Kezdőlap Blog Oldal 1318

Tanak: Robert Virves okosabban versenyzett, mint én 

0

2019 után Észtország ismét ünnepelhet egy rally világbajnokot, Robert Virvest, aki a Junior Rally Világbajnokságot nyerte. 

2019-ben Ott Tanak az első észt rally világbajnoki címet szerezte meg, idén pedig a Junior WRC-ben honfitársa, Robert Virves szerezte meg a bajnoki címet Julia Thulin navigálásával. 

“Nagyon örülök Robert győzelmének, mert ő nem csak Észtországból, de ugyanúgy Saaremaa-ról származik, ahogy én – mondta Ott Tanak. – Robert sokkal okosabban versenyzett, mint én, mert bár csak egyetlen győzelmet aratott idén, következetes versenyzéssel sikerült bajnoki címet szereznie. Nagyon ügyes volt, hogy minden versenyre sikerült előteremtenie a szükséges anyagiakat, tudom, hogy nem volt egyszerű dolga ajtóról ajtóra járni a lehetséges szponzoroknál. A kitartása azonban meghozta az eredményét és egy olyan bajnokságban tudott bajnok lenni, amely nagyszerű kiinduló pont egy fiatal versenyző karrierjében. Remélhetőleg utánam is lesz még versenyképes észt versenyző a világbajnokságon.” 

A 22 éves Robert Virves a JWRC harmadik helyéről kezdhette a görög Acropolis Rallyt, azonban kihasználva riválisai problémáit is sikerült nyernie, ami bajnoki címet eredményezett. 

“Próbáltuk az Acropolis Rallyt is úgy kezelni, mint bármely más versenyt – mondta a fiatal észt pilóta. – Tudtuk, hogy a szakaszok nagyon durvák lesznek az autónak. Portugáliában hét defektet sikerült szereznünk, így ezúttal sem reménykedtünk sokkal jobban. Görögországban próbáltunk tanulni a múlt problémáiból és igyekeztünk nem hibázni, amit végül sikerült elérni. Ott Tanaknak is köszönhetem ezt a sikert, mert ő is támogatott anyagilag, ami a szezon elkezdésében is sokat segített. Ott azonban sok tanáccsal is ellátott, így ő az első, akinek igazán köszönöm a segítséget.” 

Wolff örömmel látott volna egy kis káoszt, de helyesli, hogy Abu Dzabi után most betartották a szabályokat

0

A Mercedes csapatfőnökének nem lenne ellenére a show-t előtérbe helyező utolsó körös újraindítás, ám úgy véli, az Olasz Nagydíj visszás befejezésénél a versenyirányítás nem tett mást, mint betartotta a szabályokat. Azért persze neki és Lewis Hamiltonnak is eszébe jutottak a tavalyi szezonzárón történtek.

Lewis Hamilton és Toto Wolff is egyetértett a versenyirányítás azon – számos kritikát kiváltó – döntésével, hogy a mezőny biztonsági autó mögött fejezze be az Olasz Nagydíjat. A 19. pozícióból rajtolva is ötödik helyen végző hétszeres világbajnok „imádta volna”, ha megküzdhet az előtte állókkal, de a tavalyi Abu-dzabi Nagydíjon történtek fényében egyetértett azzal, hogy nem engedték el őket.

„Ez mindig előhozza az emlékeket. Ezek a szabályok, és ennek így kellene lennie, nem igaz? A sportág történetében mindössze egyszer volt olyan, hogy nem követték ily módon a szabályokat, mint ahogy ma, és pont az az alkalom volt az, amelyik megváltoztatta a bajnokság végeredményét. De ez van” – zárta le a témát Hamilton, aki tavaly az azóta kirúgott versenyigazgató, Michael Masi szabálytalan döntésének következtében bukta el a világbajnoki címet Max Verstappennel szemben, az ausztrál ugyanis egy körrel hamarabb újraindította a versenyt, mint ahogyan arra a szabályok lehetőséget adtak.

Lewis Hamilton, Mercedes, Olasz Nagydíj
Hamilton elégedett azzal, ahogyan véget ért az Olasz Nagydíj Fotó: Steve Etherington

Toto Wolff, a Mercedes csapatfőnöke szintén üdvözölte a döntést, a Mercedes sajtóbeszélgetésén pedig kifejtette, egyáltalán nincs ellenére az utolsó körös show, csak akkor változtassák meg a szabályokat.

„Nagyon világos volt a helyzet. Vannak szabályok, amelyek le vannak írva. Az én szemszögemből nézve – akár még mindig traumát okoz Abu Dzabi, akár nem – ezeket a szabályokat az utolsó betűig betartották ma. Egy autó, valamint pályabírók és egy daru volt a pályán, ezért nem engedték senkinek, hogy előzzön. Utána pedig már nem volt idő újraindítani a versenyt, amint minden autó egymás mögé ért. Úgyhogy, ha valaki nem elégedett a szabályokkal, és nagy durranást, show-t akar, két körös versenyt, majd zűrzavart, akkor én teljes mértékben benne vagyok. De akkor változtatnunk kell a szabályokon. Úgyhogy nem hiszem, hogy bármi miatt is panaszkodnunk kellene a történtek kapcsán, mert ezek a szabályok.”

Wolff azért itt is megjegyezte, hogy a tavalyi szezonzárón nem sikerült követni a szabályokat, de örül, hogy az új versenyigazgató(k) nem hánynak fittyet a regulákra, hogy show-t csináljanak. „Elégedetten látom, hogy van egy versenyigazgató, aki a kollégáival a szabályszegésre buzdító média, a szurkolók és mindenki nyomása ellenére alkalmazza a szabályokat. Úgyhogy Abu Dzabi legalább ebből a szempontból nagy magabiztosságot adott az FIA-nak abban, hogy alkalmazza a szabályokat.”

Toto Wolff, Mercedes, Belga Nagydíj
Nincs ellenére, hogy félbeszakítsák a versenyt ilyen esetekben, de ehhez szerinte szabályváltozás kell Fotó: Jiri Krenek/Mercedes

Többekben felmerült az is, hogy a versenyirányításnak lehetősége lett volna piros zászlóval félbeszakítani a versenyt, Wolff szerint ezt viszont semmi nem indokolta. „Miért kellett volna piros zászlóval félbeszakítani a versenyt? Ha valaki beleállt a falba, vagy el van zárva a pálya, kell a piros zászló, mert nem lehet többet ott áthaladni. De miért kellene elővenni a piros zászlót csak azért, mert egy vagy két körös show-t akarunk? Szerintem beszéljék meg a szabályváltoztatást az FIA-val, és változtassanak a szabályokon, mert »akarunk egy kis utolsó körös verseny«. Ebben az esetben felemelem a kezem, de jelenleg nem ez van a szabályokban.”

„Nem akarok szalagcímeket kreálni azzal, hogy »Toto szabályváltozást akar, mert szarok a versenyek«. Szerintem mindannyiunknak le kell ülni, és fel kell tenni a kérdést, hogy csinálhatunk-e valamit jobban? De, ami ma történt, az benne van a szabálykönyvben, és ezért alkalmazták. Hogy szerettem-e volna egy olyan utolsó kört, ahol egy rakás autó kerül egymás tetejére a sikánban? Igen, ó, igen. A TV-nek ez jó. De…”

„Szerintem ki kell mondanunk, hogy akarjuk-e, hogy zöld zászlónál fejeződjenek be a versenyek. Ezután pedig innen kell haladnunk visszafelé. Így, ha 5-10 körrel a vége előtt jön egy Safety Car, akkor szakítsuk félbe a versenyt, és biztosítsuk, hogy versenyezzünk a végén. Ha ez van a szabályokban, akkor rendben. De vannak nálam sokkal okosabb emberek, sportigazgatók, akiknek lesznek ötletei.”

Ezek az ötletek pedig vélhetően már ma, a Mohammed bin Szulajm és a csapatok sportigazgatója/csapatmenedzsere közötti megbeszélésen előkerülnek, amit az FIA elnöke még az Olasz Nagydíj előtt azért hívott össze, hogy a sportszabályzatról egyeztessen az istállókkal az idei szezon során felmerült visszásságokkal és újragondolást igénylő témákkal kapcsolatban.

Pajari autójának csak egy kereke maradt ép 

0

Sami Pajari a Junior WRC tavalyi bajnokaként és az idei bajnokság éléről érkezett a szezonzáró Acropolis Rallyra, ahonnan azonban nem a remélt eredménnyel kellett távoznia. 

Sami Pajari tavaly két győzelemmel, két második helyezéssel és egy hatodik eredménnyel megnyerte a Junior WRC-t, idén pedig abban a reményben, hogy megvédi vb címét, ismét a juniorok között állt rajthoz. 

A 20 éves finn versenyző idén is tudott már két versenyt nyerni, valamint egy ötödik helyet szerezni és egy kiesés ellenére is Jon Armstronggal azonos pontszámmal a bajnokság éléről érkezett a duplaszorzós Acropolis Rallyra, ahol már az első napon kiesett. 

Pajari már a pénteki első szakaszon defekttel ért célba, akkor azonban még csak 20 másodpercre volt az első helyezettől, a nap harmadik szakaszán azonban ismét két defektet szedett össze, ami után már csak egy kereke maradt ép. 

“Ez olyan volt, mint valami vicc – mondta Sami Pajari a harmadik szakasz végén. – Igyekeztem óvatosan menni és elkerülni minden sziklát, de így is háromszor kaptam defektet.” 

A kiesést követően szinte már el is veszett a bajnoki címvédés lehetősége, azonban Pajari nem adta fel és szombaton visszatért. A vb-t végül Robert Virves nyerte, aki idei első győzelmét szerezte a junior mezőnyben, míg Pajari harmadik helyen zárt a bajnokságban. 

“Szombattól már csak az volt a cél, hogy kilométert és tapasztalatot gyűjtsünk a jövőre tekintve. Kihívásokkal teli hétvége volt, és másoknak is akadtak problémái a szezon során. Gratulálok Robert Virves világbajnoki címéhez, nagyon erős szezonja volt, egyértelműen megérdemelte a bajnoki címet. Nem vagyok annyira csalódott az eredményemmel, pedig a bajnoki cím volt a cél, de a harmadik hely is nagyszerű egy ilyen nehéz szezon végén. Köszönöm navigátoromnak, Enni Malkönennek, a lengyel M-Sportnak, valamint a háttérben segítőknek és szponzorainknak az idei szezont.” 

Pajari a Spanyol Rallyn is rajthoz áll, ott azonban már a Toksport WRT Rally2-es Skodájával a WRc2-ben. 

74 éves lett Jean-Louis Schlesser

0

Jean-Louis Schlesser 1948. szeptember 12-én született Nancyban. Az autósport egyik univerzális alakja, számtalan szakágban próbálta ki magát. Kétszeres sportautó világbajnok, kétszeres Dakar győztes, az Africa Race megálmodója.

Forma 1

Schlesser a gyermekkorát Marokkóban töltötte. Franciaországba vissztérve különböző versenyeken indult, és 1978-ban Alain Prosttal megosztottan nyerte a francia Forma-3-as bajnokságot.

1982-ben a Forma-2-es pilóta lett, 1983-ban pedig nem sikerült magát kvalifikálnia a Forma-1 Francia Nagydíjára, ahol egy RAM-Cosworth-szel próbálkozott. 1988-ban aztán Schlessernek sikerült részt vennie egy Forma-1-es versenyen. Monzában az Olasz Nagydíjon a Williams-Judd csapat tagjaként vett részt, Nigel Mansellt helyettesítette.

Nem alakult jól a versenye, a Rettifilo sikánban Schlesser jobbra húzódott, hogy utat engedjen a belül érkező Sennának. A Williams kerekei azonban blokkoltak, majd ahogy továbbment, Senna McLarenjének jobb hátsó kereke hozzáért Schlesser bal első kerekéhez, és a brazil megforgott. Az Olasz Nagydíjat így Gerhard Berger és Michele Alboreto nyerte  a Ferrarikkal, ez volt az egyetlen verseny a szezonban amelyet nem a McLaren nyert.

Sportautó és túraautó verseny

Jean-Louis Schlesser túraautókkal és sportautókkal is sikeres volt. 1985-ben megnyerte a francia túraautó-bajnokságot egy TWR Rover Vitesse-szel, majd 1986-ban a TWR Rover Vitesse-szel a brit túraautó-bajnokságban is indult egy futamon. Az igazi sikerek azonban a sportautókkal jöttek.

A sportkocsi-világbajnokságon 1977-től kezdve tűnt fel Schlesser, eleinte nem túl jó eredményekkel. Az első sikerek a Jaguárokkal érkeztek, majd átült a Mercedesbe. 1988-ban megnyerte a német szuperkupát a Sauber-Mercedes csapat tagjaként, és második lett a sportkocsi-világbajnokságon. A következő két évben már bajnok lett Mauro Baldival, szezononként 5-5 győzelmet arattak. 1991 volt az utolsó éve, ekkor Michael Schumacher-rel versenyzett együtt. A Race of Champions-on 1994-ben elnyerte a „Classic Masters” címet.

Schlesser
foto: Mercedes Motorsport

Off-road

1989-től Schlesser rendszeresen részt vett a Párizs-Dakar Ralin is. Hamar elkezdte saját útját járni és megépítette a híres buggykat. Tíz éves kitartó munka után elérte a célját.  1999-ben a Granada-Dakaron nyert, majd 2000-ben a Párizs-Dakar-Kairó útvonalon diadalmaskodott.

Egy évvel később a japán Masuokával csatázott, de a küzdelem annyira elmérgesedett, hogy csaknem tragédia lett a vége. Schlesser elzárta Masuoka útját a rajtnál és előtte indult, folyamatosan dühítette ellenfelét, aki végül elveszítette hidegvérét és megelőzte a pályán. Az előzés közben a buggy leszorította az útról, megsérült a Mitsubishi, és amikor kiszállt a navigátor, Schlesser kis híján elütötte őt. A francia egyórás büntetést kapott sportszerűtlen viselkedésért ezzel Jutta Kleinschmidt nyerte a versenyt. Az esetről itt látható a videó.

Schlesser annyira felháborodott a büntetésen, hogy amikor a Dakar Dél-Amerikába költözött, megalapította az Africa Race-t, amit 2009-től 2014-ig minden alkalommal meg is nyert. Hogy teljes legyen a kollekciója, 2013-ban a Silk Way Rallyn is diadalmaskodott az általa épített buggyval.

Schlesser
foto: Africa Eco Race

 

Latvala: Nehéz verseny volt, de segített a Hyundai 

0

A Toyota Gazoo Racing tavaly nyerni tudott a görög Acropolis Rallyn, idén azonban a szezon legrosszabb versenye volt a japán gyártó számára. 

Amíg a Tooyta versenyzői négyes sikert tudtak elérni a Kenyai Szafari Rallyn, addig a Rally Világbajnoki szezon másik durva versenyén, a görög Acropolis Rallyn nem sikerült a legjobb 10 versenyző között zárnia egyetlen a Toyota fő csapatában induló versenyzőnek sem. 

Takamoto Katsuta, a Toyota második csapatát képviselve egy hatodik helyezéssel zárt azon a versenyen, ahol tavaly nyerni tudott a japán gyártó. 

“Ez nem katasztrófa, de tény, hogy rossz hétvége – mondta Jari-Matti Latvala a Rallit.fi oldalnak az Acropolis Rally után. – Jó hangulatban érkeztünk Görögországba, mert tavaly nyerni tudtunk, azonban a történelem nem ismétlődik. Teljesítményben és megbízhatóságban is elmaradtunk a riválisoktól, ebből azonban sokat tanultunk. Hosszú ideig sikeres versenyeket teljesítettünk, mindenhol gyorsak voltunk. Talán egy kicsit ráültünk az eredményekre és elfelejtettük, hogy mások is vannak a mezőnyben.” 

A Toyota fő csapat ezen a hétvégén csupán 23 pontot szerzett, köszönhetően Kalle Rovanpera Power Stage-en szerzett második és Esapekka Lappi ötödik idejének is. 

Tíz versenyt követően Kalle Rovanpera még mindig vezeti a világbajnokságot 53 ponttal Ott Tanak előtt, míg a Toyota 63 ponttal előzi meg a Hyundai a gyártók között. 

“Fontos pontokat sikerült szereznünk még így is Görögországban, főként úgy, hogy a Hyundai nem taktikázott és nem Ott Tanak nyerte a versenyt. Ez sokat segített.” 

A szezon következő versenyét Új-Zélandon rendezik. 

“Az Új-Zéland Rally az egyik legszebb verseny. Hangulat tekintetében Finnország mindent visz, de az utak szempontjából Új-Zéland a legjobb. Görögországban nagyon meleg volt, a következő versenyen azonban vélhetően hűvösebb lesz.”  

Neuville: Évekig dolgoztunk ezért az eredményért 

0

Thierry Neuville a tavalyi Spanyol Rally után tudott ismét nyerni, miután az első helyen zárta az Acropolis Rallyt. A Hyundai pedig a verseny végén történelmet írva először szerzett hármas győzelmet. 

Csaknem egy év szünet után tudott Thierry Neuville ismét a dobogó legfelső fokára állni, miután csapattársait, Ott Tanakot és Dani Sordot megelőzve szerezte meg a győzelmet az Acropolis Rallyn. A belga versenyző először tudott nyerni a hibrid Hyundaijal, csapata pedig először szerzett hármas sikert. 

“Szinte már egy korszak telt el, mióta utoljára, a tavalyi Spanyol Rallyn nyerni tudtam – mondta Thierry Neuville az Acropolis Rally után. – Ezen a hétvégén azonban még különlegesebb a Hyundai hármas sikere, mert évekig dolgoztunk ezért az eredményért. Sok mélyponton és csúcson voltunk, de sohasem sikerült korábban hármas győzelmet elérni. Ez fantasztikus érzés az egész csapatnak. A verseny sajátossága, hogy nagyon változatosak a körülmények. Nagy meleg volt, mely az autókat és versenyzőket is megviselte. Mi azonban már a rajttól kezdve jól éreztük magunkat az autóban, és az is jól működött, ami megkönnyítette a dolgunkat.” 

A Hyundai idén sok kritikát kapott korábban és a sajtóban is megjelentek olyan hírek, mely szerint a csapaton belül sem felhőtlen a hangulat. 

“Azt hiszem ennek ellenkezőjét már néhány verseny óta bizonyítjuk. Ez a negyedik verseny mely során mindhárom autó nagyobb probléma nélkül működik. Ott Tanak sorozatban szerzett két sikere pedig mutatja az autó gyorsaságát és megbízhatóságát is. Ott képes volt legyőzni a hazai versenyükön a Toyotákat Finnországban, az Ypres Rallyn ketten is vezettünk, és azt hiszem, ezúttal is mi voltunk a legerősebbek. Azt hiszem még mindig keményen kell dolgoznunk, hogy tudjuk tartani a jó formát. Szeretnénk a folytatásban is még néhány jó eredményt elérni.” 

Thierry Neuville győzelmével a világbajnokság harmadik helyére lépett 23 ponttal csapattársa, Ott Tanak mögé és 15 ponttal megelőzve Elfyn Evanst. 

Intenzívre került a Williams F1-es pilótája

0

Komplikációk léptek fel az Olasz Nagydíjat vakbélgyulladás miatt kihagyó Alex Albon műtétje közben.

Nem volt zökkenőmentes az Olasz Nagydíj szombati napján vakbélgyulladással diagnosztizált, emiatt a hétvége hátralevő részét kihagyó Alex Albon műtétje, számolt be róla a Williams-istálló.

A thai-brit versenyzőnél az altatással kapcsolatos komplikációk léptek fel a szombati műtétet követően, amitől légzési elégtelenség lépett fel nála, és a monzai San Gerardo kórház intenzív osztályára kellett áthelyezni, ahol lélegeztetőgépre tették.

Miután itt javult az állapota, vasárnap levették a lélegeztetőgépről, és visszakerült az általános osztályra, ahonnan várhatóan kedden engedik haza.

A csapat közleménye szerint Albon most már a gyógyulásra és az október 2-i Szingapúri Nagydíjra való felkészülésre koncentrál. Monzában a tartalékpilóta Nyck de Vries ugrott be a helyére, és élete első Forma-1-es futamán a pontszerző 9. helyre hozta be a Williamst.

Moncet: A Kenyában tanultak most meghozták az eredményt 

0

A Hyundai Acropolis Rallyn aratott hármas győzelme után nagyon elégedetten értékelhetett Julien Moncet, csapatigazgató-helyettes. 

A Hyundai hatalmas sikert aratott az Acropolis Rallyn, ahol a küzdelmes péntek után szombaton sikerült a maguk oldalára fordítani a verseny képét a riválisok problémáit is kihasználva. 

A koreai gyártó végül hármas győzelemmel zárt, ami először fordult elő a csapat történetében. 

“Nagyon köszönöm a csapat minden tagjának, hogy sikerült ezt az eredményt elérni – mondta Julien Moncet a verseny után. – Hihetetlen ez az eredmény, amit 2014 óta még nem sikerült elérni. Pozitív a csapat hangulata és nagyon lendületben vagyunk, azonban vigyáznunk kell, hogy ne bízzuk el magunkat, mert még sok dolgon kell javítanunk.” 

A Hyundai a hármas győzelem után 25 ponttal, 63 pontra csökkentette hátrányát a gyártók bajnokságában a Toyota mögött. 

“Nagyon sokat ér és nagyon fontos volt a hármas győzelem elérése. Idén először tudtunk nyerni Finnországban, és talán először is szereztünk sorozatban három győzelmet. Visszatekintve az év eleji küzdelmes időszakra, amikor a Monte-Carlo Rally előtt késésben voltunk a fejlesztésekkel, ez egy hatalmas fejlődés eredménye, amit lépésről lépésre hajtottunk végre. Ugyanakkor biztos voltam a fejlődésben, mert a csapat infrastruktúrája még mindig a régi volt, csak idő kellett, hogy eljussunk a megfelelő szintre. Kenya nagyon nehéz verseny volt idén számunkra, azonban az ott megtanultak után sikerült most történelmet írnunk.” 

A Ferrari mégsem döntött Schumacher jövőjéről

0

Mattia Binotto, a Ferrari csapatfőnöke az Olasz Nagydíjon Mick Schumacher jövőjéről is beszélt, miközben Jost Capito, a Williams csapatfőnöke tulajdonképpen megerősítette, hogy a Haas német pilótája is szerepel a listájukon, mint Nicholas Latifi lehetséges utódja.

Továbbra is rengeteg a pletyka és a találgatás Mick Schumacher jövője körül. A hétszeres világbajnok fiának az év végén lejár a szerződése a Haasszal, amely a hírek szerint nem akarja megtartani őt, konkrétum azonban továbbra sincs, így egyelőre azt sem lehet kizárni, hogy mégis hosszabbítanak vele. Mint ahogyan – annak ellenére, hogy az Autosport korábban kész tényként kezelte – azt sem tudjuk, hogy Schumacher az év végén valóban szakít-e a Ferrarival, amelynek 2019 óta a juniorpilótája.

Mattia Binotto az Olasz Nagydíj csapatfőnököknek tartott sajtótájékoztatóján a következőket mondta Schumacher jövőjéről. „Először is, el kell mondanom, hogy a Ferrari versenyzői akadémiája nagyon fontos a számunkra. Rengeteget invesztáltunk bele, és a jövőben is ezt fogjuk tenni, mert alapvető fontosságú a Ferrarinak, hogy a legnagyobb tehetségeket gondozza. Azt mondtuk, hogy Mick számára ennek a szezonnak kell jelentenie a fordulópontot. Még van hátra néhány verseny, azután pedig a Haasszal közösen megvitatjuk, hogy mi legyen a következő évvel.”

A Ferrari csapatfőnökének szavai alapján tehát egyelőre nincs kőbe vésve, hogy Schumacher valóban elhagyja a Ferrarit, és csak ezután fognak döntést hozni. Schumacher Monzában remek futamot teljesített, amelynek végén a pontszerzésre is lett volna esélye az ezt előzetesen elérhetetlennek tartó Haas autójával, ha újraindítják a futamot.

Binotto azonban a német Sky-nak ezt látva sem válaszolt arra a kérdésre, hogy Schumacher megérdemel-e egy ülést az F1-ben, azt viszont elmondta, hogy nehéz megítélni a német pilóta hétvégi teljesítményét, mert – önhibáján kívül – alig vezetett a szabadedzéseken

Günther Steiner, Haas, Mattia Binotto, Ferrari, Magyar Nagydíj
Binotto ezután fog leülni Steinerrel Fotó: Glenn Dunbar/LAT Images/Haas

A Williams-t is érdekelheti

Az Olasz Nagydíj előtt olyan sajtóhírek kaptak szárnyra, amelyek a Forma-1-be 2026-ban beszálló, de a Sauberben már az idei évben 75%-os részedesét szerző Audival boronálták össze Schumachert. A gond viszont ezzel az, hogy a még Alfa Romeo néven futó istálló vélhetően meg fogja hosszabbítani Csou Kuan-jü szerződését, így Schumachernek 2023-ban még nem lenne ott hely.

Így marad az Alpine, az Alpha Tauri és a Williams, mint kiadó üléssel rendelkező csapat, utóbbi Jost Capito, csapatfőnöke pedig a német Sky-nak elismerte, hogy Schumacher neve is szerepel az alulteljesítő Nicholas Latifi lehetséges utódjai között (már amennyiben elküldik a jelentős mennyiségű szponzorpénzt hozó kanadait).

„Természetesen az ember figyeli, hogy mit csinál a többi pilóta. Még nem döntöttünk a második ülésünkről, nyitva hagyjuk a lehetőségeinket, amelyekből sok van. Sok a feltörekvő pilóta is, ha megnézzük a Forma-2-t. Van néhány jó versenyző, aki megérdemli, hogy a Forma-1-ben legyen, de meg kell várnunk azt is, hogy mit csinál a többi csapat. Kapcsolatban vagyunk a többi csapatfőnökkel is, így viszonylag jól tudjuk, hogy mi zajlik a háttérben. Mick egy nagyon gyors és jó srác, rajta kell lennie azoknak a csapatoknak a listáján, amelyeknek még van kiadó ülése” – nyilatkozta a német szakember.

A Williams ülésére az ezen a hétvégén Alex Albon helyére beugró Nyck de Vries, valamint a grove-iak Forma-2-es juniorja, az amerikai Logan Sargeant is jó eséllyel pályázik. Utóbbinak viszont még csak a mostani az első éve az F2-ben, így kérdés, hogy mennyire állna készen az F1-re.

Ami Schumacher illeti, a javuló teljesítménye mellett marketingértéke is vonzóvá teheti őt a Williamsnek.

 

Tanak: Kalle nagyszerű ajándékot adott 

0

Ott Tanak sorozatban két győzelem után a Rally Világbajnokság görög versenyén a második helyet szerezte meg, amivel komolyan tudta csökkenteni hátrányát a bajnokságban Kalle Rovanpera mögött, miután a vb éllovas hibázott. 

Ott Tanak időt vesztett pénteken az Acropolis Rallyn, miután autójában meghibásodott a hibrid rendszer, ami miatt nem tudta a rendszer nyújtotta plusz erőt használni. Szombaton azonban nagyszerű tempót mutatott és mások hibáit kihasználva még úgy is a második helyre tudott lépni, hogy autójában akkumulátor probléma jelentkezett. 

Kalle Rovanpera szombati hibája után pedig lehetőség nyílt arra, hogy a 2019-es világbajnok jelentősen csökkentse hátrányát finn riválisa mögött, amit végül sikerült is elérnie a második helyen célba érve és a Power Stage-et megnyerve. 

“Ez egy teljesen más verseny volt, mint a tavalyi – mondta Ott Tanak a versenyt követően. – Akkor a nap végén már nem lehetett jól látni és igazi őszi idő volt. Idén azonban az Acropolis Rallyra sokkal inkább jellemző nyári időjárás mellett kellett versenyeznünk, nagy melegben. Különösen a lassú szombati szakaszokon alig jutottunk levegőhöz az autóban. Tegnap délután az autó is megérezte a meleget, akkumulátor problémánk adódott, amivel erőt vesztettünk. Ez a probléma minden bizonnyal a meleg miatt jelentkezett. Thierry Neuville nagyszerűen vezetett egész hétvégén, sok időt vesztettünk vele szemben és bár később közelebb kerültünk, már nem tudtuk megelőzni. Kalle Rovanpera a hibáját követően nagyszerű ajándékot adott, hogy csökkentsük hátrányunkat vele szemben, amit a második helyezéssel és a Power Stage megnyerésével sikerült is elérnünk. Kalle közel került ahhoz, hogy Új-Zélandon megszerezze a vb címet, azonban mi nem fogjuk feladni és harcolunk, amíg esélyünk van.” 

Ott Tanak hátrányát 53 pontra csökkentette Kalle Rovanpera mögött a bajnokságban, így azonban a finn versenyzőnek elég lesz 8 ponttal többet szereznie Új-Zélandon, mint amennyit Tanak szerez, hogy bebiztosítsa vb címét.