Kezdőlap Blog Oldal 1347

Tanak: Moncet inkább motort készítsen! 

0

Ott Tanak azt követően, hogy megszerezte idénybeli harmadik győzelmét a Rally Világbajnokságon, kijelentette, hogy Julien Moncet nem lenne a legjobb ember a Hyundai Motorsport vezetésére. 

Julien Moncet csapatigazgató-helyettesként irányítja jelenleg a Hyundai Motorsport WRC csapatát, mióta Andrea Adamo decemberben váratlanul elhagyta a koreai gyártót. 

Moncet irányításával fejezték be a Rally1-es Hyundai autók elkészítését, majd egy mély gödörből kimászva a csapat Ott Tanak révén a hétvégi Ypres Rallyn, már idei harmadik győzelmét szerezte. 

A Dirtfish a sikerek után felvetette Ott Tanaknak, hogy Julien Moncet akár a csapatvezetői tisztséget is betölthetné. A 2019-es világbajnok azonban váratlan feleletet adott. 

“Julien Moncet nem a megfelelő ember erre a tisztségre – mondta Ott Tanak. – Úgy értem, ő egy nagyszerű ember, aki nagyon jó motort tud készíteni, mindig is motorral foglalkozott és a Hyundainak most jó is a motorja. Szóval szerintem inkább motort készítsen.” 

Julien Moncet szerint stabilabbá válna a csapat egy csapatvezetővel. 

“A csapatnak szüksége van egy igazi csapatvezetőre, aki stabillá tenné, függetlenül attól, hogy az én lehetnék, vagy valaki más – mondta a csapatigazgató-helyettes, aki a hajtásláncért is felelős a Hyundainál. – A Monte-Carlo Rally óta nagyon sok idő eltelt, de továbbra sem lehet tudni, hogy a következő versenyen ki vezeti a csapatot. A mostani sikerek a csapat közös munkájának köszönhető, együtt dolgozunk és mindent megteszünk, hogy előre lépjünk.” 

Balesete ellenére Jos Verstappen büszke WRC-debütálására

0

Jos Verstappen 50 évesen életében először vett részt rally-világbajnoki futamon, és bár a második napon a rutintalanságából adódó hiba miatt idő előtt véget ért számára a küzdelem, az utolsó napon is autóba tudott ülni, összességében pedig nagyon büszke volt a teljesítményére.

Jos Verstappen, Max Verstappen apja, és nem mellesleg a Benetton, a Simtek, a Footwork, a Tyrrell, a Stewart, az Arrows és a Minardi korábbi Forma-1-es pilótája másfél éve úgy döntött, hogy belekóstol a ralizásba. Előbb a belga bajnokságban mérette meg magát az RC2-es Citroen C3-assal, majd mindössze ötödik versenyét már a világbajnoki mezőnyben, a belga Ypres Rallyn teljesítette.

Az 50 esztendős Verstappen korábban elmondta, hogy 106 F1-es futam ide vagy oda, nem volt könnyű hozzászoknia a ralihoz, a legnagyobb nehézséget pedig az jelentette neki, hogy valaki folyamatosan beszél hozzá menet közben, neki pedig nemhogy így kell gyorsan vezetnie, hanem még figyelnie is kell arra, hogy mit mondanak a fülére.

Jos Verstappen, Ypres Rally
Jos Verstappen az Ypres Rallyn Fotó: Red Bull Content Pool

Az utolsó F1-es futamát 2003-ban teljesítő pilóta az Autosportnak még világbajnoki debütálása előtt elmondta: bizonyos szempontból még nagyobb élvezetet is jelent számára ralizni, mint az F1-ben versenyezni. „Minden szakasz izgalmas. Amikor a Forma-1-ben versenyzel, minden futam előtt benned van ez az izgalom, aztán jön a rajt és az adrenalinlöket. A raliban viszont ezt naponta nyolcszor is megtapasztalod. Nagyon izgalmas, mert nem ismered a pályát, és hallgatnod kell a navigátorodra.”

Verstappen leszögezte, elsőre semmi más nem lebeg a szeme előtt, minthogy végigmenjen a versenyen.  „A fő cél, hogy célba érjek. Hosszú verseny lesz, de fizikálisan nem jelenthet gondot. Nyugodtnak kell maradnom és megpróbálnom befejezni. Sok szakasz van, de ez jó, elvégre ezért vagyok itt. Időt kell hagynod magadnak. Természetesen a határon akarsz menni ezekkel az autókkal, de alkalmazkodni kell ahhoz, ami rád vár. Senki sem tudja, hogy milyen lesz a pálya, miután 30 autó végigment rajta. Remélem, hogy végigmegyünk az első napon és tapasztalatot gyűjtünk.”

Az első nap végül problémamentesen lezajlott a számára, de a másodikon már volt egy kis galiba: a délutáni nyitó szakaszon történt kicsúszás miatt az ex-F1-es pilótának idő előtt véget ért a napja. A 20. helyen állt ekkor az abszolútban, az RC2-esek közt pedig 13. volt. 

„Sajnálatos, ami történt, mert jól mentünk – nyilatkozta az esetről a Verstappen.comnak. – Semmi említésre méltó nem volt azon a szakaszon. Befordultam, de talán egy kicsit túl későn, ami miatt a külső kerekek megcsípték a kavicsos részt, onnan pedig már utassá váltunk. Ettől a ponttól kezdve nem tehettünk semmit, és alacsony sebességgel belecsúsztunk egy árokba, amivel annyi is volt a napunknak. Ypres-ben tipikusan ez jelenti a veszélyt, és rajtunk is kifogott. Továbbra sincs elég tapasztalatom.”

Az utolsó napon azonban már nem követett el hasonló hibákat, és sorrendben az abszolút 25., 26., 24., végül pedig a 25. helyen zárta az utolsó négy szakaszt. Nem is ment nagyon rosszul Bulaciát és Kremert például mind a négy utolsó gyorsaságin megverte. A versenyen végül a WRC értékelésben szuperrallyzva az 57. lett, az RC2-es autók közt pedig 28.

A törés ellenére idősebb Verstappen összességében elégedetten tekintett vissza első WRC-versenyére. „A korlátozott tudásomnak a pályáról megvolt a hatása, de azért vagyunk itt és versenyzünk ezen a rallyn, hogy tanuljunk és tapasztalatot gyűjtsünk. Én és a navigátorom is először versenyztünk itt, és tudjuk, mennyire nehezek lehetnek az itteni körülmények. Szombaton viszont ez mégis meglepetésként ért minket” – nyilatkozta a Verstappen.com-nak

„Sajnálatos volt az a kiesés, máskülönben jó helyen végeztünk volna az összetettben. De örülök, hogy vasárnap is autóba ülhettünk, és elégedett vagyok az eredménnyel. Sokat tanultunk, és annyira büszke vagyok, hogy végigmentünk.”

Jos Verstappen, Max Verstappen, Magyar Nagydíj
Max figyelemmel követi apja versenyeit Fotó: Dan Mullan/Getty Images/Red Bull Content Pool

Max Verstappen is követi az apját?

Még a belgiumi WRC-forduló előtt idősebb Verstappen arról is szót ejtett, hogy fia mit szólt, mikor megtudta, hogy apja mindössze négy futamnyi tapasztalattal a háta mögött már a vb-mezőnyben teszi próbára magát. „Azt hiszi, hogy őrült vagyok, de megérti, és élvezi. Minden nap beszélek vele telefonon, és ameddig jól szórakozom, neki is tetszik és élvezi” – mondta Jos.

Az 50 esztendős pilóta egyúttal elárulta, nem valószínű, hogy Maxot egyhamar raliversenyen láthatjuk, de a tempója alighanem meglenne hozzá, hogy itt is felhívja magára a figyelmet. „Amint ráérzel, már nem számít, hogy milyen autót vezetsz. Max kipróbálta magát egy pályanapon velem, és nagyon gyors volt, esélyem sem volt ellene.”

Mikkelsen megóvta a WRC2 győztesét az Ypres Rally után 

0

A WRC2-ben Stéphane Lefebvre szerezte meg a győzelmet az Ypres Rallyn Andreas Mikkelsen előtt, azonban a vb címvédő norvég versenyző óvást nyújtott be a verseny után, mivel a francia versenyző levágott egy kanyart.

Moncet: Most már minden biztató 

0

Julien Moncet, a Hyundai Motorsport csapatigazgató-helyettese már sokkal jobb színben látja csapata helyzetét, miután Ott Tanak révén sorozatban a második győzelmet is megszerezték. 

A szezont nagyon nehezen kezdő Hyundai Motorsport komoly fejlődését talán még annyira nem is jelezte a Szardínián mutatott győzelem, azonban a Finnországban és a hétvégi belga Ypres Rallyn elért siker, már annál inkább. 

A csapatban is enyhültek a kritikát megfogalmazó nyilatkozatok, sőt már Julien Moncet is jobb színben látja csapata teljesítményét. 

A hétvégi verseny nagy részében két Hyundai, Thierry Neuville és Ott Tanak állt az élen, és bár a belga versenyző hibázott szombaton, a 2019-es világbajnok már nem engedte kicsúszni kezei közül a győzelmet. 

Fotó: Hyundai Motorsport

“A hétvége fénypontja egyértelműen Ott Tanak győzelme – mondta a csapatigazgató-helyettes a verseny után. Zsinórban két győzelem, előbb a nagyon gyors Finn Rallyn, majd most Belgiumban komoly biztató jel a szezon további részére. És persze nem szabad elfelejteni Oliver Solberget sem, aki karrierje legjobb eredményét szerezte a negyedik helyezéssel. A katasztrofális finn versenye után sikerült talpra állnia és az Ypres Rallyn már egész jó tempót diktált. A verseny negatívuma persze Thierry Neuville kiesése. Mert komolyan küzdött a győzelemért, de az autósportban bármikor érhet meglepetés.” 

Ott Tanaknak azért vasárnap még vissza kellett vernie Elfyn Evans támadását, ami komoly izgalmat okozott a Hyundai csapata számára is. 

“Szerintem Ott szeret az idegeinkkel játszani, Finnországban és ma is megtette. Mindig azt hangsúlyoztam, hogy óvatosan kell vezetni a hétvégén, mert láthattuk, hogy Adrien Fourmaux kis hibája mihez vezetett. Tudtuk, hogy Ott irányítja és kezében tartja a dolgokat, de bármikor történhet valami váratlan.” 

Drasztikus lépésre szánta el magát a Red Bull

0

Az Auto Motor und Sport értesülései szerint komoly lépésre szánta el magát a Forma-1-es Red Bull istálló annak érdekében, hogy végre a súlyhatár közelébe kerüljön, és ne kelljen extra kilókat cipelnie az RB18-as versenygéppel. Akár már Spában, a soron következő hétvégén jóval könnyebb lehet az idei autó, mint eddig.

Az Auto Motor und Sport úgy tudja, hogy az idei mezőny fele továbbra sem tudta a 798 kg-os súlyhatárra “fogyasztani” az autóját, és többek között a Red Bull is felesleggel küzd még. Noha az energiaitalos istálló sem tétlenkedett eddig, és folyamatosan csipegetett le az extra kilókból, a német szaklap szerint drasztikus lépést is bevetnek annak érdekében, hogy minél gyorsabban képesek legyenek elérni a megengedett minimumsúlyt.

Ez a lépés pedig az, hogy új, könnyebb monocoque-ot (a túlélőcella, amiben a versenyző ül) építenek, ami amellett, hogy nem kevés pénzbe kerül, át kell menjen az FIA kötelező töréstesztjein. 

Az AMuS szerint miután a szezon elején az Alfa Romeo kivételével mindenki a súlyhatár fölött volt – amit három kilóval meg is emeltek, miközben a Red Bull és a Mercedes kétszámjegyű emelést akart –, az Aston Martin és a Williams a B-autójának köszönhetően mostanra elérte azt, miközben a többi csapat folyamatosan “liftezett”, mert olykor az új fejlesztések miatt “visszahízta” az autójuk a korábban leadott kilókat. Ehhez jön hozzá, hogy a Belga Nagydíjtól a pattogás mérséklését célzó, kötelezően megerősített padlólemezek várhatóan mindenkinek nehezebbé teszik majd az autóját.

Mercedes
A Mercedes a leginkább túlsúlyos Fotó: Mercedes AMG Petronas/Finn Pomeroy

A Magyar Nagydíjon a németek szerint a Mercedes 8, a Red Bull 7, a Haas és a McLaren 3-3, az Alpine pedig 2 kilóval volt a súlyhatár fölött, miközben a Ferrariról és az Alpha Tauri súlyáról semmit sem tudni, de gyaníthatóan az ő esetükben is van még hova könnyülni.

A Red Bull szerint a maranellóiak ugyanakkor nagyon közel vannak a minimumhoz, ami egyben azt is jelenti, hogy közelebb náluk, így már nem tudnak annyit gyorsulni a további súlycsökkentéssel, mint a legfőbb rivális.

Az energiaitalosok 2-3 tizedes körönkénti javulást várnak az új monocoque-tól, amelynek előbb át kell mennie a törésteszteken. Amennyiben ez sikerül (vagy már sikerült), akár a Belga Nagydíjtól is bevethetik az új elemet, ami nagyjából 2 millió dolláros extra kiadással jár, így komoly terhet ró a költségkeretre. Az AMuS szerint az infláció miatti növelés nélkül pedig nem is lenne kivitelezhető a bevetése.

Ami még érdekes lesz, hogy a szaklap szerint egy másik istálló is tervez hasonló drasztikus lépést, de hogy melyik, arról egyelőre csak annyit tudni, hogy biztosan nem a Mercedes. „Ez messze túl drága lenne. Nem csak a törésteszt miatt, hanem azért, mert három új kasztnit kell építeni, ami két milliós többletkiadást jelent” – nyilatkozta név nélkül az Auto Motor und Sportnak a Mercedes egyik tervezője. 

Lappi: A dobogó több, mint amit reméltünk 

0

Esapekka Lappi idei harmadik és sorozatban második harmadik helyét szerezte, miután a belga Ypres Rallyn is ebben a pozícióban ért célba, pedig nem is számított ilyen jó eredményre. 

Esapekka Lappi tempója gyakorlatilag Belgiumban a győzelemért csatázókhoz képest kevés, a további pozíciókért harcolókhoz képest viszont jobb volt, így gyakorlatilag csak a saját tempójában kellett autóznia, és várni, hogy az előtte lévők hibázzanak. A finn toyotás negyedik-ötödik helyéből végül Thierry Neuville és Craig Breen hibájának köszönhetően lett harmadik pozíció az Ypres Rallyn. 

Ez a bronz azonban sokkal nyugodtabb körülmények között született, mint Finnországban, ahol az utolsó előtti szakaszon borult a Yaris Rally1-gyel. 

Fotó: Toyota Gazoo Racing

“Jó-jó ez a harmadik hely, de most kisebb a médiaérdeklődés felém, mint Finnországban – mondta viccelődve Esapekka Lappi. – Ez a harmadik hely most nem olyan érdekes, mint a Finn Rally után. Viszont a viccet félretéve, nem számítottunk ilyen jó eredményre. A tempónk nem volt túl nagy, de élvezetes csatát vívtunk Craig Breennel, sajnálom, hogy ennek gyorsan vége lett. Talán az ötödik helyet jobban megérdemeltük volna, ugyanakkor mi nem hibáztunk, ketten viszont igen az előttünk lévők közül. A türelmes vezetés meghozta gyümölcsét.” 

És, hogy mit hoz a jövő év? 

“Nyilván szeretnék egész szezonban versenyezni egy jobb abszolút bajnoki helyért, de ennek a hátránya is megvan. Úgy kevesebb időm lenne a családomra, és ha ők játszák a legfontosabb szerepet az életemben, akkor mégis jobb a részmunkaidő. Tudom, hogy teljes szezon esetén sem lenne esélyem legyőzni Kalle Rovanperát, így pedig jobb az egyes versenyeken való indulás.” 

Fotó: Toyota Gazoo Racing

Esapekka Lappi a Svéd Rally és Finn Rally után megszerzett harmadik harmadik helye után a bajnokság hetedik helyén áll, amin legközelebb Görögországban próbálhat meg javítani. 

A Haasszal tér vissza az F1-be a Ferrari tartalékpilótája

0

Az F1-es Haas-istálló bejelentette, hogy az idén két alkalommal Antonio Giovinazzit ülteti az autójába a pénteki első szabadedzésen. Az Alfa Romeótól tavaly elküldött olasz pilóta 2022-ben a Formula E-ben versenyez, emellett pedig a Ferrari hivatalos tartalékja.

Az Olasz és az USA Nagydíj pénteki első szabadedzésén Antonio Giovinazzi fogja vezetni az egyik Haast. Az idén a Formula E-ben induló, illetve a Ferrarinál teszt- és tartalékpilótai szolgálatot teljesítő Giovinazzi a tavalyi Abu-dzabi Nagydíj után ülhet ismét F1-es autóba.

„Örülök, hogy ismét lehetőségem nyílik hivatalos F1-es edzésen vezetni. A szimulátoros munka mellett fontos tesztelni egy valódi autót, és már alig várom, hogy újra felvegyem az overált és a sisakot. Ez jó lehetőség lesz önbizalmat szerezni az új generációs autókkal, és a legjobb módja annak, hogy készen álljak, ha tartalékként szükség lesz rám.”

„Olyan, kihívást jelentő és izgalmas pályákon vezetni, mint Monza és a Circuit of the Americas, még inkább izgalmassá teszik ezt a lehetőséget. Köszönettel tartozom a Haas F1 Teamnek és a Scuderia Ferrarinak, és várom, hogy hozzájáruljak annak a csapatnak a fejlődéséhez, amely már 2017-ben is számított rám” – utalt Giovinazzi arra, hogy abban az évben összesen hat pénteki szabadedzésen ült autóba a Haasnál.

Antonio Giovinazzi, Haas, 2017
Fotó: Haas F1 Team

Giovinazzi 2017-ben a Haas színeiben. A Hungaroringen emlékezetes módon össze is törte a VF-17-est

„Örömmel üdvözöljük ismét Antonio Giovinazzit a csapatban a két első szabadedzésre. A Ferrari szeretett volna adni Atoniónak némi pályaidőt egy jelenlegi Forma-1-es autóban egy versenyhétvégén, mi pedig természetesen boldogan segítettünk ebben. 2017-ben hasonló helyzetben voltunk Atonióval és a Ferrarival, az egyértelmű különbség akkor és most között pedig a tapasztalat, amit az előző három évben a Forma-1-ben való versenyzéssel szerzett, és a visszajelzések, amiket Olaszországban és Amerikában adhat” – célzott Giovinazzi 62 futamos F1-es tapasztalatára Günther Steiner, a Haas csapatfőnöke.

A 2019-ben, 2020-ban és 2021-ben az Alfa Romeóval versenyző Giovinazzi tehát a Ferrari kérésére gyakorolhat a Haasszal, hiszen Mick Schumacherrel, a Scuderia másik tartalékjával ellentétben semmilyen tapasztalata nincs még a 2022-es kocsikkal. Schumacher egyelőre bizonytalan jövőjének tükrében azonban vélhetően beindulnak a találgatások arról, hogy adott esetben az olasz válthatja-e a hétszeres világbajnok fiát 2023-tól.

Mivel az olasz versenyző nem számít újoncnak, a szerepeltetésével a Haas nem tudja le az idei évtől minden csapatra nézve kötelező két alkalmat, azaz az Olasz és az USA Nagydíj mellett még két helyszínen be kell valakit, vagy valakiket ültetnie az első tréningre.

Giovinazzi egy-egy alkalommal fog Mick Schumacher, illetve Kevin Magnussen autójával körözni.

Evans: Még mindig nem örülök a második helynek 

0

Elfyn Evans második lett az Ypres Rallyn, így idén már negyedszer zárt az aktuális futamgyőztes mögött, azonban továbbra sem tud örülni az ezüstös pozíciónak. 

Elfyn Evans még vezetni is tudott pénteken a belga Ypres Rallyn, azonban egy kerékcsere miatti késé miatt 10 másodperces büntetést kapott és Thierry Neuville, valamint Ott Tanak mögé a harmadik helyre csúszott. A walesi toyotás a folytatásban igyekezett ezt a hátrányt ledolgozni, és közelebb kerülni Ott Tanakhoz, és ez a csata eleinte csak a második helyért folyt, majd Thierry Neuville kiesése után már a győzelem volt a tét. A hátrányt azonban nem sikerült behozni és végül 5 másodperc hátránnyal a második helyet szerezte meg, idén pedig már a negyedik alkalommal zárt ebben a pozícióban. 

Fotó: Toyota Gazoo Racing

“Ismét közel voltunk a győzteshez, de azok végül nem mi lettünk, a második helynek pedig továbbra sem tudok örülni – mondta Elfyn Evans a verseny után. – Összességében nem volt rossz hétvége, de még vasárnap is sikerült változtatni az autón, amivel kényelmesebb volt a vezetés. Igazából egész hétvégén javítottunk az autón, de így is jó lett az eredmény.” 

Evans folyamatosan nyomást gyakorolt Tanakra, de vasárnap már érezte, hogy kissé lehetetlen küldetése. 

“Folyamatosan próbáltunk nyomást gyakorolni Ott Tanakra, hátha hibázik. Vasárnap reggel már tudtam, hogy 50 kilométerem van utolérni, és kissé soknak tűnt eleve a távolság. Tudtuk, hogy mennyire erős teljesítményt nyújt Ott, ezért nehéz volt folyamatosan a sarkában lenni.” 

A Szardínia Rallyn nyújtott teljesítmény után Evans pozitívan várja az Acropolis Rallyt. 

Fotó: Toyota Gazoo Racing

“Szardínia bár nem volt sikeres számunkra, de az érzés jó volt az autóban, ezért jó az érzésem az Acropolis Rally előtt. Nyilván van teendőnk, hogy igazán jók legyünk ott, de ezt a jövő heti teszten igyekszünk elvégezni, hogy Görögországban tényleg legyen esélyünk a jó eredményre.” 

Elfyn Evans a belga második helyezéssel a bajnokság harmadik helyére lépett Ott Tanakot 15 ponttal követve és Thierry Neuville-t 10 ponttal megelőzve. 

Schumacher 98-as Ferrarija minden idők második legdrágább modern F1-es autója lett

0

A hétvégén lezajlott a klasszikus autók árverezésével foglalkozó RM Sotheby’s augusztus 18. és 20. között tartott árverése Monterey-ben, ahol többek között Michael Schumacher 1998-as Ferrarija is gazdára talált. Az autót átszámítva két és fél milliárd forintnak megfelelő dollárért vásárolták meg.

Noha nem lett vele világbajnok, az 1998-as szezonban használt Ferrari F300 mégis fontos szerepet tölt be Michael Schumacher pályafutásában, hiszen a német pilóta zsinórban második éve volt harcban az utolsó futamig az év végi elsőségért, amitől végül a lefulladó autója és egy defekt fosztotta meg.

Az F300-as kódjelű versenygép az éveken át tartó Ferrari-dominancia előfutárának is tekinthető, így nem csoda, hogy a Schumacher egyik korábbi autóját nemrég szintén meghirdető RM Sotheby’s előzetesen is 6 millió dollár körülire prognosztizálta a 187-es kasztni vételárát. Az aukciósház korábban már eladott egy F300-ast, a 2014-ben gazdára talált 183-as kasztni azonban „csak” 1,4 millió fontért, akkori árfolyamon körülbelül 2,8 millió dollárért kelt el.

NE HASZNÁLD
Fotó: RM Sotheby’s

Most azonban ennél jóval többet, 6,22 millió dollárt fizettek Schumacher autójáért, amivel a 2017-ben, 7,504 millió dollárért elárverezett Ferrari F2001 után ez lett minden idők második legdrágább modern Forma-1-es autója.

A veretlen autó

Hogy miért fizettek ennyivel többet a 187-es kasztniért, mint a 183-asért, arra előbbi eredménysora  lehet a válasz. A 187-es kasztni legnagyobb különlegessége az, hogy Schumacher kezei között egyszer sem talált legyőzőre, azaz minden versenyét megnyerte, amikor a német pilóta ült benne. Az 1998-as Monacói Nagydíjon állt szolgálatba, mint Schumacher tartalékautója, de a versenyen végül Eddie Irvine vezette, és végzett vele a harmadik helyen.

Ezután végleg Schumacherhez került, aki a Kanadai Nagydíjat a Scuderia az évi legnagyobb fejlesztési csomagjával felvértezve nyerte meg úgy, hogy közben 10 másodperces stop and go büntetést is le kellett töltenie. Ezután nyert Franciaországban és Silverstone-ban is, majd jött az utolsó, 187-es kasztnival aratott győzelme Monzában (Hockenheimben, a Hungaroringen és Spában nem ezt a kasztnit használta).

A 187-es kasztni Monzában nyert utoljára, ráadásul a Tifosi Ferrari kettős győzelmet ünnepelhetett

„Ennek az autónak különleges jelentése volt a számára, annyi érzelem társult hozzá. Tudtuk, hogy kezdünk főszereplőkké válni, akik képesek versenyeket nyerni. Michael tudta, hogy a csapat készen áll, már csak az utolsó simításokra van szükség” – mondta Jean Todt, a Ferrari akkori csapatfőnöke az RM Sotheby’s videójában, majd hozzátette, a német pilóta „úgy szerette ezt az autót, mintha a kisbabája lenne”.

A 187-es egyike az összesen kilenc darab F300-as kasztninak, és egyszer, 1999-ben már új gazdára lelt, de továbbra is rendkívül jó állapotban van, és gyakorlatilag ugyanúgy néz ki, mint ahogyan az 1998-as Olasz Nagydíjon, utolsó futamán Schumacher használta.

A Monterey-ben tartott árverésen egyébként Schumacher autójánál jóval többért is kelt el Ferrari, a sportautóversenyeken használt, többek között Phil Hill, Carroll Shelby, Eugenio Castellotti, Masten Gregory és Richie Ginther által vezetett 1955-ös Ferrari 410 Sport Spider például 22,005 millió dollárért talált gazdára.

Tanak: Nem gondoltam volna, hogy tudok Thierry-vel harcolni Belgiumban 

0

Ott Tanak karrierje során először tudta megnyerni a belga Ypres Rallyt, ahol elsősorban csapattársa, Thierry Neuville erős teljesítményére számított. 

Ott Tanak sokáig a második helyen állt az Ypres Rallyn, előbb Elfyn Evans, majd Thierry Neuville mögött, azonban belga csapattársa kiesését követően átvette a vezetést és idei harmadik, sorozatban második győzelmét szerezte. 

Fotó: Hyundai Motorsport

“Óriási kihívás volt ez a verseny – mondta Ott Tanak a versenyt követően. – Tavaly már megtanultuk, hogy az Ypres Rally hatalmas kihívást jelent, ha valaki nem indul itt versenyen, nem tudja igazából megérteni a nehézségét. A belga verseny jellegzetességei kissé hasonlítanak a német versenyéhez, folyamatosan változik a felület, nagy kanyarlevágások vannak és településeken megyünk át. Soha nem gondoltam volna, hogy Thierry-vel tudok harcolni a hazai versenyén, de sikerült megelőznünk a Toyotákat és ez nagyon sokat számított.” 

Tanak elégedett volt az autó működésével is. 

“Összességében jól működött az autó is, csupán egyszer volt erőátviteliproblémánk. Igazából a tesztünk nem volt a megfelelő ezekhez a körülményekhez, ezért a shakedown-on igyekeztünk felkészülni. Az erőátviteli probléma igazából nem volt komoly, mert akár egy percet is veszthettünk volna miatta, de ez nem következett be. Csupán az autó vesztett némi erőt.” 

Fotó: Hyundai Motorsport

A 2019-es világbajnok szerint a shakedown-on sikerült elindulni a jó irányba, és onnan már minden jól alakult. 

“Ezúttal mindenki arra számított, hogy Thierry Neuville fog irányítani, hiszen ez az otthoni versenyen, ismer minden körülményt, a szakaszokat, tudja, hogy miként lehet igazán gyorsnak lenni. Mi a shakedown kezdetén még küzdöttünk, majd idővel sikerült elindulni a jó irányba és onnan kezdve minden jól alakult. Az autó most láthatjuk, hogy képes jó teljesítményre murván és aszfalton is, de még erősebbé kell tennünk.” 

Ott Tanak a győzelmével megszilárdította második helyét Kalle Rovanpera mögött, akit 72 pont hátránnyal követ, azonban a harmadik Elfyn Evanst 15. A negyedik Thierry Neuville-t 25 ponttal előzi meg. 

A Hyundai azonos pontszámot tudott gyűjteni a Toyotával, így a gyártók között maradt a 88 pontos különbség a japán gyártó javára.