen Fordot szerettem volna venni, ezt még áprilisban döntöttem el, amikor meghívott az M-Sport a horvátországi tesztjükre. A következő héten elutaztunk Angliába, és ott állapodtunk meg Malcolm Wilsonnal, hogy megvásároljuk az utolsó elérhető példányt a Ford Fiesta WRC-ből. Úgy tudom volt még három-négy érdeklődő, de amikor mi kezet fogtunk, onnan kezdve Wilson tartotta a szavát. Nagyon korrekt csapatot ismertem meg bennük, ez volt az egyik oka, hogy a Fordot vásároltam meg. A másik természetesen az, hogy nagyon tetszik, nekem ez volt a kedvencem a tavalyi WRC-k közül. Azt gondolom a hangja is ennek a legjobb, de ezt majd eldöntik a nézők” – mondta nevetve Schubert István.
Az első tesztkör még Angliában történt az M-Sport pályáján, de azóta már itthon is megtett néhány métert az autó. Nem meglepő, hogy az első motorindítás örök emlék marad.
„Persze egy picit remegett a kezem, de azt gondolom mindenkinek remegett volna. Az a pillanat örök élmény marad, amikor először megnyomtam az indítógombot. Utána jött az az érzés, hogy teljesült egy álmom, abban az autóban ülhetek, és vihetem haza Magyarországra, ami szerintem minden raliversenyzőnek az álma. Persze még nagyon sokat kell tanulnom a vezetéséről. Angliában egy gyári tesztpilóta mutatta meg a legfontosabbakat, itthon pedig a tanulásé lesz a főszerep. Tisztában vagyunk a lehetőségeinkel és a korlátainkkal is, de a cél mindenképp az, hogy szépen tudjunk vele autózni.”
foto: Schubert István
Az első alkalom ahol a közönség is láthatja a Fiestát augusztus első hétvégéjén lesz Zalaegerszegen.
„Megkeresett Őry Tamás, hogy induljunk a ZEG Rally Show-n. Tavaly nem voltunk, de láttuk, hogy jól sikerült a rendezvény, és mivel egyelőre nem tervezzük, hogy az autóval hazai bajnoki futamokon induljunk, ez jó alkalomnak tűnt arra, hogy menjünk az autóval. Azt még nem is döntöttük el véglegesen, hogy minden pályán végig megyünk e, de a belvárosi szakaszokon mindenképp ott leszünk.”
A rally1-es versenyeken továbbra is az R5-ös Fiestával indul majd Schubert István, a WRC pedig az örömautózást szolgálja majd. Az nem kétséges, hogy nehezen eldönthető kérdés, hogy a pilótának és navigátornak, vagy a közönségnek lesz nagyobb élmény, amikor egy ennyire friss fejlesztésű versenyautó megjelenik a pályákon. Természetesen a kocsira vigyázni kell, bár ahogy a tulajdonos mondja, annyira nem kényes a technika.
„Szervizre a ZEG Rally Shown nem is lesz szükségünk, egyetlen sátorral megoldjuk a szervizparkot. Később az M-Sport küld majd mérnököt és szerelőket, ha hosszabb versenyeken vagy bemutatókon megyünk. Most csak ismerkedünk az autóval, de remélem, hogy aki azért jön el a hétvégre, hogy lássa ezt a WRC-t, annak egy szép autózással tudjuk megmutatni a Fiestát. Természetesen a szervizparkba is várunk mindenkit, ott is meg lehet nézni az autót.”
Adrien Fourmaux (FRA) and Renaud Jamoul (FRA) of team M-Sport Ford are seen on performing during the World Rally Championship Belgium in Ypres, Belgium on August 13, 2021 // Jaanus Ree / Red Bull Content Pool // SI202108130046 // Usage for editorial use only //
A dekor természetesen marad a vb-n megismert dekoráció, sőt még az is lehet, hogy Fourmaux-ék neve is ott marad a hátsó ablakon.
„Kérhettük volna hófehéren is, de nem is volt kérdés, hogy a gyári dekorral szerettük volna elhozni. Azt gondolom, hogy ez így korhű, így az igazi. Sőt azon is gondolkodom, hogy a mi nevünket is csak a gyári versenyzők neve alá tesszük ki, maradjon meg úgy, ahogy a világbajnokságon indult.”
A beszélgetés végére már csak egy kérdés maradt, hogy Schubert István büszke e erre az autóra? A válasz természetes az volt, amit mindannyian válaszolnánk, ha egy 2021-es Ford Fiesta WRC tulajdonosai lennénk.
„Igen, az vagyok.”
Mi pedig arra vagyunk büszkék, hogy a ralitörténelem egy darabja már Magyarországon van, és a hazai pályákon láthatjuk majd!
Minden út Rómába vezet – tartja a mondás, de ezúttal ez egy kicsit bonyolultabb. A GR Motorsport színeiben versenyző Csomós Mixi és Nagy Attila páros Skoda Fabia R5-öse ezúttal az idei Eb-program egyik legrövidebb és legegyszerűbb útvonalán, kevesebb mint 1600 kilométer megtétele után jut el a verseny helyszínére. Csomós Mixi és Nagy Attila szokás szerint repülőn utazik ki, de ezúttal egy kis buszozás, vonatozás, sőt, még egy jó hosszú séta is szerepel a programjukban.
„Minden Eb-futam más logisztikai kihívást tartogat, de talán a Róma Rallyé a legviccesebb – nevet Nagy Attila. – Általában a versenyautó kijutása a legbonyolultabb, ez most viszonylag egyszerűbb feladat.
Mi Mixivel repülővel utazunk ki és normális esetben a reptéren bérelünk autót. Ez azonban Rómában nagyon drága. A verseny helyszínétől pár kilométerre találtunk egy másik megoldást, itt a csapat számára szükséges három bérautót annyiért kapjuk meg, mint Rómában egyet.
Ehhez azonban a reptéren buszra kell szállnunk, majd másfél órát utazunk vonattal és a végén még lesz egy két és fél kilométeres sétánk a kölcsönzőig. Odafelé mi intézzük, visszafelé az egész csapat ezt az utat járja be.
Szerdán a hivatalos teszten veszi kezdetét a programunk. Aznap este hat és kilenc között szeretném megcsinálni az adminisztratív átvételt, mert csütörtök reggeltől már pontos beosztással járhatjuk be a pályákat. Pénteken fejeződik be a pályabejárás és még aznap este lesz az első gyorsasági a Colosseum körül.
A verseny egyik érdekessége a két hosszú pálya. Mixi nagyon jól tud koncentrálni a hosszú gyorsaságikon, de húsz kilométer felett szerintem kell egy–egy pontot találni, ahol lazíthat. Amikor pár éve a Barum Rallyn ilyen hosszú pályákon versenyeztünk, akkor ott fel is írtuk az itinerbe, hogy a következő két kilométer laza, rázd le magad.
Navigátor szempontból is kihívás egy ilyen pálya, hiszen nekem is koncentrálnom kell, de leginkább sok vizet kell előtte innom, hogy ne száradjon ki a szám.
Mixivel nagyon várjuk már a rajtot, májusban, a Kanári-szigeteken versenyeztünk utoljára aszfalton, remélem, ezúttal sem fogunk csalódást okozni a szurkolóknak.“
Elfyn Evans nagyon jól kezdte az Észt Rallyt, azonban végül a második helyet tudta megszerezni csapattársa, Kalle Rovanpera mögött.
Elfyn Evans pénteken öt szakaszt is tudott nyerni az Észt Rallyn, így előbb megelőzte a csütörtöki szuperspeciál szakaszt nyerő Craig Breent, majd közel húsz másodperc előnyre tett szert csapattársa, Kalle Rovanpera előtt.
A walesi versenyző azonban a pénteki utolsó szakaszon elvesztette vezető helyét az esőben, majd szombattól kezdve Rovanpera gyorsabbnak bizonyult, így Evans a második helyen zárta a világbajnokság hetedik futamát.
“Soha nem tudsz igazán örülni a második helynek – mondta Elfyn Evans a verseny utáni sajtótájékoztatón. – Nem volt könnyű eddig számunkra a szezon, de örülök, hogy ismét a dobogón lehetek. Kissé ugyanakkor csalódott is vagyok, hogy nem lehettem még versenyképesebb.”
Rovanpera idei ötödik győzelmével 83 pontra növelte előnyét Thierry Neuville előtt, a harmadik helyre azonban sikerült Elfyn Evansnek fellépni.
“Kalle Rovanpera előnye eddig sem volt pici, és újabb győzelmével csak tovább növelte azt. Ez azonban nem változtat a hozzáállásunkon, minden versenyre úgy megyünk, hogy a legjobb formánkat szeretnénk nyújtani, amivel a csapatot is szeretnénk segíteni.”
Kalle Rovanpera újra nyerni tudott Észtországban, ahol tavaly első futamgyőzelmét ünnepelhette. Az újabb sikerrel pedig nagyon közel került az év végi első helyhez is, pedig a körülmények nem voltak mindennap tapasztalhatóak a hétvégén.
“Nagyszerű hétvégénk volt – mondta Kalle Rovanpera az Észt Rally utáni sajtótájékoztatón. – Hatalmas küzdelmet folytattunk a többiekkel már a kezdetektől, még az utak takarítása közben is. Elfyn Evans folyamatosan a sarkunkban volt és nyomást helyezett ránk. Összességében nagyszerű hétvége volt, jól kellett vezetni.”
Craig Breen csütörtök esti szuperspeciál győzelme után Elfyn Evans állt az Észt Rally élére, azonban a pénteki utolsó szakaszra megjövő esőben Kalle Rovanpera vette át a vezetést. Szombaton sorozatban hét szakaszt nyerve növelni tudta a finn toyotás az előnyét, és még vasárnap is tudott három szakaszt nyerni, mielőtt a felhőszakadásban megrendezett Power Stage-en is a leggyorsabb lett volna.
“Azt hiszem, még sehol sem találkoztam akkora esővel, mint ami a Power Stage-en volt, egyértelműen látszott, hogy egy csapadékzóna vonult át a pályán, és előtte és utána sütött a nap, máshol viszont ömlött az eső. Elég extrémek voltak a körülmények. Az elsőként indulók még nagy esőben vezettek, majd ahogy közeledett a rajtunk egyre kevesebb volt a csapadék. Tudtam, hogy lehet esélyünk az öt bónusz pont megszerzésére, aztán próbáltam sietni, a célban pedig láttam, hogy jó lett az idő.”
Rovanpera a nem egészen 16 km-es Power Stage szakaszon 22,5 másodperc előnnyel tudott nyerni, és még gyorsabb is lehetett volna.
“Természetesen olyan körülmények között nekünk is voltak kisebb kalandjaink, de összességében nem voltak túl komoly kalandok. Elégedett voltam a vezetéssel, és talán még tovább is tudtunk volna gyorsulni.”
A hét idei verseny során megszerzett öt futamgyőzelmét követően a 21 éves versenyző 83 pontra növelte előnyét a bajnokságban.
“Természetesen gondolunk már a vb cím megszerzésének lehetőségére, jó előnyünk van a bajnokságban, de még van hátra pár verseny. Szeretnénk azonban továbbra is a bajnoki címért küzdeni.”
Négy magyar páros is rajthoz áll a Rally Európa-bajnokság hétvégi, római versenyén. Herczig Norbert első versenyére készül Igor Bacigál leváltását követően, Csomós Mixi igyekszik az olasz pályákkal ismerkedni, míg László Martin és Herczig Patrik az 2WD mezőnyben próbál pontokért harcolni.
A Rally Európa-bajnokság idei hatodik versenyét Olaszország fővárosa, Róma környéki aszfaltos pályákon rendezik, ahol összesen 75 páros jelezte indulási szándékát.
Az indulók között ismét lesz négy versenyző is, akiknek szurkolhatunk.
Herczig Norbert Czakó Janekkal indul, akivel bár korábban még nem versenyzett, korábban komoly Eb tapasztalatot szerzett más pilóták mellett.
Az MRF Team skodás magyar versenyzője tavaly a kiváló harmadik helyet szerezte meg az olasz versenyen, így van rá remény, hogy javítani tud idei legjobb eredményén, ami egy nyolcadik hely az Azori-szigetek Rallyról.
Csomós Miklós és Nagy Attila bár továbbra is az Eb értékelésen kívül indul, de szeretné gyorsaságát megmutatni az olasz pályákon is, melyeken először fog vezetni.
László Martin és Berendi Dávid az ERC4 és ERC4 junior mezőnyben bízik újabb pontszerzésben, míg Herczig Patrik és Varga Kristóf az ERC4 és a Clio Kupa mezőnyében reménykedik hasonlóban.
A Rally Európa-Bajnokságot öt versenyt követően az MRF Team versenyzői, Efrén Llarena és Sara Fernández már 46 pont előnnyel vezeti spanyol honfitársa, Nil Solans és Marc Martí előtt, míg a harmadik helyen Simone Tempestini és Sergiu Itu áll hat ponttal Solanstól.
Az MRF Team ismét komoly győzelmi eséllyel várhatja a versenyt, mert a Lettországban rajt-cél győzelmet arató Martins Sesks és Renars Francis ismét az indiai csapatot erősíti.