Kezdőlap Blog Oldal 1327

Melyik Skoda WRC-t szerette leginkább Kopecky? 

0

Jan Kopecky neve összenőtt a Skodáéval, hiszen egész karrierje során a cseh márkával versenyzett. No, de melyik Skoda WRC is tetszett neki a legjobban? 

Jan Kopecky 2001-ben 19 évesen A7-es Skoda Octaviával kezdte karrierjét, majd egy évvel később már Toyota Corolla WRC-vel, és Ford Focus WRC-vel folytatta karrierjét, 21 éves azonban visszatért a cseh gyártó autójához és a Skoda Matador Team-mel Evo3-as Octavia WRC-vel többek között az Eb-n állt rajthoz. 2003 végén azonban már a Fabia WRC-vel folytathatta karrierjét, mellyel 2005-ben a Rally Világbajnokságon is bemutatkozhatott a Skoda gyári csapatában, ahol egészen 2007 végéig versenyezhetett. 2006-ban a Spanyol Rallyn, valamint 2007-ben a Német Rallyn is egészen az ötödik helyig repítette a Fabia WRC-t. 

“A Skoda WRC autói közül elsőként az Octavia WRC-t kell megemlítenem – mondta Jan Kopecky. – Ez az autó eleinte problémás volt, de a fejlesztéseknek köszönhetően sokkal jobbak lettek, különösen megbízhatóság terén. Aztán következett a Fabia WRC, mely sokkal precízebb volt, nem volt olyan hosszú, mint az Octavia. Ez az autó tetszett leginkább a Skoda WRC-i közül. Az autó a legjobb teljesítményét alsó fordulaton adta le leginkább, ami nagyon jó volt a kanyarokban. Jó beállítással szinte repült a kanyarokban, különösen aszfalton, nagyszerűen reagált minden kormánymozdulatra. 2004-ben majdnem 4 perccel vertük a Barum Rallyn a Ford Focus WRC-ket. A Fabia nagyon erős volt, de a megbízhatóság terén voltak problémák vele.” 

Fotó: Jan Kopecky

Később azonban ezen a téren is javult az autó. 

“Mielőtt megszűnt volna Csehországban a hivatalos gyári csapat a gyár segítségével sikerült javítani a Fabia megbízhatóságán. Különösen az aktív differenciálművek lassú hidraulikáját sikerült megoldani. Mindkét tengelyen állandó nyomást alkalmaztunk, csak a középső differenciálművet hagytuk aktívan. Az utolsó versenyeken pedig mechanikus differenciálművet használtunk elől és hátul. A Fabia szinte élt a kezeim között az újításokkal, így sikerült 2006-ban a Spanyol Rallyn az ötödik helyen végezni. 2007-ben a Madrid Rallyra még Carlos Sainz is kölcsönkért egy autót és egy rossz szava sem volt rá. A Fabia WRC-nek köszönhetően a Skoda Motorsport általános hozzáállása is megváltozott a fejlesztések terén.” 

Az MRF saját Kalle Rovanperát szeretne 

0

Az indiai MRF Team idén Európa-bajnok lett a pilóták és navigátorok, valamint a csapatok között is, azonban szeretnék kinevelni a saját Kalle Rovanperájukat is. 

“A fiataloké a jövő – jelentette ki Vivek Ponnusamy, az MRF Team képviselője a Rally Európa-bajnokság hivatalos oldalának. – Szeretnénk egy saját Kalle Rovanperát a Rally Európa-bajnokságon, és ehhez kitűnő alap ez a bajnokság.” 

Az MRF Team ezért is adott évközben lehetőséget az ERC2 tavalyi bajnokának, Javier Pardonak, a lett Martins Sesks-nek, valamint az idén Eb címet szerző Efrén Llarenának is. 

“Elkötelezettek vagyunk a fiatal versenyzők népszerűsítése mellett minden szinten, Eb-n és nemzeti bajnokságban is. Sok versenyzőnek próbálunk segíteni nemzeti bajnokságban, hogy aztán az Eb-n indíthassuk őket. Ezért is kapott lehetőséget Efrén, Javier és Martins is.” 

Ugyanakkor tapasztalt versenyzőkre is szüksége van a csapatnak. 

“A fiatal versenyzők mellett azonban tapasztaltabbakra is szükség van, olyanokra, mint Herczig Norbert és Simone Campedelli. Ők azok, akik, ha szükség van rá, segíthetnek fontos pontokat, bajnoki címet szerezni kiegyensúlyozott és megbízható teljesítményükkel.” 

2023-ban valószínűleg marad az MRF csapatában Efrén Llarena és navigátora, Sara Fernández, a többi versenyző jövője még kérdéses, de az indiai gumigyártó szeretne az EB különböző kategóriában is versenyzőt indítani. 

“Jövőre tovább erősödik csapatunk, még több versenyzőnk lesz, de hogy kik, még a jövő kérdése. Szeretnénk minden kategóriában több autót indítani, olyanokat is, akik képesek lehetnek az ERC3 és ERC4 bajnoki címét megszerezni.” 

Ezt már nehéz elhinni: kigyulladt a Ferrari kamionja az Olasz Nagydíjra menet

0

Fékhiba hátráltatja a Ferrarit az Olasz Nagydíj előtt. De nem a maranellóiak F1-es autójának fékje romlott el…

Miután a Holland Nagydíjon sem a vártak szerint szerepelt, a Ferrari abban a reményben vette az irányt a hazai versenyének otthont adó Monza felé, hogy kiköszörülheti a csorbát, és örömet szerezhet a Tifosinak. Persze, nincs kizárva, hogy ez sikerülni fog, az előjelek mindenesetre nem túl jók, a Twitteren ugyanis elkezdett keringeni néhány fotó arról, hogy a Scuderia egyik kamionja kigyulladt az autópályán.

Az F1 Data Analysis nevű felhasználó azt írta, egészen pontosan a maranellóiak erőforrásait szállító kamion fogott tüzet, mégpedig a túlmelegedő fékek miatt. A képek tanúsága szerint a tűzoltóknak sikerült eloltania a tüzet, arról pedig egyelőre nem érkeztek hírek, hogy a késlekedés bármilyen hatással lehet-e az olaszok felkészülésére.

Sárga lesz az autó

A másik friss hír a Ferrarival kapcsolatban, hogy újítanak az Olasz Nagydíjra, és részben vagy egészben sárga festésű autóval állnak rajthoz. A monzai paddockban már lehet látni a jelét az alapításuk 75. évfordulójának alkalmából megálmodott dizájnnak, illetve a közösségi oldalaikon bemutatták a különleges kiadású pólójukat.

Ezért csúszik a Skoda Fabia RS Rally2 debütálása 

0

Michal Hrabanek, a Skoda Motorsport vezetője elárulta, hogy mi is az oka, hogy a gyár legújabb autója, a Skoda Fabia RS Rally2 debütáló versenye csúszik. 

A debütáló autó már régen készen áll a Skoda Motorsport központjában, azonban a legelső versenyének ideje még nem tudott eljönni. 

Pedig először a Finn Rallyn mutatkozott volna be a vb-n az új autó. 

“Mindannyian tudtuk, hogy az új autó Finnországban való debütálása komoly lökés lett volna a megrendelések szempontjából is – mondta Michal Hrabanek, a Skoda Motorsport vezetője a Dirtfishnek. – Jelenleg nem tudjuk, hogy hol lesz a debütáló verseny.” 

Az okra pedig bárki rá tud jönni, ha belegondol a világ jelenlegi helyzetére, háború Ukrajnában, globális infláció és a Brexit hatásai komolyan befolyásolták az alkatrész beszerzést. 

“A szükséges alkatrészek 90-95%-a jelenleg raktáron van, de még mindig vannak olyan alkatrészek, melyekre szükségünk van és nem tudjuk beszerezni. Ha sort kerítenénk a debütáló versenyre, majd 1-2 autót leszállítanánk a megrendelőknek, akkor sokkal több elégedetlen vásárlónk lenne, mint elégedett. Ezt nem szeretnénk. Néhány alkatrésznek csak egyetlen beszállítója van, és problémával bajlódnak.” 

Ezért fontos döntést hozott a cseh gyártó. 

“Jelenleg el kellett felejtenünk az új autót és a régi autók versenyeztetését igyekszünk fenntartani. A régi autókkal versenyzők sok pénzt öltek járműveikbe, ezért ezeket az autókat próbáljuk ellátni jelenleg. Amikor elkezdjük a versenyeztetését az új autónak, akkor nem szeretnénk azonnal le is állni vele, mert hiány alakul ki valamiből.” 

Lehet a Spanyol Rally a debütáló verseny? 

“50-50% az esélye ennek, de inkább vagyok pesszimista, mint optimista ezzel kapcsolatban. Nem feltétlenül ragaszkodunk, ahhoz, hogy egy vb futam legyen a debütáló verseny. Amikor megoldódnak az alkatrész problémák, akkor lehet a debütáló verseny cseh, német vagy olasz verseny is. A legfontosabb, hogy készen álljunk az új autó ellátására is. Először öt autót szeretnénk leszállítani, amit a Toksport WRT fog megkapni. Ők segítenek az első versenyeken való indulás során, hogy minden rendben van-e az autóval, és ha esetleg változtatnunk kell, akkor még meg tudjuk tenni, mielőtt széles körben kezdjük el kiszállítani. Ha elegendő alkatrészünk lesz öt autóhoz, akkor fogunk készen állni a debütáló versenyre is.” 

Wolff Hamilton dühéről: Mi vagyunk a versenyzők boxzsákjai

0

Toto Wolff szerint normális az, hogy a versenyzők a rádióban rajtuk töltik ki frusztrációjukat. Lewis Hamilton is ez a kategória.

Rosszul jött ki a Mercedes taktikája Lewis Hamilton szempontjából a Holland Nagydíj végén, miután a csapat úgy döntött, őt nem hívja ki kerékcserére. Ezzel a hétszeres világbajnok a kopott közepeseken kellett volna, hogy maga mögött tartsa Max Verstappent. Ez a csata tulajdonképpen akkor eldőlt, amikor a Mercedes kikapta közülük George Russellt is, így a holland és a győzelem között már csak egy Mercedes állt.

Hamilton végül nem hogy Verstappent, hanem a csapattársat és Charles Leclerc-t sem tudta maga mögött tartani. Az ezzel kapcsolatos véleményét pedig a Mercedesre zúdította a csapatrádión keresztül. A csapatfőnök Toto Wolff nem haragszik rá.

Az embert ilyenkor elragadják az érzelmek. Engem is” – védi meg Hamilton kirohanását Wolff. „Versenyzőként meg pláne kiadja magából mindenki. Ezt talán meg sem tudják akadályozni. Mi vagyunk az ő boxzsákjuk. A hányós zacskó a repülőn. És ez mindig így nézett ki a frusztrált versenyzők és a bokszfal között.

Hamilton Wolff szerint tisztában volt, mi várhat rá a versenyen. „A futam előtt ezt megvitattuk, és úgy döntöttünk, vállaljuk ezt a kockázatot. Összességében aztán sajnos nagyon rosszul sült el számára. Viszont több pozitívumot is magunkkal vihetünk Zandvoortból, és ezt is megvitattuk vele. Az autó gyorsabb. De sajnos ilyen helyzetben egy versenyzőnél is nehéz jó döntést hozni, hát még ha a csapattárs is versenyez vele. 10 éve ez megy. Az egyik elégedett lesz, a másik csalódott.

Igazat mondott az M-Sport – Új-Zélandi nevezések 

0

Megjelent az Új-Zéland Rally nevezési listája, mely bár nem túl hosszú, így is választ adott egy, az Ypres Rally után felmerült kérdésre. 

Az M-Sport visszaléptette Adrien Fourmaux-t a görög Acropolis Rallytól, miután az Ypres Rally utolsó napján balesetet szenvedett a francia versenyző és Fordját nem tudta volna a csapat megjavítani időben. 

Azonban Adrien Fourmaux azt követően olyan posztot tett közzé, melyben mintha elköszönt volna a csapattól, azonban az M-Sport mindenkit igyekezett megnyugtatni, hogy Fourmaux visszaléptetése csak a görög verseny idejére szólt. 

Az Új-Zéland Rally nevezési listájának megjelenése után pedig kiderült, hogy Adrien Fourmaux valóban folytathatja a szezont a fordos csapattal. 

A nevezési listán összesen 11 Rally1-es autó található, az M-Sport négy (Craig Breen, Gus Greensmith, Adrien Fourmaux, Lorenzo Bertelli), a Toyota ugyancsak négy (Kalle Rovanpera, Elfyn Evans, Takamoto Katsuta, Sébastien Ogier), a Hyundai pedig három (Ott Tanak, Thierry Neuville, Oliver Solberg) autót állít rajthoz. 

A WRC2-ben 12-en állnak rajthoz, a győzelemért vélhetően Hayden Paddon és Kajetan Kajetanowicz küzdhet meg. 

A listát még hat nemzeti értékelésben résztvevő páros teszi teljessé. 

Az Új-Zéland Rally a világbajnokság 11. futama lesz szeptember és október fordulóján, a versenyen 17 szakasz vár az indulókra, a versenytáv pedig 276.44 km lesz. 

A klasszikus verseny 10 év, 2012 után tér vissza a világbajnokságra.

Russell: Nem ezt vártuk, de jó látni, hogy közeledünk

0

Folytatódott George Russell egészen elképesztő sorozata, miszerint minden egyes futamon a második és az ötödik hely között zárt.

Legyen akármilyen probléma a Mercedes háza táján, George Russell a kiegyensúlyozottság mintapéldánya. Eleve már az megsüvegelendő tény, hogy az angol minden egyes versenyt be tudott fejezni. Ha pedig ezt megtoldjuk azzal a statisztikai érdekességgel, hogy Russell mindegyiket a második és az ötödik hely között tette, még inkább megsüvegelendő a teljesítménye.

Így volt ez a Holland Nagydíjon is, ahol hatodszor állhatott fel a dobogóra. A taktika Zandvoortban jobban jött ki számára csapattársához képest, aki végül csak negyedikként futott be, miután sokáig úgy volt, még a győzelemre is lehet esélye.

Egészen hihetetlen tempót mutattunk csapatként” – foglalta össze csapata szempontjából a versenyt Russell a futam utáni sajtótájékoztatón. „Tudom, hogy az eredmény nem igazán az, amit vártunk magunktól. Ez viszont óriási önbizalmat ad nekünk a továbbiakra. Jó volt látni különböző csapatokat a dobogón, azt meg pláne, hogy mi is egyre inkább közeledünk a legfelső fokhoz a teljesítményünknek köszönhetően.

Russell úgy érzi, kihozta a maximumot a maga személyes szempontjából is a versenyből. „Igen, abszolút. Ha valaki a verseny előtt azt mondja, hogy én leszek a második, biztos, hogy boldog lettem volna vele. Csapatként viszont, azt gondolom, esélyünk volt a győzelemre is. Kockáztattunk a taktikánkkal, de a tempónk mindenképp megvolt a győzelemhez. Büszke vagyok a munkára, amit elvégeztünk. Tudtuk, hogy minél hátrébbról vágunk neki a versenynek, annál nagyobb kihívás lesz. Sajnálom, hogy Lewis végül nem lehetett itt, ő is megérdemelte volna.

Így lehet bajnok Rovanpera az Acropolis Rallyn

0

Kalle Rovanpera az Acropolis Rallyn megszerezheti első világbajnoki címét a legmagasabb kategóriában. A matematika kicsit bonyolult, a cikk további részében soroljuk a lehetőségeket.

Rovanpera az Ypres Rallyn mindössze öt pontot szerzett a Power Stage elsőséggel, így most 203 ponttal vezeti a bajnokságot. A második Tanaknak 131, a harmadik Evansnak 116 pontja van, a negyedik Neuville pedig 106 pontot gyűjtött. A bajnokságból még négy futam van hátra, az Acropolis után Új-Zéland, Spanyolország és Japán rendez még versenyt.

Egy futamon 25 pontot kap a győztes, plusz 5 pont jár a Power Stage elsőségért. Rovanperának így 90 pont előny kell az Acropolis Rally végén, ahhoz, hogy világbajnokként ünnepeljen a hétvégén.

Ezekben az esetekben lehet világbajnok Rovanpera:

Ha Rovanpera megnyeri a rallyt és a Power Stage-et, akkor megnyeri a címet, ha:

  • Tanak összetettben a negyedik helyen végzett, és nem szerez Power Stage pontot.
  • Tanak összetettben az ötödik helyen végzett, és harmadik vagy rosszabb a Power Stage-en.
  • Tänak összesítésben a hatodik helyen végez és második vagy rosszabb a Power Stage-en.

Ha Rovanpera megnyeri a rallyt és második a Power Stage-en, akkor megnyeri a címet, ha:

  • Tanak ötödik a versenyen és ötödik vagy rosszabb a Power Stage-en.
  • Tanak hatodik a versenyen és harmadik vagy rosszabb a Power Stage-en.
  • Tanak hetedik a versenyen.

Ha Rovanpera megnyeri a rallyt és harmadik a Power Stage-en, akkor megnyeri a címet, ha:

  • Tanak ötödik a versenyen és nem szerez pontot a Power Stage-en.
  • Tanak hatodik a versenyen és negyedik vagy rosszabb a Power Stage-en.
  • Tanak hetedik a versenyen és második vagy rosszabb a Power Stage-en.
  • Tanak nyolcadik a versenyen.
Rovanpera
Fotó: Toyota Gazoo Racing

Ha Rovanpera megnyeri a rallyt és negyedik a Power Stage-en, akkor megnyeri a címet, ha:

  • Tanak hatodik a versenyen és ötödik vagy rosszabb a Power Stage-en.
  • Tanak hetedik a versenyen és harmadik vagy rosszabb a Power Stage-en.
  • Tanak nyolcadik a versenyen.

Ha Rovanpera megnyeri a rallyt és ötödik a Power Stage-en, akkor megnyeri a címet, ha:

  • Tanak hatodik a versenyen és nem szerez pontot a Power Stage-en.
  • Tanak hetedik a versenyen és negyedik vagy rosszabb a Power Stage-en.
  • Tanak nyolcadik a versenyen és második vagy rosszabb a Power Stage-en.
  • Tanak kilencedik a versenyen.
Rovanpera
Fotó: Toyota Gazoo Racing

A további estekben már Evans is képbe kerül.

Ha Rovanpera megnyeri a rallyt és nem szerez pontot a Power Stage-en, akkor megnyeri a címet, ha:

  • Tanak hetedik a versenyen és ötödik vagy rosszabb a Power Stage-en.
  • Tanak nyolcadik a versenyen és harmadik vagy rosszabb a Power Stage-en.
  • Tanak kilencedik a versenyen.
  • Evans második a versenyen és második vagy rosszabb a Power Stage-en.

Ha Rovanpera második a versenyen és megnyeri a Power Stage-et, akkor megnyeri a címet, ha:

  • Tanak nyolcadik a versenyen és ötödik vagy rosszabb a Power Stage-en.
  • Tanak kilencedik a versenyen és harmadik vagy rosszabb a Power Stage-en.
  • Tanak tizedik a versenyen és második vagy rosszabb a Power Stage-en.
  • Evans harmadik a versenyen.
Rovanpera
Fotó: Jaanus Ree / Red Bull Content Pool

Ha Rovanpera második a versenyen és második a Power Stage-en, akkor megnyeri a címet, ha:

  • Tanak nyolcadik a versenyen.
  • Tanak kilencedik a versenyen és negyedik vagy rosszabb a Power Stage-en.
  • Tanak tizedik a versenyen és harmadik vagy rosszabb a Power Stage-en.
  • Evans harmadik a versenyen és harmadik vagy rosszabb a Power Stage-en.

Ha Rovanpera második a versenyen és harmadik a Power Stage-en, akkor megnyeri a címet, ha:

  • Tanak kilencedik a versenyen és ötödik vagy rosszabb a Power Stage-en.
  • Tanak tizedik a versenyen és negyedik vagy rosszabb a Power Stage-en.
  • Evans harmadik a versenyen és negyedik vagy rosszabb a Power Stage-en.
  • Neuville nyer a versenyen és második vagy rosszabb a Power Stage-en.

Ha Rovanpera második a versenyen és negyedik a Power Stage-en, akkor megnyeri a címet, ha:

  • Tanak kilencedik a versenyen.
  • Tanak tizedik a versenyen és ötödik vagy rosszabb a Power Stage-en.
  • Evans harmadik a versenyen és harmadik vagy rosszabb a Power Stage-en.
  • Evans negyedik a versenyen.
  • Neuville nyer a versenyen és harmadik vagy rosszabb a Power Stage-en.
Fotó: Jaanus Ree / Red Bull Content Pool

Ha Rovanpera második a versenyen és ötödik a Power Stage-en, akkor megnyeri a címet, ha:

  • Tanak tizedik a versenyen.
  • Evans harmadik a versenyen.
  • Evans negyedik a versenyen és második vagy rosszabb a Power Stage-en.
  • Neuville nyer a versenyen és harmadik vagy rosszabb a Power Stage-en.

Ha Rovanpera második a versenyen és nem szerez pontot a Power Stage-en, akkor megnyeri a címet, ha:

  • Tanak nem szerez pontot (tizedik helyen kívül ér célba és ötödiknél rosszabb a Power Stage-en).
  • Evans harmadik a versenyen és hatodik vagy rosszabb a Power Stage-en.
  • Evans negyedik a versenyen és harmadik vagy rosszabb a Power Stage-en.
  • Evans ötödik a versenyen.
  • Neuville nyer a versenyen és negyedik vagy rosszabb a Power Stage-en.

Egyszerűsítve, Rovanperának első vagy második helyen kell végeznie ahhoz, hogy Görögországban bajnok legyen. Ha ez megvan, akkor jöhet a matek. A cikket érdemes elmenteni és ha úgy alakul a hétvége, nem kell számolgatni.

Acropolis
Fotó: Jaanus Ree / Red Bull Content Pool

Online bántalmazás érte a Red Bull stratégáját – a testvércsapat közleményt adott ki

0

„Elfogadhatatlan, hamis és teljességgel helytelen.” Ezekkel a szavakkal minősítette a Red Bull testvércsapata azokat, akik csalással vádolják őket és az energiaitalos istálló stratégiai főnökét a Holland Nagydíj után.

Az internetet és a közösségi oldalakat ellepték a Holland Nagydíj után a Red Bull stratégiai főnökének címzett gyűlölködő üzenetek, amelyeket az váltott ki, hogy Hannah Schmitz a közvetítésben a csapat bokszfalán ülve nevetett, a kommentelők egy része pedig elkezdett összeesküvés-elméleteket gyártani arról, hogy a Red Bull előre kitervelten parkoltatta le a fura körülmények között kieső Cunoda Jukit, így hozva nyertes helyzetbe Max Verstappent a Mercedesek ellen.

Hiába nyilatkozta Christian Horner csapatfőnök és Verstappen is a verseny után, hogy bár sikerült a Cunoda miatt életbe léptetett virtuális biztonsági autós fázis során végrehajtott kerékcserével megőrizniük a vezetést, valójában nagyobb esély mutatkozott a győzelemre akkor, ha az eredeti tervet követhették volna, és egy későbbi kerékcserével a kemény helyett a lágy gumikra váltanak, az internetes trollokat ez mit sem érdekelte. Arról nem is beszélve, hogy mi szüksége lenne a 100 pontos előnyben levő Verstappennek az Alpha Tauri segítségére, miközben a faenzaiak hét futam óta nem szereztek pontot, és csak öt pontra vannak az előttük álló Haastól, illetve néggyel előzik az őket követő Aston Martint, tehát minden pontra égető szükségük lenne.

Cunoda Juki, Alpha Tauri, Holland Nagydíj
Cunodának volt esélye a pontszerzésre, ami nagyon jól jött volna az Alpha TaurinakFotó: Dan Mullan/Getty Images/Red Bull Content Pool

Az online zaklatás pedig olyan méreteket öltött, hogy már a csapat sem bírta szó nélkül, és közleményt adott ki. „Elképesztően elkeserítő olvasni a csapatunknak és a Red Bull stratégiai főnökének, Hannah Schmitznek címzett kommentek egy részét. Az efféle gyűlölködő viselkedést nem szabad tolerálni, a csalással vádaskodás pedig elfogadhatatlan, valótlan és teljességgel tiszteletlen mind Hannah, és mind a mi irányunkba.”

„Mindig függetlenül, igazságosan és a legnagyobb tisztelettel  és sportszerűséggel versenyeztünk. Jukinak műszaki hibája volt, amit a csapat nem azonosított azonnal, ami miatt félre kellett állnia a pályán. Bármi mást sugallni sértő és kategorikusan helytelen” – írták a közleményben.

Hamilton is kiállt Schmitz mellett

Noha Cunoda kiesése mindenképpen furcsa volt, hiszen úgy küldték őt vissza a pályára, hogy a japán pilóta már azt megelőzően is biztos volt benne, hogy valamilyen műszaki probléma lépett fel az autóval, az FIA nem talált semmilyen, manipulációra utaló jelet. A csapat magyarázata pedig az volt, hogy sokáig semmilyen furcsaságot nem észleltek az adatokban.

Eközben Hamilton már a verseny közben megjegyezte, hogy a VSC rendesen kitolt velük, Toto Wolff a futam után a Sky Sportsnak nyilatkozva pedig nem találta a megfelelő szavakat Cunoda kiesésének körülményeire, majd a Mercedes sajtóbeszélgetésén elmondta, hogy amennyiben a világbajnoki címekért harcolnának, nem intézte volna el egy fejcsóválással az esetet.

Lewis Hamilton, Mercedes, Holland Nagydíj
A Mercedes jobban járt volna, ha nincs VSC Fotó: Alastair Staley / LAT Images

Ebből sejthető, hogy a Mercedesben is felmerülhetett a gyanú, hogy ha nem is teljesen szándékosan tették tönkre Cunoda futamát, a műszaki hiba jelentkezése után már úgy küldték vissza a pályára a japánt, hogy legrosszabb esetben segítenek egy kicsit a Red Bullnak.

Lewis Hamilton a verseny után nem tért ki az esetre, viszont a Twitteren megosztotta a Team LH szurkolói oldal közleményét, amelyben ők is elítélték a Hannah Schmitznek címzett gyűlölködő megnyilvánulásokat. A bejegyzést később ugyanakkor törölték, mert „több kárt okozott, mint amennyi jót tett.”

Az M-Sport alaposan feladta a leckét Loebnek 

0

Idei negyedik versenyére készül Sébastien Loeb az M-Sport csapatával a görög Acropolis Rally alkalmával. Malcolm Wilson csapatának elvárásai pedig nem kicsik a kilencszeres rally világbajnok felé. 

Sébastien Loeb rögtön az első versenyén nyerni tudott az M-Sport színeiben a Monte-Carlo Rallyn, majd Portugáliában vezette a versenyt, végül azonban nem tudott célba érni. Harmadik versenyén, Kenyában pedig szakaszt nyert a francia legenda. 

Mindezek után mit is várhatna az M-Sport Loebtől az Acropolis Rallyn? Hogy nyerjen! 

A kilencszeres világbajnok utoljára 2012-ben versenyzett utoljára az Istenek Versenyén, igaz akkor nyert is a Citroen versenyzőjeként. 

Az M-Sport szerint így nem nagy elvárás Loebtől a győzelem. 

“A Montén nyert, Portugáliában vezetett, míg Kenyában szakaszt nyert, ezek után elvárható a győzelem Sébastien Loebtől – mondta Richard Millener az M-Sport csapatvezetője a Dirtfishnek. – A Monte után kár, hogy Portugáliában és Kenyában nem tudott nyerni, pedig ezeken a versenyeken is nagyon jól érezte magát az autóban. Seb nyomás nélkül mehet Görögországba versenyezni, ezért ő is a győzelmet tűzte ki célul, mi pedig ehhez mindent megadunk számára.” 

A görög verseny előtti teszt is jól sikerült a 48 éves, a vb nyolcadik helyén álló francia versenyzőnek, csupán egyszer kellett szünetet tartania, amikor az egyik kanyarban a bokrok közé csúszott. 

Loeb mellett Craig Breen, Gus Greensmith, Pierre-Louis Loubet, valamint Jourdan Serderidis vezethet Görögországban egy-egy Ford Puma Rally1-es autót.