Kezdőlap Blog Oldal 1396

Herczig Patrik majdnem elcsípte a dobogót az új navigátorral

0

Negyedik lett a Lipepaja Rallyn Herczig Patrik és Varga Kristóf. A Herczig Autósport párosa a 181 kilométernyi gyorsaságiból álló Eb futamon mindössze 12 másodpercre volt a dobogó harmadik fokától.

Herczig Patrik számára csupa újdonságot hozott a lettországi versenyhétvége. Ez volt az első olyan Eb futam, ahol a HUMDA Academy közreműködésével versenyezhetett, a Renault Clio Rally 5 jobb oldali ülésében új navigátor, Varga Kristóf diktálta az itinert, és a nagyon gyors murvás lettországi pályákkal is először találkozott. A stratégia épp ezért óvatos volt, ismét a fokozatosság volt a kulcsszó.

„A szerdai teszten már éreztük Kristóffal, hogy jó lesz a közös munka. A versenyhez hasonlító pályákon mentünk elég sokat, szoktuk a tempót ugyanakkor óvtuk is a kocsit. Itt volt egy kis fékhibánk, ami szombatra elmúlt, de vasárnap megint előjött, a kanyarok előtt rá kellett pumpálnom a fékre, hogy tökéletes legyen a fékhatás. A pályabejárás is zökkenőmentesen ment, viszont a szokásos eső most sem került el minket, de ezt már megszoktam” – mondta Patrik a verseny előtti eseményekről.

Herczig Patrik Liepaja
foto: Clio Trophy by Toksport WRT

Az eső aztán szombaton is beköszönt a pároshoz, a délutáni körön jött egy hatalmas zivatar, épp akkor mikor a pályán voltak.

„A második körben az ötödik gyorsaságin nagyon elkapott minket az eső, amit sajnáltam, mert az első körben tudtam, hogy hol spóroltam, és ezt akartam javítani a másodikban, de az eső keresztül húzta a számításunkat” – mondta Patrik. Ennek ellenére jól sikerült a szombat, az akkor még hétfős mezőnyben ötödikek voltak, úgy hogy a nap utolsó gyorsaságiján – szintén esős körülmények közt – villantottak egy negyedik időt.

Vasárnap az első körben nem is adták alább. A hetes gyorsasági etap lett, de a nyolcason és a kilencesen is negyedikek lettek. A második körben ugyan visszaelőzte őket egy spanyol duó, de egy török páros kiesett előlük, így végül a kategória negyedik helyén zárták a versenyt, és ami nagyon fontos: hiba nélkül teljesítették a nagyon nehéz Liepaja Rallyt!

Herczig Patrik Liepaja
foto: Clio Trophy by Toksport WRT

„Most voltunk a leginkább harcban a kategóriánkban az ellenfelekkel. A murván a mély nyomokban nem vagyok még elég bátor, és mi a mezőny végén sajnos ezekben megyünk. A Power stage-en már olyan mély nyomok voltak, hogy végig húztuk az autó alját, és ilyenkor néha még fékezek egy kicsit, mert nem hiszem el, hogy ez a kicsi autó is képes ezeket lekezelni. Dolgozunk ezen, és ahogy az eredmény is mutatja, fokozatosan javulunk ezen a területen is. Az utolsó szakaszon történt az is, hogy a török ellenfelünk felborult, és egy kanyarban külső íven tetőn állt meg az autójuk. Negyedik fokozatban értünk oda hozzájuk, de nem volt OK tábla, ezért már majdnem megálltunk, amikor végül felmutatták a táblát. A spanyolok akikhez közel voltunk, szintén így jártak, így nem ezen múlt, hogy mögöttük végeztünk. Sőt valójában nem is az ő idejüket néztük, hanem a saját első körös tempónkhoz képest akartunk javítani. Azt látni kell, hogy az ilyen körülmények még mindig nagyon újak nekünk. Meg kell szoknunk, hogy ötödik fokozatban a murván elindul a kanyarban az autó hátulja, és ez még belefér. Itt Lettországban nagyot léptünk előre, megint sok tapasztalatot szereztünk, és az eredménynek is nagyon örülünk” – mondta Herczig Patrik, majd a távlati célokat is megfogalmazta.

„Továbbra is Paulo Soria a mérce, tőle pedig még messze vagyunk. Látjuk, hogy ilyen pályákon kell többet versenyeznünk, hogy fejlődjünk. Nagyon bízom benne, hogy a HUMDA Academy támogatásával lehetőségünk nyílik erre, ez egy óriási lehetőség a számunkra. Ezen a versenyen már büszkén ragasztottuk fel a HUMDA logókat a versenyautóra, mert egy ilyen rangos nemzeti akadémiai programba bekerülni számunkra óriási elismerés.”

Herczig Patrik Liepaja
foto: Clio Trophy by Toksport WRT

A verseny végére 12 gyorsasági szakasz közös munkája állt Herczig Patrik és Varga Kristóf mögött, és beigazolódott, hogy nem csak a teszten volt meg az összhang.

„Kristóf a pályán is jól dolgozott, és a pályán kívül, etapon is hibátlan volt a közös munka. Apró félreértéseink még persze voltak, de így mély vízben kezdve ez természetes, összességében nagyon elégedett vagyok. Azt, ahogy én kérem az itinert nagyon jól adta vissza, de az az igazság, hogy én is változtattam egy kicsit ezen a téren. Apa belső kamerái és tanácsai alapján eldöntöttem, hogy próbálok egy kicsit jobban előre gondolkodni. Meglepetésemre a teszten Kristóftól az információkat elsőre előbb kaptam, így remek alkalom volt, hogy kipróbáljam az új módszert. Jobb volt így, ezért ezen a téren én változtattam egy picit, így úgy érzem, ez is hozzájárult a sikerhez” – értékelt Patrik.

Három európa-bajnoki futam után már a Renault Clio Trophy by Toksport WRT nevű kupáról is kialakult egy kép Herczig Patrikban.

„A kupasorozat nagyon jó koncepció, a legjobb belépő kategória, hogy megszerezzük az Eb rutint. Ebben remek partner a csapat, hatalmas tapasztaltuk van, tökéletesen kiszolgálnak minket, és ez kiterjed az autó felkészítésén túli területekre is. Adminisztrációban, ügyintézésben is nagy segítséget nyújtanak a versenyzőiknek” – mondta Herczig Patrik.

Herczig Patrik Liepaja
foto: Clio Trophy by Toksport WRT

Nagy Attila: Hihetetlen, amit Mixi meg tud csinálni

0

Míg mi, szurkolók nem győztünk örömködni Csomós Mixi és Nagy Attila teljesítményén a Liepaja Rallyn, addig Ati, rá jellemző módon azonnal azzal kezdte, hogy hogyan tudná a navigátori munkáját javítani. Emellett elmesélte, hogy egyszer majdnem kiszállt Mixi mellől, de nem azért, amiért gondolnánk, és persze azt is megtudhattuk tőle, hogy milyen álomszerű ezeken a pályákon versenyezni. 

„Az egész verseny olyan volt, mint egy hullámvasút, akár konkrétan a pályákat, akár az érzelmi oldalát tekintjük – mondta Nagy Attila. – Az eredménnyel nem vagyunk teljesen elégedettek, azonban így is fülig ér a szánk. A Liepaja Rallyn olyan gyorsaságikon versenyezhettünk, amit eddig csak a tévéből láttunk, egyetlen korábbi versenyünkhöz sem hasonlítható, és mégis egyből meg tudtuk oldani a feladatot. 

Az egész hétvége alatt két hibánk volt, amikor defektet kaptunk és egyszer megforogtunk. Ez utóbbi tanulságos volt, és azt hiszem, hogy még jobban egyszerűsíteni kell az itinerünket. Nem mondom, hogy késtem, de érzésem szerint a bal 55-ös visszafordítónál talán érkezhetett volna hamarabb is az információ. Itt forogtunk meg. 

Fotó: Csomós Mixi

Amikor jól ment minden, nem hátráltatott a defekt vagy az eső, akkor szenzációs volt a verseny. Talán pár szurkoló emlékszik még rá, hogy a Lengyel Rally után hitetlenkedtem, amikor Mixi a jobb 3-akat padlógázzal fordulta el. Na most azt képzeljétek el, hogy megyünk 160–180 kilométer per órával – direkt megnéztem a logot, tényleg ennyi volt –, bemondom, hogy jobb 34, Mixi ránt egyet a kormányon rádobja keresztbe, nem fékez, nem veszi el a gázt, csak sodródunk keresztbe. Most is tiszta libabőr vagyok. 

Egyszerűen annyira élveztem, hogy legszívesebben azt mondtam volna Mixinek, hogy tegyen ki, menjen vissza és csinálja meg még egyszer, mert kívülről is meg akarom nézni – nevet Attila. – Szenzációsak voltak az ugratók is, harminc–negyven métereket repkedtünk.

Fotó: Csomós Mixi

Nagyon sokat tanultunk ezen a versenyen is. Teljesen más környezetbe, más stílusú pályákra csöppentünk, mint ahol eddig versenyeztünk. Olyan, mintha álmodnák, amiből persze nem akarunk felébredni. Egyszerűen nem tudok mást mondani, hihetetlen, amit ez a srác meg tud csinálni. Remélem, hogy valamennyi átjött belőle a szurkolóknak is. Most is rengeteg szeretetet kaptunk tőlük, amiért nem tudunk elég hálásak lenni. Köszönjük!

Szardínián a pálya régi, de szinte minden más új lesz az Extreme E-ben

0

Négy hónap telt el az Extreme E előző versenye óta, a pálya nem, a játékszabályok viszont ismét megváltoznak.

Most először olyan helyszínen megy majd a mezőny, amin már korábban is. Ugyan Szaúd-Arábia kétszer rendezett már fordulót, de az ország két részében, különböző sivatagi régióban tették mindezt.

Egy másfajta első alkalmat jelent az, hogy most egy héten két verseny is lesz, az egyik szerdán-csütörtökön, míg a másik a szokásos hétvégi napokon.

Az egyik nagy változást a 2021-as októberi időpont után a nyári időzítés és az ezzel járó magasabb hőmérséklet jelenti.

Ugyan a pálya kissé rövidebb lett, az útvonal nagy része nem változott a tavalyihoz képest. Ezúttal a rajt területén kívül is lesz egy szakasz, amin több nyomvonal közül választhatnak a versenyzők, és egy nagy ugrató is megjelenik új tereptárgyként.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Extreme E (@extremeelive)

A speciális szakaszt ismét a két vizes akadály szegélyezi majd, ennek helye nem változott. Ennek kapcsán megemlítendő, hogy a Traction Challenge öt extra pontját ezután nem egy idő alapján osztják ki, hanem mindkét pilóta összesített eredménye után.

Ahogy eddig, továbbra is minden holtversenyt a szakaszban elért jobb idő dönti majd el, ki végez előrébb.

A versenyt tavaly a későbbi Extreme E bajnok Rosberg Xtreme Racing nyerte, akik a pontverseny éllovasaiként érkeznek idén is Szardíniára.

Köbli: Hiányzott már a Rallye!

0

A Köbli Károly –  Szilágyi Mihály ralipáros egy Škoda Felicia Kitcar fedélzetén vágott neki a  55. Fenstherm Kontakt Mecsek Rallynak.

Károllyal a pilótával beszélgetek a verseny után.

Most előfutóként vettetek részt a Historic mezőny előtt. Pénteken négy gyors, és az első kettő után egy rajtceremónia várt rátok. Milyen volt átgurulni a rajtdobogón és hogy sikerült az első két gyors?
– Nagyon hiányzott már a Rallye. Régen versenyeztünk, ezért erősen érződött a sok év kihagyás. Ennek ellenére nagyon jól éreztük magunkat a Felicia-ban. A Trefort pusztai gyorsot kedvelem, talán ez segített egy kicsit, hogy visszaszokjunk az autóba. A Pécsváradi gyorsasági nem a szívem csücske, de mondhatom utólag, hogy az is tetszett. A Széchenyi téren a rajceremónia szenzációs volt. A rajtdobogó a sok érdeklődő néző előtt, mindig egy felemelő pillanat számunkra.

A Széchenyi téren felállított rajtdobogóról egyből a Trefortpuszta – Hatos és a  Hosszúhetény – Pécsvárad gyorsasági szakaszt céloztátok meg. Miként sikerült abszolválni úgy, hogy már aznap egyszer végig vágtattattok rajta?
– A második körre már bátrabban mentünk ki, hiszen volt már egy kis tapasztalatunk és ez érezhető volt bent az autóban is. A Misivel is vissza kellet rázkódnunk, hogy olyan teljes legyen az összhang, mint évekkel ezelőtt, de ez hamar sikerült, köszönhető ez Misi maximalista profizmusának. Mondhatom, hogy ezen a két gyorsaságin a fékutakat leszámítva, már minden tökéletesen működött.

Szombatra változatosság kép hat gyorsot mért rátok a rendező. Milyen volt visszafelében a Hatos –  Trefortpuszta szakasz?
– Egyszóval, nagyon tetszett. Örültünk, hogy van egy új gyorsasági, még akkor is, ha csak az irány változott. Én egy nagyon technikás, hibázást nem megbocsájtó gyorsasági szakaszt látok benne.

A nap végére az Árpádtető – Orfű és a Hetvehely – Golgota gyorsasági várt rátok. Gondolom, ezeken vakon is végig tudsz menni, hisz régóta versenyzel már, Milyen is volt végig száguldani rajtuk?
– Sajnos a technika ördöge ezen gyorsaságikon, csak egy kört engedett meg számunkra, de mint ahogy mondtad, ismerjük ezeket a szakaszokat és nagyon szeretjük. Itt eufórikus volt a hangulatunk. Szenzációs volt mind a két gyors. Nagyon vártam a második kört, de sajnos addigra egy kuplung probléma közbeszólt és be kellett fejeznünk a versenyen való részvételt, de ennek ellenére is nagyon jól éreztük magunkat. Szenzációs nap volt.

Végül is, mint előfutó miként is sikerült végig találnotok a két napra kitűzött gyorsokon? Mi is volt a szerepetek a ralin?
– Elsősorban verseny kilométereket szerettünk volna gyűjteni olyan gyorsasági szakaszokon, amiket ismerünk egy kicsit. Célunk elindulni idén a Rally Legenden San Marino-ban. Ahhoz, hogy ott felhőtlenül jól érezzük magunkat szükséges, hogy ne teljesen háttal üljünk majd a kormánynak, hiszen akkor lesz a legélvezetesebb számunkra. Szeretném megköszönni a csapatnak Temesi Rolandnak, Novák Tamás „Fonák”-nak, Szép Gábornak és nem utolsó, hanem inkább elsősorban Lepold Daninak az áldozatos munkát, hogy egy jól felkészített gyönyörű autóval állhattunk rajthoz. Szenzációsan megszervezett Mecsek Rallyt tudhatunk a hátunk mögött. Köszönjük a szervezőknek a sportbíróknak és mindenkinek, aki részt vett a lebonyolításában. Hatalmas élménnyel gazdagodtunk.

 

A páros köszönettel mond partnereinek!

 

– Hajósi Miklós –

Kiss Norbert négy versenyből háromszor nyert Szlovákiában!

0

A Slovakia Ringen vasárnap újabb két versenyt rendeztek a kamion EB sorozat harmadik helyszínén. Kiss Norbert, a Révész Racing magyar pilótája, a HUMDA Magyar Autó-Motorsport és Zöld Mobilitás-fejlesztési Ügynökség Zrt. közreműködésével versenyző Kiss Norbert a szombati győzelem és második hely után vasárnap is dominált. Az időmérő edzés során ismét a leggyorsabb volt – idén már hatodszor – így az első rajthelyről startolhatott. Az első futamon ezúttal is Sascha Lenz indulhatott a magyar pilóta mellől, és a rajt most is óriási csatát hozott, de Norbi tartotta pozícióját, és megőrizte vezető helyét az első kör végére. Ettől kezdve meglépett a többiektől és magabiztosan nyerte a versenyt Lenz és Hahn előtt.

„Kontrolláltam végig a rajtot, és tudtam, hogy három jobb kanyar következik, ahol én leszek jobb pozícióban. Az autó most is remekül működött, köszönöm a csapatnak a munkát. A bajnokság szempontjából nagyon fontos volt a siker” – értékelt a verseny után Kiss Norbert.

A fordított rajtrácsos verseny során a nyolcadik helyről indulhatott a HUMDA által is támogatott magyar pilóta. Az élen Halm, Bereton és Lacko csatázott, ütközés után előbbi nem is tudta folytatni. A harcot kihasználva Kursim került az élre, és próbált meglépni, de Kiss Norbert és Sascha Lenz utolérte, és Norbi végül mindkettejüket megelőzve átvette a vezetést, és megnyerte ezt a futamot is Lenz és Kursim előtt.

„Az első körben többen is összeakadtak előttünk, így kellett némi szerencse is ahhoz, hogy előre kerüljünk. Hahnnak a szélvédője is betört, így keveset láthatott, elrontott egy féktávot is, és Lenz is hibázott, így mellette is elmentem. Nem számítottam arra, hogy a fordított rajtrácsos versenyt is megnyerhetem, de nagyon boldog vagyok. Ehhez egy remek autó is kellett, a Révész Racing a legjobb csapat” – mondta Kiss Norbert.

A magyar versenyző a hétvégén négy futamból hármat nyert meg, egyszer pedig második lett. Összetettben tovább növelte előnyét az Európa-bajnokságon.

Kiszorult az Extreme E-ből a sorozat női bajnoka

0

Hiába nyert bajnokságot tavaly, Molly Taylor már a második szezonban sem kapott helyet az Extreme E mezőnyében.

Az ausztrál hölgy tavaly három versenyt nyert meg Johan Kristoffersson oldalán a Rosberg Xtreme Racing színeiben, és pontegyenlőséggel lett a sorozat első női bajnoka.

Azonban Molly Taylor helyét Mikaela Ahlin-Kottulinsky vette át Rosbergéknél az Extreme E idei szezonjára, az első versenyen azonban még mentőövet kapott a JBXE-től. Tovább azonban nem tart a történet.

„Úgy döntöttem, hogy ideiglenesen visszább lépek egy kicsit, és több háttérben zajló projekten dolgozom, amikkel kapcsolatban feldobott és szenvedélyes vagyok.” írja Taylor Instagram oldalán.

„Nagyon élveztem, hogy beugorhattam a JBXE-hez, akik tényleg mindent megtettek, hogy ez megvalósulhasson. Azt kívánom, fantasztikus szezonjuk legyen, szurkolni fogok nekik.

Azzal kapcsolatban, mi jön nem sokat mondhatok, de sokat jelen az, ha továbbra is támogatnak és hisznek bennem. Nem mindig könnyű az utadat járni, és néha tenni kell egy nagy lépést. Számomra ez az.” – jegyezte meg sejtelmesen.

Helyén a Veloce Racing tartalékpilótája, Hedda Hosas indul majd, aki a megsérülő Christine GZ helyére ugrott be Szaúd-Arábiában a Flúgos Futamra. Ezzel a 24 éves Kevin Hansen és a 21 éves norvég hölgy a legfiatalabb párost alkotják majd az Extreme E-ben.

Lance Woolridge, Christine GZ, Hedda Hosas, Veloce Racing, Extreme E, XE
Lance Woolridge, Christine GZ és Hedda Hosas csapatképe a Desert X-Prix-n – Fotó: Sam Bloxham/LAT Images/Extreme E

Zákányi hatalmas előnyre tett szert harmadik győzelmével 

0

Az idei négy Rally3-as versenyből hármat nyert meg Zákányi János és Vidécz Zsolt, így hatalmas előnnyel vezeti már a bajnoki pontversenyt. 

Az Orfű Rallyn, a nyergesújfalui Watz Rallyn, valamint a hétvégi Kazincbarcika Rallyn is nyerő Zákányi János és Vidécz Zsolt számításaink szerint 42 pontos előnyre tett szert a Rally3-as bajnoki pontversenyben, amivel akár már a következő versenyen bebiztosíthatja év végi első helyét. 

Négy versenyt követően Geng Bence és Geng Ferenc a második, akik ugyancsak biztosan állnak az ezüstös pozícióban 26,4 ponttal megelőzve Takács Istvánékat. 

A bajnoki címvédő Bíró Gergő és Bíró balázs az első két futamon való nullázás után már a negyedik helyre lépett, de hátrányuk igen tetemes, 76,6 pont Zákányiékkal szemben. 

Békési Richárd és Tóth Gergely bár Egerben még nyerni tudott, hétvégi kizárásukkal ugyancsak nehéz helyzetbe kerültek 12 pontra távolodtak el a dobogót jelentő harmadik pozíciótól.
 

A Rally3-as bajnokság nem hivatalos állása 
1 Zákányi János / Vidécz Zsolt 96,6+35=131,6
2 Geng Bence / Geng Ferenc 72,6+17=89,6
3 Takács István / Takács István 61,2+2=63,2
4 Bíró Gergő / Bíró Balázs 29+26=55
5 Békési Richárd / Tóth Gergely 51,2+0=51,2
6 Fábián Lóránt / Ihász László 37,6+11=48,6
7 TEJCSI / Fodor Csaba 22+24=46
8 Géczi László / Dudás István Márton 24+15=39
9 Guzi János / Somlai Gábor 22+12=34
10 Spéder Bence / Koroknai Dániel 30+0=30
11 Jóna Gábor / Garam Balázs 7+19=26
12 Téczely Tamás / Bányai Barna 22,8+0=22,8
13 Kubovics István / Géringer Zoltán 22+0=22
14 Rácz Gábor / Szíjártó Róbert 19+0=19
15 Magyar Péter / Pap Dániel 18+0=18
16 Kovács Dominik / Kovács Zoltán 3,6+13=16,6
17 Szabó Zsolt / Lengyel László 15,6+0=15,6
18 Szegedi Zoltán / Molnár “Mózi” Tibor 5+9=14
19 Gráber Tamás / Sándor Csaba 13,2+0=13,2
20 Lengyel István / Göbölös Péter 12,2+0=12,2
21 Borbély Nándor / Tucsa József 11+0=11
22 Pallaghy Botond / Szalay Sándor Zsolt 8,4+0=8,4
23 Henyecz Norbert / Csendes Gergő 3+5=8
24 ifj. Pothánszky László / Pothánszky László 3+4=7
25 Merényi Zsolt / Modrovics Mónika 6+0=6
26 Rideg Tibor / Bató István 4,8+0=4,8
27 Domoszlai Bence / Müller Tamás 2,4+0=2,4
28 Molnár Máté / Molnár Rita 0+3=3
29 Bartók Bence / Tankóczy Csaba 2+0=2
30 Krámpek Nándor / Poczang Valér 1+1=2
31 Tamás Gyula / Ábel László 1+0=1 

A hivatalos állás az MNASZ oldalán kerül közlésre!!! 

Timo Scheider bemutatkozik az Extreme E-ben

0

Eddig a bajnokság pályáit tervezte most azonban Timo Scheider versenyen is bemutatkozhat a XITE Energy vadiúj felállásának részeként.

Miután az előre bejelentett Oliver Bennett és Klara Andersson inkább az energiaitalosok Nitro Rallycross programjára koncentrálnak, teljes cserét rendeltek el a csapatnál.

A női pilóta kiléte már félig adott volt, hiszen Andersson koronavírus miatt már az első versenyre sem utazott el, és a sorozat tartalékpilótája, Tamara Molinaro ugrott be helyette. Az olasz hölgy a hetedik hely után most hazai pályán bizonyíthat, ráadásul dupla fordulóval.

„Nagyobb kihívás lesz, mint Szaúd-Arábiában, mert az egy új pálya volt mindenkinek. A többiek itt viszont már rendelkeznek tapasztalattal, mindenesetre mi is bele fogunk adni mindent, és meglátjuk, hogyan alakul.” tekintett előre Molinaro.

Tamara Molinaro, Oliver Bennett, XITE Energy, Extreme E
Molinaro és Bennett az első versenyen – Fotó: Carl Bingham/LAT Images/Extreme E

A másik helyet pedig az eddigi pályák kitűzője – és szintén az Extreme E hivatalos versenyzője – Timo Scheider foglalhatja el. A kétszeres DTM bajnok és korábbi rallycross pilóta két év „kispad” után kap lehetőséget éles bevetésen, miután tavaly az átszerződéseken kívül csak egyszer esett ki ember, akkor is női pilóta.

„Nagyon jó érzés. Lelkes vagyok, hogy végre kiszabadulok, és megmutathatom, mire vagyok képes. Tamara és én egész jól kiegészítjük egymást a teljesítmény terén, szerintem jól fogunk szórakozni Szardíniában.” – örvendezett a német.

Molinaro is üdvözölte a tényt, hogy korábbi kollégájával mehet majd együtt:

„Jó a kapcsolatom Timóval, amióta tartalékpilóta voltam mellett, sok időt töltöttünk együtt. Sokszor beszéltünk arról, milyen lenne csapattársaknak lenni. Ez volt az álmunk, miközben a többieket néztük, ahogy versenyeznek. Élvezni fogjuk most, hogy mindez megvalósult.”

Andersson sem távolodik el túlságosan az Extreme E-től, ő veszi át a női tartalékversenyző szerepét a sorozatban. Scheider helyett pedig egy másik rallycross pilóta, a jamaicai Fraser McConnell látja majd el ezt a feladatot.

Hideg Ádám: Csak jó gumi kell az időmérőre is

0

Az FIA gokart Európa-bajnokság utolsó futamára készül Hideg Ádám a Sodikart magyar gyári versenyzője, a HUMDA Academy tagja. A négy futamos bajnokság záró fordulóját az olaszországi Franciacortában rendezik. 

Kiváló eredménnyel és parádés versenyzéssel zárta Hideg Ádám, a Champions of the Future sorozatot két héttel ezelőtt Franciacortában. Az OKJ kategória döntőjében húsz pozíciót javítva jött fel a hetedik helyre, a bajnokságban pedig a 15. helyen végzett. 

Ezt a formáját szeretné átmenteni erre a hétvégére is a HUMDA Magyar Autó-Motorsport és Zöld Mobilitás-fejlesztési Ügynökség Zrt. közreműködésével versenyző fiatal tehetség. 

„A pálya megvan, a beállítások megvannak, már csak az kell, hogy az időmérőre is jó gumit kapjunk – mondta Hideg Ádám. – A két hete a döntőben használt szettel kiegyeznék most is. Ez az utolsó Európa-bajnoki futam idén, ezért szeretnék jó eredménnyel zárni, mielőtt visszatérünk a WSK-ba.“

Az FIA gokart Európa-bajnokság záró futamát július 7–10-én rendezik, Franciacortában, Olaszországban. 

Csomós Mixi nem elégedett – lehettek volna gyorsabbak is

0

Ismételten bebizonyította Csomós Mixi és Nagy Attila a gyorsaságát a Rally Európa-bajnokságon a Skoda Fabia R5-tel. A lettországi Liepaja Rally első gyorsasági szakaszán abszolút második időt érték el, mindössze 0,9 másodperccel lemaradva a helybéli Martins Sesks mögött. Később egy defekt és az előttük leszakadt eső is nehezítette a HUMDA Academy versenyzőit, így a 11. helyen értek célba. A végeredménynél azonban sokkal fontosabb, hogy az Európa-bajnoki mezőnyben kétszer autóztak második időt, ötször szerepeltek az első ötben, pedig az idei még csak a tanulóévük. 

Először versenyezhetett Csomós Mixi és Nagy Attila a különleges lettországi pályákon. Az igen jó minőségű murvás utak helyenként 10–12 méter szélesek, így elképesztő tempót lehet rajtuk autózni. A teszt után a Hankook G7-es puha gumiját választották, ami jó döntésnek bizonyult, illetve szombaton a második körben az R213M, saras pályára való abronccsal versenyeztek az előttük leszakadó esőben. 

A HUMDA Magyar Autó-Motorsport és Zöld Mobilitás-fejlesztési Ügynökség Zrt. közreműködésével versenyző magyar páros szenzációsan kezdte a versenyt, hiszen az első gyorsasági szakaszon második időt autózott, mindössze 0,9 másodperccel elmaradva a liepajai Martins Sesks mögött, így a második helyen kezdték a versenyt. A második gyorsasági szakaszon azonban defektet kaptak, ezért közel egy percet veszítettek. Az első napi második körben pedig előttük szakadt le az ég, ami újabb közel egy perc hátrányt okozott.

Fotó: Csomós Mixi

„Az első gyorsaságin jól elhúztuk a mézesmadzagot mindenki előtt – nevetett Csomós Mixi. – Pedig belülről nem éreztük olyan nagy sztorinak. Szerintem itt még mindenki óvatoskodott. Lehetett volna még gyorsabban is menni, ami az egész versenyünkre igaz. Nem tudtam úgy kiautózni a pályákat, ahogy szerettem volna. 

A második gyorsaságin a defekt az én hibám volt. Túlságosan szélesre engedtem az autót egy kanyarban és ahogy rámentünk egy buckára, az lefordította a gumit a felniről. 

A második körre jelezték az esőt, ezért felraktuk a Hankook R213M saras gumiját. Sajnos az eső a mezőny fele után esett le. Rövid idő alatt nagyon sok víz került az utakra, ami megállt a nyomban. Mire mi rajtoltunk, már teljesen szétáztak a pályák. A gumink jól működött, de akik az elején még száraz pályán rajtoltak, nagy előnyben voltak.“

Fotó: Csomós Mixi

Mixiék három top 4-es idővel, a defekt és az eső okozta hátránnyal együtt a 15. helyen zárták az első napot. A második nap egy kisebb kálváriával kezdődött, majd megint villantottak. 

„A vasárnapi első gyorsaságira második időt állapítottak meg nekünk, de ez egy katasztrófa volt. Már majdnem elrajtoltunk, amikor egy baleset miatt megállítottak minket a rajtban. Pár perc múlva elrajtoltattak, de a balesetnél tévedésből megállítottak. Ezért a késésért jóváírást kaptunk, de itt teljesen szétestem. A következő gyorsaságin sem tudtam összeszedni magam. 

Utána autóztunk egy ötödik időt, de úgy voltunk Atival, hogy nem akarunk még egyszer úgy járni, mint a Lengyel Rallyn, ezért a következő két gyorsaságin óvatosabban mentünk. A Power Stage-et egy kicsit megnyomtuk a végén, ott egész jó időt autóztunk, és végül 11.-ek lettünk. 

A végeredménnyel nem vagyok elégedett, nyilván a defekt és az eső nem kellett volna. Viszont azt elmondatjuk, hogy összeszedetten versenyeztünk. Hatalmas élvezet ezeken a pályákon menni. Ha jövőre is rajthoz tudunk állni a Liepaja Rallyn, akkor a mostani tapasztalatainkkal még gyorsabbak lehetünk. 

Nagyon sokan követték most is a versenyzésünket, sokan szurkoltak, remélem, hogy hamarosan egy jó végeredménnyel tudjuk mindezt meghálálni.“