2024. május 18. 19:43

KezdőlapERCKiválóan kezdtek Csomós Mixiék a Kanári-szigetek Rally pénteki napján!

Kiválóan kezdtek Csomós Mixiék a Kanári-szigetek Rally pénteki napján!

-

A Kanári-szigetek Rally első pénteki szakaszán Yoann Bonato volt a leggyorsabb, de Csomós Mixi sem sokkal maradt el tőle. A francia versenyző összetettben is az élre állt, míg Mixiék a harmadik helyen állnak.

Egy 14.83 km-es szakasszal kezdődött a Kanári-szigetek Rally pénteki napja, melyen nem olyan nagy meglepetésre Yoann Bonato, a verseny tavalyi győztese volt a leggyorsabb, majd őt Mathieu Franceschi 2.1 másodperccel, míg a spanyol Alejandro Cachón 2.9 másodperc hátránnyal követett.

Csomós Mixi és Nagy Attila harmincadik helyről rajtolt és az előkelő ötödik idővel ért célba, mindössze 3.6 másodperc hátránnyal.

Összetettben is Bonato vette át a vezetést, őt Franceschi 4 tizeddel, míg Csomós Mixi 1.9 másodperccel követi.

Hayden Paddon a csütörtöki szuperspeciál megnyerése után pénteken a 13. eredménnyel kezdett, így az ötödik helyre csúszott.

László Martin és Bán Viktor a 19. időt autózva a 17. helyen áll.

Alexey Lukyanuk korán érkezett a szakasz rajtállomására, ezért 1 0másodperc büntetést kapott, így 20.9 másodperc hátránnyal áll.