Mármint az amerikai földrészen. 2023-ban akár négy amerikai verseny is a 14 futamosra bővülő WRC naptárba kerülhet, köztük Mexikó, Argentína, Egyesült Államok és Chile.
A koronavírus járvány miatt az utóbbi években kikerült a WRC naptárból az amerikai földrész, jövőre azonban egy versennyel több futamot rendeznének és a naptárba ismét bekerülhetnek tengerentúli versenyek.
Mexikó és Argentína visszatérése szinte biztos, de ugyancsak jó esély van a Chile Rally visszatérésére is, melyet 2019-ben rendeztek csak meg, később belpolitikai válság, majd a járvány miatt nem lehetett a WRC naptárba tenni.
“Részeleteket nem tudok elárulni, de annyit mondhatok, hogy jó helyzetben vagyunk – mondta Felipe Horta, a Chile Rally szervezőbizottságának vezetője a MotorboxRadio-nak. – Egyértelmű cél a világbajnokság visszahozatala Chilébe, ezért szoros az együttműködésünk a közigazgatással és a megyei hatóságokkal. Természetesen a költségvetés megteremtése a legnehezebb, amihez partnerek kellenek. Most azt látjuk, hogy a hatóságok és szponzorok is érdeklődnek a projekt iránt. Amennyiben sikerül ismét WRC futamot rendezni, egészen biztosan jobb lesz, mint a 2019-es.”
Horta szerint akár négy amerikai vb futam is lehet.
“Mexikó és Argentína mellett az Egyesült Államok naptárba kerülése is a világ legjobb döntése lehetne, amihez csatlakoznánk mi is. Amennyiben ez a négy ország vb futamot rendezhetne, úgy Chile lehetne az első vagy utolsó amerikai futam.”
A Nürburgringen sem mutatkozhat be a Rallycross Vb az elektromos hajtású autókkal, az év első versenyének új helyszíne a norvégiai Hell lesz, augusztus 13-14-én.
A 2022-es FIA Rallycross Világbajnokság németországi versenyét azzal az indokkal halasztották el, hogy a csapatoknak a lehető legtöbb idejük legyen felkészülni a sportág elektromos korszakára.
A promóter szerint a csapatok fáradhatatlanul dolgoztak a színfalak mögött az elektromos hajtásra váltás előtt, de az elmúlt néhány év globális eseményei olyan ellátási lánc problémákat okoztak, ami előre nem látható késésekhez vezetett az autógyártásban.
Annak érdekében, hogy a rallycross csúcskategóriájának új korszakát megfelelően kezdjék, az a döntés született, hogy további két hetet biztosítanak a csapatoknak a felkészülés tökéletesítésére. Az újabb módosítás a németországi versenyt is érinti, dupla versenyes hétvégévé alakult, és november 12-13-ára tolták, így a Nürburgringen rendezik a szezonzárót. A spanyolországi verseny is kétfutamos lett, így biztosítják, hogy kellő számú futam legyen a bajnokságban. Már amennyiben el tud indulni a szezon Norvégiában…
„Idén nagy lépést teszünk, és nincs kétségünk afelől, hogy az elektromos technológia új szintre emeli a World RX-et, de egy ilyen jelentős fejlődés időbe telik, és senki sem volt immunis az elmúlt két év globális kihívásaival szemben. A csapatokkal együtt elkötelezettek vagyunk az iránt, hogy az új autókat a lehető legjobb módon mutassuk be a szurkolóknak, és bízunk benne, hogy a további két hét felkészülési idő mindenki számára lehetővé teszi ezt. Alig várjuk, hogy októberben visszatérhessünk Katalóniába, és stílusosan befejezhessük a szezont a Nürburgringen, de először is Hellre koncentrálunk – és arra, hogy a World RX új korszakát elindítsuk egy igazán felvillanyozó eseménnyel” – mondta Arne Dirks a Rallycross Promoter GmbH vezetője.
Közel két hónapos Rally2-es szünet után nyolc párossal érkezett meg a Kazincbarcika Rallyra a PSZA Motorsport csapata.
Négy páros versenyzett egyesületi színekben és szintén négy, akinek szervizelt a csapat.
„Nagyon örültem mikor megláttam az eredményközlőn, hogy Hinger Dávid abszolútban szakaszt nyert, hiszen nagyon rég volt olyan Rally2-ben, amikor PSZA Motorsportos versenyző szakaszt nyert” – kezdte a versenybeszámolót Szabó Árpád, majd hozzátette. „Dávidéknak egy pici műszaki problémájuk volt, de segítettünk elhárítani bajt és meg tudták nyerni a kategóriájukat.”
Endrődi Laciék kisebb hibák mellett be is csúsztak az árokba, de ez sem gátolhatta meg őket abban, hogy végre idén először átmenjenek a céldobogón. A fiúk nagyon boldogok voltak a célban.
„Két párosunk versenyzett Peugeot 208 R2-es autóval, a Tellér Antal és Györkő József, mindketten Bakó Rally Team autóival versenyeztek. Györkő Józsi közel öt éve nem versenyzett, így ő nagyon szépen debütált az egyesületünkben, ahogyan Antiék is kihozták magukból a maximumot. Mindketten hibamentes versenyt futottak, amihez innen is gratulálunk” – folytatta Árpád.
Rally3-ban nem tudta magát képviselni a csapat, mert sem Bőhm Tibornak, sem Domoszlai Bencének nem készült el még az autója.
A csapat sátrai alatt Goller Ákos, Szetei Norbert, Baksai László és Fekete Gyula voltak a szereplők.
„Fekete Gyula az egri győzelem után vérszemet kapva érkezett Kazincbarcikára. Sajnos rosszul indult a versenyük, hiszen az első gyorsasági szakaszon nagy sebesség mellett megforogtak, amivel elszálltak győzelmi esélyeik. Az autójuk egyáltalán nem sérült meg és a fiúk a 41. helyről nekiálltak felzárkózni, ami hat szakasz megnyerésével a negyedik helyig repítette őket. Ez annak fényében, hogy reggel mi történt ez nagyon jó eredmény. Sajnos a többi versenyzőről ez a fajta siker nem mondható el, bár így is volt top ötös időnk a gyorsaságikon. Baksai Laci és új navigátora Szabó Beu a harmadik gyorsaságin búcsúzott motor probléma miatt. Amíg mentek jó eredményeik voltak. Szetei Norbiéknak az első körben volt egy akkumulátor problémájuk, amit a szervizben Bakó Laci segítségével ki tudtuk cserélni. Ezúton is köszönjük Lacinak a segítséget. Norbi így végig tudott menni és célba is ért. Goller Ákosnak nem volt ilyen szerencséje, sőt, mondhatni nekik volt a hétvége egyik legkalandosabb versenyük. Ákos nagyon jól bekezdett, negyedik idővel nyitott, amit a második szakaszon egy becsúszás követett, ahol egy ágacska az ékszíjat elszakította. A fiúk kiestek volna, de az autót a szervizben megjavítottuk és a szuperrally segítségével visszaállhattak a versenybe. Ők ezt meghálálták egy jó eredménnyel, majd egy újabb megforgás és beesés után nem forszírozták tovább, a kiállás mellett döntöttek. Szerencsére mindenki megúszta karcolás nélkül. Nem pihennek sokat, hiszen a Székesfehérvár – Veszprém Rallye-n ott lesznek az indulók között. Külön szeretném kiemelni a csapat teljesítményét ebben a nagy embertelen melegben, problémák voltak és mégis mindenre nagyon jól reagáltak a szervizes fiúk. A szervizpark nem volt olyan, mint tavaly, de ezt megértjük. Ahová kijelölték a helyünket, ott nem fértünk el, de a szervizpark sportbírói nagyon jól reagáltak a problémánkra, nekik is hálásak vagyunk” – zárta a beszélgetést Szabó Árpád.
A folytatásban a csapat Veszprémbe látogat, nagyon imádják ezt a talajformát. Először megy majd itt a Peugeot Kupa, így Berta Lacinak meg kell ismerkedni a laza talajjal. Ott lesz a csapat sátra alatt a nagy visszatérő Zagyva Lajos és Nagy Gábor is, aki idén először indul majd itthon.
Köszöni a csapat együttműködő partnereinek a segítséget!
Sainz azonnal kiesett a versenyből, és a versenyt is félbe kellett szakítani. Végül a Rosberg alakulat elsőként ért célba, de utána egy fél perces büntetéssel elveszítették a győzelmet. Így is dobogón maradtak, és a bajnokságot is vezetik.
A spanyol eközben a kórházban kivizsgáláson esett át, és szerencsére nem esett nagyobb baja, így még este elengedték. A két idei verseny alatt ez volt a második nagyobb balesete, Szaúd-Arábiában dakaros riválisa, Nasser Al-Attiyah ment neki nagy sebességnél.
„A versenyzők biztonsága a legnagyobb aggodalmunk. Én és az egész Extreme E család küldjük jókívánságainkat Carlosnak, és reméljük, még a hétvégén visszatér a következő versenyre.” – jelentette ki Alejandro Agag, a sorozat első embere.
Sainz azonban nem magáért aggódott, sokkal inkább a verseny miatt bosszankodott:
„Szerencsére minden rendben volt és kiengedtek, de azért még sok fájdalmat érzek. Nagyon csalódott vagyok azzal kapcsolatban, ami történt a pályán, de azzal még jobban, hogy egy ilyen nagy baleset okozása csak 30 másodperces büntetést eredményezett.
Azon közül, amit 40 év alatt a motorsportban láttam, ez volt az egyik legsúlyosabb cselekedet, amit példamutató büntetés nélkül hagytak.
Köszönöm mindenki a támogató üzeneteket.” – zárta rövidre.
Az eddig rendkívül szerencsétlen Ganassi duó végre nemhogy egy hiba nélküli vasárnapot teljesített, hanem végül külső okok miatt a győzelmet is megszerezték.
Sara Price és Kyle Leduc a gyakorlásokon a leggyorsabb tempót diktálták, utána azonban egy időmérős szoftverhiba miatt utolsók lettek a kvalifikáción.
Ennek ellenére vigaszágon megszerezték az utolsó döntős helyet, és ott a kezdeti kavarodásból második helyen jöttek ki.
Már ez is nagy eredmény lett volna számukra, hiszen még nem álltak a dobogón. Azonban két órával a verseny leintése után megbüntették az előttük végző Rosberg alakulatot a futam eleji ütközésért.
A baleset pillanata – Fotó: Andrew Ferraro/Extreme E
A Ganassi ezzel az Extreme negyedik csapata lettek, akik versenyt tudtak nyerni.
„Ha csak a számokat nézzük a szabadedzés első helyéről az időmérő utolsó helyére zuhantunk, majd vissza jöttünk elsőnek és futamgyőztesnek. Olyan volt, mint egy hullámvasút, nem is tudom szavakba önteni, mindenesetre ma elvégeztük, amiért jöttünk.” – összegezte Kyle Leduc.
„Nagyon jó csapatunk van a GMC HUMMER EV-vel, mindenki nagyon keményen dolgozott. Készen állunk arra, hogy ezt a sikert a következő, hétvégi versenyen is kamatoztassuk.”
A másik Ganassi pilóta, Sara Price így értékelt:
„Ma megtettük, amit kellett hogy továbbjussunk a Crazy Race-en (Flúgos Futam). Kiegyensúlíozottak voltunk, és aztán a döntőben is végig nyomtuk, ezzel megszereztük az első győzelmünket. Igazi csapatmunka volt, büszka vagyok mindenkire. Jól fejlődtünk ezen a héten, és már készen állok a hétvégi harmadik fordulóra.”
A Rosberg Xtreme Racing a félperces büntetés ellenére is dobogós maradt, és továbbra is vezetik a bajnokságot.
A döntő két esélyese, Carlos Sainz és Johan Kristoffersson nagy sebességnél ütköztek össze, és végül a futamgyőzelem sorsát is ez határozta meg.
Elődöntők
Az első elődöntőben hatalmas csata volt a rajtnál Ahlin-Kottulinsky és Timmy Hansen között a rajtnál. Molinaro egy másik sávban ugyan ideiglenesen átvette a második helyet, de Hansen egy alternatív útvonalat alkalmazva visszaszerezte azt, és a Rosberg autó után eredt.
Sok kisebb koccanás után végül egy tiszta manőverrel megtörtént az előzés, de nem alakult ki nagy különbség a két autó között.
A váltás után Munnings technikai problémával lelassult, és Kristoffersson, illetve Scheider is el tudott menni mellette. A német így első versenyén rögtön a döntőbe jutott.
A második menet rajtja az X44 és Acciona Sainz közötti kakaskodásról szólt, a felépülő Kevin Hansen a másik sávból kettejük közé sorolt be, a JBXE-vel. Nem sokkal később azonban elment a vezető Laia Sanz mellett, akit Loeb is támadni kezdett.
A pálya középső szakaszán el is tudott menni mellette, Sanz egy sikertelen visszatámadáson kívül nem tudott ellene tenni.
A legkevesebb tapasztalattal rendelkező Hedda Hosas így első helyről, 20 másodperc előnnyel kezdhette meg a második kört. Carlos Sainz azonban a kiállásnál Cristina Gutierrezt átugorva rögtön üldözési helyzetbe került. A spanyol hölgy közben egy új rendszer hibája miatt nem tudott felzárkózni.
Végül nem érte utol, de így is döntőbe jutott. Az első teljes hétvégéjét teljesítő Hosas pedig futamot nyert. Folytatódott az X44 szokásosnál rosszabb hétvégéje, akik a kvalifikációs sorozatuk elvesztése után nem jutottak döntőbe sem.
A Crazy Race (Flúgos Futam) startjánál a Ganassi és a McLaren ütközött. Sara Price ezután is a második helyre be tudott sorolni Al-Attiyah mögé. Emma Gilmour kétszer átfordult, és leparkolta az autót, tehát megint balesettel ért véget a McLaren versenye.
Előbb Price állt keresztbe, majd Woolridge tévedt el, akik ezzel helyet cseréltek, és közben több, mint 15 másodperc lett az Abt Cupra előnye.
Leduc a csere után megelőzte Christine GZ-t, miközben az Abt Cupra kiállását hármas szabálysértésért vizsgálat alá vonták.
Végül 10 másodperc előnnyel értek be a Ganassi előtt, de büntetés miatt nem ők, hanem Leduc és Price jutottak döntőbe.
Döntő
A végső elszámolásnál aztán a legjobb rajtpozícióból kezdő Sainz és a másik nyomvonalon érkező Kristoffersson ütköztek össze.
Sainz keresztbe fordult és nem tudott továbbmenni, míg a svéd autójának első karosszéria eleme leszakadt, de megtartotta az első helyet. A nagy sebességű ütközés következtében rögtön érkezett a mentős egység a spanyolhoz.
Így Leduc került a második helyre, mögötte Scheider és Hosas haladt az első kör végéig. Ekkor piros zászlót rendeltek el, így Rosbergék elkezdtek dolgozni az autón.
A cserénél 4 másodperc volt a különbség köztük és a Ganassi autó között, 15 másodperc volt az újonc páros Xite Energy lemaradása. A szintén újonc Hosas pedig fél perc lemaradással adta át az autót a második kör egyetlen férfi versenyzőjének, Kevin Hansennek.
Miután Sainz saját lábán hagyta el a terepet, folytatódott a verseny a második körrel. A sorrend már nem változott, így a Rosberg továbbra is veretlen idén.
Az Országos Rallybajnokság idei leghosszabb és egyelőre egyetlen másfélszeres szorzójú versenyét rendezik július 22–24-e között, a Székesfehérvár–Veszprém Rallyn. A szerevező, Lakatos Róbert vb-szintű pályákat ígér, sőt, szerinte az új, hegyesdi szakasz akár a legjobb magyar pálya címére is pályázhat.
„A legjobb dolog a Székesfehérvár–Veszprém Rallyval kapcsolatban az, hogy idén, 28. alkalommal is meg tud valósulni“ – mondta Lakatos Róbert, a verseny rendezője, kicsit mosolyogva ugyan, de azért a hangján érezhető volt, hogy ez jelenleg tényleg nagy eredmény.
Bár, ha már a 28-as számnál tartunk, ezt csak nézőpont kérdése.
„Igen, igazad van, először 1984-ben rendeztek OB-futamot édesapámék – Lakatos Lajos – Veszprémben, akkor még a legendás Vilmapusztán, aztán vándorolt a verseny központja Balatonfűzfőre, Balatonalmádiba, Balatonfüredre. ’93-ban elmaradt és amikor ’94-ben becsatlakoztam a rendezésbe, akkor döntöttünk úgy, hogy ha már veszprémiek vagyunk mi is, akkor maradjon a verseny is Veszprémben.“
Ennyit a történelemről, de nézzük mi várható idén.
„Szerintem az idei év legnagyobb rendezvénye lesz, öt helyszínen plusz egy belvárosi szuperspeciállal. A Rally1-nek 1,5-es, a Rally2-nek 1,2-es szorzójú verseny. Izgalmas pályákat találtunk és sokat dolgoztunk rajta, hogy jó minőségűek, élvezetesek, tempósak legyenek.
Fotó: Kovács Martin / Veszprém Rally
Az évek során sokat változtak a lőtéri gyorsaságik. Régebben arra ment a nyomvonal, amerre a gréderrel letoltuk, sokkal lassúbb volt a kialakított nyomvonal, sok volt benne a visszafordító, a nagyobb kanyarok melyek kimélyültek. Ma már Natura 2000-es a terület, a környezetvédelmi előírások miatt csak a meglévő utakat használhatjuk, de így is vannak azért lehetőségek.
Az átlagsebesség annak ellenére, hogy kifejezetten tempós pályákat alakítunk ki, a tapasztalatok alapján 95–120 km/h körül lesz, ami kifejezetten jónak mondható. A legtempósabb a nagylőtéri szakasz a maga 120 km/h-s átlagával. A magyar aszfalt versenyeken ennék azért gyorsabbak, 130-140 km/h felé közelít az átlagtempó.
Jót tesz a pályáknak az is, hogy kevesebb az induló, így a pályák is kevésbé „fáradnak” el – de rendezőként ennek azért nem annyira örülök. Ma már talán cirka tíz olyan kanyar van a versenyen, ahol számítani lehet, hogy kimélyül a nyom, de így is simán elbírja a két kört.
Persze azért még mindig murvás versenyről beszélünk, ami jobban igénybe veszi az autókat.
Hegyesd új pálya lesz, illetve inkább úgy mondom, hogy ebben a formájában még nem szerepelt soha. Fehér murvás, nagy tempós, remélem, hogy szeretni fogják a versenyzők és nagy kihívás lesz teljesíteni!Mindenkinek más a kedvence, de szerintem Hegyesd egy olyan gyorsasági, ami felveszi a versenyt a legjobb magyar szakaszokkal! Akár egy világbajnoki futam programjában is megállná a helyét.“
Idén az Országos Rallybajnokság versenyeinek gyorsasági távja 100 illetve 120 kilométerre csökkent. Ezért is meglepő, hogy Veszprémben 150 gyorsasági kilométerrel számolnak. Ehhez csak, halkan jegyezzük meg, hogy még 20 kilométer, vagyis egy gyorsasági kellene, hogy elérje az Eb-futamok hosszát.
Fotó: Kovács Martin / Veszprém Rally
„Tavaly is 150 kilométer volt a Székesfehérvár–Veszprém Rally, de előtte tényleg rövidebb versenyeket rendeztünk, kb. 120 kilométerrel.
Mint ahogy tavaly is, az idén is szeretnénk a nemzetközi normáknak megfelelő, színvonalas rallyt rendezni, mert azok a partnerek akik mellettünk vannak és segítenek, ezt várják el tőlünk! Mi nekik próbálunk megfelelni!
Persze emellett van egy mindannyiunk szíve mélyén lévő ‘titkos’ vágyunk is, ami egyszer talán megvalósulhat itt Veszprémben és környékén!“
Bármi is legyen ez az álom, nem lehet olyan rossz, úgyhogy szurkolunk hozzá!
Jari Huttunen, az M-Sport WRC2-es csapatát erősítő finn versenyző hazai Rally Világbajnoki futamán egy Ford Puma Rally1-gyel indulhat.
2020-ban megnyerte a WRC3-as világbajnokságot, majd 2021 novembere óta az M-Sport WRC2-es csapatát erősíti Jari Huttunen. A finn verseny eddig négy futamon indult a Rally2-es Forddal és egy győzelmet, valamint három dobogós eredményt tud felmutatni.
A jó formában lévő versenyző az idei Finn Rallyn pedig már egy Rally1-es autóval debütálhat, amivel az álma válik valóra.
“Már most nagyon izgatott vagyok, hogy a hazai Rally Világbajnoki versenyemen egy Ford Pumával indulhatok – mondta Jari Huttunen. – Óriási élmény lesz és nagyon örülök, hogy saját szurkolóim előtt tudom megmutatni tudásom egy ilyen autóval. A Rally2-es Fordot már megismertem, remélem, hogy ez segít majd a Rally1-es autóban való kényelem elérésében is.”
“Élvezem a munkát az M-Sporttal és otthonosan érzem magam a csapatban. A finn versenyen elsősorban az autó megismerése lesz a cél, jó tempóval, egyenletes vezetéssel. Okozhat meglepetéseket a verseny, de nyilván ez az a verseny, melyet jól ismerek.”
Jari Huttunen az Észt Rally előtti teszten egy teljes napon át ismerkedhet majd a Ford Puma Rally1-gyel.
“Nagyon örülök az M-Sporttól kapott lehetőségnek, szeretném a legtöbbet kihozni belőle. Köszönöm minden támogatómnak, valamint Jari Vildának, Tuomas Skantznak, akik Marcus Grönholmmal segítettek elindítani karrierem.”
Több baleset is hátráltatta HUMDA Academy közreműködésével versenyző Zsigovits Norbertet az osztrák enduro-bajnokság ötödik fordulója során, ezért a csákánydoroszlói versenyző inkább a közelgő, hazai szempontból fontosabb versenyeket helyezte előtérbe, és elkerülte a súlyos sérülés veszélyét.
Folyamatos versenyzéssel készül Zsigovits Norbert a 2022. augusztus 5-7. között zajló zalaegerszegi EnduroGP-versenyre, ennek jegyében a csákánydoroszlói motoros a múlt hétvége során az osztrák enduro-bajnokság ötödik fordulóján is rajthoz állt. A megmérettetés ezúttal nem hozott sikert a számára, de elkerülte a komolyabb sérülést.
A Rohr im Gebirge térségében megrendezett versenyen a pálya már nem volt ismeretlen a 23 esztendős versenyző előtt, hiszen korábban már rajthoz állt itt, a motorral viszont barátkoznia kellett, mert hosszú idő után először ült a négyütemű KTM 350 EXC-F-en, a közelmúltban jellemzően a kétütemű KTM 300 EXC-t használta.
Az osztrák bajnokságban szombaton edzéseket rendeznek, majd délután egy superenduro-versenyt is tartanak. Ebben a versenyszámban Zsigovits Norbert a 3. helyre kvalifikálta magát, viszont a döntőbe egy kisebb esés miatt nem tudott bejutni, végül a B-döntőt megnyerve a 7. helyen zárt.
A második nap során a klasszikus endurózásé volt a főszerep. Zsigovits Norbert az első mért szakaszon a 6. helyet érte el, a második szakaszon viszont balesetet szenvedett, és bár még egy mért szakaszt teljesített, de végül úgy döntött, hogy visszalép a további küzdelemtől.
„A második mért előtt a többieket figyeltem, ahogy a rajtnál lévő padlót átugratják, ezért én is ezt szerettem volna csinálni, viszont túl magasra repültem és fejjel elkaptam a rajtot jelző táblát. Szerencsére nem lett komolyabb sérülésem, de meghúztam a nyakamat és feldagadt a szám. Még egy mért szakaszt teljesítettem, viszont nem tudtam kellően koncentrálni, ezért jobbnak láttam befejezni a versenyt. Örülök, hogy nem lett nagyobb bajom és tudom folytatni a felkészülést a következő EnduroGP-versenyekre” – nyilatkozta a HUMDA Academy közreműködésével versenyző Zsigovits Norbert.
Johan Kristoffersson győzelmi esélyét egy korai defekt foszlatta semmivé a Rallycross Eb döntőjében, Höljesben. Kristoffersson végül negyedik lett Oliver Solberg kizárása után, de a világbajnokot nem vigasztalják a bajnoki pontok, ő versenyezni akart és a győzelemért harcolt volna, így kissé csalódott a hétvége után.
Már az első előfutamban megadta az alaphangot a Magic Weekendnek nevezett eseményen a világbajnok és az Európa-bajnok, amikor hatalmas csatát vívtak egymással. Igaz ezzel időt is veszített mind Kristoffersson mind Andreas Bakkerud, de szemmel láthatóan nagyon élvezték a küzdelmet és a közönség is az ilyen csatákért megy el évről évre erre a versenyre. A második előfutamban már a legjobb volt a világbajnok, a harmadik előfutamban pedig Marklund mögött lett második, ezzel összesítésben harmadik helyen jutott tovább a köztes eredménylistáról.
foto: @World / Red Bull Content Pool
A Progression Race-ben és az elődöntőben is simán nyerte a futamát, így a döntőben Oliver Solberg mellett a második rajtkockából várta a rajtot. A joker kijáraton azonban ütköztek, majd a harmadik körben egy defekt gyakorlatilag véget is vetett Kristoffersson érdemi versenyének.
„Szerettem volna még néhány kört autózni. Olyan hely volt, ahol még soha nem kaptam ezelőtt defektet. Jól rajtoltam a döntőben. A terv az volt, hogy ha Oliver van elöl, azonnal kimegyek a jokerre, és megyek egy gyors jokert és utána pár gyors kört. De már korábban is versenyeztek ellenem, és azonnal levédték ezt a taktikát…” – mondta Johan Kristoffersson, majd kicsit nosztalgiázott is.
„Olyan volt, mint régen, amikor egy Solberg ellen küzdöttem, de ezúttal a fiatalabb generáció volt az ellenfél, amitől igazán öregnek érzem magam! El kell ismernem, Oliver fantasztikusan vezetett. A saját teljesítményünk összességében kissé hullámzóan alakult, és nem igazán éreztem azt az érzést, amit az előző alkalommakkor Höljesben, de így is tudtunk a győzelemért autózni. Bár végül ez nem volt elég, mindent összevetve elégedettnek kell lennünk.”