A Hyundai Motorsport ismertette, mely versenyzőkkel áll rajthoz a Spanyol Rallyn, mely a világbajnokság utolsó előtti futama lesz októberben.
A vb második helyén álló Ott Tanak és harmadik Thierry Neuville mellett a sorozatban öt harmadik helyezést elérő Dani Sordot indítja a Hyundai Motorsport a Rally1-es autókkal. Sordo számára így adott lesz a lehetőség, hogy hazai szurkolói előtt is dobogóra álljon.
A koreai gyártó ugyanezzel a felállásban volt jelen a görög Acropolis Rallyn is, ahol a gyártó első hármas sikerét érte el.
A következő, új-zélandi versenyen Oliver Solberg vezetheti a harmadik hibrid Hyundait.
Sordo számára a hazai futam lesz az idei negyedik és könnyen előfordulhat, hogy az utolsó is.
Ott Tanak korábban nyolcszor állt rajthoz a Katalán Rallyn, ahol két dobogós eredményt is szerzett, legutóbb 2019-ben, amikor második lett.
Thierry Neuville azonban kettővel többször indult Spanyolországban, mint észt csapattársa és három alkalommal is dobogón zárt, a két legutóbbi versenyén pedig nyerni tudott.
Dani Sordo 18 alkalommal indult a versenyen és kilencszer zárt dobogón, ebből ötször a második helyet szerezte meg.
A Spanyol Rallyt október 20-23. között rendezik meg, a vb utolsó előtti futama mellett pedig az Eb szezonzárójának is helyszíne lesz.
Craig Breen négy problémás verseny után megnyugodott és ez segített visszanyerni régi formáját a görög Acropolis Rallyn.
Craig Breen számára nagyon rosszul alakult a kenyai Szafari Rally, Észt Rally, Finn Rally és belga Ypres Rally is, azonban az ír versenyzőnek sikerült megnyugodnia a görög Acropolis Rally előtt, és bár ott is szerzett egy defektet, egyébként már elégedett volt tempójával.
“Görögországban a defekten kívül minden jól működött – mondta Craig Breen a Dirtfishnek. – Most csak ezt a lendületet kell fent tartanunk. Az elmúlt néhány versenyen próbáltam sok fajta megközelítéssel hozzáállni a versenyhez, ami nem hozott eredményt. Most igyekeztem lenyugodni és nem feszülten vezetni, ami a péntek kivételével működött, ezért ezt a hozzáállást szeretnénk folytatni.”
Craig Breen az ötödik helyen ért célba az Acropolis Rallyn, ahol szombat délutántól folyamatosan legjobb ötben zárt a szakaszokon.
Az ír versenyző a vb hatodik helyén áll 10 versenyt követően.
Mick Schumacher is ott lehet azon versenyzők között, akik szeptemberben tesztelni érkeznek a Hungaroringre, hogy megküzdjenek az Alpine jövő évi versenyzői üléséért.
A RacingNews365.com értesülései szerint nem egy, nem kettő, de nem is három, hanem egyenesen négy pilóta érkezik szeptemberben a Hungaroringre, hogy részt vegyen az Alpine által rendezett privát teszten. A szaklap szerint a francia istálló arra fogja használni a mogyoródi dombok között zajló gyakorlást, hogy kiértékelje lehetséges jövő évi pilótáit, illetve lehetőséget adjon az IndyCarban versenyző Colton Hertának, akit a Red Bull szemelt ki, és amennyiben sikerül szerződtetnie, elengednék az Alpha Tauriban versenyző Pierre Gasly-t az Alpine-hoz.
Az Alpine az idei évben átfogó tesztprogramot bonyolít tavalyi F1-es versenyautójával. Ennek célja eredetileg az volt, hogy felkészítsék Oscar Piastrit a 2023-as debütálásra, de miután az ausztrál versenyző kikosarazta a franciákat, és a McLarent választotta, az Alpine nem törölte a hungaroringi tesztet, erősítette meg a csapat szóvivője a RacingNews365-nek.
Had some more fun in the A521 😁 This time around Spielberg, always an awesome place to come back to! pic.twitter.com/ybbY8IJH7g
Piastri az idén több alkalommal tesztelte a tavalyi autót, de a történtek után többet nem fogja
Noha az teszt pontos dátumát és az azon részt vevő pilóták névsorát nem hozták nyilvánosságra, Helmut Marko, a Red Bull tanácsadója korábban azt mondta, hogy még a Szingapúri Nagydíj előtt sort kell rá keríteni, így minden bizonnyal szeptemberben tartják meg, méghozzá a hírek szerint a hétvégi Olasz Nagydíjon szenzációsan debütáló Nyck de Vries; az Alpine juniorjaként a Forma-2-ben versenyző Jack Doohan; a második éve a Haasszal az F1-ben versenyző, bizonytalan jövőjű Mick Schumacher, illetve a már említett Colton Herta részvételével.
Az Alpine-nak az a célja, hogy megtalálja Esteban Ocon jövő évi csapattársát azok után, hogy Fernando Alonso eligazolt az Aston Martinhoz, Piastri pedig hátat fordított neki. De Vries monzai teljesítménye egyértelműen jó ajánlólevél, noha a holland pilótát minden bizonnyal a Williams is a magáénak akarja majd tudni, így, amennyiben az Alpine-nak rá esik a választása, akkor sem biztos, hogy ő lesz Ocon csapattársa.
Ami Doohant illeti, vele kapcsolatban inkább 2024-es debütálásban gondolkodnának a kékek, akik először azt szeretnék, ha a legendás motorversenyző Mick Doohan fia egy másik istállóban – minden bizonnyal a Williamsben – gyűjtene tapasztalatot, mielőtt rendszeres pontszerzése alkalmas autóba ülni. De így sem lehet kizárni, hogy végül őt választják.
Schumacher pedig azért kerülhetett képbe, mert a jelek szerint sem a Haas, sem a Ferrari nem tart rá igényt, így az Alpine lehet a legjobb opció a számára. Noha Karun Chandhok, a Sky Sports riportere úgy tudja, a francia istálló vezetésének nem tetszett, hogy Esteban Ocon kijelentette: barátját látná legszívesebben maga mellett 2023-ban, a neve és az utóbbi időben mutatott teljesítménye a 23 esztendős németet is jelöltté tehette.
Nem úgy Nico Hülkenberget, akinek a neve szintén felmerült az Alpine-teszttel kapcsolatban, de a RacingNew365 értesülései szerint a 35 esztendős pilóta leigazolását sosem fontolta meg komolyan a csapat. Miként a teszten szintén részt vevő Colton Hertáét sem, az amerikai ugyanis a Red Bull közbenjárásával tesztelhet, Helmut Marko ugyanis szeretné őt az Alpha Tauriban tudni jövőre. Egyelőre kérdéses, hogy ez összejön-e, hiszen az Andretti versenyzőjének nincsenek meg a szükséges pontjai az F1-es szuperlicenc-hez, de amennyiben az FIA engedményt tesz, vagy más megoldást találnak, az energiaitalos csapat kész elengedni Pierre Gasly-t az Alpine-hoz, amely ebben az esetben szinten biztosan a francia pilótát választaná.
Gasly lehet az első számú jelölt, de az ő érkezése egyre valószínűtlenebb, mivel az FIA nem hajlik rá, hogy kivételt adjon Hertának a superlicenc-szabály alól Fotó: Fox/Getty Images/Red Bull Content Pool /
„Olyan versenyzőt kell találnunk, aki azonnal képes sok pontot szerezni – idézi Laurent Rossit, az Alpine vezérigazgatóját az Autosport. – Ez tulajdonképpen a tapasztaltabb pilóták irányába visz minket, aki eközben képes fejlődni is velünk. Jelenleg ezen kritériumok mentén haladunk. Otmar [Szafnauer, az Alpine csapatfőnök] vezeti a folyamatot, találkozik minden pilótával és egyeztet velük, számba veszi a lehetőségeket, és kiértékeli őket akár teszteken. Úgy gondolom, ez a folyamat el fog tartani még egy ideig. A helyes döntést akarjuk hozni, úgyhogy nem sietünk”
Vettel nem tesztel
Felmerült még egy név az Alpine magyarországi tesztjével kapcsolatban, mégpedig Sebastian Vettelé. A RacingNews365 korábban úgy tudta, hogy a visszavonulását a Magyar Nagydíj alatt bejelentő négyszeres világbajnok nem vetné el, hogy mégis folytassa a pályafutását az F1-ben, mert az Alpine-nak Alonso távozása miatt szüksége lenne egy világbajnokra. Ezeket az értesüléseket azonban cáfolták.
Elfyn Evans nagyon szeretné, ha a Rally Világbajnokság mezőnye visszatérhetne az Egyesült Királyságba, még ötlete is van, hogy mely verseny lenne megfelelő, azonban azt már megkérdőjelezi, hogy az Brit Autósport Szövetség mennyire szeretné ezt.
2019 óta nincs brit Rally Világbajnoki futam, és bár próbálkozások voltak ez ügyben, még 2023-ban sem lesz verseny az Egyesült Királyságban.
2000 óta kizárólag Walesben rendezték a brit WRC futamot, azonban a helyi kormányzat megszüntette a rendezvény támogatását. Úgy tűnt, hogy idén lehet verseny Észak-Írországban, azonban ez a terv is kútba esett.
A hónap elején rendezték azonban a Ceredigion Rallyt Walesben, melyen Elfyn Evans is jelen volt és meggyőzte őt a szervezők elkötelezettsége.
“Az a lelkesedés és erőfeszítés, melyet a verseny szervezői és a Ceredigion mutat, nagyon kiemelkedik az Egyesült Királyságban – mondta Elfyn Evans a Dirtfishnek. – Láttam néhány szakaszt is, melyek nagyon megfelelnek egy komoly versenynek. Kérdés azonban, hogy a Motorsport UK mennyire szeretne WRC futamot rendezni, mert nem úgy tűnik, hogy szeretnének vb-t. Rejtély számomra, hogy egy kulcsfontosságú piaccal rendelkező ország, mely komolyan elkötelezett a motorsport iránt, meg vannak a megfelelő murvás, de már aszfaltos szakaszok is, miért nem szeretne WRC futamot.”
A Toyota walesi versenyzője szerint nehéz megmondani, hogy a Motorsport UK miért nem tesz nagyobb lépéseket a vb futam szervezésére, amikor a Szövetség tagjai között olyan személyek vannak, akik korábban a Prodrive-nál, valamint a Subaru World Rally Team-nél dolgoztak.
A Motorsport UK vezérigazgatója szerint azonban a szövetség dolgozik azon, hogy újra legyen brit vb futam.
“Elfyn Evans kételkedik abban, hogy az 1981-es világbajnok Dave Richards, a Motorsport UK elnöke szeretne-e vb-t rendezni? – lepődött meg Hugh Chambers. – Szerintem erre egyértelmű a válasz: Igen. Én pedig 10 év Prodrive-nál töltött időszak után szintén elkötelezett vagyok. Ugyanakkor, a 2019-es Wales Rally idején fontos százezreit veszítettük, és ezt nem szeretnénk ismét. Nem szeretnénk profitot a versenyből, de azt nem tudjuk megengedni, hogy veszteséget termeljünk. Egy WRC futamhoz 1-2 millió brit font külső támogatásra lenne szükség, és egyetlen WRC futam miatt nem tudunk megfelelő támogatót találni. A történelemben előfordult ilyen, de most már másképp történik a finanszírozás. Mivel a nézői jegyekből nem lehet elég pénzt remélni, a nevezési díjak pedig adottak, így csak a kormánytól remélhetnénk támogatást.”
Chambers szerint Észak-Írországban meg van az akarat, de nincs elég összefogás.
“Éstak-Írországban meg van a kellő politikai akarat, ugyanakkor a politika nem tud eléggé összefogni, ahhoz, hogy ezt megvalósítsák. Folyamatosan tárgyalunk az észak-ír szervezetekkel, valamint a skótokkal is. Nagyon szomorú, hogy nincs brit WRC futam, de ez nem a próbálkozás hiánya miatt van így.”
A Hyundai Motorsport csapatutasítást adott ki az Acropolis Rally utolsó előtti szakasza előtt, ezt azonban nem a csapatigazgató-helyettes Julien Moncet, hanem a Hyundai elnöke, Sean Kim hozta.
Thierry Neuville, Ott Tanak, Dani Sordo – ez volt a sorrend az Acropolis Rally első vasárnapi szakaszát követően, amikor Elfyn Evans kiesésével gyakorlatilag biztos lett a Hyundai Motorsport hármas győzelme.
Mivel Ott Tanak a verseny előtt 25 ponttal előzte meg Thierry Neuville-t a bajnokságban és 72 pontra volt Kalle Rovanpera mögött, érthető lett volna, ha a belga versenyzőt megkéri a koreai gyártó, hogy engedje át a győzelmet észt csapattársának, mivel így 46 pontra csökkent volna a hátránya Tanaknak a finn toyotás mögött, aki csak a Power Stage-en tudott pontot szerezni a 2019-es világbajnok mögött a második időt elérve.
A Hyundai végül azonban a pozíciók megtartását kérte sorrend változtatás nélkül, ezt a döntést pedig Sean Kim a Hyundai elnöke hozta, nem pedig a csapatigazgató-helyettes Julien Moncet.
Fotó: Hyundai Motorsport
“Nem Julien adta ki a csapatutasítást – mondta Ott Tanak a Dirtfishnek. – Az elnök kérte, hogy ne támadjam Thierry-t, hanem tartsuk meg a pozíciónkat. Ezt a kérést tiszteletben kellett tartanunk. A személyes véleményem, hogy jó lett volna, még közelebb kerülni Kallehoz. A szezon még nem dőlt el, de a döntés megszületett és nem tudtunk rajta változtatni.”
Thierry Neuville szerint a legfontosabb a hármas győzelem megszerzése volt, különösen számára a csapatnál töltött ideje miatt kapta a lehetőséget, hogy ő szerezze meg az első helyet.
Fotó: Hyundai Motorsport
“Mindannyian szerettük volna elérni a hármas sikert, különösen én ennyi a csapatnál töltött időm után – mondta Neuville. – Tudom, hogy milyen nehéz időszakon mentünk keresztül és tudtam, hogy mit jelent Koreában a hármas siker.”
Tanak emlékeztetett azonban arra, hogy péntek délután Dani Sordo nem hajtotta végre a csapat kérését, mely szerint a spanyol versenyző adja át Tanaknak az ötödik helyet, hogy jobb helyzetből rajtolhasson szombaton.
Fotó: Hyundai Motorsport
“A vasárnapi pozíció tartásról az üzenet az utolsó előtti szakasz rajtja előtt 2-3 perccel érkezett a telefonunkra, amit mindenki látott, nem úgy, mint pénteken, amikor senki sem figyelte a telefonját. A csapatért dolgozunk és a csapat döntéseit tiszteletben tartjuk.”
Ugyancsak a görög versenyen a Power Stage-előtt Julien Moncet tagadta, hogy a Hyundai feladta volna az egyéni vb címért folytatott harcot.
“Nem adtuk fel az egyéni vb címet, az két versenyzőnk számára még elérhető – mondta a csapatigazgató-helyettes. – Nagyon kicsik az esélyek, de ma a fő célunk a hármas győzelem megszerzése, mert ez történelmi pillanat a csapat számára.”
A Power Stage után arra a felvetésre, hogy Tanak második helyével a versenyen és a Power Stage megnyerésével csak Kalle Rovanpera számára tett a Hyundai jót, Moncet egyetértett.
Fotó: Hyundai Motorsport
“Korábban is nehéz volt Kalle utolérése. Sok részletet kellett figyelembe vennünk és meghoztuk a döntésünket, mely mellett ki is tartunk. Az említett részleteket nem tudom elmondani, de a Hyundai egy nagy cég, vannak érdekeltségeink, van marketingünk, van sok dolgunk. A döntés van, akinek tetszik és van, akinek nem, van, akinek kedvez és van, akinek nem.”
Forradalmi újításokat akar a Forma-1-es versenyhétvégék menetrendjével és lebonyolításával kapcsolatban Stefano Domenicali, az F1 elnök-vezérigazgatója, aminek aligha fog mindenki örülni.
Már a sprintfutamok (hivatalosan csak sprintek) tavalyi bevezetése is nagy felzúdulást keltett a hagyományokhoz ragaszkodó F1-es drukkerek körében, ám, ha Stefano Domenicali, a Forma-1 elnök-vezérigazgatója keresztülviszi mostani ötleteit, az szinte biztosan még nagyobb ellenérzéseket fog kiváltani ezekből a szurkolókból (és feltételezhetően olyanokból is, akiknek a sprintekkel nincs különösebb problémája).
Az olasz sportvezető ugyanis tovább forradalmasítaná a versenyhétvégéket, hogy ezáltal növelje a show-t. A Corriere della Serrának nyilatkozó Domenicali kifejtette, hogy vannak ötletei a sprinfutamos hétvégékre, mivel úgy érzi, „kötelességük” kipróbálni egy, a csapatok által korábban leszavazott változtatást.
„Meg kell próbálni bevezetni új ötleteket. Mindig rengeteg a kifogás, hogy miért ne tegyük, de ez egy életfilozófia. A puristák mindig fel fogják húzni az orrukat, de az évek során az F1 tucatnyi alkalommal változtatott az időmérőn. Nem lehet tovább halogatni a még több show szükségességét” – nyilatkozta az 57 esztendős menedzser.
„Egy normális versenyhétvégén, amelyen pénteken első és második szabadedzést rendeznek, minden edzésért pontokat kellene osztani, vagy egyetlen időmérős körnek, vagy egy külön időmérőnek kellene dönteni egy rövidebb szombati verseny rajtrácsáról a harmadik szabadedzés helyett, és ezen a futamon talán be kellene vezetni a fordított rajtrácsot” – vezette elő az új ötleteket.
Legutóbb 2005-ben volt egykörös időmérő a Forma-1-ben Fotó: Scuderia Ferrari Press Office
Domenicali ezzel visszahozná az F1-ben 2003 és 2005 között alkalmazott egykörös kvalifikációt, amelyen minden pilótának egyetlen mért kör állt a rendelkezésére, amelyet meghatározott sorrendben teljesítettek. Amennyiben ez, vagy egy teljesen különálló időmérő lenne a harmadik szabadedzés helyén, az megoldaná azt a problémát, hogy mivel a sprintes hétvégéken már a pénteki időmérő kezdetével életbe lép a parc fermé-szabály – azaz a csapatok innentől kezdve csak az első szárny dőlésszögén és a guminyomáson változtathatnak –, gyakorlatilag teljesen haszontalanná válik a szombati gyakorlás.
Ami pedig a fordított rajtrácsot illeti, Domenicali szerint ez azért működne, mert az Olasz Nagydíjhoz hasonló versenyhétvégékén – amikor több versenyző is büntetést kap erőforráselemek cseréje miatt – is látszik, hogy jót tesz a show-nak, ha a toppilóták hátulról rajtolnak.
„Rengeteg dolgot megvitatunk. Sokan mondanak nemet, de olykor látjuk annak a szépségét, ha megkeverednek a kártyák a versenyre, mert több lesz az előzés. Kötelességünk kipróbálni [a fordított rajtrácsot]” – szögezte le.
Domenicalinak aligha lesz könnyű átvinni ezeket a változtatásokat az összes csapaton. Toto Wolff, a Mercedes csapatfőnöke korábban például azt mondta, hogy a más sorozatokban előszeretettel alkalmazott fordított rajtrács olyasmi, „aminek a Forma-1-ben a közelébe sem szabad mennünk.”
Ott Tanak 53 pontra csökkentette az Acropolis Rally után hátrányát Kalle Rovanpera mögött, ez azonban 46 pont is lehetett volna, ha a Hyundai vezetése előnyben részesíti.
Ott Tanak az Acropolis Rallypénteki szakaszainak felén a hibrid rendszer nyújtotta plusz erő nélkül a második helyről a hetedikre csúszott, majd szombaton kihasználva riválisai problémáit sikerült Thierry Neuville mögé a második helyre lépnie, és ez az eredmény már később sem változott.
Sokan pedig arra számítottak, hogy a Hyundai megkéri belga versenyzőjét, hogy adja át a vezető helyet a 2019-es rally világbajnoknak, amivel, mint kiderült 46 pontra csökkentette volna hátrányát a vb éllovas Kalle Rovanpera mögött. A Hyundai vezetése azonban ezt a kérést nem tette meg, így Tanak hátránya 53 pont.
“Ha egyedül kell harcolni, kissé nehéz a vb címért küzdeni, azonban a szezonnak még nincs vége, bármi előfordulhat – mondta Ott Tanak a Dirtfishnek. – Kalle még mindig kényelmes helyzetben van, 53 pont elég nagy különbség. Görögországban Kalle adott egy lehetőséget, hogy közel kerüljek hozzá, és ilyen lehetőség nem mindig adódik.”
Azzal, hogy egyedül harcol, azt sugallta Tanak, hogy nem támogatják a csapatban, ezt azonban cáfolja az észt versenyző.
“Nem egészen ez a helyzet. Sokan nagyon jól dolgoznak a csapatban, együtt működünk a technikai oldalon is. Az autót együtt fejlesztjük, és egyre jobb lesz. Görögország egy újabb próbatétel volt az autó számára is, és sajnos a hibrid probléma miatt sok időt vesztettünk pénteken, majd szombat reggel is volt még némi probléma, így nem tudtunk Thierry-vel harcolni.”
Ugyanakkor a Hyundai autói a nagyobb problémákat ezúttal elkerülték, ennek köszönhetően pedig hármas sikert arattak.
Alex Albon hazatérhetett a kórházból, ahol vakbélgyulladással kezelték.
Szombat reggel, néhány perccel a monzai utolsó edzés előtt a Williams bejelentette, hogy Albon vakbélgyulladás miatt nem tud részt venni a versenyhétvége hátralévő részében.
Helyét Nyck de Vries vette át, aki remek teljesítménnyel mutatkozott be a Forma-1-ben. Az időmérőn a Q2-be jutott és a 13. helyet szerezte meg a rajtrácson, de végül a riválisok büntetése miatt a nyolcadik rajtkockából indult, végül a kilencedik helyen fejezte be a versenyt – két világbajnoki pontot szerezve.
A közlemény további része azonban pozitív volt, miszerint a londoni születésű thaiföldi pilóta a gyógyulás útjára lépett, és remélhetőleg kedden elhagyhatja a kórházat.
Úgy tűnik, valóban így történt, és a 26 éves versenyzőt a BBC Sport szerint „kiengedték a milánói kórházból, és a vakbélműtétet követően hazatért Monacóba„.
A BBC frissítése hozzátette: „A felépülés a tervek szerint halad. A cél továbbra is a Szingapúri Nagydíj.”
Albon túl van a nehezén
A Williams a PA hírügynökségnek nyilatkozva megerősítette a hírt: „Örömmel erősítjük meg, hogy Alex Albon már hazatért„.
Fotó: Williams Racing
Albon reményeit, hogy nem marad le több F1-es hétvégéről, az segítette, hogy az eredetileg szeptember 25-re tervezett szocsi futamot február végén lefújták, emiatt egy héttel több ideje van felépülni.
Első Williamsnél töltött évében Alex Albon négy pontot szerzett három különböző versenyen – Ausztráliában, Miamiban és Belgiumban -, De Vries Monzában szerzett két pontjával pedig 50%-kal növelte a csapat összes pontszámát.
A Williams a konstruktőri bajnokságban az utolsó helyen áll a 10-ből, Nicholas Latifinak eddig nem sikerült pontokkal hozzájárulnia csapata idei teljesítményéhez.
Zlatan Ibrahimović a rá jellemző stílusban fogadta Ujvári Máté, az M4 Sport riporterének kérdését az Olasz Nagydíj rajtrácsán, majd miután kigyönyörködte magát a vadászgépeiben, készséggel válaszolt a kérdésekre.
Megannyi sztár mellett Zlatan Ibrahimović, az AC Milan 40 esztendős csatára is kilátogatott a múlt hétvégi Olasz Nagydíjra. Ibra természetesen a grid walkot, azaz a futam előtti rajtrácssétát sem hagyta ki, amely során az M4 Sport riportere is elcsípte őt néhány szóra.
Ám pont akkor érkezett meg a pálya fölé a Frecce Tricolori, az Olasz Légierő műrepülő köteléke – ami miatt Sebastian Vettel keményen kritizálta az olasz elnököt és az F1-et –, hogy végighúzza a trikolórt a célegyenes fölött, amikor Ujvári Máté odalépett a klasszis játékoshoz, mire a távolba tekintő Ibra csak annyit mondott: „Várj, most jönnek a repülőim!”
A sérülés miatt az idei évet nagy valószínűséggel még a mérkőzésektől távol töltő játékos ezután nyugodtan végignézte, ahogyan a vadászgépek elhúznak a feje fölött, majd készséggel válaszolt néhány kérdésre, többek között a magyar válogatottnak a 2005-ös világbajnoki selejtezőn lőtt góljáról, vagy a Ferrari szeretetéről.
Az M4 által készített villáminterjú ITT nézhető meg.
Sébastien Loeb idei negyedik versenyén is kiválóan szerepelt az M-Sport csapatával, legalábbis pénteken, amikor több szakaszt nyert és vezette az Acropolis Rallyt is.
Sébastien Loeb pénteken három szakaszt tudott nyerni egyedül, egyet pedig Esapekka Lappival közösen az Acropolis Rallyn. A nap során komoly csatát vívott honfi – és csapattársával, Pierre-Louis Loubet-vel, és két szakasz erejéig még fiatalabb társa meg is előzte, azonban a pénteket végül a kilencszeres rally világbajnok vezette.
Szombaton Loeb a verseny leghosszabb szakaszán 19 másodpercre növelte a második helyre lépő Thierry Neuville előtt, azonban a napi nyitó szakaszt követően ki kellett állnia generátorszíj probléma miatt.
A rallysport legeredményesebb versenyzője azonban a Monte-Carlo Rally megnyerése, a Portugál Rallyn való vezetés és a Kenyában szerzett szakaszgyőzelem után ismét bizonyította, hogy 48 évesen is tud harcolni fiatalabb riválisaival.
“Fantasztikusan erős teljesítményt sikerült nyújtani pénteken – mondta Sébastien Loeb. – Egyértelműen meg volt a tempónk, hogy a verseny végén egy jó eredményt érjünk el. Régóta nem indultam Görögországban, ezért jó volt visszatérni, ismét az autóba ülni és jó volt ismét versenyképesnek lenni. A szakaszok helyenként nagyon durvák voltak, de nagyon élveztem a kihívást. Sajnálom, hogy szombaton kiestünk, de élvezetes csatát vívtunk Pierre-Louis Loubet-vel, akinek büszkének kell lennie a teljesítményére. Remélem, hogy valamikor még beülhetünk az autóba egy másik versenyen.”
Loeb idén négy versenyen szerzett 35 pontjával a vb 10. helyén áll.