Kezdőlap Blog Oldal 1395

Hoffer Zsolték mindent megtanultak a lendületautózásról

0

A Hoffer Zsolt – Czézinger Kristóf páros a technikai gondok ellenére az ORB abszolút 17. helyén végzett tikkasztó 55. Mecsek Rallye-n

Nem vezetett egyenes út az 55. Mecsek Rallye rajtceremóniájáig a Hungarian Police Rallye Team-nek, miután a Dunakanyar Rallyn megadta magát a Rally 3-as Fiesta motorja, és a jelenlegi logisztikai nehézségek miatt kérdéses volt, hogy minden alkatrész időben megérkezik-e. Berényi László és a BERENYIRACING csapata azonban csodát művelt, így a páros sikeresen teljesítette a Pécs környéki versenyt.

„Nagyon összetett versenyen vagyunk túl, először is azért, mert a munkánk miatt a pályabejárás első napját ki is kellett hagynunk – kezdte Hoffer Zsolt. – Ezt egy alternatív lehetőséggel orvosoltuk, le tudtunk egy nappal hamarabb jönni, és külön fel tudtuk írni a Hatos- Trefortpusztai gyorsasági szakaszt oda-vissza. Csütörtökön teljesen fel tudtuk a pályákat dolgozni, így a délutáni teszten már részt is vehettünk, és a rendező kérésére autóztattunk pár fontosabb szponzort, akik közül volt, aki először ült raliautóban.”

„Sajnos a Dunakanyar Rally után a motorunk megadta magát – nem tudjuk az okát, az M-Sporttól várjuk a visszajelzést arról, hogy mi lehetett a gond. Berényi Laci és csapata a lehetőségekből a maximálisat kihozva össze tudott rakni egy másik motort, viszont sajnos csak utcai benzinnel tudtunk menni – összességében véve kb. 20 lóerővel voltunk gyengébbek, mint a régi motorral.”

Az erő hiánya sajnos meglátszott az első kör utáni göngyölített eredményeken is, párosunk a 28. helyen állt az első két gyors után.

„Pénteken az első kör kicsit elkeserítő volt, ezt szerintem mindkettőnk nevében mondhatom – erősítette meg Czézinger Kristóf navigátor. –  De az első két gyors után a szervizben a srácok varázsoltak valamit az autón, fel is szívtuk magunkat, és nagyon jó hangulatban nyomtuk végig sötétben a maradék két szakaszt, ezáltal pedig az eredményeink is jobbak lettek.”

Hoffer Mecsek
foto: Hungarian Police Rally Team

A páros gyorsan alkalmazkodott a körülményekhez, és a második napra a vezetési stíluson is változtattak.

„Az itinerünk alapból jó volt, így tudtam, hogy másképp kell kezelnem az autót, valahogy csökkentenem kell az erőhiány okozta hátrányt, ezért igyekeztem lendületből autózni, és így tudtam egy konstans jó eredményt hozni. Az emelkedőkön és a kigyorsításnál érzem az erőhiányt, de így sokat tanultam a lendületautózásról, ami mindenképp jó tapasztalat volt” – magyarázta Hoffer Zsolt.

„Igen, a szombati napra sikerült átvinnünk a péntek esti lelkesedést, kiegyensúlyozott tempót tudtunk végig menni, az utolsó körre sikerült pár másodpercet javítanunk mindenhol – értett egyet Kristóf. –  Összességében jó volt a hangulat az autóban, a gumitaktikánk ezen a versenyen rendben volt, és a csapat is mindent megtett a sikerért, ezúton is köszönjük mindenkinek a szuper munkát!”

Hoffer Mecsek
foto: Hungarian Police Rally Team

A Hungarian Police Rally Team a versenyzés mellett természetesen a Mecsek Rallyn is nagy figyelmet fordított a kicsik és nagyok edukációjára az Expo Center bejáratánál található Közlekedésbiztonsági Parkban. A játékos feladatokat és nyereményeket kínáló program az FIA Historic Eb felügyelőinek is elnyerte a tetszését, még ők is mentek pár kört a pályán.

„Nagyon fontosnak tartjuk, hogy a kedvenc sportunk, a rali által tudjuk népszerűsíteni a tudatos és felelősségteljes közlekedést, hiszen mindannyian hazavárjuk szeretteinket a lezárt gyorsasági szakaszokról és a közutakról egyaránt. Fontos, hogy vigyázzunk egymásra!” – fejezte be Hoffer Zsolt.

A csapatunk jó hangulatát egyedül a Viszló Csaba – Patkó Gábor páros hatalmas esése árnyékolta be – innen is jobbulást kívánnak Csabinak!

Hoffer Mecsek
foto: Hungarian Police Rally Team

 

 

 

 

Strider meglepődött Kazincbarcikán

0

Az RC6-os kategória negyedik helyén ért célba a Gulf Racing Hungary versenyzőpárosa a Strider Zoltán – Apkó András duó a 2022-es Kazincbarcika Rally Rally2-es mezőnyében.

A páros az első kört rossz beállításokkal teljesítette, amivel megalapozták az eredményüket. A szervizben hiába vitték el jó irányba az autó beállításait, a lemaradásukat már nem tudták visszahozni.

„Meglepődve tapasztaltuk, hogy három Lada végzett a Kazincbarcika Rally első három helyén és a közelben sem jártak az újabb R2-es autók, nem erre számítottunk és az első kerekesek között is előrébb gondoltuk magunkat. A fehér aszfalt és a csúszós pályák elég speciális követelményeket támasztottak elénk, azt gondoltuk jók lesznek a beállításaink, de ez sajnos kiderült az első körben, hogy rosszul gondoltuk. Az első szervizben átállítottuk a kocsit, ami jó irányba vitte az egészet, tudtunk gyorsulni, de a lemaradásunkat nem tudtuk visszahozni. A kategória negyedik helyet ennek ellenére nem tartom szégyennek, de mi olyanok vagyunk, akik szeretnek kupával hazamenni” – kezdte a be versenybeszámolóját Strider Zoltán.

Akik a versenyen egy évvel korábban indultak, előnyben voltak az új bálozókhoz képest, így Zoli és Andris is tudja, már mit kell máshogy csinálni jövőre.

„A prológot nagyon vártam, annak ellenére, hogy el kellett autózni Miskolcra, mert ez sok mindenkinek nem tetszett. Viszont értetlenül álltunk a rendezőség döntése előtt, miszerint a Rally2-es élmezőny előtt annyira fellocsolták a pályát, hogy alig bírtunk rajta végigmenni. Nem lehetett volna kivárni azt az öt autót? Ha már nem számít bele az eredmény, akkor miért kell tönkretenni mások szórakozását? Állítólag nagyon porzott, viszont a locsolást követően az utolsó öt autó egy sáros dagonyában ment. Értékelhetetlen volt! Ez nagyjából olyan, mint ahogy beírtak nekünk egy lassító rombolásos büntetést, amire nem emlékszem és a kocsin sincs semmilyen nyoma. Sajnos ezeket a döntéseket el kell fogadnunk. Az egész verseny alatt egy apró technikai problémánk volt, a váltónál kellett cserélni egy potmétert, mert negyedik és ötödik fokozatnál nem jó helyen vette el a gyújtást. Nyilván itt ment el némi idő, ez olyan, mint amikor utcai autónál nyugodt tempóban váltasz, de igazából ez nem befolyásolta azt, hogy hányadik helyen végeztünk” – zárta a beszélgetést Strider Zoltán.

A páros a murvát kihagyja, Vértesen mennének, de lehet, alternatív megoldást kell találniuk nyári versenynek.

A csapat partnereinek köszöni a segítséget!

Sári Péter #Rallyhearthu

Michelisz ígéri, rallyversenyző lesz – Nem viccel!

0

Rendes, igazi rallyversenyen szeretne indulni Michelisz Norbert, aki még attól sem zárkózott el, hogy akár teljes szezont fusson az Országos Rallybajnokságban.

A HUMDA Academy sajtótájékoztatóján készítettünk hosszabb interjút Michelisz Norberttel, amelynek a végén viccelődve tettük fel neki a kérdést, mikor lesz rallyversenyző? – utalva arra, hogy hamarosan kipróbálhatja Thierry Neuville Hyundai i20 N Rally1-esét a WTCR zolderi fordulóján. De Norbi nem viccelt, sőt egész meglepő, de komoly válasszal állt elő. 

Elvileg három hét múlva Zolderben – mosolyog Norbi. – Ott lesz lehetőségem kipróbálni az új Rally1-es Hyundait.

Fotó: Austral
/ Hyundai Motorsport GmbH

Arról lehetne szó, hogy ne add vissza azonnal, hanem egy kicsit Magyarországra is elhozd?

Idén biztos, hogy nem. Annyira intenzív az idei szezonom, hogy nem látok erre lehetőséget. Az elmúlt öt évben minden évben terveztem, hogy rajthoz állok egy rallyversenyen, de mindig másképp alakult évközben, közbe jöttek dolgok és novemberre mindig úgy voltam vele, hogy inkább majd jövőre. 

Láthatunk akkor téged mondjuk egy Mecsek Rallyn? (Ami Norbinak hazai pálya.)

Szerintem igen, biztosan.

De akkor nem csak előfutóként, hanem élesben, ugye?  

Úgy, úgy, de hogy mikor, azt most nem tudom megmondani.

Motiválna egy rallyverseny? 

Nagyon. Ez nem változott az évek során. Rég óta szeretnék egyszer egy igazi rallyversenyen indulni. Ne felejtsd el, hogy nekem gyerekkoromban a rally és a rallycross volt Az Autóverseny. A mai napig nagyon szeretem őket.

Fotó: Austral / Hyundai Motorsport

Mennyire lenne nehéz feladat? 

Nem tudom… Nagyon! – nevet Norbi. – Alapvetően a rally nagyon más világ, mint amihez szoktam, nagy kihívás lenne, de nagyon érdekel.

Akár még egy teljes szezon? 

Ha úgy alakul, akkor igen. De ahhoz nagyon sok mindennek össze kellene jönni… De igen. Lehet, hogy kipróbálom, fejre állok és elmegy tőle a kedvem, de az is lehet, hogy annyira megtetszik, hogy abbahagyom a túraautózást és rallyra váltok. Vagy előbb hagyom abba a túraautózást és utána próbálom ki a rallyt. Egyelőre a rallyhoz vezető út nem tiszta, de az biztos, hogy egyszer elérkezek oda.

Fotó: Hyundai Motorsport

Akkor azt biztosra vehetjük, hogy jössz a rallyba? 

Igen, ezt megígérhetem.

Megszakadt Hamilton sorozata, nem csapata zárta élen a „szombatot”

0

Most először nem Lewis Hamilton, hanem Nico Rosberg csapata nyerte az új stílusú időmérőt, az Extreme E első szardíniai versenyén.

Hamilton csapata, az X44 új festéssel álltak elő, az eddigi lila alapot cserélték neonsárgára. Sainzék is változtattak kicsit, de ők nem a színekhez, hanem a mintához nyúltak csak hozzá.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Extreme E (@extremeelive)

Időmérő

Az első körben a Rosberg Xtreme Racing volt a leggyorsabb, de több autónak is gondjai akadtak.

Szaúd-Arábia után a Veloce ismét balszerencsés volt, Lance Woolridge alatt megadta magát az első felfüggesztés. A McLarennél szintén a férfi versenyző, Tanner Foust körénél ment tönkre ugyanaz az alkatrész.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Extreme E (@extremeelive)

A Ganassi – bár gyorsak voltak a gyakorláson – egy újabb fajta problémával találták szembe magukat. A váltásnál egyszerűen Kyle Leduc nem tudta újraindítani az autót, mint kiderült, egy elektronikai hiba miatt.

Az X44 defektet kapott az első körben, így az autóból kiszálló Loeb kereket is cserélt a „boxutcában”, de addigra már ők is több percet veszítettek.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Extreme E (@extremeelive)

Kvalifikációs futamok

A másodjára két futamra oszlott a mezőny, az első adagban Kristoffersson jött el legjobban a rajttól, Munnings pedig egy másik nyomvonallal sorolt be másodiknak.

Leduc alatt ismét leállt az autó, így ők kiestek, és sárga zászlós szakaszt idéztek elő. A X44-ral Cristina Gutierrez pedig visszaesett a rajt utáni kakaskodásban.

Scheider nem volt szégyellős első futamában, a kör második felében átvette a második helyet Munningstól.

A csere után Loeb felzárkózott a vetélytársakra, és a sárga zászlós szakasz alatt valahogy megelőzte Timmy Hansent a harmadik helyért. A franciát tisztázták az eset alól, az Andrettit viszont nem mentették fel.

Loeb utána Molinaro mellett is el tudott menni, míg az Andretti lemaradt a kettősről.

A második futamban Sainz volt a leggyorsabb a rajtnál, mögötte Foust ment el alternatív útvonalon Christine GZ mellett. Mögöttük az újonc Hosas és Kleinschmidt haladt. A felszabaduló por miatt azonban a követési távolság megnövekedett mindegyik autó között, így a pilóták nem tudtak előzési helyzetbe kerülni.

Sainz egy elég látványos fékezéssel állt meg a kör végén, a cserék után azonban a McLaren veszített pozíciót a Veloce Racing autóval szemben. Az előzés azonban a boxutcai korlátozás alatt történt, így vizsgálták az ügyet.

Hátulról Kevin Hansen is majdnem megelőzte őket, de még ők voltak előbb a célvonalnál.

Az Andretti és a Veloce ügye vizsgálat alatt van még, így nem biztos a szombati végeremény.

Az előzetes holnapi felállás:

Futam Hely Csapat Pilóták
1. elődöntő
1.
🇩🇪 Rosberg
🇸🇪 Ahlin-Kottulinsky
🇸🇪 Kristoffersson
4.
🇺🇸 Andretti United
🇬🇧 Munnings
🇸🇪 T.Hansen
5.
🇪🇸 Xite Energy
🇮🇹 Molinaro
🇩🇪 Scheider
2. elődöntő
2.
🇪🇸 Acciona Sainz
🇪🇸 Sanz
🇪🇸 Sainz
3.
🇬🇧 X44
🇪🇸 Gutiérrez
🇫🇷 Loeb
6.
🇩🇪 Abt Cupra
🇩🇪 Kleinschmidt
🇶🇦 Al-Attiyah
Flúgos Futam
7.
🇬🇧 JBXE
🇳🇴 Hosas
🇸🇪 K.Hansen
8.
🇬🇧 Veloce
🇪🇸 Gianpaoli Zonca
🇿🇦 Woolridge
9.
🇬🇧 McLaren
🇳🇿 Gilmour
🇺🇸 Foust
10.
🇺🇸 Ganassi
🇺🇸 Price
🇺🇸 Leduc

Kállai már régóta várt a céldobogóra

0

Ott volt a kazincbarcikai céldobogón a Kállai Tamás – Szilassy Arnold duó, akik nagyon régóta vágytak már erre. A srácok a Rally2 abszolút tizenötödik helyezése mellett a kategóriájukban nyolcadik, míg a Lada Kupában a hatodik helyen zárták a versenyt.

„Nagyon régóta vártunk erre a célba érésre” – kezdte a verseny értékelését Kállai Tamás, majd hozzátette. „Szinte egy új autóval vágtunk neki a versenynek és nagyon izgultam, hogy most sikerüljön célba érni. Az autó fantasztikus, nagyon jól működött és sokat tudtunk gyorsulni önmagunkhoz képest. A sietségben összejött egy – két látványos mozzanat is, amit szerencsére sikerült is megörökíteni. Az egész verseny alatt egy szenzor probléma jött elő az injektornál, így a csapat is nagyon elégedett a hétvégével.”

A fiúk már tudják, hogyan kell célba érni, innentől a gyorsulás a céljuk. Az időeredményeik elsőre nem tűnnek olyan szépnek, viszont ha azt nézzük az elsőtől mennyiket kaptak, akkor már mást mutat a kép.

„Sajnos a második gyorsunk etap lett és itt valami elképesztően rossz átlagidőt kaptunk. A következő körben közel negyven másodperccel jöttünk annál jobbat, bár a végelszámolásnál ez is maximum egy helyet jelentett volna. A gyorsuláshoz kicsit bátrabban kell mennünk és jobban be kell állítanunk az autót, innentől azt gondolom, sokkal eredményesebbek is lehetünk” – zárta a beszélgetést Kállai Tamás.

Elindultak a fejlődés útján és boldogak voltak a célban. A Veszprém Rally-t biztosan kihagyják, mert nem szeretnék a murva után újjá építeni az autót. A Mór-Vértes Rally-n folytatnák a versenyzést, ám továbbra sem tudni mi lesz a verseny sorsa, de legrosszabb esetben szeptemberben Pécsen újra Rally2 és ott mindenképpen menni akarnak.

A csapat együttműködő partnereinek köszöni a segítséget!

Sári Péter #Rallyhearthu

Szelep: A csaló 2,5 literes BMW-vel sem tudta megverni Zákányiékat

0

Újabb sikeres Rally3-as versenyen van túl a Horváth Rallye Ase csapata. Zákányi Janikáék idén harmadszor húzták be a győzelmet és Buris Isvánék is újra ott voltak a dobogón Kazincbarcikán.

A nevezési listán szereplő harmadik párosuk, a Baracsi Zsolt – Sóvágó Ádám duó sajnos nem indult, hiszen az újonnan elkészült két literes motoruk nagyon későn került az autóba, így lemaradtak a versenyről.

A Buris István – Bottyán János páros újra hozta az elvárhatót, az erősebb Gti Suzukik mögött a harmadik helyet szerezte meg, amivel továbbra is ott vannak a kategória második helyén.

A Zákányi János – Vidécz Zsolt duó az egyes rajtszámhoz méltóan, ott folytatták, ahol az előző versenyen abbahagyták. Természetesen vezetik a bajnokságot és most már csak az a céljuk, hogy megnyerjék a bajokságot.

„Janiék igaz megnyerték a prológot, de megbüntették őket, mert nem jól értelmezték a kiírást. Olyan gumival mentek fel a pályára, amivel nem szabadott volna, ezáltal egy perccel hátrébb sorolták őket, de a prológ nem számított bele a versenybe” – kezdte a beszélgetést Németh 16V Péter. „Egy olyan ember bojkottálta Janikáék eredményét, akiről a végén kiderült, hogy csaló és az a durva, hogy az otthoni versenyén egy 2.5 literes BMW-vel sem tudta megverni az 1.6-os Ladát. Szégyellheti magát az ember. A vasárnapi napon Janikáék nagyon szépen mentek hatból négy gyorsaságit megnyertek, amivel egyre szebb úton haladnak a bajnoki cím felé. Két éve ez sikerült a csapatunknak és nagyon bízunk benne idén is összejön majd.”

A csapat legközelebb az Oroszlány Rally-n indul.

Köszöni Partnereinek a segítséget a Horváth Rallye Ase

Sári Péter #Rallyhearthu

Juhász: Elfáradt az autó!

0

Új navigátor, újszerű autó, régi pályák, sikeres célba érkezés. Ez jellemzi a Juhász – Gondos ralipárost. Egy tíz gyorsot magába foglaló Mecsek Rally után kérdeztem Juhász Csaba pilótát, aki Mitsubishi EVO X-zel indult.


A tíz gyors mennyire vette ki a ti és a kocsi erejét a versenyen?
– Sajnos az autó elfáradt a végére. A nagy hőségben lett egy kis villamossági problémánk az utolsó gyorsaságin. A kijelzőnk elnémult és a motorvezérlő vész üzemmódba kapcsolt. Szerettem volna a power staget megnyomni, de ez így lehetetlen volt. Ebből fakadóan van egy kis hiányérzetem.

Majd 140 versenykilométer teljesítettél Gondos Peti navigálásával. Mennyire volt „gondos” navigátor?
– Nagyon jól tette a dolgát. Maximálisan felkészült volt, és az autóban is jó volt a hangulat.

Az első versenynapon négy gyorsot kellet minél rövidebb idő alatt, hibamentesen teljesíteni. Kétszer is mentek kategória ötödik időt a Hosszúhetény – Pécsvárad szakaszon. Ennyire jól teljesített a micu veletek?
– Mondhatjuk, hogy igen. Bár nekem nem a Hetvehely a kedvenc gyorsaságim, de ez sem volt rossz.

Másnap szintén az ötödik hely birtokosai voltak két gyorson is. Ennyire felpörögtetek az első napi eredményeteken?
– Sikerült hozzászokni az autóhoz, jobb lett a futómű és a fék. Ezt meg kellett szoknom verseny körülmények között. Sajnos nem tudtunk a verseny előtt tesztelni, ez látszott is az eredményeken.

Sajna picit lentebb kellett adni ebből az eredményből. Lassító hibák miatt begyűjtöttetek 40 másodpercet. Hogy is sikerült?
– Próbáltam egyre gyorsabban menni és felraktuk az utolsó körre a Pirelli új fejlesztésű gumijait, amik egy kicsit másképp viselkedtek fékúton. Meg is lett az eredménye.

Gondolom az ötödik hely elfogadható lett volna a verseny előtt. Miként is értékeled a versenyeteket?
– Azt azért látni kell, hogy az eleje messze volt tőlünk, de a miénk egy homológ R4-es autó, nem egy épített űrhajó. Ezért ez az eredmény belefér, de nem ez a célom, hanem hogy első legyek.

Legközelebb hol találkozunk veletek?
–  Casentino Rallyn, Toscanaban, az a következő Mitropa futam. Csütörtökón tesztelünk Kakucs Ringen. 

Együttműködő partnereinek köszöni a segítséget a Juhász-Gondos páros!

Hajósi Miklós

Beteg gyerekek gyógyulását segítette Vogel Adrienn

0

Július első hétvégéjén Vogel Adrienn nem valamelyik raliverseny kihívásokkal teli gyorsasági szakaszain, hanem egy gyerekeknek szervezett élményprogramon vett részt. 

A Roger Racing Team versenyzője a Mens Életet Alapítvány szervezésében a Drivingcamp, a Mercarius Flottakezelő Kft. és az Emil Frey Magyarország Kft. közös élményautóztatásán mutatta meg súlyos, életet veszélyeztető betegségből gyógyult vagy gyógyuló gyermekeknek, hogy milyen a száguldás egy raliautóban. 

Az “Álomautózás” elnevezésű programban többen is beülhettek Vogel Adrienn mellé, és bár legtöbben ki sem láttak a navigátor üléséből, mégis élvezték a száguldást. 

“Nagyon bátrak voltak mindannyian, nem volt semmi probléma, senki nem kérte, hogy menjek esetleg lassabban vagy óvatosabban. Ahogy láttam és hallottam, mindenki mosolyogva szállt ki mellőlem, nekem ez ugyanakkora élményt jelentett, mint nekik az a néhány percnyi autózás, ami alatt kiszakadhattak a hétköznapi megpróbáltatásokból. Boldog vagyok, hogy részt vehettem ezen a fantasztikus eseményen!” – nyilatkozta Adri az Álomautózás után. 

Kőváry Anett

Gender Tamás is a Humda Academy tagja lett

0

A Gender Racing legifjabb reménysége, Gender Tamás Junior második generációs sportolóként már közel öt éve koptatja versenyszerűen a hazai és nemzetközi gokart pályákat kimagasló részeredményekkel, kimagaslóan professzionális sportszakmai háttérrel. 

Ehhez a háttérhez csatlakozik most a sportág történetében eddig példa nélkül álló utánpótlásnevelési és sportszakmai fejlesztési programmal a HUMDA Magyar Autó-Motorsport és Zöld Mobilitás-fejlesztési Ügynökség Zrt., amelynek HUMDA Academy programjába ifjú versenyzőnk is beválogatásra került.

Június utolsó napjaiban került megrendezésre az a sajtóesemény, amelyen a hazai motorsport élet professzionális fejlesztésére és támogatására létrejött szervezet kihirdette a tavalyi évben indított, a hazai autó-és motorsport szinte minden szakágát érintő sportutánpótlás programjába beválasztott sportolók személyét. A program határozottan megfogalmazott egyik fő célja, hogy tíz éven belül ismét legyen magyar versenyző a Forma-1, a Moto GP és az egyéb motorsport világbajnoki versenysorozatok mezőnyében. Ez nyilván csak úgy lehet reális célkitűzés, hogy ha a potenciálisan alkalmas utánpótláskorú sportolókat minél fiatalabb korban egy szakmailag is hosszútávra felépített program alapján próbálják meg fejleszteni. Az autósport csúcsának számító Forma-1-ben már bőven évtizedes tendencia, hogy folyamatosan csökken a csúcskategóriába belépő versenyzők életkora, akár már tizennyolc éves kor alá, valamint, hogy csak olyan sportolóknak van esélyük bekerülni, akik már egészen kisgyermek koruktól professzionálisan tudják végig járni a gokart és formula autós versenysorozatok sportszakmai szamárlétráját. Sokszor az sem hátrány, ha második vagy akár harmadik generációs sportolóként vannak jelen a sportágban. 

Versenyzőnk az eddigi sportmúltja és egy többfordulós, különböző elemekből álló sikeres tesztfeladatok teljesítése alapján került be a HUMDA Magyar Autó-Motorsport és Zöld Mobilitás-fejlesztési Ügynökség Zrt. versenyzői közé, a HUMDA Academy gokart szakágból kiválasztott pilótájává. A HUMDA közreműködése a fiatal versenyzők menedzselésében nem csak a szigorúan megszabott kereteken belül felhasználható anyagi támogatás biztosításában merül ki, hanem a sportolókkal felosztott feladatrendszerben a versenyzők kommunikációjához, sportszakmai fejlődésükben a lehető legjobb lépések megválasztásához is aktív segítséget nyújt a továbbiakban.

Gender Tamás Junior, aki a Parolin gyári csapatának tagja és Felice Tiene gokart világbajnok coach szakmai felügyelete, valamint a fizikai és mentális felkészülését biztosító Fit4Race segítségével versenyez, büszkén nyilatkozott a HUMDA Academy sportolói csapatába kerüléséről:

„Nagyon komoly megtiszteltetés, hogy mostantól a HUMDA Academy versenyzője lehetek! Ez a lehetőség nagyon komoly szakmai segítség abban, hogy közelebb kerüljek az álmaim és céljaim eléréséhez és nagyon jól kiegészíti a szüleim, a családom és a csapatom által befektetett rengeteg munkát és áldozatot, ami mind elengedhetetlen a sikerhez, egy profi sportolói karrier felépítéséhez. Az autósport egy összetett csapatmunka, ami nélkül el sem juthatnék odáig, hogy felgurulhassak a rajtrácsra és a startlámpa jelzésére elkezdhessek száguldani a pályán, ahol már csak rajtam múlik, hogy kihozzam magamból és gokartomból a legjobbat.”

Természetesen a Gender Racing is rendkívül büszke legifjabb versenyzőjére, hogy eddigi teljesítményével is elérte ezt az igazán különleges sportszakmai mérföldkőnek mondható HUMDA Academy tagságot és továbbra is kitartóan hisz benne és dolgozik azért, hogy Gender Tamás Junior még hosszú évtizedeken át öregbíthesse a több mint száz éves magyar autósport hírnevét, akár a sportág legmagasabb csúcskategóriájában is.

Tim Gábor a szurkolók segítségével már hamarosan versenyez

0

A vanyarci, hétszeres bajnok Tim Gábor karrierje során először jött el olyan év, mikor nem tudott versenyautóba ülni. Menedzserével hiába próbált támogatást szerezni, és hiába várták a pilótát több nemzetközi bajnokságba, ez az év úgy tűnt, hogy versenyzés nélkül fog eltelni. Végül többek biztatására közösségi adományozásba kezdtek és a szurkolók a kitűzött cél közel dupláját adták össze. A támogatásoknak köszönhetően Tim Gábor így július 9-10-én már a Hungaroringen veszi fel újra a sisakját, Európa legnagyobb mezőnyével futó Clio Cup Europe bajnoksághoz csatlakozik.

„Még mindig felemás az érzésem. Egyik felem majd fel robban a boldogságtól, hogy ennyien az ügy mögé álltak, és kérdés nélkül küldték az adományokat. Döbbenten láttuk, hogy nő napról napra a támogatóink száma, hogy érkeznek a felajánlások. Az autót lényegében el fogják lepni a patronálók nevei és a cégek logói!” – kezdte Tim a köszönet nyilvánítást.

A Clio Cup Europe idén kilenc fordulóból áll, a bajnokság negyedik állomása lesz a magyarországi, július 9-10-én az International GT Opennel érkezik a márkakupa. A tavalyi évben összesen 110 indulója volt a bajnokságnak, és idén is hatalmas létszámmal fut a sorozat, melynek az élmezőnye tapasztalt, rutinos pilótákból áll.

Nem így akartunk versenyzési lehetőséghez jutni. Mindig meg tudtuk valahogy oldani, de az idei évre már semmi lehetőségünk nem maradt. Hiába házaltunk, hiába tárgyaltunk, hiába pályáztunk, mindenhol néma csend volt a válasz. Eljött a pillanat, mikor azt éreztem, biztos, hogy kell nekem ezt tovább csinálni? A menedzserem, Bende Imi nem tudta feladni, vele találtuk ki, akkor induljon el a közösségi adományozás. Aztán felrobbant az összes közösségi oldalam. Egy hétvégére akartunk a saját keretünk mellé a hiányzó büdzsét összeszedni, de közel megdupláztuk azt. Hihetetlen érzés.” – mondta Tim Gábor.

A magyarországi versenyen a francia GM Sport hátterével indul a magyar versenyző. A csapattal való kapcsolat kialakulásáról és a kampányról beszélt Bende Imre.

„Télen még TCR sorozatok felé nézelődtünk. Jöttek is jó ajánlatok, igaz nem itthonról, külföldről. Tényleg jó ajánlatok, messze piaci ár alatt, olyan csapatoktól, akiknek az eredmény fontos lett volna. De nem tudtunk támogatókat találni. Utána jött az ötlet, hogy, ha nem egy idény, legalább egy, lehetőleg hazai versenyt megpróbálunk összerakni. A Clio Cup Europe már régóta látókörünben volt. Nagyon erős bajnokság, hatalmas mezőnnyel. Itt sikeresnek lenni igazi sportérték, ami számunkra kiemelten fontos. Nem kupákat gyűjtünk, versenyezni szeretnénk. A bajnokság szinte összes csapatával egyeztettem, és természetesen az élmezőny csapatai jóval drágábbak voltak, mint akik a mezőny végén vannak. Szerencsére, egy középmezőnybeli csapattal tudtunk nagyon jó árat megbeszélni. Nekik és nekünk is jó, ha Gabi megmutatja, hogy versenyképes a csapat. Én persze remélem, hogy megmutatja!”

A GM Sport három autóval érkezik Magyarországra, versenyzőik általában a 10-15. helyen szoktak szerepelni. Tim reméli, hogy ennél többet is tud mutatni a francia csapattal.

„Mentem már kupás Clio-val, igaz nem ezzel, hanem a régebbi modellekkel. Mindegyiket szerettem és jól is tudtam teljesíteni velük. Bizakodó vagyok, de azt látni kell, két nagyon rövid edzésünk lesz, ami után már jön is az időmérés. Valószínűleg 5-6 tiszta köröm lesz, mert túl nagy a mezőny. Ennyi időm lesz megismerni az autót, a csapatot, a gumikat, és utána már minden élesben történik majd. Mivel szombaton is lesz időmérés és verseny, majd vasárnap is, azt várom, hogy főleg a második nap lehetek eredményesebb. Azt a célt tűztem ki magam elé, legalább az egyik futamon a top5-be szeretnék kerülni. Na jó, igazából egy dobogóban reménykedem.” – latolgatta esélyeit Tim.

Mivel a magyarországi hétvége költségeit sikeresen összeadták az adományozók, sőt még azon felül is, felmerül a kérdés, lehet-e folytatni ezt a bajnokságot? Erre már a menedzser válaszolt.

„Nehéz kérdés. Ha jól sikerül kijönnünk a Hungaroringes hétvégéből, nem törik a kocsi és akár még pénznyereménnyel járó helyezések valamelyikén sikerül végezni (első 10 kap jutalmat), akkor már látni fogjuk, mennyi maradt, mennyit kell még előteremteni. Szerencsére a Hungaroring után nyári szünet jön és csak szeptemberben lesz a folytatás, addig azért lesz időnk. Minden csak a magyarországi versenyeken dől el. Az első és legfontosabb ez a hétvége, amiből a legtöbbet kell kihozni!”

Végezetül Tim még kitért az adományozókra és háláját fejezte ki.

„Őszintén, mikor év elején láttuk, hogy semerre nem tudunk menni, úgy voltam, hogy a sisakom a szögre akasztom. Ha hét bajnoki cím – amiket tényleg erős bajnokságokban szereztem – nem elég, akkor semmi nem elég. Nem születtem az élet szebbik oldalára, autószerelőként, egy kis községből érkezve mit akarok én itt autóversenyezni? De látva, hogy a községemtől kezdve, Vanyarc több lakója, volt és aktív autóversenyzők, pályabírók, a sportszakma, szurkolók, vállalkozások álltak mögém, közel 300 névvel és logóval az autómon olyan újult erőt érzek magamban, mint karrierem kezdetén. Újra tudok hinni abban, hogy van még helyen az autósportban. Akik adományt küldtek, nemcsak pénzt adtak, hanem hitet is.” – zárta Tim a mondanivalóját.

A magyarországi hétvégét a Hungaroringen személyesen vagy élő közvetítés formájában is nyomon lehet majd követni.

Készítette: Bende Imre