Kezdőlap Blog Oldal 1397

3 verseny, 3 győztes, de ki vezeti a Rally2-es bajnokságot? 

0

Három versenyen három győztest avattak a Rally2-es bajnokságban idén, no, de ki is vezeti közülük a bajnokságot? Kiszámoltuk! 

A szezonnyitó Orfűn Rallyn még Spindler Jenő és Csizmadia Csaba tudott nyerni, majd Egerben már Fekete Gyula és Szegedi Máté bizonyult a leggyorsabbnak, azonban Kazincbarcikán Krehlik Nándor és Kálna Tamás húzta be az első helyet. 

A három versenyző közül pedig a Hasuer Result pontjai alapján Fekete Gyuláék szerezték a legtöbbet, akik 6 pont előnnyel előzik meg a bajnoki címvédő, de idén még nyerni nem tudó ifj. Fogarasi Attiláékat. 

Spindlerék a bajnoki első helyről a harmadikra csúsztak Kazincbarcika után, hátrányuk pedig 15 pont. 

Krehlik Nándorék győzelmükkel a bajnoki tabella hetedik helyére léptek 37 pont hátránnyal. 

 

A Rally2-es bajnokság nem hivatalos állása 
1 Fekete Gyula / Oláh Róbert, Szegedi Máté 46+24=70
2 ifj. Fogarasi Attila / Toloczkó Péter 51+13=64
3 Spindler Jenő / Csizmadia Csaba 55+0=55
4 Zsebe Gábor / Mohácsi László 43+0=43
5 Strider Zoltán / Apkó András 34+4=38
6 Kocsis Imre / Henszelmann Zsolt 18+17=35
7 Krehlik Nándor / Kálna Tamás 0+33=33
8 Üveges Sándor / Szegedi Krisztián 0+28=28
9 Goller Ákos Gergő / Tóth Szabolcs 23+0=23
10 Janovich Roland / Csáthy Miklós 0+23=23
11 Baksai László / Erdei Zoltán, Poczang Valér 19+0=19
12 Fábián Dániel / Petrovszki Dániel 4+15=19
13 Péter Pál / Erdélyi Dávid 11+8=19
14 Géringer Zoltán / Tímár Tamás 17+0=17
15 Lakatos Tamás / Marics Krisztina 15+0=15
16 Vitek Viktor / Holecz László 14+0=14
17 Neukirchner András / Gálik Kata 13+0=13
18 Ruszó Krisztián / Geró Gábor Lada 2107 0+11=11
19 Bencs Zoltán / Bencs Gábor 10+0=10
20 Simon György / Simon Tímea 0+9=9
21 Jobbágy Péter / Búzás Róbert 6+0=6
22 Fábián Donát / Bencsik István, Paukovics Lilla 5+0=5
23 Ruszkai Attila / Bodnár Attila 0+5=5
24 Mészáros Zsolt / Víg Sándor 4+0=4
25 Kállai Tamás / Szilassy Arnold 0+3=3
26 Rónavölgyi Endre / Eperjesi Péter 2+0=2
27 Urbán Márton / Bene Johanna 2+0=2
28 Deli László / Losonczi Csaba 0+2=2
29 Tellér Antal / Tellér Antónia 1 

A hivatalos állás az MNASZ oldalán fog megjelenni!!!

Bal 3 rövid, bukkanós, áttolod… – A Bajusz-Illés páros esése Kazincbarcikán

0

A Kazincbírcika Rally negyedik szakaszán tetőre tette a Rally3-ban induló Bajusz Krisztián és Illés Péter a Ladát. Az óminózus belső felvételt a pilóta osztotta meg a nyilvánossággal.

Bajusz Krisztián számára egészen jól alakult a Kazincbarcika Rally3, hiszen a Rally3-ban a nyolcadik helyen állt a negyedik szakasz előtt, akkor azonban hiba csúszott a gépezetbe és fejtetőre tette a páros Ladáját.

 

 

Rallycross-szal hangoltak a lányok az Extreme E-re

0

A hétvégi világbajnoki fordulóban, Höljesben két Extreme E versenyző is indult az elektromos, RX2e kategóriában.

Mivel Laia Sanz csapata mögött ugyanaz a QEV Technologies áll, mint az RX2e autók építése mögött, a kapcsolat egyértelmű lehet a kettő között.

Az Acciona Sainz női pilótája, Laia Sanz már tavaly kipróbálta magát a rallycrossban, Spában azonban nem jutott döntőbe.

„Nagyon élveztem a tavalyi verseny Spában. Élveztem és kaptam egy jó leckét, mivel nem szoktam hozzá, hogy másik autókkal versenyezzek.” tekintett vissza Sanz.

A motorosként kezdő spanyol azt is megjegyezte, nem egy fordulóban vesz majd részt idén, de továbbra is az Extreme E marad a fókuszban.

Laia Sanz, RX2e, WRX
Fotó: @World / Red Bull Content Pool

Catie Munnings a rali világából érkezve első rallycross versenyére készült, és még ismerkedett az autóval.

„Meglepődtem a sebességen, amikor először kigyorsítottam, és a nyomaték is elképesztő.” emelte ki elsőre a brit hölgy.

„Az RX2e autó nagyon egyszerű: nincsenek fokozatok, kuplung ilyesmi dolgok, amivel általában a versenyzőnek kell törődnie. Persze van más nehézség benne, hiszen az energia visszanyerésének szabályzása, illetve a tengelyenként állítható nyomaték teljesen megváltoztatja az autót.”

Munnings Extreme E, RX2e, WRX
Fotó: @World/Red Bull Content Pool

Bár egyikőjük sem jutott végül döntőbe, Sanz és Munnings is elsősorban a tanulást emelte ki, mint fő célt a höljesi hétvégére.

Az Extreme E pilóták egy jó része a rallycross világából érkezett, elég Johan Kristoffferssont, vagy a Hansen fivéreket említeni. De például Klara Andersson, Oliver Bennett vagy a sorozat pilótájaként jelen lévő Timo Scheider neve is megemlíthető ilyen tekintetben.

Két párost is kizártak Kazincbarcikán 

0

Az utolsó szakaszt követően változott Kazincbarcikán a végeredmény, a Rally3-ban kizártak két versenyzőpárost is technikai szabálytalanság miatt. 

A Rally3-as Kazincbarcika Rally első helyét Zákányi János és Vidécz Zsolt szerezte meg, azonban a második helyről technikai szabálytalanság miatt ki lett zárva Békési Richárd és Tóth Gergely, valamint a 11. helyen záró Spéder Bence és Koroknai Dániel is. 

Így Kazincbarcikán a második helyet a bajnoki címvédő Bíró Gergely és Bíró Balázs szerezte meg, míg a harmadik helyen TEJCSI és Fodor Csaba zárt. 

A kizárásról szóló dokumentumban nem szerepel az ok, de meg nem erősített információk szerint mindkét BMW-s párosnál a motor hengerűrtartama volt nagyobb a megengedettnél, valamint a kizárás mellett egy-egy versenyre szóló eltiltást is kaptak a párosok. Ennek valódisága talán a jövőben beigazolódik. 

A versenyt nyerő Zákányi János és Vidécz Zsolt a prológon megsértette a használható gumikról szóló szabályzatot, mivel téli mintázatú és jelzésű gumival vett részt rajta, amiért 1 perc büntetést róttak ki a felügyelők. A döntés azonban csak a prológ eredményébe számított bele, mert az nem számít az éles verseny során.

Krózser Menya szeretné megmutatni az Eb-n

0

Idei második FIA gokart Európa-bajnoki futamára készül Krózser Menya az olaszországi Franciacortában. Az MHH Kart Team versenyzője két héttel korábban komoly előrelépést ért el ugyanezen a pályán a Champions of the Future Euro Series záró futamán. A HUMDA Academy versenyzője most ezeket a tapasztalatokat szeretné felhasználni az Eb-n. 

Az OK kategóriában a hétvégén véget ér az FIA gokart Európa-bajnokság idei szezonja, amelyet négy helyszínen, a portugáliai Portimaóban, a spanyolországi Zuerában, a svédországi Kristianstadban és az olaszországi Franciacortában rendeztek. 

Mind a négy pályán az Eb előtt két héttel tartották a Champions of the Future Euro Series (CF) bajnoki futamát. Ez a széria két hete ért véget, most pedig az Eb utolsó futama következik. 

Krózser Menya, aki a HUMDA Magyar Autó-Motorsport és Zöld Mobilitás-fejlesztési Ügynökség Zrt. közreműködésével versenyez, betegség miatt két Eb és egy CF-futamot is kihagyott, ami miatt csak a két héttel ezelőtti franciacortai fordulón értette meg az MG gumik viselkedését. 

„Kicsit sokáig tartott az ismerkedés az MG gumikkal, amelyek egészen másképp viselkednek, mint amivel korábban versenyeztem – mondta Menya. – Hiába tesztelsz velük, azt, hogy versenykörülmények között hogyan viselkednek, csak a versenyen tudod kitapasztalni. 

Két hete a Champions of the Future futamon sikerült nagyot előrelépni, az ott szerzett tapasztalatokat szeretném hasznosítani, és egy jó eredménnyel zárni az Eb-t.“

Az FIA gokart Európa-bajnokság záró futamát július 7–10-én rendezik Franciacortában, Olaszországban.

Solberget utólag kizárták Marklund lett a győztes Höljesben

0

Hiába nyert az EURO RX1 döntőjében Oliver Solberg, a verseny utáni technikai ellenőrzésen szabálytalannak bizonyult az autója ezért kizárták. A győztes ezzel Anton Marklund lett.

A Hedströms Motorsport Hyundai i20-asának alsó védőelemei voltak nehezebbek a megengedettnél. A szabályzat szerint ezek az elemek nem lehetnek nehezebbek 40 kilogrammnál, a hátsó tengelyre pedig ebből 15 kilogramm eshet. Solberg autóján 43.8 kilogramm volt az alsó védelemek össztömege, hátra pedig 22.775 kilogramm jutott. Mindkét érték túllépte a szabályzatban megengedettet, ezért Solberget utólag kizárták a döntőből.

„Természetesen sosem akartam így nyerni, és nagyon sajnálom Olivert, mert fantasztikusan versenyzett a hétvégén. Azóta tudom milyen szívszorító érzés amit átél, mióta az első vb győzelmemet 2017-ben Norvégiában ugyanígy veszítettem el. De ezek a dolgok így mennek, és a bajnokság szempontjából nagyon fontos győzelem ez nekünk. A szombati második hely már nagyon jó eredmény volt, aztán pedig megnyerni a harmadik kvalifikációt és ennek az erős mezőnynek az élére állni már fantasztikus volt, emellett nagyszerű volt látni, hogy ennyi szurkoló jött el újra” – mondta sportszerűen Marklund.

Marklundnak sem volt sétagalopp ez a hétvége, az elődöntőben defektet kapott, ami miatt az utolsó két kör nagyon nehéz lett számára. Megoldotta, döntőbe jutott ahol második lett, így Solberg kizárása után övé lett a győzelem. A bajnokságban Nyirád után újra 20 pontot szerzett, amivel 18 pontra növelte előnyét a második Baumanis előtt.

A Rallycross Eb EURO RX1 kategóriájának állása két verseny után:

1. Anton Marklund 40 pont
2. Janis Baumanis 22 pont
3. Enzo Ide 19 pont
4. Jean Baptiste Dubourg 18 pont
5. Sivert Svardal 17 pont
….12. Kárai Tamás 10 pont

Szaúdi szponzorral érkezik az a hidrogén az Extreme E-be

0

Miután az Extreme E szezonnyitójának helyszíne is volt, a NEOM-nak elnevezett megaprojekt a McLaren csapatának névadó szponzora is lett. A leendő város energetikai osztálya, az ENOWA pedig az Extreme E hivatalos hidrogén partnerévé vált.

A sorozat februárban jelentette be, hogy 2024-től hidrogén meghajtású verziót indít Extreme H néven, ehhez nyújt majd segítséget ez az új szerződés.

„Az ENOWA-val kötött partnerség még egy lépéssel közelebb visz minket a célunkhoz, egy fenntarthatóbb jövőhöz. Ambiciózus munkát vállaltak, ami izgalmas dolgokkal kecsegtet.” jelentette ki Alejandro Agag, a sorozat alapítója.

NEOM Szaúd-Arábia egy megaprojektje, ami a kísérleti várostervezés mellett a várost tudományos célok szolgálatába állítanák. A zöld energia használata mellett a McLaren egyik kutatóbázisa is itt lesz, ami kizárólag az Extreme E csapatot fogja kiszolgálni.

„NEOM, ahogy mi is, feszegetik a fenntarthatóság határait és boldogan működünk együtt az ENOWA-val abban, hogy még jobban felhívjuk a figyelmet a klímakatasztrófára.

Ők azt tervezik, hogy úttörő szerepet játszanak majd a fenntartható energia, főként víz és hidrogén terén. Biztos vagyok benne, idővel ez is kulcsfontosságú lesz majd. A bajnokság is profitálni fog ebből, hiszen jobban a technológiára és az innovációra kerül a hangsúly.”

Hangodi Bendegúz már nem kisgyerek – A két perc késés története

0

A Mecsek Rally második gyorsaságija után kapott két perces büntetést Hangodi Bendegúz és Bunkoczi László, ami meg is pecsételhette volna a sorsukat. Azonban a hátrányuk nagy részét így is ledolgozták, a 2wd értékelésben másodikok lettek, a Peugeot Kupát pedig megnyerték. Volt miről beszélgetnünk. 

„A második gyorsasági után volt a rajtdobogó, utána következett egy időellenőrző állomás – mesélte Bunkoczi László. – Rangáék mentek előttünk, én pedig bementem az időellenőrzőre, hogy megkérdezzem, visszaállítják-e köztünk az egy percet, vagy marad a kettő. 

Ranga kiment az állomásról, Beni meglepődött, hogy kikésünk és betolta az autó orrát az állomásra. Én ezt nem vettem észre, a mi időnkben leadtam a menetlevelet, de mivel az engedélyezettnél több időt töltöttünk az állomáson, ezért két perc büntetést kaptunk. 

Fotó: Hangodi Bendegúz

Mielőtt még bármit mondanál, ha egy páros korán érkezik, akkor az mindig a navigátor hibája. Mindig tanul az ember, még én is, ennyi rutinnal a hátam mögött. Még jobban kell figyelnünk a kommunikációra. Biztos vagyok benne, hogy többet ilyen hibát nem követünk el.“

Két percet kapni a verseny elején, felér egy vödör jeges vízzel az ember nyakába. És ekkor jön a nagy kérdés, hogyan tudja ezt az ember feldolgozni, ne adj isten az előnyére fordítani, de mindenképpen megakadályozni, hogy elguruljon a gyógyszere, és a következő gyorson az árokban kössön ki.

„Ilyenkor még jobban kell figyelni egymásra. Nem mindenkin látszik, hogy ideges, és fontos, amit mondasz, hogy ne a következő gyorson akarja behozni az ember a két percet, mert azt nem lehet. Szerintem egy gyors elég volt, hogy visszaálljunk a normális ritmusba, és a péntek esti utolsó gyorsaságin már minden rendben volt.“

Fotó: Hangodi Bendegúz

Természetesen Hangodi Bendegúzt is megkérdeztem, ilyen helyzetben hogy nem szökik egy pillanat alatt az egekbe az ember vérnyomása. Ráhibáztam, mert ez történt, csak jó értelemben. 

„Az első két gyorson nem találtam a ritmust, amit talán egy kicsit több teszttel lehetne megoldani – mondta Hangodi Bendegúz. – Amikor megkaptuk a két percet, azonnal felébredtem, megjött a vérnyomásom – általában alacsony szokott lenni – és menni kellett. Nem akartam azonnal behozni a büntetést, de azt tudtam, hogy szeretek sötétben menni, és hogy ott tudunk faragni a hátrányunkból. 

A nap végére Ranga Petivel szemben maradt a két perc, de a Peugeot Kupában egy percet tudtunk hozni.

Fotó: Hangodi Bendegúz

Kicsit tartottam tőle, hogy másnap le tudjuk-e dolgozni a maradék egy percet, de végül sikerült. Berta Laci és Trencsényi Vince is nagyon jó időket autóztak, inkább azt döntött, hogy volt egy-két trükkös gyorsasági, amin nekünk jobban jött ki a lépés.“

A sztori itt véget is érhetett volna, ám Bunkoczi Lacival még tovább beszélgettünk, többek között arról, hogy Hangodi Bendegúz mennyit fejlődött idén. Beszélgetés közben egyszer – pusztán pozitív értelemben –, úgy hivatkoztam Benire, hogy a kisgyerek. Bunkoczi azonban kijavított. 

„Nem kisgyerek – mondta nagyon határozottan. – Egyáltalán nem kisgyerek. Ha a hétköznapi életben találkozol vele, akkor is inkább már egy világra rácsodálkozó ifjú embernek mondanám, de amikor beül az autóba, kő profi. Nagyon sokat fejlődött, nagyon sokat változott még tavalyhoz képest is. Tudatosan készül, komolyan veszi a versenyzést, egy igazi top gun a volán mögött.

Hangodi Bendegúz
Fotó: Hangodi Bendegúz

Azt szokták mondani, hogy az eredményben tíz százalék a tehetség, kilencven a munka. Az biztos, hogy ami Benin múlik, azt ő beleteszi a versenyzésbe. Talán nem véletlen az sem, hogy beválogatták a HUMDA Academybe. 

De ezt a profizmusát és a higgadt gondolkozását a Mecsek Rallyn is bizonyította.“

Igen, azt hiszem Lacinak igaza van, Hangodi Bendegúz már tényleg nem kisgyerek. 

Meglepetés Höljesben: Solberg megverte a rallycross nagyjait

0

Oliver Solberg nyerte Höljesben a Rallycross Eb EURO RX1 futamát. Kárai Tamás 14. lett a nagyon erős mezőnyben, ezzel két bajnoki pontot szerzett.

Anton Marklund pillanataival indult a vasárnap. A bajnokságot vezető svéd megverte Kristofferssont és mindketten gyorsabbak voltak, mint Oliver Solberg. Bakkerud nyert, de az ideje csak a kilencedik volt. Kárai Tamás második lett a futamában, 14. időt futott összetettben, Mózer Attila pedig szintén második lett, de csak 21. helyet ért az idő. A három előfutam összesítésében Marklund, Solberg, Kristoffersson volt a sorrend.

A Progression Race Bakkerud elsőségét hozta, Solberg és Kristoffersson előtt, rajtuk kívül Evjen és Marklund nyerte a futamát.

Höljes Rallycross
foto: @World / Red Bull Content Pool

Az első elődöntőben Marklund és Bakkerud rajtolt az első sorból. Marklund az élre állt, Bakkerud tapadt rá, de Marklund lassan ellépett az Audi elől, de aztán Bakkerud megelőzte Marklundot a negyedik körben, amikor együtt mentek jokerre.

A második elődöntő Solberg és Evjen csatáját hozta a rajtnál, de a második sorban ott volt Kárai Tamás aki Dubourg mellett a negyedik rajthelyről indult. Magyar szempontból nem indult jól a futam. Solberg az élen maradt, de Evjen és Kárai visszaesett. Evjen visszaszerezte a második helyet Kárai és Dubourg a joker mellett döntött. Dubourg taktikája kifizetődött, végül második lett 3:48-as idővel. Kárai sajnos csak a középső szektorban volt igazán gyors, így maradt az ötödik. Solberg simán nyert, az ideje is jó volt.

A harmadik elődöntőben Kristoffersson indult az első rajtkockából, mellette Enzo Ide állt. Ide visszaesett a rajt után, ezért jokerezett Baumanis-szal és Veibyvel együtt. A második körben Gagacki is jokerre ment, ezzel elveszítette a második helyet, amit Baumanis szerzett meg. Kristoffersson közben pokoli gyors volt, így korán letudta a jokert, és már csak a jó időért nyomta.

Höljes Rallycross
foto: @World / Red Bull Content Pool

Az első sorból Solberg és Kristofferson indult a döntőben, mögötte Bakkerud és Marklund, az utolsó sorban pedig Dubourg várta a rajtot. A rajt után Solberg állt az élre, Marklund lett a második. Kristoffersson és Bakkerud jokerezett, Duborg is így döntött, de csak ötödik lett. Némi meglepetésre hamarosan Solberg is feladta az első helyet egy joker kedvéért, de csak 8 tizedre volt Marklundtól mikor visszajött. Ők ketten 42-es köröket autóztak, de a többiek is közel voltak, Kristoffersson pedig két kör után kiállt. Marklund a végére hagyta a jokert, de csak második lett, Solberg nyerte a versenyt, Dubourg pedig harmadik helyen ért célba miután Bakkerud is kiállt.

Höljes Rallycross
foto: Oliver Solberg

Az EURO RX3-ban Kobe Pauwels megnyerte a harmadik előfutamot Marius Solberg Hansen és Jan Cerny előtt. A progression race-t mindannyian abszolválták, majd jött a három elődöntő. Solberg Hansen nyert Litwinowicz előtt, a portugál Ribeiro némi meglepetésre legyőzte Kobe Pauwelst, a harmadik versenyt pedig Ligur nyerte. A döntőbe ők öten jutottak be, és itt Marius Solberg Hansen 383 ezredmásodperccel legyőzte Kobe Pauwelst. A lengyel Litwinowicz lett a harmadik.

Az RX2e-ben némi meglepetésre Patrick O’Donovan megnyerte a harmadik kvalifikációs futamot, ezzel Vranckx mögött másodikként ment tovább. Az elődöntőben Vrancky nem hibázott, a másik ágon viszont a svéd Isak Sjökvist nyert. A döntőben ők indultak egymás mellől, Vranckx nem is hibázott és nyert, a második helyet viszont Andersson szerezte meg Sjökvist előtt.

Fogarasi-dráma, Krehlik nyert Kazincbarcikán 

0

Ifj. Fogarasi Attila és Toloczkó Péter Hondája az utolsó előtti szakaszán leállt, végül Krehlik Nándor és Kálna Tamás nyerte a Kazincbarcika Rallyt a Rally2 idei harmadik futamát. 

A Rally2-es bajnokság idei harmadik győztesét aratták, azt követően, hogy Orfűn Spindler Jenő és Csizmadia Csaba, majd Egerben Fekete Gyula és Szegedi Máté tudott nyerni, Kazincbarcikán Krehlik Nándor és Kálna Tamás szerezte meg az első helyet, 

A bajnoki címvédő Ifj. Fogarasi Attila és Toloczkó Péter Egerben még nagy csatában maradt alul Feketéékkel szemben, a szezon harmadik futamán ugyancsak nagy csatában, de vezetett az utolsó előtti szakaszig. Akkor azonban a Honda leállt a címvédő pedig 57 másodpercet vesztett. 

Így a verseny élére Krehlik Nándor állt, és helyét 1,3 másodperc előnnyel sikerült az utolsó szakaszon is megtartania Üveges Sándor és Szegedi Krisztián előtt. 

A harmadik helyet Janovich Roland és Csáthy Miklós szerezte meg. 

Fogarasiék pedig az elvesztett időt követően a nyolcadik helyen tudtak célba érni. 

A Rally2-es bajnokság negyedik versenyét a Székesfehérvár-Veszprém Rallyn rendezik három hét múlva. 

Kazincbarcika Rally nem hivatalos végeredménye (Rally2) 
1 #220 Krehlik Nándor / Kálna Tamás Lada VFTS 45:13,8 (0:10)
2 #219 Üveges Sándor / Szegedi Krisztián Lada VFTS +1,3 (0:10)
3 #214 Janovich Roland / Csáthy Miklós Lada 21011 +11,8
4 #202 Fekete Gyula / Oláh Róbert Citroen C2 R2 +14,0
5 #207 Kocsis Imre / Henszelmann Zsolt Citroen C2 R2 +29,3
6 #224 Hinger Dávid / Gyabronka Miklós Lada 2107 +42,2 (0:10)
7 #217 Fábián Dániel / Petrovszki Dániel Lada 2105 +46,7 (0:10)
8 #201 ifj. Fogarasi Attila / Toloczkó Péter Honda Civic +47,5
9 #215 Ruszó Krisztián / Geró Gábor Lada VFTS +51,2
10 #221 Simon György / Simon Tímea Lada 2105 +1:00,2

További eredmények